IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    ами аз не съм разбирач,
    аз слушам разбирачите, които пишеха у форума; продай сега,
    купи утре 2 за тия пари
    и купих... 2 залепени
    ти нали беше с кредит по онова зеленото и изкара някой лев горница + делевъриджна... още ли не можеш да го преживееш или си направил някоя допълнителна магария като да продадеш имот, който отдаваш под наем.

    въобще има голямо значение дали се ползва заемен капитал или не.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

      Добър ден. За първото съм съгласен. За второто не съм, но ми харесва идеята за страшния заговор на малката група измамници в София. Би казал: "- Поименно колега, поименно." Надявам се, Джони, не си от заговорниците, които повишават цените?
      Няма заговорници - просто следните категории участници на "пазара":

      - 1. Тези с крадените милиони, за които няма значение дали цената е 100% над разумното - там просто парите трябва да се разкарат по най-бързия начин. Съответно те моментално изкупуват всичко качествено, което се появи, оставяйки само плявата.
      - 2. Строителите: Те са навързани с първите. Строителството и прането на пари вървят ръка за ръка
      - 3. Банкери: Раздават чужди пари, от което печелят. За тях всеки имотен балон е щастие. Също пряко свързани с 1 и 2
      - 4. Брокери: Царете на лъжата. 2 и 3 често имат собствени брокерски агенции, които разпространяват фалшиви и заблуждаващи реклами. В тази категория попадат и всички останали дребни мошеници наричащи себе си брокери, които мислят как да изкарат лесни и незаслужени пари.
      - 5. Глупаците: Разни ИТ-та, чиновници и подобни с легални доходи над средното. Те са дойната крава на 2, 3 и 4. Нулева финансова грамнотност. Не са чували за други инвестиции освен имоти. Сляпо вярват, че ще могат да изплащат цял живот ипотека. Силно се конкурират за останалите малко имоти на пазара (след като 1 са изкупили хубавите). Това допълнително завишава цените на лошите жилища с недобри локации.
      - 6. Бай Гошо. Наследил коптор от баба си и решил да печели от продажбата му. Гледайки случващото се, слага абслолютно неразумна офертна цена, надявайки се да му падне отгоре голямата печалба. Често се намира някой глупак (категория 5), който подведен от брокера 4, се навива да плати дори тази абсурдна цена.
      - 7. Това са разумните хора, с легални доходи от бизнес или такива с високи заплати, които обаче не са гупаци като 5. Тези хора, макар и реално да са потенциално най-добрите купувачи, остават извън пазара, защото не са готови да оставят с труд изкараните си пари на мошениците 2, 3, 4 и 6. Намират алтернативен начин да инвестират и дефакто са извън пазара.
      - 8. Всички останали, фактически в тази група са над 90% от населението на България. Те са извън пазара така или иначе, защото доходите им едва стигат за най-основни нужди.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        ами аз не съм разбирач,
        аз слушам разбирачите, които пишеха у форума; продай сега,
        купи утре 2 за тия пари
        и купих... 2 залепени
        Ти имаш доста апарти и тази малмерка не ти е проблем, просто е обеца на ухото.

        То за това не се слушат чужди хора,

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
          https://www.monitor.bg/bg/a/view/pro...nqb0yoVFNISHZs

          Пак поскъпване...омръзна ни вече...

          ПП.Sorry, сега видях, че Ратко ме е изпреварил
          алчните брокери /вкл. и бивши, неуспели като такива/ инвеститорите и банкерите
          вдигат цените ежедневно във всяка медия, до която се докосна.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Какво има да разбираш в случая конкретно?
            Има една фондова борса в света и тя е американската...другото е плява.
            Има само едно място в света където скоростта на паричното обръщение най висока и това е Америка.
            Ти понеже си голям разбирач затова побърза скоростно да продаваш маломерката венага след първия локдаун.
            при един балон на пазарите и ЕТФ може да ти донесе години поред мъка и страдание по паричките.
            печалба и риск винаги вървят ръка за ръка
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Какво има да разбираш в случая конкретно?
              Има една фондова борса в света и тя е американската...другото е плява.
              Има само едно място в света където скоростта на паричното обръщение най висока и това е Америка.
              Ти понеже си голям разбирач затова побърза скоростно да продаваш маломерката венага след първия локдаун.
              ами аз не съм разбирач,
              аз слушам разбирачите, които пишеха у форума; продай сега,
              купи утре 2 за тия пари
              и купих... 2 залепени
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                бря, ти нема нещо, което да не разбираш
                Какво има да разбираш в случая конкретно?
                Има една фондова борса в света и тя е американската...другото е плява.
                Има само едно място в света където скоростта на паричното обръщение най висока и това е Америка.
                Ти понеже си голям разбирач затова побърза скоростно да продаваш маломерката венага след първия локдаун.

                Коментар


                • https://www.monitor.bg/bg/a/view/pro...nqb0yoVFNISHZs

                  Пак поскъпване...омръзна ни вече...

                  ПП.Sorry, сега видях, че Ратко ме е изпреварил

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    За това няма кой да ти даде точна и вярна оценка. Слагаш навсякъде по нещо и чакаш дългосрочно, без паника. Сигурни неща няма.
                    При имотите в София още в момента на покупката ще загубиш 50%, защото купеното просто не струва толкова, колкото му искат и защото цените се определят от малка група измамници.
                    Добър ден. За първото съм съгласен. За второто не съм, но ми харесва идеята за страшния заговор на малката група измамници в София. Би казал: "- Поименно колега, поименно." Надявам се, Джони, не си от заговорниците, които повишават цените?

                    Коментар


                    • https://www.monitor.bg/bg/a/view/pro...nqb0yoVFNISHZs

                      време е да си направим прогнозите за догодина.
                      квартиранти и не собственици да се въздържат от предсказания.

                      пп поздрави от купчо, той ще обобщи резултатите и ще даде официалният курс за цените за 2022.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LipGallagher Разгледай мнение

                        За наема съм съгласен, но проблема е в какво да се инвестира свободният капитал и какво да бъде портфолиото. Всички инструменти като дялове от фондове, акции, бондове, и все по-известните ETF-и са all time high. Не виждам много смисъл в злато, а криптото в момента е търкане на билетчета в бензиностанция. Реално не знам дали не е по-добре да бъдат изядени някаква част от инфлацията от колкото да купуваш инструменти на възможно най-високите цени.
                        София може да е и така и онака, но всеки си има лични причини да е живее в нея.
                        За това няма кой да ти даде точна и вярна оценка. Слагаш навсякъде по нещо и чакаш дългосрочно, без паника. Сигурни неща няма.
                        При имотите в София още в момента на покупката ще загубиш 50%, защото купеното просто не струва толкова, колкото му искат и защото цените се определят от малка група измамници.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          ETF ти гарантира доходност без нерви и риск,дългосрочно защото обединява много компании в една група ,образно казано.Една,две да паднат другите се вдигат ,една компания да изпадне,друга влиза.Не случайно Бъфет е завещал всичко след неговата смърт ,да се инвестира в ETF.Разгледай графика за ETF 100 години назад и ще видиш за какво иде реч
                          бря, ти нема нещо, което да не разбираш
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Мани. Аз как пък попадам на жени почтени и свестни. Сега пак така, благоверната е страхотна, нямам притеснения. Елджон ми е интересен, какви етеефи, атакувай конкретна акция. Примерно утре аз ще вложа в XOM
                            ETF ти гарантира доходност без нерви и риск,дългосрочно защото обединява много компании в една група ,образно казано.Една,две да паднат другите се вдигат ,една компания да изпадне,друга влиза.Не случайно Бъфет е завещал всичко след неговата смърт ,да се инвестира в ETF.Разгледай графика за ETF 100 години назад и ще видиш за какво иде реч

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              мисля,че визира Ексон Мобил
                              Аха. Мълчи като риба.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                                Къв е тоя Хом?
                                мисля,че визира Ексон Мобил
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X