IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Заплатката има представа горе долу колко струваше това, но моята е от тъмно зелено още преди разрешение.... Преди неговата.
    Никога не съм търсил богатство, а само съхранение на изкараното.
    Не ми е ясно защо трябва да продавам.... не че имам нещо излишно. Какво ще ги правя парите тогава ?
    По-скоро обмислям сериозно да увелича бройката....
    От тъмно зелено досега много вода е изтекла. Първо имаш риска (който тук никой не оценява, но той струва не малко). Второ имаш времето от едни 6-7 години. За тези 6-7 години все сме спечелили повече от надценката, било то и с инвестиция на сумата на борсата. Трето - довършителните струват поне 40к. Четвърто - самите разправии с майстори ги оценявам поне на едни 20к допълнително. Това си е цяла една година ядове. Пето - още едни 10к ще могат да се смъкнат, като се заобиколи брокера. Едно е готов апартамент - направо да си заведеш кака там и да я опънеш на кревата, друго е да чакаш от тъмно зелено без разрешение до този момент.

    Много се съмнявам, че в конкретния случай става въпрос за кой-знае какво съхранение на изкараното, даже напротив.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

      Доста е забавно апартамент с нормални размери на стаите да минава за топ. Това не говори хич добре за масовката.
      Аз ходих да гледам тристаен в долен Лозенец, 104 квадрата, 2.2 му търси собственика, даван за офис, за ремонт. Сградата 2005та. На пръв поглед хубава сграда, на втори се вижда къде е текло по фасадата и след още 5-10 години ще падне мазилката. Цепнатина на едната стена само на етажа на който гледах. Хола 40 квадрата в някакъв полукръг, не знам как се обзавежда това чудо. Едната спалня нормална, другата мега крива, даже не си представих как се слага легло там - хващало се според собственика. И като за капак към всяка стая тераса, всяка по 3-4 квадрата, колкото да излезе един човек или двама ама прегърнати. Ебати и архитектурата и чудото.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Заплатката има представа горе долу колко струваше това, но моята е от тъмно зелено още преди разрешение.... Преди неговата.
        Никога не съм търсил богатство, а само съхранение на изкараното.
        Не ми е ясно защо трябва да продавам.... не че имам нещо излишно. Какво ще ги правя парите тогава ?
        По-скоро обмислям сериозно да увелича бройката....
        Чесно да ти кажа ако имах машина на времето и се върна с това което знам в момента пак не бих го купил това. Какво ще правя парите? А какво ще го правя апартамента защо никой не пита? Само щяха да ме нервират с такса подръжка колкото полвин наем.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Тоест в този завършен вид е бил 134к? Не на мен тия.
          Едни 50% му е надценката макс (пак не е малко). А ти твъдиш, че твоят в Гоцето струвал тройно. Мечти.
          Освен това едни 10к в тази цена са заради брокерастите, които могат да се избегнат съвсем лесно.

          ПС: Още ще пада. Пак ти казвам - готви се да лееш крокодилски сълзи. Както си забогатял виртуално последните 5 годинки, така същото това богатство ще се изпари в небитието, откъдето е дошло (освен ако не проявиш разум да разкараш ненужните имоти до половин-една година макс).
          Заплатката има представа горе долу колко струваше това, но моята е от тъмно зелено още преди разрешение.... Преди неговата.
          Никога не съм търсил богатство, а само съхранение на изкараното.
          Не ми е ясно защо трябва да продавам.... не че имам нещо излишно. Какво ще ги правя парите тогава ?
          По-скоро обмислям сериозно да увелича бройката....

          Коментар


          • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=7p1nsx&f1=1
            Някой с наблюдения на цените в Изгрев, ще потвърди ли 50% нагоре за 1 година?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

              Само че Истанбул е бил на 100 км от епицентъра.

              И как така в новото няма арматура, бетона е като кашкавал, а пък не пада?

              Новите сгради имат слаби места (при калпавите строители) като хидроизолацията, но почти без изключение са много здрави конструктивно.
              Бе дали е 100 не знам дай източник по права линия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                ъхъ, ама е по 2 за няколко години....
                Имам офертата за него в мейла все още....
                Тоест в този завършен вид е бил 134к? Не на мен тия.
                Едни 50% му е надценката макс (пак не е малко). А ти твъдиш, че твоят в Гоцето струвал тройно. Мечти.
                Освен това едни 10к в тази цена са заради брокерастите, които могат да се избегнат съвсем лесно.

                ПС: Още ще пада. Пак ти казвам - готви се да лееш крокодилски сълзи. Както си забогатял виртуално последните 5 годинки, така същото това богатство ще се изпари в небитието, откъдето е дошло (освен ако не проявиш разум да разкараш ненужните имоти до половин-една година макс).
                Last edited by ejonny2376; 17.02.2022, 22:26.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  ъхъ, ама е по 2 за няколко години....
                  Имам офертата за него в мейла все още....
                  И аз я имах тая оферта ама тя беше без ДДС и без обзавеждане.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                    10% дискаунт в Диаманта от днес:
                    Явно не се е намерил кой да даде 3000 на квадрат. Сега си задаваме въпроса защо иска да го разкара този апарт току така, няма ли някой правнук за който да мисли? Вярно, втори етаж, но с височината на 4ти.
                    Инвеститорите да се готвят за все повече подобни оферти.

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...63847831724213
                    ъхъ, ама е по 2 за няколко години....
                    Имам офертата за него в мейла все още....

                    Коментар


                    • 10% дискаунт в Диаманта от днес:
                      Явно не се е намерил кой да даде 3000 на квадрат. Сега си задаваме въпроса защо иска да го разкара този апарт току така, няма ли някой правнук за който да мисли? Вярно, втори етаж, но с височината на 4ти.
                      Инвеститорите да се готвят за все повече подобни оферти.

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...63847831724213

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        Оооо, гарантирано сменят десетки наематели, които си въобразяват, че здравината на на наетите от тях жилища ще се срутят под напора на огромното им его. Сградите устояват много след като и последните им живи наследници забравят, че са съществували някога.
                        тоест ние с теб можем да приемаме второ поколение свободни наематели.
                        обаче като гледам контингента....заплатката, джонката...май ще имаме проблеми след това наемателско поколение
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          мислех си в тази връзка, дали повечето квартири надживяват наемателите си
                          Оооо, гарантирано сменят десетки наематели, които си въобразяват, че здравината на на наетите от тях жилища ще се срутят под напора на огромното им его. Сградите устояват много след като и последните им живи наследници забравят, че са съществували някога.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                            Този спор ми е малко странен...повечето сгради надживяват собствениците си
                            мислех си в тази връзка, дали повечето квартири надживяват наемателите си
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Този спор ми е малко странен...повечето сгради надживяват собствениците си

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Кой го казва само... 30 годишен брокер.
                                Жонка, пак ме подмлади малко, ще те черпя.

                                Накрая ще взема наистина да стана брокер за да може ти и Ботича веднъж да познаете нещо

                                Коментар

                                Working...
                                X