IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Не слушай какво ти приказват,банкера винаги си иска чадъра като завали...
    Това е ситуацията в една картинка - ЦБ ще държи лихвата под инфлацията докато изкупува лошите кредити. Във вашия случай т.нар. тъмни прозорци. Цените ще са стабилни, което е и явен пример, че дори имотът не е 100% защита срещу инфлация

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ми паралийки са ко да ги прая :-)
      Споко апарта за който става въпрос не е за под наем, но примера за разходите беше показателен за всеки който сега довършва и ремонтира. Било за наем или за себе си.....НЯМА вече евтино...., но за сметка на това ще става все по-скъпо....:-)
      И все по-малко пари остават за имоти, след като си платите манджата и сметките Наеми надолу, имотята и те - обратно в 2008а

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Е,щом опря до касиерките от Лидл за наематели,ясно е каква е картинката на наемния пазар...доколкото си спомням твоите наематели бяха УЖ по отбрани.
        Ми паралийки са ко да ги прая :-)
        Споко апарта за който става въпрос не е за под наем, но примера за разходите беше показателен за всеки който сега довършва и ремонтира. Било за наем или за себе си.....НЯМА вече евтино...., но за сметка на това ще става все по-скъпо....:-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Ако не си купят във Вазов, касиерките от Лидъл ще могат да плащат :-)
          Е,щом опря до касиерките от Лидл за наематели,ясно е каква е картинката на наемния пазар...доколкото си спомням твоите наематели бяха УЖ по отбрани.

          Коментар


          • https://www.pariteni.bg/novini/ikono...lihvite-241026

            Намираме се във фаза в която лихвите повече не могат да бъдат поддържани на тези ниски нива..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Айде пак лихвите ще вдигаме.... Тва след днъците :-) Няма бре Каврък. Не разбра ли, че лихвите няма да се пипат скоро ?
              Всъщност може... Ще станат 3% като инфлацията е 20% примерно.....:-)
              Не слушай какво ти приказват,банкера винаги си иска чадъра като завали...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Едно е да искаш друго е да ти дадат,така че искането и даването са две коренно различни неща.Лидл е бял еднорог ,и една от малките компании в България която плаща адекватно,НО това е заради модела им на работа който е на основа по малко служители в магазините които вършат повече работа,повече самообслужване и така...Нали ти споменах преди няколко дни за няколко случаи около мен на "касиерки"които вече почват да имат проблем с ипотеките.Инфлацията затова носи проблеми винаги,особено в такива размери защото удря хората с дългове по линия на разходите и ги прави неплатежоспособни В момента инфлацията изпреварва и увеличенията,а на много места няма да има такива ,защото бизнесите имат слаби продажби пак поради спад в оборотите и стопяване на маржовете.
                Догодина инфлацията ще удари икономиката и ще докара стагнация в нея,тогава банките ще вдигат лихвите защото нямат избор,изправени са до стената от огромни нива инфлация.Затова има една стара приказка,всеки път е различно и всеки път стигаме до една и съща крайна картинка...
                Айде пак лихвите ще вдигаме.... Тва след днъците :-) Няма бре Каврък. Не разбра ли, че лихвите няма да се пипат скоро ?
                Всъщност може... Ще станат 3% като инфлацията е 20% примерно.....:-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Сложи колкото искаш наем,но стига га да има пазар да го поеме,съмнявам се.
                  Ако не си купят във Вазов, касиерките от Лидъл ще могат да плащат :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Виждам, че проблясва малко светлинка .... Опичай си акъла за идващото / то е в ход вече де/
                    И не, имотите няма да се подаряват. Преди месец похарчих 10К за климатици. За работа 1 ден на 2-ма човека ми взеха 1000 лева....Айде има материали за 100-200 лева....Колко наем да сложа ? 200-300 лева става ли ?
                    Сложи колкото искаш наем,но стига га да има пазар да го поеме,съмнявам се.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Имам да речем някакъв опит в ритейла... дребен.... на младини :-) Знам прекрасно за какво става въпрос. Едва ли има в този форум някой по-наясно по темата :-).....И не, не е ПР акция. Бъркаш условията/прецакванията в БГ веригите с тези в Западните. Не че е прекрасно място, но наистина е различна тема.
                      Важното от нея, е че цифрите са няколко десетки процента НАГОРЕ в рамките на половин година. Нали разбираш , че заплатите на наетите в момента също са актуализирани до тези нива ?
                      И да има отражение на имотният пазар и на ВСИЧКИ заплати, цени , НА ВСИЧКО. Както каза всеки отива в Лидъл на пазар и гледа 2000 заплата , а той получава 1000 лева някъде мислиш ли че няма да поиска повече ? А конкретно за имотите - сега разбрах защо продавачите са ги скрили.... Касиерките изкупуват всичко подред :-))))

                      ПП Забравих да посоча, че всъщност повечето хора в магазина бяха касиЕРИ , а касиерките намаляват..... Интересно....
                      Едно е да искаш друго е да ти дадат,така че искането и даването са две коренно различни неща.Лидл е бял еднорог ,и една от малките компании в България която плаща адекватно,НО това е заради модела им на работа който е на основа по малко служители в магазините които вършат повече работа,повече самообслужване и така...Нали ти споменах преди няколко дни за няколко случаи около мен на "касиерки"които вече почват да имат проблем с ипотеките.Инфлацията затова носи проблеми винаги,особено в такива размери защото удря хората с дългове по линия на разходите и ги прави неплатежоспособни В момента инфлацията изпреварва и увеличенията,а на много места няма да има такива ,защото бизнесите имат слаби продажби пак поради спад в оборотите и стопяване на маржовете.
                      Догодина инфлацията ще удари икономиката и ще докара стагнация в нея,тогава банките ще вдигат лихвите защото нямат избор,изправени са до стената от огромни нива инфлация.Затова има една стара приказка,всеки път е различно и всеки път стигаме до една и съща крайна картинка...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Картинката е ясна ,както беше и преди 10 години.Навсякъде еуфория и високи заплати,висока и инфлация,тогава бях в Бизнес Парка в новата тогава сграда на Теленор.В един момент не ми стигаха парите ,не съм го осъзнавал,явно инфлацията е започнала да изяжда значителна част от заплатата ми.Малко след това удари и кризата.Инфлацията е рекордна и това вече е проблем,при такъв проблем и при това изчакване от страна на Централните банки,сам си направи сметката с какви мерки и каква сила ще я обуздаят,защото все пак избирателите ще залеят улиците ако не го направят,а властта е преди всичко.
                        Виждам, че проблясва малко светлинка .... Опичай си акъла за идващото / то е в ход вече де/
                        И не, имотите няма да се подаряват. ...
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 11.12.2021, 20:28.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          Не е по темата, но няма читав бизнес, който да си набира персонал с цифри по билборди.
                          Това е по-скоро ПР акция с елементи на брошура за наивници...иначе взимаш едни пари ако, ако, ако и тн.. накрая се налага да лепиш билборди, че по нормалните канали не ти кълват.

                          ако разчиташ на тези професии да са фактор на пазара (в тази му фаза на развитие) - напразно се надяваш
                          Имам да речем някакъв опит в ритейла... дребен.... на младини :-) Знам прекрасно за какво става въпрос. Едва ли има в този форум някой по-наясно по темата :-).....И не, не е ПР акция. Бъркаш условията/прецакванията в БГ веригите с тези в Западните. Не че е прекрасно място, но наистина е различна тема.
                          Важното от нея, е че цифрите са няколко десетки процента НАГОРЕ в рамките на половин година. Нали разбираш , че заплатите на наетите в момента също са актуализирани до тези нива ?
                          И да има отражение на имотният пазар и на ВСИЧКИ заплати, цени , НА ВСИЧКО. Както каза всеки отива в Лидъл на пазар и гледа 2000 заплата , а той получава 1000 лева някъде мислиш ли че няма да поиска повече ? А конкретно за имотите - сега разбрах защо продавачите са ги скрили.... Касиерките изкупуват всичко подред :-))))

                          ПП Забравих да посоча, че всъщност повечето хора в магазина бяха касиЕРИ , а касиерките намаляват..... Интересно....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Разбирам, че и ти си го видял. Да брутна е. Ама преди половин година същата картинка беше няколкостотин лева по-малко
                            Ваучерите бяха 80 лева по спомен.
                            С данъчна отстъпка 9000 лева за 2 деца.... Смятай. Не е зле...
                            Цените във Вазов ще ударят тавана :-)
                            Картинката е ясна ,както беше и преди 10 години.Навсякъде еуфория и високи заплати,висока и инфлация,тогава бях в Бизнес Парка в новата тогава сграда на Теленор.В един момент не ми стигаха парите ,не съм го осъзнавал,явно инфлацията е започнала да изяжда значителна част от заплатата ми.Малко след това удари и кризата.Инфлацията е рекордна и това вече е проблем,при такъв проблем и при това изчакване от страна на Централните банки,сам си направи сметката с какви мерки и каква сила ще я обуздаят,защото все пак избирателите ще залеят улиците ако не го направят,а властта е преди всичко.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              накавтъков, само не ми казвай, че от инвестора са те поканили
                              Ти пък сега ли разбра не виде ли че от ония дни на зелената лента след автомобили бяха сложили раздел Смях - бета версия

                              След нова година щели да го пуснат за постоянно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Как да ги броим 2000 като това са цели 10% от горе?Ти така ако смяташ всичко, с лекота и цели 10 процента за теб са нищо...не знам...заплатата която си видял е брутна и се дава след 3,тата година служба в компанията....това са 1474 лева нето ,ваучерите са 60 лева.,след третата година взимаш чисто 1534 лева.
                                Разбирам, че и ти си го видял. Да брутна е. Ама преди половин година същата картинка беше няколкостотин лева по-малко
                                Ваучерите бяха 80 лева по спомен.
                                С данъчна отстъпка 9000 лева за 2 деца.... Смятай. Не е зле...
                                Цените във Вазов ще ударят тавана :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X