IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    Народа е сложил розовите очила.Ама то винаги е било така.Вика си майната му на ГПР-то. Иляда лева на месец мога да си позвля.Ама не мисли че е за 20 години.Като остане безработен и тогва се сеща че е изял дървото.
    Е, ти нали си безработен и без кредит. Яко, не си се набутал, ама и нищо не си придобил. Още по-яко. Ще продължиш да хейтиш имотите дорде си жив, но горчивата дъвка , че нищо не си купил, горчивата дъвка влашки

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Ти купи малък апартамент за ниска обща сума, голям процент самоучастие и имаш други активи. Каквото и да се случи, можеш да погасиш предсрочно на 100%. В такъв случай рискът е никакъв.

      Когато си семейство с дете и заплата 3000 лева и вземеш да купиш за 250к Евро някой боклук във Вадите само с 10% самоучастие нещата изглеждат по коренно различен начин. Масовите ипотекари са именно такива - нямат нищо, грам мазнинка, но прилъгани от Бонка и Ко се хвърлят в напълно безумни сделки с кредит.
      +1 Идеално си разбрал за разлика от счетоводителя.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        Народа е сложил розовите очила.Ама то винаги е било така.Вика си майната му на ГПР-то. Иляда лева на месец мога да си позвля.Ама не мисли че е за 20 години.Като остане безработен и тогва се сеща че е изял дървото.
        Много народ си повярва страшно много през последните години. Разни новоизлюпени хъшлаци с нулев житейски опит, никаква финансова грамотност, научил се там да администрира някоя база или да пише разни ненужни глупости на JavaScript, плащат му едни смешни 3к-4к чисти и веднага - лизинг на нова кола, кредит за апартамент, телефони, молове, глупости....А в банката няма и стотинка резерв - една заплата да отпадне (или да му я забавят) и е фалименто и няма кой да му плати билета обратно към Тутракан, откъдето е дошъл.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          1979 ти. Да ти пратя ли снимки на лични контакти. Ей сега. Да си пийна от скоча. Ако и дадеш и 30 те черпя.
          Ох котьоо - бодна я значи. Евала дофторе.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Бегай че се навъдиха едни трудни, вирнали нослета. Ми и грамотни, та затова явно, налапали се с материя. А чичо доктор Лев е енциклопедия, сега и на молекулярна патология им угаждам, нищо че съм им сложил диагнозите, и на тех, и на пациентите им разбира се. . Дупе и инвестиране требе, после идва жътвата, на един по-късен етап.
            Никига преди имотите не бех се замислял какво е да инвестираш в знания. А от умна и знаеща жена по-хубаво нема. Рядкост на пазара, ама то къде не е така качественото.
            Умна и знаеща жена е равносилно на "качествено ново строителство в София" - абсолютно невъзможно да се намери такова.
            И все пак не е добре да е по-умна от теб. Бил съм с такава кака около година в "сериозна връзка" и раздялата беше болезнена. Хем умна, хем доктор на науките, хем с ниска заплата и трябваше да я издържам. Ужасна комбинация. Най добрият вариант е:
            - 90%-100% от теб като интелект
            - 90%-100% като доходи

            Хем да не ти дава акъл за всичко, хем като тръгнете да се развеждате да може да се издържа сама и да не ти е в тежест.
            Last edited by ejonny2376; 01.02.2022, 23:11.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Ти купи малък апартамент за ниска обща сума, голям процент самоучастие и имаш други активи. Каквото и да се случи, можеш да погасиш предсрочно на 100%. В такъв случай рискът е никакъв.

              Когато си семейство с дете и заплата 3000 лева и вземеш да купиш за 250к Евро някой боклук във Вадите само с 10% самоучастие нещата изглеждат по коренно различен начин. Масовите ипотекари са именно такива - нямат нищо, грам мазнинка, но прилъгани от Бонка и Ко се хвърлят в напълно безумни сделки с кредит.
              Народа е сложил розовите очила.Ама то винаги е било така.Вика си майната му на ГПР-то. Иляда лева на месец мога да си позвля.Ама не мисли че е за 20 години.Като остане безработен и тогва се сеща че е изял дървото.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                И ти като мен тоя месец си по благотворителните акции.Отчел си се 2 пъти.Кой набор каката,ако не е тайна?
                1979 ти. Да ти пратя ли снимки на лични контакти. Ей сега. Да си пийна от скоча. Ако и дадеш и 30 те черпя.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                  За медицина си требе акъл и яко дупе да изкласиш.Те икономистките затова са икономистки. Там лесно се изкарва.
                  Бегай че се навъдиха едни трудни, вирнали нослета. Ми и грамотни, та затова явно, налапали се с материя. А чичо доктор Лев е енциклопедия, сега и на молекулярна патология им угаждам, нищо че съм им сложил диагнозите, и на тех, и на пациентите им разбира се. . Дупе и инвестиране требе, после идва жътвата, на един по-късен етап.
                  Никига преди имотите не бех се замислял какво е да инвестираш в знания. А от умна и знаеща жена по-хубаво нема. Рядкост на пазара, ама то къде не е така качественото.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Аз се отчетох.
                    И ти като мен тоя месец си по благотворителните акции.Отчел си се 2 пъти.Кой набор каката,ако не е тайна?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Дали пък не ми е изгодно? 60% самоучастие в последната ми покупка през април миналата година. Само няколко месеца след това инфлацията изригна за всички стоки и услуги, а цената на привлечения ресурс си стои същата непокътната. Вече 15% от главницата ми е погасена, а месечния ми доход нарастна със същите 15%. За радост депозитите ги изиграх прекрасно, да не ми ядат парите мишките. Всичко високоликвидно остана в акции и злато, но имам нови тули...страхотни нови тули на топлок.
                      Ти купи малък апартамент за ниска обща сума, голям процент самоучастие и имаш други активи. Каквото и да се случи, можеш да погасиш предсрочно на 100%. В такъв случай рискът е никакъв.

                      Когато си семейство с дете и заплата 3000 лева и вземеш да купиш за 250к Евро някой боклук във Вадите само с 10% самоучастие нещата изглеждат по коренно различен начин. Масовите ипотекари са именно такива - нямат нищо, грам мазнинка, но прилъгани от Бонка и Ко се хвърлят в напълно безумни сделки с кредит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        Тя отчете ли се?
                        Аз се отчетох.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Само, като дете. От много много години не съм играл на турнири и няма да го направя. Сега уча/играя с децата си.
                          Известно време като хоби правех турнири за енджини за собствен кеф и да правя сметка на ЧЕЗ с няколко компа//// вместо да копам койни :-) И това мина, но имам малко спомени туй онуй от алгоритми по темата. Всъщност най-добрите програмисти в тази област отдавна ги наеха за разработка на ИИ и т.н. /не съм от тях... не съм и програмист/
                          Не е за темата така че спирам. Въпросът е че съм минал през достатъчно напрегнати моменти - имам целодневни турнирни партии /2.30 за 40 контрола/ от 8-9 годишна възраст играейки и губейки разбира се от гросмайстори, чужденци кви ли не. Т.е. ЗНАМ КОЙ е силният на борсите :-) и къде ми е мястото / в Гоцето :-)))/

                          ПП Като дете има екшън ;-) С бели играех Понциани и отворени системи, с черни Сицилианка Дракон или Староиндийска... тва любими, иначе съм изкълцал едно време бая дебютни книжки....имам около 50 Информатора....ех интересни младини, а сега само тули :-)
                          Аз с черните на 1.d4 играя Ленинградски вариант на холандска защита. На 1.е4 винаги Найдорф и то най-агресивните линии, освен ако някой не тръгне да се лигави с 2.c3 както казах. Дракона съм го пробвал също, там предпочитам варианта с ранното g6, понеже много народ не го знае.

                          С белите пак обичам Найдорфа 6. Bg5, Еванс гамбит и подобни супер-агресивни варианти.

                          Тактически съм много добър, много често обаче правя супер елементарни грешки и това ми коства много партии иначе спечелени за 1 ход да ги загубя. Особено срещу дефанзивни съперници ми е трудно.
                          Last edited by ejonny2376; 01.02.2022, 22:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            Няма никаква опастност да ми отпуснат защото не съм кандидадтствал,няма и да кадидатствам.Ти като по-хитър си плащай "изгодното ГПР".
                            Дали пък не ми е изгодно? 60% самоучастие в последната ми покупка през април миналата година. Само няколко месеца след това инфлацията изригна за всички стоки и услуги, а цената на привлечения ресурс си стои същата непокътната. Вече 15% от главницата ми е погасена, а месечния ми доход нарастна със същите 15%. За радост депозитите ги изиграх прекрасно, да не ми ядат парите мишките. Всичко високоликвидно остана в акции и злато, но имам нови тули...страхотни нови тули на топлок.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Не съм.... По груб спомен имаше примерно 1000 човека у нас с по-висок рейтинг Имаше 1 лаф - всички прота ме бият като маче от ....., а пък аз бия всички домашни майстори :–)
                              Грешиш много за бриджа. Играя го вече над 30 години и има още много да уча :-)
                              Въпреки, че на Джони може да му е интересно, че ''най-добрите'' в него се оказаха измамници / Фантунес/ .... Същата работа като на борсите - Джони и Радев си мислят, че правят нещо, а измамниците им прибират кеша :-)

                              ПП 2000 не стига и за КМС, а за МС требваха норми и 2200....:-)
                              Аз официално ЕЛО не съм имал, имах немския DWZ - там максът ми беше 2068 през 2006 година. Принципно ЕЛО-то е доста податливо на инфлация, а немският коефициент беше малко по-строг по спомени. Предполагам около 2100 ЕЛО ми е бил еквивалентът. И колкото да не вярваш - правил съм реми с Корчной на симултанен сеанс - той тогава беше на 80 де. Имам и няколко клубни победи над играчи около 2300. Доста повече загуби от същите съответно.

                              Иначе инвестицията в имоти е все едно с белите да играеш 1.е4 c5 2.c3 - идиотизъм и скука - а се практикува от играчи доста по-добри тактически от мен. Направо да не повярваш - подигравка с шаха. Ако успея някак да прилъжа съперника да стигнем до вариант Полугаевски съм просто ненадминат, тъй като този дебют съм го изучавал изключително надълбоко и там малко хора могат да се мерят с мен. Но уви - като видя 2. c3 и директно се предавам - не ми се губи време. Същото е ако някой ми играе френска или Каро Кан на 1.е4 - полудявам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Аз купих един Macbook Pro на една кака.

                                Тя отчете ли се?

                                Коментар

                                Working...
                                X