IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Да, апартамент, но не съм сигурен, не съм толкова компетен, все пак според мен не е от значение. То всичко си е НИ, апартамент, сутерен, гараж, ателие. Някой да прочете закона, че съм в движение и нямам възможност.

    Иначе, на лични може, не за друго, а защото има хора, които не дават комисионни на брокери а само ги плюят, ок, но аз съм си платил 6000 лв тази година за съвети, знания, инвестиционни предложения и не искам на тези хора да им помагам. Аз не съм тарикат, аз съм балък и си плащам за да получа, не искам да минавам тънко. Да си наемат юрист или сами да открият топлата вода.
    имах предвид, че ти си продал ни а не право на строеж.
    те плюват мнозинството от брокерите, които наистина са безхаберни. от опит го казвам.
    но съм казвал и, че има и читави хора, работещи този занаят.
    аз съм купувал един таван през брокер и жената си беше подготвила нещата много добре, въпреки, че беше позната на другата страна
    беше съвсем безпристрастна при сделката.
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      хората ходят там да ХАРЧАТ ИЗЛИШНИТЕ пари.
      Явно на теб не ти стигат и затова 24/7/365 ти се налага да работиш и да изкарваш
      Бита определя съзнанието. Едни си харчат "излишните пари" за пътуване по екзотични дестинации, други си чешат егото със скъпи хобита, а такива като тебе ги харчат за прах за пране, зехтин, юргани, цигари и тн. Ганьо, Ганьоооо... Ганьо Балкански. Един купува яйце на Фаберже, друг пък цяла кора с яйца. Общото е, че си харчат "излишните пари" за яйца.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        интересно. благодаря.
        а ти всъщност като си продавал трябва да е било "апартамент" в нотариалния акт, или бъркам?

        кажи ми повече за този законов начин да си спестиш данъка. ако не ти се пише тук, дай на лични.
        Да, апартамент, но не съм сигурен, не съм толкова компетен, все пак според мен не е от значение. То всичко си е НИ, апартамент, сутерен, гараж, ателие. Някой да прочете закона, че съм в движение и нямам възможност.

        Иначе, на лични може, не за друго, а защото има хора, които не дават комисионни на брокери а само ги плюят, ок, но аз съм си платил 6000 лв тази година за съвети, знания, инвестиционни предложения и не искам на тези хора да им помагам. Аз не съм тарикат, аз съм балък и си плащам за да получа, не искам да минавам тънко. Да си наемат юрист или сами да открият топлата вода.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

          Така е и не е така. Най-вероятно в масата случаи си е така. Сега не знам, дали още върви номера, но преди време, когато бях по-близо до нещата, имаше тарикати с ДДС проблеми по другите си фирми, нарочно, и когато строяха конкретен обект с друга нова своя фирма им отказваха регистрация по ДДС. Което беше супер изгодно за тях, защото не внасяха ДДС, минаваха само на корпоративен данък и дивидент, които я ги има я не. От НАП им правеха голяма услуга.

          Иначе, спорите за ДДС-та и т. н., предпоследния апартамент му купих правото на строеж оше преди да излезе разрешителното за строеж. Когато препродаваш такъв имот после не те хваща и срока 3 години за препродажба в който да държиш данък. Продаваш след 6 месеца ако искаш и не дължиш нищо.

          Само за информация, за случаи, в които препродаваш преди този срок от 3 години, какъвто и имот, след РС или Акт 14, 15, 16, старо строителство, има законно решение да си спестиш данък печалба. Работи и при банков кредит.
          интересно. благодаря.
          а ти всъщност като си продавал трябва да е било "апартамент" в нотариалния акт, или бъркам?

          кажи ми повече за този законов начин да си спестиш данъка. ако не ти се пише тук, дай на лични.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            точно така.
            и мисля, че не мое да не е регистриран по ддс когато ти продава апартаменти.
            Така е и не е така. Най-вероятно в масата случаи си е така. Сега не знам, дали още върви номера, но преди време, когато бях по-близо до нещата, имаше тарикати с ДДС проблеми по другите си фирми, нарочно, и когато строяха конкретен обект с друга нова своя фирма им отказваха регистрация по ДДС. Което беше супер изгодно за тях, защото не внасяха ДДС, минаваха само на корпоративен данък и дивидент, които я ги има я не. От НАП им правеха голяма услуга.

            Иначе, спорите за ДДС-та и т. н., предпоследния апартамент му купих правото на строеж оше преди да излезе разрешителното за строеж. Когато препродаваш такъв имот после не те хваща и срока 3 години за препродажба в който да държиш данък. Продаваш след 6 месеца ако искаш и не дължиш нищо.

            Само за информация, за случаи, в които препродаваш преди този срок от 3 години, какъвто и имот, след РС или Акт 14, 15, 16, старо строителство, има законно решение да си спестиш данък печалба. Работи и при банков кредит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
              Доставка, свързана със земя и сгради

              Чл. 45. (1) Освободена доставка е прехвърлянето на правото на собственост върху земя, учредяването или прехвърлянето на ограничени вещни права върху земя, както и отдаването и под наем или аренда.
              (2) (Изм. - ДВ, бр. 99 от 2011 г., в сила от 01.01.2012 г.) Учредяването или прехвърлянето на право на строеж се смята за освободена доставка по ал. 1 до момента на издаването на разрешение за строеж на сградата, за която се учредява или прехвърля правото на строеж.
              Завалията требваха ти два дена да намериш и алинея втора

              Факт че явно не се спазва и можеш да продадеш или купиш право на строеж и преди акт 14

              Също така това не задължава инвеститора да е регистриран по ДДС

              Коментар


              • https://www.pariteni.bg/novini/imoti...-pazara-241082
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  хората ходят там да ХАРЧАТ ИЗЛИШНИТЕ пари.
                  Явно на теб не ти стигат и затова 24/7/365 ти се налага да работиш и да изкарваш
                  Хахахахаха, ИЗЛИШНИТЕ пари за стоки от първа необходимост. И ти както винаги ги разтягаш едни.....никой не съм го виждал да се прибира от Османия с чували със злато. Само прах за пране, цигарки, зехтин, юргани, дрехи и подобни..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                    Това е за бедняци. Хора защо не си цените времето! За времето за което ще отида до там и ще се върна изкарвам тройно повече.
                    хората ходят там да ХАРЧАТ ИЗЛИШНИТЕ пари.
                    Явно на теб не ти стигат и затова 24/7/365 ти се налага да работиш и да изкарваш
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Всъщност е чл45

                      Чл. 45. (1) Освободена доставка е прехвърлянето на правото на собственост върху земя, учредяването или прехвърлянето на ограничени вещни права върху земя, както и отдаването и под наем или аренда.

                      Но това не променя нещата

                      и е факт че пред три години купих на зелено точно преди акт14 без ДДС

                      Имайки в предвид икономическата ти компетентност не е учуващо ще все още с в гарсониера в Дружба
                      Доставка, свързана със земя и сгради

                      Чл. 45. (1) Освободена доставка е прехвърлянето на правото на собственост върху земя, учредяването или прехвърлянето на ограничени вещни права върху земя, както и отдаването и под наем или аренда.
                      (2) (Изм. - ДВ, бр. 99 от 2011 г., в сила от 01.01.2012 г.) Учредяването или прехвърлянето на право на строеж се смята за освободена доставка по ал. 1 до момента на издаването на разрешение за строеж на сградата, за която се учредява или прехвърля правото на строеж.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        Ти какво мислиш, че данъчните не ги знаят тия работи ли?
                        Поименно колега, поименно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          Българите изкупихме Одрин.
                          Сега се връщам от там.Нешо страшно е ,преди съм ходил не беше така..
                          Тълпи от хора,с автобуси,с коли,напраео щурм.
                          Цените са като у нас преди 10 години.
                          Сирене 7 лв.кашкавали пак толкова на кило,баклавата е 4 лв килото,ядките кашу,,бадеми,шам фастък,наполовина по 15 лв килото.,зехтина есктра върджин на 7 лв литъра.
                          Маслини на 4 лв всички видове,каквито се сетите.
                          Опашките са огромни.
                          Цвло пиле на грил е 4 лв,дюнерите масово са по 1.50 лева...и още още ниски цени...
                          За строителните материали не ми се мисли там какво е ...палете колите и отивайте ..
                          Това е за бедняци. Хора защо не си цените времето! За времето за което ще отида до там и ще се върна изкарвам тройно повече.
                          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                            Бъфет има голям дял от Макдоналдс и го промотира, същото прави и с Кока Кола.
                            А пък мантрата му, че трябва да живееш скромно и да инвестираш възможно най-много е в подкрепа на основният му бизнес.
                            Не може да си чак толкова наивен
                            +1 На мен ми е интересно защо на тия години продължава да се занимава с бизнес при толкова много налични пари, Чарли също- той даже е по- дърт и от Уорнър. Вместо да си ходят за риба или да играят голф примерно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              Пак са пуснали промоция в Лидл.
                              Ако не вярваш в едно от горните твърдения, завинаги си оставаш затворен в дружбенска панелка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Шефът на Хайнекен се е возил на трамвай, аз също съм привърженик на подобно пазарно поведение, това ми позволи покупка на имоти в две поредни години за първи път в битието ми. При нищожен като дял привлечен ресурс
                                Пак са пуснали промоция в Лидл.

                                Коментар

                                Working...
                                X