IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    то като се замисли човек, ние дори и на дъното на цените 2012 - 13 сме си били в балон
    и имотиту са били поне 2 пъти надценени

    не знам какво толко им преподава професора ама сигурно има връзка с новата му парадигма за цените
    Професора е страхотен и наистина много умен. Говори това, което искат да чуят от него.... и всеки месец у нас има изяви.... предполагам за да си плати наема :-)
    Мисля че разбира нещата в дълбочина и е наясно с нещата, НО не е никак лесно да се говори това , което се очаква да се чуе от масовката и да не звучи като откровена глупост. Трябва да се прикрие качествено както се прикрива крива стена от пишман нов строителен инвеститор :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Така е Джони, шъ стане скоро антибалона.... само чекане требе, ако не е до 2039 до 2049 е почти сигурно....:-)

      ПП Мечтата ми е да заменя трамвай 7 с Х5-ца :-)
      Ами като си се нахендрил в Гоцето, където 7та е единственият шанс да стигнеш центъра...

      Вчера се разхождах в района - около Мотопистата е някакъв ужас. Занемарено и мизерно. Точно между поляната на пистата и новите сгради на Вакарини има някакви клошарски коптори и купища боклуци. Наоколо - кал до колене по ул. Славовица.

      Не знам как може да те кефи животът в тази мизерия. Аз лично бих се срамувал да заведа колеги и приятели от западна Европа - ще помислят, че живея в някакво гето. Апартамент там не струва и 100 кила шам фъстък. Как може новото строителство на такова място да гони цените в Берлин и да нямало балон?
      Last edited by ejonny2376; 20.12.2021, 18:41.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

        Този хубавец още 2004та някъде прогнозираше предишния балон, и 4 години по-късно "позна". Само че за него средна цена под 400 евро квадрата за София през 2004та вече беше балон и така си прогнозираше докато мина 1200 евро и най-накрая пазарът го "послуша".
        Сега като се съди по неговото изказване през 2016та правилната цена е била около 250 евро квадрата, а сега, трябва да е около 450. Кога най-после пазарът ще чуе мъдрите думи на професора?
        то като се замисли човек, ние дори и на дъното на цените 2012 - 13 сме си били в балон
        и имотиту са били поне 2 пъти надценени

        не знам какво толко им преподава професора ама сигурно има връзка с новата му парадигма за цените
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Аз не виждам в изказването на професора да има нещо преувеличено.

          Защо един попикан апартамент трябва да струва повече от 2-3 годишни заплати? Или от една X5-ца? Кое му е толкова ценното? Особено при положение, че тъмните прозорци са практически половин София...
          Така е Джони, шъ стане скоро антибалона.... само чекане требе, ако не е до 2039 до 2049 е почти сигурно....:-)

          ПП Мечтата ми е да заменя трамвай 7 с Х5-ца :-)
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.12.2021, 18:15.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
            ето още от интервюто
            „... жилищата през 2016 г. са били 3 пъти надценени, а сега са, примерно, 2,8 пъти. Още тогава сме били в зоната на балона“.
            човека гони заветния таргет 149е

            докато не станат око 250Евро квадрата е най-добре да се плаща наем, както казва професора.
            Този хубавец още 2004та някъде прогнозираше предишния балон, и 4 години по-късно "позна". Само че за него средна цена под 400 евро квадрата за София през 2004та вече беше балон и така си прогнозираше докато мина 1200 евро и най-накрая пазарът го "послуша".
            Сега като се съди по неговото изказване през 2016та правилната цена е била около 250 евро квадрата, а сега, трябва да е около 450. Кога най-после пазарът ще чуе мъдрите думи на професора?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Този веднъж каза, че за личните инвестиции не говорел..... Освен, че се пофали колко малко е изгубил във Вегас на младини.... Малко е изгубил щото е професор :-)
              На мен ми е гоУем любимец. Според него откакто има имоти все е балон, само въпроса е колко се е надул 2, 3, 5, 10 или 20 пъти над нормалното , а аргументите му са забавни.... Супер е човека. ... Особено като актьор е топ :-)
              Мен също ме кефи професора. Едно с факта, че сам дава пример и живее под наем и второ, че има последователи в темата, които и през 2036-та пак ще казват, че имотите са в балон

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Този веднъж каза, че за личните инвестиции не говорел..... Освен, че се пофали колко малко е изгубил във Вегас на младини.... Малко е изгубил щото е професор :-)
                На мен ми е гоУем любимец. Според него откакто има имоти все е балон, само въпроса е колко се е надул 2, 3, 5, 10 или 20 пъти над нормалното , а аргументите му са забавни.... Супер е човека. ... Особено като актьор е топ :-)
                Аз не виждам в изказването на професора да има нещо преувеличено.

                Защо един попикан апартамент трябва да струва повече от 2-3 годишни заплати? Или от една X5-ца? Кое му е толкова ценното? Особено при положение, че тъмните прозорци са практически половин София...

                Коментар


                • ето още от интервюто
                  „... жилищата през 2016 г. са били 3 пъти надценени, а сега са, примерно, 2,8 пъти. Още тогава сме били в зоната на балона“.
                  човека гони заветния таргет 149е

                  докато не станат око 250Евро квадрата е най-добре да се плаща наем, както казва професора.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dva taraleja

                    хахахахахаха, питам се дали и професора живее под наем или пък обитава някоя деЦка, като неговите фенове тук в темата?
                    Този веднъж каза, че за личните инвестиции не говорел..... Освен, че се пофали колко малко е изгубил във Вегас на младини.... Малко е изгубил щото е професор :-)
                    На мен ми е гоУем любимец. Според него откакто има имоти все е балон, само въпроса е колко се е надул 2, 3, 5, 10 или 20 пъти над нормалното , а аргументите му са забавни.... Супер е човека. ... Особено като актьор е топ :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dva taraleja

                      Жалката утайка си ти мухльо. Прибирай се в сървърното и си трай!
                      И защо да си трая? Един тръгнал да коментира хора, които са светлинни години над него по всички показатели.
                      Такива като теб някой трябва да ги сложи на мястото им.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        всички трябва да слушат съветите на професора, особено ей този

                        „Разумното решение е да се плаща наем. Рискът при покупка в момента е много голям.“

                        покупката винаги е била неоправдано голям риск, не правете това, оставете го на други хора.
                        Абе тоя професор да не е кадър на УНСС?

                        Коментар




                        • По-долу кратката биография на професор Петров.

                          А твоята биография къде е?
                          С какво друго можеш да се похвалиш, освен че живееш в чужд апартамент насред Красна Поляна, че си един от неуспешните Бански инвеститори и че си загробил парите на родата си в безперспективен строеж? С нещо специално да си допринесъл към обществото освен със злобата, завистта и простотията си?



                          "...........................
                          Проф. Красимир Петров има магистърска степен от Университета в Делауеър и докторска степен от Държавния икономически университет в Охайо (1999). През 2000-2004 г. е работил в Sterling Commerce, дъщерно дружество на SBC Communications. Започва да преподава през 2005 г. като редовен асистент в Американския университет в България, като преподава макроикономика, пари и банкиране, международни финанси със специализирани курсове по управление на риска, макроикономическо инвестиране и алтернативни подходи за инвестиране като цикличен анализ на инвестициите, технически анализ и поведенчески анализ.

                          От 2007 г. е писател на бюлетини в Agora Financial. Той е австрийски икономист и използва за своите анализи австрийския подход към инвестирането.

                          През годините Проф. Красимир Петров е преподавал икономика и финанси в САЩ, Ирландия, България, Саудитска Арабия, Бахрейн, Тайван, Макао, Тайланд, Камбоджа и ОАЕ с фокус върху финансови курсове на ниво MBA. Той е участвал в статии за Financial Sense, Agora Financial, Casey Research и Marc Faber „Gloom, Boom, and Doom Report“. Той е изтъкнат австрийски икономист и е специалист в бизнес цикли и финансови кризи.

                          Проф. Красимир Петров е бил участник и гост лектор в обучения и събития, организирани от InvestPRO.
                          ............................"
                          Last edited by X_Y; 20.12.2021, 17:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                            Професорът е работил като преподвател в мнофго запдни страни/има инфо,прочети/.Да,и той тредсказа до запетайката кризата 2007г-8г.И да живее под наем в Бллагоевград/по спомен/ ,за голям обзаведен апартамент плаща 300лв.
                            хахаххаха, знаех си.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                              давай бат ерго покажи на тия турци как са мяташ
                              Над 21% е инфлацията в Турция, а лирата удари ново дъно и вече един долар струва повече от 17 турски лири. Нов срив: Турската лира вече копае дъното.

                              Вече е 10ст и се очаква да продължи спада поне до 5

                              Каврък 10% инфлация НЯМА никой да търпи. Ако си спомняте искаха 2%.
                              10% поскъпване на имотиту също няма да се търпи.
                              Вчера поразгледах из гречко - още се намират сносни за 500-600€
                              https://www.investor.bg/analizi/9/a/...ia-pak-342140/
                              Ердоган: Свалял съм лихвата до 4%, ще го направя пак

                              До месеци ще видим как пред нас се отварят вратите на една много по-голяма, модерна Турция, обеща турският президент

                              Май пак ще се ходи на шопинг

                              Коментар




                              • всички трябва да слушат съветите на професора, особено ей този

                                „Разумното решение е да се плаща наем. Рискът при покупка в момента е много голям.“

                                покупката винаги е била неоправдано голям риск, не правете това, оставете го на други хора.
                                Last edited by X_Y; 20.12.2021, 17:08.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X