IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Ако не е имал пари да купи а е искал да инвестира е било по добре да тегли заем и да купи имот с ипотека от колкото да си е набил парите в борсата

    Ако борсата можеше да бие дългосрочно имотите никой нямаше да купува имоти - всички щяха да са борсаджии и да въртят верижката
    Ама тя борсата отдавна си бие имотите дългосрочно. Преди време бях пускал графика за снп 500.....Имотите имат други предимства- и за тях съм писал....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Гарсониерите в Обеля са поскъпнали също и като другите имоти в София - Сега гледам в Обеля няма гарсониера под 60к Евра

      Бота беше дал примери в широкият център на цени около 200-300 долара за квадрат

      Днес тези имоти струват по над 2000 евра квадрата

      А ти продължавай да си се смееш смехът е здраве
      И ти колко коптора купи за 200-300 долара, че си толкова самодовoлен ?

      Статистиката е 2004-а двустаен в Стрелбище 775 евро кв.м. Сега да кажем е 2500. Това е за 18 години период екс разходи за ремонт, данъци, разправии. Какво станало преди това леко не ме интересува, както и некви далавери обяви в широк център (разбирай Лъвов Мост) или гарсониера при виетнамските общежития в Красна Поляна..
      Last edited by dollarman; 04.01.2022, 01:45.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

        Човек осъзнай се - това ли ти е мерилото на пазара: гарсониера в Обеля. Аз ти давам пример с най-ликвидния квартал в България, ти ми обясняваш някви коптори как имало обява във вестника едно време..
        Гарсониерите в Обеля са поскъпнали също и като другите имоти в София - Сега гледам в Обеля няма гарсониера под 60к Евра

        Бота беше дал примери в широкият център на цени около 200-300 долара за квадрат

        Днес тези имоти струват по над 2000 евра квадрата

        А ти продължавай да си се смееш смехът е здраве

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          Аз ясно съм го написл нямаш си идея от цените на имотите от преди 20г - Преди около месец тук Бота ви пуска и линкове към стари обяви та ви увиснаха ченетата

          Ето ти пример гарсониерите в Надежда Овча Купел Люлин Обеля Дружба Младост и други крайни квартали по това време струваха между 8000 и 10 000 долара

          Днес ако ми намериш такава за 40 000 долара ела да ти дам комисион
          Човек осъзнай се - това ли ти е мерилото на пазара: гарсониера в Обеля. Аз ти давам пример с най-ликвидния квартал в България, ти ми обясняваш някви коптори как имало обява във вестника едно време..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            мислех да не дъвчем тази дъвка, но за последно
            примера ти е елементарен и едноходов. да цитирания момент за покупка е такъв (имаше и по яки 98-ма)

            представи си, че човекът Х няма 2001-ва 20-30К долара за хубава тухла в центъра, но има професия и доходи и едни пари, които му остават

            едното е да вземе ипотека и да купи имота и да я изплаща 10+г,
            друго е да трупа на депозит
            трето е да си купува акци, фондове и тн всеки месец на малки порции

            за тези 20г може да си сигурен, че ако е инвестирал постепенно и реинвестирал(!) дивидентите ще има много повече пари без да е нужно да извади на масата 20-30К$ в момент, когато това са много много пари.

            лека вечер

            ПП ще се огранича в писането идните дни, че днес прекалих.
            Ако не е имал пари да купи а е искал да инвестира е било по добре да тегли заем и да купи имот с ипотека от колкото да си е набил парите в борсата

            Ако борсата можеше да бие дългосрочно имотите никой нямаше да купува имоти - всички щяха да са борсаджии и да въртят верижката

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

              Не съ и съмнявам че искаш да кажеш как една панелка в Стрелбище дето е струвала 50 000к евро 2006-а, сега струва 350 000. Ай малко...нали
              Аз ясно съм го написл нямаш си идея от цените на имотите от преди 20г - Преди около месец тук Бота ви пуска и линкове към стари обяви та ви увиснаха ченетата

              Ето ти пример гарсониерите в Надежда Овча Купел Люлин Обеля Дружба Младост и други крайни квартали по това време струваха между 8000 и 10 000 долара

              Днес ако ми намериш такава за 40 000 долара ела да ти дам комисион

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Те го поредния дето хабер си няма от цените на имотите от преди 20г ама щял да се посмее

                СИП500 януари 2002-ра е бил около 1150 днес е 4800 - тоест нарастнал е около 4 пъти

                За това време имотите в София са нарастнали между 6 до 8 пъти - отделно имат приходи от наеми дето не можеш да ги сметнеш

                но пък не пречи да си се смееш смехът е здраве
                мислех да не дъвчем тази дъвка, но за последно
                примера ти е елементарен и едноходов. да цитирания момент за покупка е такъв (имаше и по яки 98-ма)

                акции на софарма за по 10ст ако си взел през 2001-ва
                сега са 40+ пъти по скъпи а 2008-ма бяха 80+ пъти по скъпи ... примера не е удачен, но само намигане.

                представи си, че човекът Х няма 2001-ва 20-30К долара за хубава тухла в центъра, но има професия и доходи и едни пари, които му остават

                едното е да вземе ипотека и да купи имота и да я изплаща 10+г,
                друго е да трупа на депозит
                трето е да си купува акци, фондове и тн всеки месец на малки порции

                за тези 20г може да си сигурен, че ако е инвестирал постепенно и реинвестирал(!) дивидентите ще има много повече пари без да е нужно да извади на масата 20-30К$ в момент, когато това са много много пари.


                лека вечер

                ПП ще се огранича в писането идните дни, че днес прекалих.
                Last edited by bertram; 04.01.2022, 00:38.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Те го поредния дето хабер си няма от цените на имотите от преди 20г ама щял да се посмее

                  СИП500 януари 2002-ра е бил около 1150 днес е 4800 - тоест нарастнал е около 4 пъти

                  За това време имотите в София са нарастнали между 6 до 8 пъти - отделно имат приходи от наеми дето не можеш да ги сметнеш

                  но пък не пречи да си се смееш смехът е здраве
                  Не съ и съмнявам че искаш да кажеш как една панелка в Стрелбище дето е струвала 50 000к евро 2006-а, сега струва 350 000. Ай малко...нали

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                    Ще ти кажа че дрънкаш глупости, ама може да дадеш пример съответно да се посмеем всички
                    Те го поредния дето хабер си няма от цените на имотите от преди 20г ама щял да се посмее

                    СИП500 януари 2002-ра е бил около 1150 днес е 4800 - тоест нарастнал е около 4 пъти

                    За това време имотите в София са нарастнали между 6 до 8 пъти - отделно имат приходи от наеми дето не можеш да ги сметнеш

                    но пък не пречи да си се смееш смехът е здраве

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Берти топлата вода е открита и е необходимо само да я ползваш


                      Еми имотите бият акциите СИП500 като мачета в дирек

                      Ще ти кажа че дрънкаш глупости, ама може да дадеш пример съответно да се посмеем всички

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        не е да не ми се е случвало , но не това е смисълът - даже и по десет да е сумата - ще си структурираш портфолиото така, че да имаш и ликвидност и известна диверсификация.

                        ще използвам този пост и да отговоря на лорда - я си помисли 25К вложени поетапно за последните 3г на БФБ.. щяха да ти купят маломерката в Бургас, че и за едно гаражче да остане без да ти се налага да теглиш потребителски даже. фармата+бфб+атерата щяха да ти докарат доходност над 50% ако беше кълвал, а за ракетите алтерко,агрия и др не ми се коментира.

                        та на въпроса за НИ - ако очаквате инфлация и ръст в цените на НИ то очаквайте доста по-съществен ръст на БФБ, защото ликвидността не е голяма, предлагането също и съвсем малко свеж капитал да се насочи от тухли към акции и ще има драматични възходи и суперлативи по медиите.

                        ще споделя с вас една стратегия, която ще развия тази година. Харесал съм си едни ниви, които са в пряко съседство с други мои ниви и собствениците им са наясно - съответно по правилото 'съседа плаща двойно' ме чакат да надувам . дал съм им свободно и си седя на ръцете, но парите за тези ниви също седят, което не е ок - та с оглед на инфлационната картинка - купувам определени дружества, които дали харесвам или не очаквам да привлекат някакъв интерес тази година и да реализират ръстове. чакам още 6м и вкарвам оферта за въпросните ниви на завишена спрямо моментата оценка на този отделен портфейл цена (е ако качи много портфейла няма да си дам всичко от печалбата ) ... и ето го отиграването на момента инфлация-ръст в НИ - ръст в акции. счупването на тренда при имотите, инфлацията не е лесна работа и нещо, което ще стане от днес за утре (без някое ято черни лебеди не става).

                        и да - риск за загуба има и е пропорционален на възможността за печалба...та който го е страх от мечки да не ходи в гората.

                        а който чака ръстове и само трака по клавиатурата пък не го отиграва .... да не се сърди на другите
                        Борсовата търговия не е за всеки. А пък на сравнително слабо развити борси човек трябва да е още по-внимателен какво прави. Само за пример, след като удари световната финансова криза борсата в Ню Йорк се възстанови още през 2013 г. и надскочи най-високите си предкризисни нива. Нашата борса все още е много далеч от най-високите си предкризисни нива.
                        Да не се приема като инвестиционен съвет.
                        Иначе по правило капиталовият пазар е най-големият конкурент на банковото кредитиране. Би било интересно, ако един ден доживеем да видим развит капиталов пазар у нас каква ще бъде реакцията на банковия сектор.
                        Last edited by Специалист по всичко; 03.01.2022, 23:32.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          мерси

                          отделил съм ги в отделен портфейл скромен няколко позиции за общо 40К
                          ако те интересува (ЛС) ще ти препоръчам сериозни инвеститори и познавачи от форума с техния уиш лист и може да си направиш свой без да се чустваш , че някой ти пробутва нещо, както ме набеждава лампичката.


                          Извинявам на твърдолинейните НИ-фенове, че отклоних темата - но все пак идеята е ако за имотите искат повече да направим така, че да имаме повече и да купим това, което сме си набелязали в условията на инфлация.

                          Берти топлата вода е открита и е необходимо само да я ползваш

                          Вече много пъти сме водили спора кое е било по добре за последните 20г имоти или акции

                          Еми имотите бият акциите СИП500 като мачета в дирек

                          Сега ти искаш да пренапишеш историята, лошо няма ние ще те наблюдаваме с интерес но обяви предварително в какво си инвестирал щото както казах и в предният пост от следварителни прогнози няма нужда



                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            Импулса виж колко е от ИПО - да не кажеш, че не те предупредих.

                            При земите има динамика - факт, но 2021-ва БФБ се 'събуди' - разбирай го както искаш.
                            Ааа да щастливо ушит съм в Алтерко на цена 10 пъти но ниска от текущата пазарна. 'Пробутвах' ви ги тук 2018та началото по памет, когато и жълтото ви 'пробутвах' и бях обявен за комисионер на златопродавачниците.

                            поздрави и успех!
                            Еми обясни ни колко е от ИПО-то и ти на колко купи?

                            Също така сподели кои акции си купил та да не ти се налага да ги мислиш следварително лятото

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                              В ретроспекция лесно се правят анализи.
                              Лорда е можел да инвестира в някоя крипто валута с 1000+ процента ръст за периода или да заложи заложи на Челси за шампионската лига

                              Пожелавам ти успех със стратегията ти, в интерес на всички ни е БФБ да върви нагоре.
                              мерси

                              отделил съм ги в отделен портфейл скромен няколко позиции за общо 40К
                              ако те интересува (ЛС) ще ти препоръчам сериозни инвеститори и познавачи от форума с техния уиш лист и може да си направиш свой без да се чустваш , че някой ти пробутва нещо, както ме набеждава лампичката.


                              Извинявам на твърдолинейните НИ-фенове, че отклоних темата - но все пак идеята е ако за имотите искат повече да направим така, че да имаме повече и да купим това, което сме си набелязали в условията на инфлация.


                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                Тоест ушил си се с акции на БФБ и агитираш и други да го направят та белким ти да можеш да си извадиш парите та да купиш земите

                                Лятото агитираше за Импулса - До момента +5% в низходящ тренд

                                Тоест ако беше инвестирал в имоти щеше да имаш по добра възвръщаемост при по нисък риск

                                Вместо да си купиш земите дето ти трябват пак въртиш някакви безумни номера - сложил си парите в акции и си щял да купуваш лятото - Това означава че ще пропуснеш да обработваш тези земи този сезон

                                В други постове обясняваше как вадиш 10% от земите тогава що изпускаш една година след като е ясно че трудно ще хванеш +20% от въпросните акции да не говорим че ако инфлацията продължава лятото може да те зарадват с двойни цени на земят от исканите в момента и това че си направил 20% от акции едва ли ще те стопли
                                Импулса виж колко е от ИПО - да не кажеш, че не те предупредих.

                                При земите има динамика - факт, но 2021-ва БФБ се 'събуди' - разбирай го както искаш.
                                Ааа да щастливо ушит съм в Алтерко на цена 10 пъти но ниска от текущата пазарна. 'Пробутвах' ви ги тук 2018та началото по памет, когато и жълтото ви 'пробутвах' и бях обявен за комисионер на златопродавачниците.

                                поздрави и успех!

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X