IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Аз не съм, но ми омръзна да се сравняват най-евтините места/имоти в даден чужд град с най-скъпите в София.
    Жената днес бе на гости на нейна близка приятелка/колежка в твоят квартал.... Ново строителство от преди плазата , голям 4-стаен апарт на тихо място.... По моя оценка 600К+ ойро.... Та начи тя има още няколко имота в София дадени под наем и ми е интересно как и защо би продала този при тва без пари..... Такива са повечето собственици там, а малкото закъсали се заместват от такива с поне по няколко други имота....
    Това не разбират. Там купуват хора които имат поне х5 още възможности. А старите собственици им личи по държанието - смятат мястото за свое и приемат както мен ме приеха само след като се убедиха че не съм случаен, а доста образован човек и демонстриращ и учтивост, и самочувствие, и има защо. Сега ме гладат като дедо Господ, защото някои от старите кримки знаят и оценяват кой съм и с какво се занимавам. Никога излишни приказки, само на място. Та даже и ги консултирам вече половината от блока.
    Last edited by bulgarian lev; 14.02.2022, 23:21.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Този на картата се вижда, че е в покрайнините на града и най-вече далеч от скъпите райони . Иначе Икономическият в София не съм сигурен дали е най-скъпото място в града . Там само Бай Пешето мечтае да си земе поради това , че не са го приели да учи :–)))). По спомен центъра на Атина също не е най-скъпото и желано място. Мисля, че Глифада е такова и там какво имаме ?!
      Първото търсене в гугъл
      https://www.realgreece.net/search?so...1645195342&p=2
      Гледам цени 2-7000 квадратя на страницата.
      А тези нива са ужасно високи за град с 40% по-лоша покупателна сила от София....:-)
      този, от линка, който дадох, писах, че е съвсем близо до археологическия музей, ето и линк къде се намира https://www.google.com/maps/place/Na...9!4d23.7327599
      по права линия на няколкостотин метра от там е икономическия уни. Какви покрайнини, на по-малко от 2 км е от парламента
      Трудно е да се определи най-скъп квартал, ако ще се включват имоти с градини в Глифада, още по-добре Вула на метри от морето
      Но, гледайки апартаменти, най-високи цени държат в историческия център около Акропола и зад парламента в Колонаки
      Ето тук, нещо прилично в Глифада, квадратите са реални, в много не се включват и терасите
      https://en.spitogatos.gr/property/1111609888#photo0

      Отдавна не гледам Нумбао за ориентир, предпочитам няколко индикатора поотделно да погледна в съответната държава
      Last edited by съни(тя); 14.02.2022, 23:20.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Кръчмите не ги разбирам много, особено последните 2 години, но за сиренето / макар и да не ям/ купувам на жената и децата Лакрима, Елена, Родопско чудо, Маджаров свежо или Салакис президент цената е между 10 и 12 лева, без последните 2 - те са обикновено 12-14 лева....
        Предполагам че има и по-евтини, но не експериментираме в тази насока / знае се кое се харесва/.....
        Цената в Нумбео е дори над това което плащам....
        Отново не е вярно това, което говориш. Маджаров си взех днес от Фантастико - 400 грама, 8.29 лева. Бележката е до мен. Излиза 20,70 килото. Големите опаковки са малко по-евтини, но падат под 18 лева само на промоциите.

        Не знам как, но твърдиш че си бил добър по Математика. Това, което установявам, е че бъркаш знаците > и < - и за цените в Лидъла, и за имотите.
        Остави сиренето - обясни ми как 3500 на реален квадрат в баровския квартал на Атина е по-скъпо от 3000 в Лозенец с 40% фалшива квадратура при почти идентични средни заплати.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Да, отсядъл съм в Глифада няколко пъти. Зелен тих квартал на заливче с много палми и дървета. Но...е за богати хора. Само там бих купил от Атинските надежди за възход.
          Аз не съм, но ми омръзна да се сравняват най-евтините места/имоти в даден чужд град с най-скъпите в София.
          Жената днес бе на гости на нейна близка приятелка/колежка в твоят квартал.... Ново строителство от преди плазата , голям 4-стаен апарт на тихо място.... По моя оценка 600К+ ойро.... Та начи тя има още няколко имота в София дадени под наем и ми е интересно как и защо би продала този при тва без пари..... Такива са повечето собственици там, а малкото закъсали се заместват от такива с поне по няколко други имота....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Това са цените в Нумбеото. Песимистът твърди, че са верни. Аз твърдя, че са с 50% нагоре, просто защото на 90% ям само в ресторанти и съм обиколил много места. За ставащите места в центъра 60 лева трудно стигат за само човек.
            Не слагат алкохола. Песи не пие. ...само сервира, и като грабне бакшиша брои само него.
            Last edited by bulgarian lev; 14.02.2022, 23:05.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              60 лева за двама вечеря трудно ще намериш и извън Сф.
              Това са цените в Нумбеото. Песимистът твърди, че са верни. Аз твърдя, че са с 50% нагоре, просто защото на 90% ям само в ресторанти и съм обиколил много места. За ставащите места в центъра 60 лева трудно стигат за само човек.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Кажи ми ресторант в София, където вечеря за двама (салата, основно, десерт) излиза 60 лева. Или кръчма, където има наливна бира за 3 лева.
                Или сирене (не имитиращ продукт) за 13 лева
                Цените са точно 50%-100% нагоре.
                Кръчмите не ги разбирам много, особено последните 2 години, но за сиренето / макар и да не ям/ купувам на жената и децата Лакрима, Елена, Родопско чудо, Маджаров свежо или Салакис президент цената е между 10 и 12 лева, без последните 2 - те са обикновено 12-14 лева....
                Предполагам че има и по-евтини, но не експериментираме в тази насока / знае се кое се харесва/.....
                Цената в Нумбео е дори над това което плащам....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Начинът ти на разсъждение (или по-скоро цялостна липса на такова) само доказва тезата ми. Ти не си на повече от 20.
                  Джони, сори, но Yalokin има изключително точни коментари и поглед какво става и какво ни чака. Дали е на 10 или 40, или 45 няма значение. Пораснал е с вижданията си. Аз на 25 бях панта нямаща си и хабер от имоти, бързо трябваше да порасна като се появи детето и нямаше къде да се изнесем. И купих първата си гарсониера, панел!!!. А така се обелих че нямах кинти и за един стол да внеса вътре.
                  Last edited by bulgarian lev; 14.02.2022, 22:59.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Аз виждам средно 2500-3500, при това на картинките изглеждат доста прилично. Ако квадратурите са истински, си е направо 30% по-евтино от Лозенец.

                    Това е изключение, на него обаче само довършителните струват сигурно 5000 на квадрат:
                    https://www.realgreece.net/pdetails?...estpage=search
                    Предполагам са истински, но виждаме различни неща :-)
                    Има подобни имоти и на барнес.бг. И там са почти всички по 2-3К , ама друг път....
                    При 40% по-лоша покупателна сила на Гърците тези цени са космически.....:спрямо София.....-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Кажи ми ресторант в София, където вечеря за двама (салата, основно, десерт) излиза 60 лева. Или кръчма, където има наливна бира за 3 лева.
                      Или сирене (не имитиращ продукт) за 13 лева
                      Цените са точно 50%-100% нагоре.
                      60 лева за двама вечеря трудно ще намериш и извън Сф.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Този на картата се вижда, че е в покрайнините на града и най-вече далеч от скъпите райони . Иначе Икономическият в София не съм сигурен дали е най-скъпото място в града . Там само Бай Пешето мечтае да си земе поради това , че не са го приели да учи :–)))). По спомен центъра на Атина също не е най-скъпото и желано място. Мисля, че Глифада е такова и там какво имаме ?!
                        Първото търсене в гугъл
                        https://www.realgreece.net/search?so...1645195342&p=2
                        Гледам цени 2-7000 квадратя на страницата.
                        А тези нива са ужасно високи за град с 40% по-лоша покупателна сила от София....:-)
                        Да, отсядъл съм в Глифада няколко пъти. Зелен тих квартал на заливче с много палми и дървета. Но...е за богати хора. Само там бих купил от Атинските надежди за възход.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Виж как е на lidl.gr и ела пак като осъзнаеш , че заплатите в Атина са по-ниски от София.
                          Направо топ качество на живот. Нещо средно между глад и мизерия....:-)

                          ПП Джони в София има живот и извън Южният парк и цените са точно такива каквито са в нумбео.... засега....
                          Кажи ми ресторант в София, където вечеря за двама (салата, основно, десерт) излиза 60 лева. Или кръчма, където има наливна бира за 3 лева.
                          Или сирене (не имитиращ продукт) за 13 лева
                          Цените са точно 50%-100% нагоре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Начинът ти на разсъждение (или по-скоро цялостна липса на такова) само доказва тезата ми. Ти не си на повече от 20.
                            От твоята уста в божиите уши

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                              Имаме 2-3 лета разлика, но аз съм се изнесъл от родителите си 15ина години по-рано.
                              ​​​Той живее в детската, аз съм бил пубер
                              Начинът ти на разсъждение (или по-скоро цялостна липса на такова) само доказва тезата ми. Ти не си на повече от 20.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Този на картата се вижда, че е в покрайнините на града и най-вече далеч от скъпите райони на града. Иначе Икономическият в София не съм сигурен дали е най-скъпото в града . Там само Бай Пешето мечтае да си земе поради това , че не са го приели да учи там :–)))). По спомен центъра на Атина също не е най-скъпото и желано място. Мисля, че Глифада е такова и там какво имаме ?!
                                Първото търсене в гугъл
                                https://www.realgreece.net/search?so...1645195342&p=2
                                Гледам цени 2-7000 квадратя на страницата.
                                А тези нива са ужасно високи за град с 40% по-лоша покупателна сила от София....:-)
                                Аз виждам средно 2500-3500, при това на картинките изглеждат доста прилично. Ако квадратурите са истински, си е направо 30% по-евтино от Лозенец.

                                Това е изключение, на него обаче само довършителните струват сигурно 5000 на квадрат:
                                https://www.realgreece.net/pdetails?...estpage=search

                                Коментар

                                Working...
                                X