IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Айде Щатите дръпнаха шалтера 6 месеца по рано от предвиденото.

    https://www.investor.bg/novini/130/a...aktivi-341894/
    Фед ще започне агресивно редуциране на пандемичната програма за покупка на активи

    Централната банка на САЩ очаква три увеличения на основните лихви през 2022

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Песи само не разбрах оти се пенеше за ФМИ на СУ....Защо трябваше да стигнем до тука за да се осъзнаеш че ЕФ на ТУ е по яко..Е са нали разбра нема ток нема никой а програмерите в тоя случай пасат овце и сеят компир.Са че ти обясном от къде иде драмата.Драмата иде от там щото политииците тия от ФМИ и ЮФ на СУ и УНСС решихте че знаете и можете повече от инженерите...Е са си мислехте че сте прави ама се осрахте както винаги.Пиша това не за да се заяждам...Са сериозно проблем с тока като производство количество и качество в България няма.Проблема е ЕС който скъса със Законите на физиката и реши че може да променя природните закони и да създава нови...Заяде се с Русия за газта за Северен и Южен поток.Въведе измислен пазар и ненужни кухи структури като борси и квоти.Разби НЕК на НЕК ЕСО и ЕРП.Разни откачалки със знания от интернет взимат решенията и това е резултата.Раздадоха субсидии за фотоволтаици и перки и сложиха квоти за тецовете...В резултат скъп ток от ВЕИ и ТЕЦ..Не знам дали осъзнаваш ама ако продължи с тия простотии се стягай за фалит на ТоплофЕкация щото при тая цена на газта и квотите парното ше ви отиде на 1000 кинта на месец при толкова заплата....Нещата не са сериозни те са много сериозни.По трудният начин ще разберат всички чугунени глави че ток парно и вода не бива да са частни.Отделно при нас проблема се увеличи когато ни вързаха с борсите в Гърция и Румъния...КЕВР се правят на улави и не вадят Мариците от регулирания пазар признавам си не знам дали е възможно това за американските централи и не вкарват изцяло АЕЦ...Друго като мярка е да се намали ДДС за тока.Това ще свали цената с поне 100 кинта.Но проблема остава...и ще става още по голям.Молете се за мека зима и безаварийна работа на Козлодуй щото ще видите цени над 1000 лева за мегават...Казах го още лятото да си купиш дръва и кимур ама ти се хилеше....Са лесно отиваш на радомир палиш кюмбето и ти дреме за парното....идат фалити и една много трудна 2022г...Това съм го предвидил в другата тема за икономическите кризи....Хеле пък и енергетиците да вдигнат стачка с искане за заплати като на програмистите стой та гледай.....
      Бате Пешо,съберете се в АЕЦА смяната,и колектива и спрете износа на ток навън,народа е с вас,сега е момента да се спаси България,дърпате шалтера за износа и сме готови.
      Сега е момента България да взима решенията сама.
      И да се почне нов АЕЦ,тока,енергията да са безплатни за народа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Бай Пешето за туй излезе прав.... Като запрат токО и сички умиргат....
        А то изглежда на там сме тръгнали. От друга страна не разбирам откъде иде тази драма с токО / не ми се вярва консумацията да се е вдигнала толкова много за 1-2 години, че капацитета да не стига и цените му да се вдигат толкова.... по целият свят синхронно....
        Има нещо гнило у целата схема.....
        Песи само не разбрах оти се пенеше за ФМИ на СУ....Защо трябваше да стигнем до тука за да се осъзнаеш че ЕФ на ТУ е по яко..Е са нали разбра нема ток нема никой а програмерите в тоя случай пасат овце и сеят компир.Са че ти обясном от къде иде драмата.Драмата иде от там щото политииците тия от ФМИ и ЮФ на СУ и УНСС решихте че знаете и можете повече от инженерите...Е са си мислехте че сте прави ама се осрахте както винаги.Пиша това не за да се заяждам...Са сериозно проблем с тока като производство количество и качество в България няма.Проблема е ЕС който скъса със Законите на физиката и реши че може да променя природните закони и да създава нови...Заяде се с Русия за газта за Северен и Южен поток.Въведе измислен пазар и ненужни кухи структури като борси и квоти.Разби НЕК на НЕК ЕСО и ЕРП.Разни откачалки със знания от интернет взимат решенията и това е резултата.Раздадоха субсидии за фотоволтаици и перки и сложиха квоти за тецовете...В резултат скъп ток от ВЕИ и ТЕЦ..Не знам дали осъзнаваш ама ако продължи с тия простотии се стягай за фалит на ТоплофЕкация щото при тая цена на газта и квотите парното ше ви отиде на 1000 кинта на месец при толкова заплата....Нещата не са сериозни те са много сериозни.По трудният начин ще разберат всички чугунени глави че ток парно и вода не бива да са частни.Отделно при нас проблема се увеличи когато ни вързаха с борсите в Гърция и Румъния...КЕВР се правят на улави и не вадят Мариците от регулирания пазар признавам си не знам дали е възможно това за американските централи и не вкарват изцяло АЕЦ...Друго като мярка е да се намали ДДС за тока.Това ще свали цената с поне 100 кинта.Но проблема остава...и ще става още по голям.Молете се за мека зима и безаварийна работа на Козлодуй щото ще видите цени над 1000 лева за мегават...Казах го още лятото да си купиш дръва и кимур ама ти се хилеше....Са лесно отиваш на радомир палиш кюмбето и ти дреме за парното....идат фалити и една много трудна 2022г...Това съм го предвидил в другата тема за икономическите кризи....Хеле пък и енергетиците да вдигнат стачка с искане за заплати като на програмистите стой та гледай.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          Ти лесно си я взел ама после трудно ще се отървеш от нея.
          Еми трудно ша е, като знае че цената и расте с по 10% годишно Я някое поршаче, я друго.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            До няколко години всички ще бързат да се отървават от пърделниците колкото е възможно по-скоро. Не ги разбирам тия дето си купуват нова ДВГ кола в момента, ма техна си работа.
            А над 20 годишните коли и преди си бяха за моргата предимно, освен ако имаш нерви да се занимаваш с ремонти и капризи.
            Как ша ги разбираш, като гледаш само на картинка Като се качиш зимата през Петрохан с електричката, ще те влачат дизелите после да ти дойде акъла.
            ДВГ ще доминира и за в бъдеще, напълно пригодно е да работи на водород, Електричките не могат да го конкурират ни по цена барабар с дотациите, ни по разходи, ни по пробег, ни по скорост, за капак батерията е скрап след 8 до 12 години и никой няма да си купи нова. Пригодни са само за таксита и фирмени коли - с известни уговорки.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              Ей това комунизма ще ви довърши

              И защо трябва да се раздвижват тези имоти ???

              Та да можел сульо и пульо да си купели евтини имоти

              Ами за по лесно що да не ги национализират и да ги раздадат на некадърните?
              Да си изберем по един симпатичен понижител на когото да си подарим неосновните имоти, че после няма да ни питат

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                То от няколко години бием минимумите. Та чеСно не съм сигурен какво следва....Всъщност съм сигурен :-) при нашата демография. Преди няколко години и на Полакс го обясних ако си спомняш.....
                Накратко ще стигнем официална безработица 3%, заплатите ще се вдигат с по 10% годишно в близките 4-5 години и в София ще започне да се живее на редноевропейско ниво доход-разход. Тогава ще започне приток на мигранти за бачкане отново или ще се връщат Българите от чужбина / това по-скоро не щото ще висят за пенсията там.../ Зависи и от вирусно-сертификатната среда де....
                Чак да се чуди човек защо досега няма и помен от тия благинки вече 32 години
                Ся като видях официално 22% инфлация в енергийния ви сектор - 10% ръст на заплатите ми звучи логично. От 800 на 880 евра. Бруто. Месечно. Инак ще изпукате от глад Инак няма лошо, работете като гламави - пак за тия 800 евра, дай боже скоро 880.
                Приток на мигранти ще има, ясно е - къде Африка цяла сега вази гледа Виках ти преди време и друго ако си спомняш - учи сигански, по светлия пример на плъхаран и бай Пешкунти, ще ти трябва.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                  Ти май не схвана, че не съм я взел, за да я продавам...
                  Е то ясно, ама и притежанието ще стане скъпо в един момент. За скрап и това е.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Ще се драматизират още.
                    Началник цех на смяна в производството следи по интернет борсовите цени на тока и спрямо тях производството вика работниците на смяна ,или не ако цените са високи....това е реалната картинка в икономиката,сам сметни докога ще могат да продължат така...
                    Бай Пешето за туй излезе прав.... Като запрат токО и сички умиргат....
                    А то изглежда на там сме тръгнали. От друга страна не разбирам откъде иде тази драма с токО / не ми се вярва консумацията да се е вдигнала толкова много за 1-2 години, че капацитета да не стига и цените му да се вдигат толкова.... по целият свят синхронно....
                    Има нещо гнило у целата схема.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Има и трети вариант - вдигане в пъти на данъка за неосновно жилище. Това ще обезсмисли "тухлените депозити" и без да се вдигат лихвите, така ще се развижи и пазара.
                      Честито, ти си 3150-тия човек в темата, който вдига данъците за неосновни жилища. Ейййй, ще изровите земята срещу хората с по няколко, само и само да придобиете основно за добра цена...комунизъм в действие

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        Ти лесно си я взел ама после трудно ще се отървеш от нея.
                        Ти май не схвана, че не съм я взел, за да я продавам...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                          Има и трети вариант - вдигане в пъти на данъка за неосновно жилище. Това ще обезсмисли "тухлените депозити" и без да се вдигат лихвите, така ще се развижи и пазара.
                          Ей това комунизма ще ви довърши

                          И защо трябва да се раздвижват тези имоти ???

                          Та да можел сульо и пульо да си купели евтини имоти

                          Ами за по лесно що да не ги национализират и да ги раздадат на некадърните?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Одраха ме яко за монтаж, чаках няколко месеца да се внесат моделите които искам / мултсплит системи/, цените на самата техника е нагоре 20% примерно, но за сметка на това ще продължи да поскъпва...., Всъщност накрая взех каквото имаше, а не каквото исках.....материалите за монтаж са поскъпнали ПО ТРИ.....
                            Предполагам при обикновените климатици не е толкова зле...., че Май Юни взех един такъв от големите вериги / около 1200 лева излезе по спомен с монтажа/, но след това нещата се драматизираха....
                            Ще се драматизират още.
                            Началник цех на смяна в производството следи по интернет борсовите цени на тока и спрямо тях производството вика работниците на смяна ,или не ако цените са високи....това е реалната картинка в икономиката,сам сметни докога ще могат да продължат така...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              И аз имам 30 годишна, а наскоро и 16. Не знам, обаче кой би желал да се отървава от такива коли
                              До няколко години всички ще бързат да се отървават от пърделниците колкото е възможно по-скоро. Не ги разбирам тия дето си купуват нова ДВГ кола в момента, ма техна си работа.
                              А над 20 годишните коли и преди си бяха за моргата предимно, освен ако имаш нерви да се занимаваш с ремонти и капризи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                Ти лесно си я взел ама после трудно ще се отървеш от нея.
                                И аз имам 30 годишна, а наскоро и 16. Не знам, обаче кой би желал да се отървава от такива коли

                                Коментар

                                Working...
                                X