IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Не все по малко хора а никой няма да плати половин милион за коптор в София...Тия дето имат такива пари не живеят в коптори по Вади Манастири Ливади Витоши Кръстове Малини Долини Папуре Бучумиши и нам кво си..
    папурете нема да ги мешаш
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Това е все едно да рабптиш в баничарница и да не можеш една баничка да си позволиш
      Българите дето правят кабели за мерцедеси могат ли да си позволят мерцедес?
      А индийците и китайците коли могат ли?
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Кажи сега защо спряхте тока на общината в Козлодуй,срам нямате айдуци сте .
        Може ли общината в която е АЕЦ Козлодуй да е на режим на тока ?
        много лампи, а няма пари общината да си плаща тока, че много скъп..
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Накавръче с какво си се нашмъркал?
          Това е все едно да рабптиш в баничарница и да не можеш една баничка да си позволиш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Кажи сега защо спряхте тока на общината в Козлодуй,срам нямате айдуци сте .
            Може ли общината в която е АЕЦ Козлодуй да е на режим на тока ?
            Накавръче с какво си се нашмъркал?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Не все по малко хора а никой няма да плати половин милион за коптор в София...Тия дето имат такива пари не живеят в коптори по Вади Манастири Ливади Витоши Кръстове Малини Долини Папуре Бучумиши и нам кво си..
              Кажи сега защо спряхте тока на общината в Козлодуй,срам нямате айдуци сте .
              Може ли общината в която е АЕЦ Козлодуй да е на режим на тока ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Високата инфлация ще изиграе лоша шега именно на тези, пропагандиращи вечен ръст при имотите. Инфлацията изяжда покупвателната способност, съответно всеки харчи много повече за основни нужди. Чудя се примерно едно семейство ипотекари как ще се справи, ако получи сметка за газ от 1200 лева вместо 200 лева. На наемния пазар имаме същевременно едно свръхпредлагане и наемите не са засегнати от инфлацията. Все по-малко хора ще са в състояние да плащат по половин милион и нагоре за жилище.
                Не все по малко хора а никой няма да плати половин милион за коптор в София...Тия дето имат такива пари не живеят в коптори по Вади Манастири Ливади Витоши Кръстове Малини Долини Папуре Бучумиши и нам кво си..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  Сценария пред пазара на жилища е спада да е още по-рязък заради изчакването на Европейската банка .
                  Когато инфлацията се засили и отговора ще е още по -болезнен и изненадващ чрез поскъпване на заемите
                  ЕЦБ трябва да се подготвя за промяна на паричната политика отсега

                  Инфлационният натиск в еврозоната ще е по-голям, отколкото ЕЦБ предвижда към момента, смята бившият член на Федералния резерв Ранди Крошнер


                  ЕЦБ трябва да има готовност да се завъртят рязко. Управлението на рисковете предполага, че те [представителите на банката] трябва внимателно да обмислят как биха могли да обсъдят алтернатива, дори да не смятат, че това е най-вероятната прогноза, тъй като най-големият риск е да се наложи бързо да направят обратен завой и да предизвикат смут на пазарите“, каза бившият банкер.

                  Смятам, че ще има по-голям инфлационен натиск в еврозоната, отколкото ЕЦБ предвижда към момента", казва Крошнер, изтъквайки, че проблемите с доставките отново може да се усложнят, докато коронавирусът продължава да върлува в Китай и по-голямата част от Азия, водейки до спиране на работата.

                  След няколко години на твърде ниска инфлация от ЕЦБ се опитват да докажат, че няма да повторят грешките си и твърде рано да затегнат паричната политика. „Това може да се направи в краткосрочен план. Предизвикателството се появява, когато реалността се различава значително от реториката и в даден момент или губиш надежност, или трябва да направиш обратен завой“, заяви банкерът.
                  Високата инфлация ще изиграе лоша шега именно на тези, пропагандиращи вечен ръст при имотите. Инфлацията изяжда покупвателната способност, съответно всеки харчи много повече за основни нужди. Чудя се примерно едно семейство ипотекари как ще се справи, ако получи сметка за газ от 1200 лева вместо 200 лева. На наемния пазар имаме същевременно едно свръхпредлагане и наемите не са засегнати от инфлацията. Все по-малко хора ще са в състояние да плащат по половин милион и нагоре за жилище.

                  Коментар


                  • Сценария пред пазара на жилища е спада да е още по-рязък заради изчакването на Европейската банка .
                    Когато инфлацията се засили и отговора ще е още по -болезнен и изненадващ чрез поскъпване на заемите
                    ЕЦБ трябва да се подготвя за промяна на паричната политика отсега

                    Инфлационният натиск в еврозоната ще е по-голям, отколкото ЕЦБ предвижда към момента, смята бившият член на Федералния резерв Ранди Крошнер

                    ЕЦБ трябва да има готовност да се завъртят рязко. Управлението на рисковете предполага, че те [представителите на банката] трябва внимателно да обмислят как биха могли да обсъдят алтернатива, дори да не смятат, че това е най-вероятната прогноза, тъй като най-големият риск е да се наложи бързо да направят обратен завой и да предизвикат смут на пазарите“, каза бившият банкер.

                    Смятам, че ще има по-голям инфлационен натиск в еврозоната, отколкото ЕЦБ предвижда към момента", казва Крошнер, изтъквайки, че проблемите с доставките отново може да се усложнят, докато коронавирусът продължава да върлува в Китай и по-голямата част от Азия, водейки до спиране на работата.

                    След няколко години на твърде ниска инфлация от ЕЦБ се опитват да докажат, че няма да повторят грешките си и твърде рано да затегнат паричната политика. „Това може да се направи в краткосрочен план. Предизвикателството се появява, когато реалността се различава значително от реториката и в даден момент или губиш надежност, или трябва да направиш обратен завой“, заяви банкерът.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      И аз забелязвам същото -като брой оферти за имоти/всякакви имоти/- преди кризата с вируса стигаха около 39 000 броя за София .
                      Преди Нова Година паднаха до под 30 0000 около 29 700 - в момента осезаемо ръста от предлагане е само нагоре 30 809 в момента
                      Не знам "инвеститорите" изкупили всичко на зелено кога и как очакват да пласират имотите си. В момента да направиш довършителни и да отдадеш под наем е тоталщета при ниското ниво на наемите и скъпите ремонти.
                      Какво ще става с всичко новопостроено през последните години? Става въпрос за квартали-призраци. Новопостроени комплекси без живот - Вадите, Витоша, Студентски...Или ще стои празно и недовършено, или ще излезе на пазара. Никой разумен не влага пари в нещо без да ги върти по някакъв начин (освен Песимиста, но той е безнадежден случай). Безумен брой новопостроени имоти има.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                        В имот.бг вече има 20% повече оферти (все още са твърде малко), отколкото през Ноември 2021.
                        Средната цена е надолу с около 100 Евро за търсените от мен места. В Докторски Паметник за първи път от 6 месеца средната цена е под 3000.
                        Лозенец, Изток, Вазов - 2200 до 2300.

                        Достигната е една психологическа граница, над която не виждам за какъв ръст може да се мечтае. Половин милион за тристайка в София вече никой не е в състояние да даде, дори с отрицателни лихви. Това, което се случва е - бюджетните локации (Гоцета, Стрелбища, Троици) се изравняват постепенно с добрите, съответно кофти имоти са обявени на абсурдни цени.
                        И аз забелязвам същото -като брой оферти за имоти/всякакви имоти/- преди кризата с вируса стигаха около 39 000 броя за София .
                        Преди Нова Година паднаха до под 30 0000 около 29 700 - в момента осезаемо ръста от предлагане е само нагоре 30 809 в момента

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Браво ,уважавам хора без кредити .
                          Значи си стабилен човек ,ако съм те засегнал с нещо ,се извинявам .
                          Не си ме засегнал с нищо. Кредити нямам в момента, но ми се е налагало да тегля. В момента всичко съм изчистил. В същото време мисля, че е крайност да се отписват в днешно време кредитите като възможност, особено за млади хора и млади семейства.

                          Коментар


                          • В имот.бг вече има 20% повече оферти (все още са твърде малко), отколкото през Ноември 2021.
                            Средната цена е надолу с около 100 Евро за търсените от мен места. В Докторски Паметник за първи път от 6 месеца средната цена е под 3000.
                            Лозенец, Изток, Вазов - 2200 до 2300.

                            Достигната е една психологическа граница, над която не виждам за какъв ръст може да се мечтае. Половин милион за тристайка в София вече никой не е в състояние да даде, дори с отрицателни лихви. Това, което се случва е - бюджетните локации (Гоцета, Стрелбища, Троици) се изравняват постепенно с добрите, съответно кофти имоти са обявени на абсурдни цени.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

                              Не съм Цецко, а съм Стефан (съпругата ми се казва Цветелина). И слава Богу нито ипотечен, нито какъвто и да е заем имам. За протокола - живея в собствено жилище.
                              Браво ,уважавам хора без кредити .
                              Значи си стабилен човек ,ако съм те засегнал с нещо ,се извинявам .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Цецко,

                                Много подскачаш когато се засегне темата за заемите и поскъпването им ,я кажи колко ипотечки и странични заеми си взел ?
                                Не съм Цецко, а съм Стефан (съпругата ми се казва Цветелина). И слава Богу нито ипотечен, нито какъвто и да е заем имам. За протокола - живея в собствено жилище.

                                Коментар

                                Working...
                                X