IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    купувайте имоти в мета-вселената
    ако не от наеми може да печелите от реклама.
    2020 година доста време прекарах в тази метавселена поради причината че не можех да пътувам до Испания да си видя детето и двамата доста често се намирахме там с нашите аватари.
    Метавселената отдавна е факт в света на Roblox.
    Там всеки може да разбере какво е метавселената .
    Понеже доста хора си нямат и понятие за какво иде реч ,с две думи ще кажа че това е виртуален свят който е изграден от много малки светове ,нещо като нашия живот но в онлайн среда ,много реалистичен ,там на практика е целия свят ,можеш да си говори с хора от тук до Северния полюс
    И сега за инвестициите : Не си и помисляйте да наливате и цент там ,защото всичко омръзва на потребителите буквално от днес за утре и както едно място днес е бъкано с аватари ,утре всички вкупом мигрират към следващия свят .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

      Нали знаеш при търг от всякакво естество в България къде е "ключа от бараката" за каквото и да било инфо?! Ако не знаеш ще те светна , в "шумата" в ръката .
      за жалост това не е далеко от истината ... говоря с един адвокат приятел .. вика нали знаеш кой е най добрия адвокат в българия, .. и понеже говорихме за светилата в българското право ... викам кой с очакване на конкретно име ... и той вика ... този който познава съдията та има го и това в тестето с картите да
      действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

      Коментар


      • купувайте имоти в мета-вселената
        ако не от наеми може да печелите от реклама.

        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

          странно е, че ми задаваш такъв въпрос. трябва доста да пояснявам всички взаимовръзки за да разбереш какво и защо .
          просто ти казвам така, не е случаино това, че си подаваш офертата в запечатан плик и се предполага, че никой друг освен теб не знае какво пише в този запечатан плик.

          най просто казано ... приеми хипотеза, че аз и ти сме на търг за имот с пазарна цена 1 000 000 и с обявена начална на търга 900 000 ..
          и ти имаш интерес и аз имам интерес, ти даваш 901 000 пък аз може да дам и 980 000 примерно, за да имам поне 20 000 печалба, но в офертата си посочвам 910 001 ако ти искаш да го вземеш предвид че знаеш, че пазарната му цена е 1 000 000 ще трябва да предложиш именно 1 000 000 и ако си умен няма да го направиш просто защото няма икономическа логика в действието . и така вместо ти за 901 000 да ги взенеш , ще го взема аз за 910 000 а ти ще пиеш една студена вода . аз само защото съм знаел за твоята офертна цена следващия месец прибирам едни 100 к .. грубо казано
          Нали знаеш при търг от всякакво естество в България къде е "ключа от бараката" за каквото и да било инфо?! Ако не знаеш ще те светна , в "шумата" в ръката .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Някакви възможности и мъгла ти витаят в главата

            Да приемем че ти си този дето може да види на другите офертите - Как ще реализираш дивидент от това???
            странно е, че ми задаваш такъв въпрос. трябва доста да пояснявам всички взаимовръзки за да разбереш какво и защо .
            просто ти казвам така, не е случаино това, че си подаваш офертата в запечатан плик и се предполага, че никой друг освен теб не знае какво пише в този запечатан плик.

            най просто казано ... приеми хипотеза, че аз и ти сме на търг за имот с пазарна цена 1 000 000 и с обявена начална на търга 900 000 ..
            и ти имаш интерес и аз имам интерес, ти даваш 901 000 пък аз може да дам и 980 000 примерно, за да имам поне 20 000 печалба, но в офертата си посочвам 910 001 ако ти искаш да го вземеш предвид че знаеш, че пазарната му цена е 1 000 000 ще трябва да предложиш именно 1 000 000 и ако си умен няма да го направиш просто защото няма икономическа логика в действието . и така вместо ти за 901 000 да ги взенеш , ще го взема аз за 910 000 а ти ще пиеш една студена вода . аз само защото съм знаел за твоята офертна цена следващия месец прибирам едни 100 к .. грубо казано
            действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

              Второ правя каквото си искам, ти ли ще ми даваш тон в живота. Първо имаш загуба ако продаваш, такава акция се купува за дивидент не за печалба от разлики в цената. Конкретно нищо не ми прави впечетление.
              То и не трябва да ти прави

              Скачай на големата далавера докато другите не са се усетили че ще скочи яко цената на акцията и ще изпуснеш далаверата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Ей магнит е тази тема магнит

                Първо - Да ти прави впечатление че цената на тази акция от четири години върви надолу и че е много вероятно тези 8% да не ти покрият капиталовата загуба???

                Конкретно за последната 1 година към днешна дата загубата е 4.39% но само преди 10 дни е била около 10%

                Второ - Какво правиш в тема за имоти ако живееш с мисълта че ще печелиш от наем около 3% ???


                Второ правя каквото си искам, ти ли ще ми даваш тон в живота. Първо имаш загуба ако продаваш, такава акция се купува за дивидент не за печалба от разлики в цената. Конкретно нищо не ми прави впечетление.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                  Може и да повече, защото увеличават дивидента годишно. Апропо 100к долара ти носят около 300 долара наемче.
                  Ей магнит е тази тема магнит

                  Първо - Да ти прави впечатление че цената на тази акция от четири години върви надолу и че е много вероятно тези 8% да не ти покрият капиталовата загуба???

                  Конкретно за последната 1 година към днешна дата загубата е 4.39% но само преди 10 дни е била около 10%

                  Второ - Какво правиш в тема за имоти ако живееш с мисълта че ще печелиш от наем около 3% ???



                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                    много си наивен .. и да, давам си сметка за всичко, но ти не си даваш сметка, че всяка една възможност която може да се използва .. се използва
                    Някакви възможности и мъгла ти витаят в главата

                    Да приемем че ти си този дето може да види на другите офертите - Как ще реализираш дивидент от това???

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Купуват ти опинци

                      Купи си БАТ и ела да ни си похвалиш другата година каква доходност имаш
                      Може и да повече, защото увеличават дивидента годишно. Апропо 100к долара ти носят около 300 долара наемче, но пък ти осигуряват участие в престижен форум за дискутиране на темата "Аз съм най-големият разбирач и хитрец на пазара на НИ"
                      Last edited by dollarman; 12.12.2021, 22:47.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Ти даваш ли си сметка че никой не се интересува какъв е твоят интерес ???

                        Ти даваш ли си сметка че системата е така направена че никой да не се интересува от твоята оферта???

                        Срещу теб има хора които искат да купят този имот - Тях не ги интересува ти какво си написал в твоята оферта

                        Те ще напишат минималната цена в тяхната оферта и след това ще наддават до колкото са преценили и това какво ти си написал няма абсолютно никакво значение.за тях

                        Единственото нещо което интересува само някои от собствениците е дали въобще някой се е записал да наддава, ако те искат да си купят имота обратно
                        много си наивен .. и да, давам си сметка за всичко, но ти не си даваш сметка, че всяка една възможност която може да се използва .. се използва
                        действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
                          Е кат темата е за далавери в момента 100 000 долара ти купуват 8% дивидент в British American Tobacco т.е. около 660$ на месец преди данък . Не знам 100 000 долара ако си вземеш апартамент за наематели колко ще ти носят на година преди данъци, амортизации и разправии
                          Купуват ти опинци

                          Купи си БАТ и ела да ни си похвалиш другата година каква доходност имаш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                            елементарно, аз нямам интерес да се стига до наддаване, за това и давам най ниската цена и се надява да спечеля с най ниската цена, а не с най високата . въпроса е в това, че всяка стъпка е с 10 % от цената .. след първата стъпка потенциалната ми печалба се изпарява .
                            предстви си, че виждам възможност да реализирам 10 % от този имот .. обаче между мен и 10 % се появява един, който играе с чси и е доволен и на 5 % .. следващата стъпка за мен става директно 15 % тоест вече потенциално съм на загуба защото съм с 5 % над пазарната цена , какво не разбираш


                            ако ти си единствен, търгът не се анулира, а го печелиш с най ниската цена, на друг търг се отива, ако няма кандидати, въпроса е, че ти до последно не знаеш, дали има и други участници в търга, това го разбираш чак когато се даде начало на търга и се повикат всички участници, разбира се ако нямаш вътрешна информация, а ако си единствен принципно, защото няма интерес и в последния момент се появи втори участник с по висока от твоята цена с лев примерно, както се прави, за теб имота идва вече на пазарна цена, а на този който играе след теб с 5 % минус, за теб е с 5 % плюс просто е
                            Ти даваш ли си сметка че никой не се интересува какъв е твоят интерес ???

                            Ти даваш ли си сметка че системата е така направена че никой да не се интересува от твоята оферта???

                            Срещу теб има хора които искат да купят този имот - Тях не ги интересува ти какво си написал в твоята оферта

                            Те ще напишат минималната цена в тяхната оферта и след това ще наддават до колкото са преценили и това какво ти си написал няма абсолютно никакво значение.за тях

                            Единственото нещо което интересува само някои от собствениците е дали въобще някой се е записал да наддава, ако те искат да си купят имота обратно

                            Коментар


                            • Е кат темата е за далавери в момента 100 000 долара ти купуват 8% дивидент в British American Tobacco т.е. около 660$ на месец преди данък . Не знам 100 000 долара ако си вземеш апартамент за наематели колко ще ти носят на година преди данъци, амортизации и разправии

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                Какъв е проблема ако ти видят офертата, като след това ще има търг на живо?

                                Има смисъл да си криеш плика, ако след това няма да им търг на живо и всички оферти са окончателни

                                С вноската гори само този който е обявен за победител, но не плати в срок (тук изключение правят съсобствениците на имота)

                                Ако офертата ти е невалидна и ти си единствен участник търгът се анулира и се отива на нов търг, а ти си получаваш обратно вноската
                                елементарно, аз нямам интерес да се стига до наддаване, за това и давам най ниската цена и се надява да спечеля с най ниската цена, а не с най високата . въпроса е в това, че всяка стъпка е с 10 % от цената .. след първата стъпка потенциалната ми печалба се изпарява .
                                предстви си, че виждам възможност да реализирам 10 % от този имот .. обаче между мен и 10 % се появява един, който играе с чси и е доволен и на 5 % .. следващата стъпка за мен става директно 15 % тоест вече потенциално съм на загуба защото съм с 5 % над пазарната цена , какво не разбираш


                                ако ти си единствен, търгът не се анулира, а го печелиш с най ниската цена, на друг търг се отива, ако няма кандидати, въпроса е, че ти до последно не знаеш, дали има и други участници в търга, това го разбираш чак когато се даде начало на търга и се повикат всички участници, разбира се ако нямаш вътрешна информация, а ако си единствен принципно, защото няма интерес и в последния момент се появи втори участник с по висока от твоята цена с лев примерно, както се прави, за теб имота идва вече на пазарна цена, а на този който играе след теб с 5 % минус, за теб е с 5 % плюс просто е
                                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                                Коментар

                                Working...
                                X