IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.pariteni.bg/novini/pari/...lgariia-241686
    Чужденци се отървават от имотите си в България !

    Преките чуждестранни инвестиции у нас са намалели наполовина


    Вложенията на чуждестранни граждани и фирми в недвижими имоти у нас за годината са отрицателни в размер на 7,7 млн. евро, при отрицателен нетен поток от 1,3 млн. евро и за 2020 г.

    Бургас е лидер по отрицателни нетни потоци на капитал в недвижими имоти !!!

    Айиде честито на Лорда дето се наби там !!!

    Коментар


    • Джонката хем е прав, хем не е. Не е в имотите проблемът. Абсолютно са надценени, не струват, рискът след теб да не се нареди никой е голям...

      Обаче

      The video game ‘Axie Infinity’ set a record in the new world of NFT gaming late last year, when an “extremely rare” plot of in-game land sold for $2.48 million.


      Очевидно лудостта с имотите е просто едно от многото проявления на разкапването. Иначе до купуваш имот, за да го даваш пос наем, при този излишък от имоти, е наистина тъпо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

        Нищо чудно и така да стане, не съм в най-ранна младост и чичките ще станем дядовци. Пък мястото на дядовците и бабите си е на село при доматите. Кой по Радомир, кой на други места в София област Нямам идея община Мирково, дали може да се сравнява с Радомир.
        Айде моля, моля Радомир е недостижим ! :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          Добре, ама ти инвестираш в нови многофамилни сгради с дълъг хоризонт и в същото време твърдиш, че е страхотна инвестиция защото ги нямало проблемите на старото, както описва Терзиев. Не виждаш ли противоречието тука? Кой ти гарантира, че тия нови апартаменти няма да са в същото състояние след 30-40 години като тази кооперация на Попа, хем тя е наистина на топ място за разлика от Гоцето примерно?
          Аз не виждам да има особен напредък в българския манталитет, а той е основната пречка една многофамилна сграда да е наистина добра инвестиция дългосрочно. Във всеки един момент рискуваш да се появи един или няколко идиота които не искат да участват в никакви ремонти, поддръжки и не можеш да ги накараш по никакъв начин.
          Възможно и по-скоро сигурно ще се стигне до подобни проблеми в даден момент поради описаните причини от теб. Не мога да кажа кога, но минимума е поне 30-40 години, а аз си смятам за по-лесно, че сградата ще я има за 100 години / може би половината време ще е в състоянието на Попа/. Гаранцията за първата половина е че поне към момента собствениците са ок финансово и предполагам докато са живи ще бъде така предвид професиите им. За следващото поколение не знам.и няма да видя как ще бъде.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Какво да ти кажа - при теб си личи липсата на качествено финансово образование. Действията ти не се различават с нищо от тези на баба Пена от Чукурово - съответно и двамата с нея ще берете същите ядове.
            Нищо чудно и така да стане, не съм в най-ранна младост и чичките ще станем дядовци. Пък мястото на дядовците и бабите си е на село при доматите. Кой по Радомир, кой на други места в София област Нямам идея община Мирково, дали може да се сравнява с Радомир.
            Last edited by pepe1234; 18.02.2022, 12:34.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Дури, в къщата ти живеете ти и сестра ти ако не се лъжа и със сигурност сте я ремонтирали до тухла , поддържате я постоянно и т.н. Едва ли е 8 етажа или 6 етажа с течащ покрив и 20 собственика. Виж пак поста на Терзиев за жилището на баща му на Попа.
              Т.е. твоето е изключение изцяло за собствена сметка / платена от теб/ . При старите многофамилни сгради нещата са различни. Но това не променя и някои други факти - старото не е пригодено и с екстрите на новото - теб не те дразни, но някои от нас да , имаш ново но на друго място/друг имот, за да бутнеш построиш къщата наново ще ти трябва 7-цифрена сума....
              Добре, ама ти инвестираш в нови многофамилни сгради с дълъг хоризонт и в същото време твърдиш, че е страхотна инвестиция защото ги нямало проблемите на старото, както описва Терзиев. Не виждаш ли противоречието тука? Кой ти гарантира, че тия нови апартаменти няма да са в същото състояние след 30-40 години като тази кооперация на Попа, хем тя е наистина на топ място за разлика от Гоцето примерно?
              Аз не виждам да има особен напредък в българския манталитет, а той е основната пречка една многофамилна сграда да е наистина добра инвестиция дългосрочно. Във всеки един момент рискуваш да се появи един или няколко идиота които не искат да участват в никакви ремонти, поддръжки и не можеш да ги накараш по никакъв начин.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Аз съм се информирал Джони още преди много години и съм взел информирано решение спрямо рисковете, които съм склонен да поема.
                Не ме разбирай погрешно - в даден момент ще си отворя сметка някъде и ще сложа 10-20К може и повече ей така за тръпката....., но основното ще бъде на улегнало място.
                Улегнало на място, но с отрицателна стойност. Не мерси, предпочитам рисковете.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                  Джони, хора притеващи 3-4 апарта в София вече са милионери!!!! Пониятието милионер отдавна е изпразнено от съдържание, а с инфлацията скоро ще има 2-3 пъти повече милионери.

                  И аз като песимиста планувам след година две да отворя пак малък портфейл, но само на БФБ. Към момента предпочитем нисколиквидните тухли.
                  Какво да ти кажа - при теб си личи липсата на качествено финансово образование. Действията ти не се различават с нищо от тези на баба Пена от Чукурово - съответно и двамата с нея ще берете същите ядове.

                  Коментар


                  • Джони, хора притежавщи 3-4 апарта в София вече са милионери!!!! Пониятието милионер отдавна е изпразнено от съдържание, а с инфлацията скоро ще има 2-3 пъти повече милионери.

                    И аз като песимиста планувам след година две да отворя пак малък портфейл, но само на БФБ. Към момента предпочитам нисколиквидните тухли. Никога не съм дължал и лев на банка и не желая, въпреки че е изгодно в момента.
                    Last edited by pepe1234; 18.02.2022, 12:31.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Ами ще четеш, ще се информираш...И ще купиш там, където гореописаните рискове не съществуват. Няма аз да ти преподавам безплатно уроци.
                      Дъри е права, не са за теб ЕТФ-ите. Карай си на имоти.
                      Аз съм се информирал Джони още преди много години и съм взел информирано решение спрямо рисковете, които съм склонен да поема.
                      Не ме разбирай погрешно - в даден момент ще си отворя сметка някъде и ще сложа 10-20К може и повече ей така за тръпката....., но основното ще бъде на улегнало място.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Джони, т.3 ми се струва, като да е за целодневна трудова заетост. Аз работа си имам, не ми трябва още.
                        Карай на имоти тогава. Най-добре тегли още 2 ипотеки и 90% от месечните доходи ги давай за вноски, останалите 10% все ще стигат за хляб и вода. Да, ще гладуваш, но пък ще си купил безценни активи, които след 30 години ще те направят милионер.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Слава богу че е така :-)
                          Кажи сега например като банката на посредника се гътне , ако ЕТФ-ите са записани на името на посредника какво ще получиш ? Да напомня имотите ще ги държа поне докато съм жив да речем 30-40-50 години. И каква е вероятността да се гътне дадена банка за такова време ?
                          Колко банки са фалирали и оцелели у нас в последните 30 години ? Може и същите данни за Щатите или за офшорните зони.
                          Ами ще четеш, ще се информираш...И ще купиш там, където гореописаните рискове не съществуват. Няма аз да ти преподавам безплатно уроци.
                          Дъри е права, не са за теб ЕТФ-ите. Карай си на имоти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Познанията ти в сферата на ETF-ите е кръгла нула.
                            Защо смяташ ,че всички хора трябва да разбират от акции и подобни ?! Който смята, че разбира да си купува, други разбираме и можем да управляваме НИ и това правим

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Познанията ти в сферата на ETF-ите е кръгла нула.
                              Слава богу че е така :-)
                              Кажи сега например като банката на посредника се гътне , ако ЕТФ-ите са записани на името на посредника какво ще получиш ? Да напомня имотите ще ги държа поне докато съм жив да речем 30-40-50 години. И каква е вероятността да се гътне дадена банка за такова време ?
                              Колко банки са фалирали и оцелели у нас в последните 30 години ? Може и същите данни за Щатите или за офшорните зони.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Нямат отговор на този въпрос. Макс да ти кажат ЕТФ-и със съответните рискове , но си представи как влагаш милион в ЕТФ и някой от посредниците се гътне / в КФН имаш гарантирани 20 или 40К по спомен/ или пък е търгувал с теб за собствена сметка / да не изброявам всички възможни варианти/. То и банката може да се гътне която обслужва посредника. Безброй РЕАЛНИ рискове / мерени в проценти, а не в промили/ , а става въпрос за десетилетия....
                                Или пък ще ти препоръчат ДЦК, които са гарантирано ЗАГУБА дългосрочно.
                                Джони иска никой да не купува, за да паднат цените и той да купи на промо :-)
                                Познанията ти в сферата на ETF-ите са кръгла нула.
                                Last edited by ejonny2376; 18.02.2022, 12:04.

                                Коментар

                                Working...
                                X