IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    градовете ще напуснат единици. да не мислиш, че някой иска или може /едновременно/ да се занимава със земеделие.
    и де ще иде, в срутената необитаема от 20-30 години къща на дедите си ли?
    ти ка си го представяш, огладнявам аз и заминавам на село с малките мишлета
    и там изведнъж ме чакат боб, лук, картофи, сланина.
    не. чака ме един буренясал двор и една порутена къща. и разбира се един четвъртит и триглав, като ламя.
    Ааааа като ти фане гъзо паяжина през глава ще тичаш.Като спрат теца и тока стане левче а ти си безработен друга песен ще запееш.Аз като влязох в казармата ако знаеш колко народ се репчеше че не ядял това или онова.След десет дена бяха прояли всичко...За гладен човек няма лоша храна и няма неща които не може.За такива нежни души само кръпел в главата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Ужасни цени. София е мечта недостижима. Аз се чудя как да ковна едно апартче в Плевен и на каква цена че ми трябва за собствени нужди. От наеми се отказах. С Ковида е непредвидима ситуацията. А и чуждестранни типове учат и купуват някои от тях. И дистанционно обучение...и простотии...не ми се занимава.
      ЧНГ на всички! Бъдете живи и здрави!
      Много скъпнали и у Плевен

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Къще бих купил около Плевен, но къщетата в Гривица например са ужасно скъпи. Има резон, народът не е глупав да се тика у града. В по-далечни села нямам идея, бай Пешето може да помогне. Имам една кака, тя си купи къще в Долни Дъбник преди 3 години. 15 мин е с кола.
        Левчо Къртожабене е по добър избор.Тученица Къшин Ясен Победа също.Вилните зони на Плевен се напълниха с хора строи се ударно.И на Табаковия язовир и в Мъртвата долина и Булин дол а над Авис Медика в Кайлъка са изникнали цели палати

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          За Много Години!

          Кавръче - поздравления за коментара - и да не стане както си го описал си го написал така както го виждаш при това в хубав стил и с името си под него.

          факт е, че госпожа инфлацията ни е седнала на масата и трудно ще я изгоним. ясно е,че гоненето и минава през скандали и криза, но дали точно 22-ра и как точно ще се случи не се наемам да прогнозирам.

          едно е сигурно - ако имотите не са ви по джоба и не сте ок да се радвате на мижава доходност трябва да се мислят алтернативни инвестиции, защото депозита 2021 и 2020 е 'тотал щета', а дали 22-ра ще се промени нещо в полза на депозитите по-скоро не.

          очаквам 22-ра да бъде още по-добра за БФБ, където миналата 2021-ва набор от акции 'биха' процентното поскъпването на имотите в пъти.

          Да сме живи и здрави, а с останалото ще се справим някак си.
          За много години,жив и здрав!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от rashkovg Разгледай мнение

            Ти тия двата залепените гаражи дето си ги взел, ако ги обърнеш единия на кочинка, а другия на курник, ще удариш бай Пешо у земята. Догодина не само кисело зеле, ами и папурски яйчица и гаражно свинско ще му носиш у село.

            Да си призная, сега взех да оценявам Папурково, хем може човек да си гледа добитък, хем у столицата, хем близо до Гаритидж парк, абее сичко накуп. Бай Пешето и той требе да преосмисли нагласите си относно Папурково.
            Не може май. И в Долни Дъбник като бех на каката на гости бре мирише ми на овце. Комшията гледал овце и кошарата му близо до нейния двор. А те на края на градчето. Това добре, тишина и чист въздух, но тя каза че е незаконно и той се е уредил някак си да не го закачат. Не може да гледаш добитък в града.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rashkovg Разгледай мнение

              Ти се замисли за къща в или около Плевен, че иначе с бай Пешето ше молите ратко за зеле, свинско и яйчица. Ти апарти си имаш, крайно време ти е за едно къще.
              Къще бих купил около Плевен, но къщетата в Гривица например са ужасно скъпи. Има резон, народът не е глупав да се тика у града. В по-далечни села нямам идея, бай Пешето може да помогне. Имам една кака, тя си купи къще в Долни Дъбник преди 3 години. 15 мин е с кола.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Ужасни цени. София е мечта недостижима. Аз се чудя как да ковна едно апартче в Плевен и на каква цена че ми трябва за собствени нужди. От наеми се отказах. С Ковида е непредвидима ситуацията. А и чуждестранни типове учат и купуват някои от тях. И дистанционно обучение...и простотии...не ми се занимава.
                ЧНГ на всички! Бъдете живи и здрави!
                Ти се замисли за къща в или около Плевен, че иначе с бай Пешето ше молите ратко за зеле, свинско и яйчица. Ти апарти си имаш, крайно време ти е за едно къще.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от rashkovg Разгледай мнение

                  Ти тия двата залепените гаражи дето си ги взел, ако ги обърнеш единия на кочинка, а другия на курник, ще удариш бай Пешо у земята. Догодина не само кисело зеле, ами и папурски яйчица и гаражно свинско ще му носиш у село.

                  Да си призная, сега взех да оценявам Папурково, хем може човек да си гледа добитък, хем у столицата, хем близо до Гаритидж парк, абее сичко накуп. Бай Пешето и той требе да преосмисли нагласите си относно Папурково.
                  Ужасни цени. София е мечта недостижима. Аз се чудя как да ковна едно апартче в Плевен и на каква цена че ми трябва за собствени нужди. От наеми се отказах. С Ковида е непредвидима ситуацията. А и чуждестранни типове учат и купуват някои от тях. И дистанционно обучение...и простотии...не ми се занимава.
                  ЧНГ на всички! Бъдете живи и здрави!
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    градовете ще напуснат единици. да не мислиш, че някой иска или може /едновременно/ да се занимава със земеделие.
                    и де ще иде, в срутената необитаема от 20-30 години къща на дедите си ли?
                    ти ка си го представяш, огладнявам аз и заминавам на село с малките мишлета
                    и там изведнъж ме чакат боб, лук, картофи, сланина.
                    не. чака ме един буренясал двор и една порутена къща. и разбира се един четвъртит и триглав, като ламя.
                    Ти тия двата залепените гаражи дето си ги взел, ако ги обърнеш единия на кочинка, а другия на курник, ще удариш бай Пешо у земята. Догодина не само кисело зеле, ами и папурски яйчица и гаражно свинско ще му носиш у село.

                    Да си призная, сега взех да оценявам Папурково, хем може човек да си гледа добитък, хем у столицата, хем близо до Гаритидж парк, абее сичко накуп. Бай Пешето и той требе да преосмисли нагласите си относно Папурково.
                    Last edited by rashkovg; 03.01.2022, 10:33.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Че селото не е като едно време е ясно.Ама като дойде дебелия ще напуснат градвете
                      градовете ще напуснат единици. да не мислиш, че някой иска или може /едновременно/ да се занимава със земеделие.
                      и де ще иде, в срутената необитаема от 20-30 години къща на дедите си ли?
                      ти ка си го представяш, огладнявам аз и заминавам на село с малките мишлета
                      и там изведнъж ме чакат боб, лук, картофи, сланина.
                      не. чака ме един буренясал двор и една порутена къща. и разбира се един четвъртит и триглав, като ламя.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        https://www.investor.bg/bylgariia/45...342286/?page=4

                        Като говорим за прогнози ,ето я и моята,НО официално в Инвестор,заедно с прогнозите на банки,строители ит.н.Включена е в годишния обзор на медията
                        Пазарът на жилища е във фаза на балон

                        Николай Кавръков, читател на Investor.bg, коментиращ с потребителското име nkavrakov1982

                        Пазарът на жилища през 2021 г. бързо навлезе във фазата на еуфорията, движен от мощната кредитна експанзия на банките, екстремно ниското предлагане на жилища на пазара спрямо високото търсене и не на последно място страха от ускоряващата се инфлация, който доведе до ръстове на цените от 20% до 30%, особено на пазара в София.

                        Заради двуцифрените ръстове на цените в много кратък период, които вече значително задминаха ръста и на доходите, и на икономиката, категорично мога да кажа, че пазарът на жилища е във фаза на балон. Налице са всички фактори - агресивно ниски лихви по ипотеките, огромни проценти на поскъпване за няколко месеца, ниски наеми спрямо високи вноски по ипотечните заеми, изоставащи доходи, бясно строителство, мания при купувачите, които придобиват имот от страх „да не изпуснат влака“, наддаване за имоти в определени локации. Налице е пазар, откъснат напълно от фундамента си.

                        Основните фактори, които ще повлияят на пазара на жилища тази година, са рискът от стагнация в икономиката, породен от високата инфлация, водеща до ерозия в доходите на домакинствата и затруднения в изплащането на кредитите им, поемането на нови дългове и всички останали разходи за живот. Инфлацията ще бъде водещ фактор и нейното влияние ще продължи да формира жилищни цени, които пазарът няма да може да поеме, като налице е и риск от повишаващи се лихвени проценти от централните банки и в частност ЕЦБ в отговор на високата инфлация въпреки уверенията, че лихвите ще са ниски. Друг фактор са предприетите от БНБ мерки за ограничаване на кредитирането, изразяващи се в по-висок антицикличен буфер към кредитните рискови експозиции на банките.

                        Цените на жилищните имоти в момента вече са недостъпни в много голям процент от локациите на пазара и за относително голям процент от купувачите. Очаквам жилищния пазар да достигне точката на пречупване около средата на 2022 г. и след това цените да започват да падат, защото вече се намираме във фазата, в която централните банки не могат да поддържат прекалено ниски лихвите в условията на висок глобален инфлационен натиск.
                        За Много Години!

                        Кавръче - поздравления за коментара - и да не стане както си го описал си го написал така както го виждаш при това в хубав стил и с името си под него.

                        факт е, че госпожа инфлацията ни е седнала на масата и трудно ще я изгоним. ясно е,че гоненето и минава през скандали и криза, но дали точно 22-ра и как точно ще се случи не се наемам да прогнозирам.

                        едно е сигурно - ако имотите не са ви по джоба и не сте ок да се радвате на мижава доходност трябва да се мислят алтернативни инвестиции, защото депозита 2021 и 2020 е 'тотал щета', а дали 22-ра ще се промени нещо в полза на депозитите по-скоро не.

                        очаквам 22-ра да бъде още по-добра за БФБ, където миналата 2021-ва набор от акции 'биха' процентното поскъпването на имотите в пъти.

                        Да сме живи и здрави, а с останалото ще се справим някак си.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от rashkovg Разгледай мнение

                          Нема вече село като едно време бай Пеше. На днешно време ветеринарите съветват да не се гледат прасета по селата и те така сами си режат клона на който седят. Даже чух че агрономите давали съвети да се изкореняват лозите и да не се засяват дворовете с розАви домати. Сеги селяньете одели чааак до София да си пазаруват яйца и свинско за празниците. Верно ли е това?

                          пп. Да звънна ли на ратко да ти прати папурковско кисело зеленце, че имал един бидон в повече на терасата? Той си те ного тачи и нема да те остави в нужда.
                          Че селото не е като едно време е ясно.Ама като дойде дебелия ще напуснат градвете

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Аз живея на село повечето време и имам пълна представа.Ама пълна...И мога да ти кажа че виждам 80 г баби и дядовци които си гледат градинки други имат добри пенсии трети децата им ги гледат като писани яйца...Е в село не познавам възрастен човек който да си е легнал гладен..или жаден.И зъби си имат хората
                            Нема вече село като едно време бай Пеше. На днешно време ветеринарите съветват да не се гледат прасета по селата и те така сами си режат клона на който седят. Даже чух че агрономите давали съвети да се изкореняват лозите и да не се засяват дворовете с розАви домати. Сеги селяньете одели чааак до София да си пазаруват яйца и свинско за празниците. Верно ли е това?

                            пп. Да звънна ли на ратко да ти прати папурковско кисело зеленце, че имал един бидон в повече на терасата? Той си те ного тачи и нема да те остави в нужда.
                            Last edited by rashkovg; 02.01.2022, 22:04.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Не всеки може да се справя с отглеждането на добитък и реколта. На някои хора пенсиите не им стигат даже за лекарствата, които на практика ги поддържат живи. Лекарствата не можеш да си ги отгледаш в градината, нито дървата за огрев, нито тока.

                              Ти защо не се откажеш от заплатата в АЕЦа? Карай на една пенсия да те видя тогава. Ако си здрав, може и да се справиш. Но докога?
                              Иначе за мързела си прав.
                              Може и още как ама не иска.А и не е необходимо.Не се притеснявай ще дойде и момента дето ще карам на една пенсия...Аз и сега не живея с много.Не ходя по каки на ламтя за коптор в Иван Вазов нито за скъпи курорти дрехи коли..1000 лева са ми предостатъчни

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Аз живея на село повечето време и имам пълна представа.Ама пълна...И мога да ти кажа че виждам 80 г баби и дядовци които си гледат градинки други имат добри пенсии трети децата им ги гледат като писани яйца...Е в село не познавам възрастен човек който да си е легнал гладен..или жаден.И зъби си имат хората
                                Не всеки може да се справя с отглеждането на добитък и реколта. На някои хора пенсиите не им стигат даже за лекарствата, които на практика ги поддържат живи. Лекарствата не можеш да си ги отгледаш в градината, нито дървата за огрев, нито тока.

                                Ти защо не се откажеш от заплатата в АЕЦа? Карай на една пенсия да те видя тогава. Ако си здрав, може и да се справиш. Но докога?
                                Иначе за мързела си прав. Но не е само той. Хората в България са адски прости, завистливи и крадливи. Това е най-лошото.
                                Last edited by ejonny2376; 02.01.2022, 21:52.

                                Коментар

                                Working...
                                X