IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Извън Турският квартал минимум 10К
    Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 11,663.97 €
    (22,794.20 лв)
    1,878.12 €
    (3,670.29 лв)
    -83.90 %
    Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 8,528.57 €
    (16,666.89 лв)
    1,218.68 €
    (2,381.59 лв)
    -85.71 %
    Ама то в Мюнхен средната заплата е поне 10 000 евро нето. Жонката като управител на множество фирми е взимал поне 90 000 седмично + бонуси + наем на студио + шофьор и консиниерж.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

      А де и аз това се питам. Защо никъде не е така, включително в германските градове вече. Спомням си при предишния бум, как се коментираше че в Германия почти не се покачват цените, за разлика от целия свят и квадрата е 3500-4000 евро в Мюнхен. Сега колко е?
      Зависи къде в Мюнхен. Най-скъпите локации (Maxvorstadt) стига до 15.000 цената. Естествено на реален квадрат и за имоти в топ състояние.
      В София на съшите локации стара тухла върви за 3000+ при 20-40% по-малко площ, безобразно състояние, доходи на 1/4 и лихва под 1% там срещу 3% тук.
      Last edited by ejonny2376; 08.02.2022, 23:28.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

        А де и аз това се питам. Защо никъде не е така, включително в германските градове вече. Спомням си при предишния бум, как се коментираше че в Германия почти не се покачват цените, за разлика от целия свят и квадрата е 3500-4000 евро в Мюнхен. Сега колко е?
        Извън Турският квартал минимум 10К
        Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 11,663.97 €
        (22,794.20 лв)
        1,878.12 €
        (3,670.29 лв)
        -83.90 %
        Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 8,528.57 €
        (16,666.89 лв)
        1,218.68 €
        (2,381.59 лв)
        -85.71 %

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          Ти за някакъв критерий ли се имаш.


          Имах 2 алтернативи или маломерка или обрзоване.Ако бях избрал маломерка сега сина щеше да има само 1 маломерка и да седи на касата в Лидл за 1500 лева.Аз избрах образование и сега сина има една панелна гарсониера ,един тристаен огромен, тухла от седемдесетте години и сега чекаме да му построят един четитистаен с 2 гаража. всичко това на добра локация.


          пп.Сина не е директор.Предложиха му ама отказа.Каза че с бумащина не иска да се занимнава.
          Видях, че си допълнил.
          Нали знаеш, че си ми казвал какво е учил и какво работи сина ти. Акъла ми не го побира след като съм запознат добре с университета и т.н. за какво си похарчил една маломерка ? Разходите по това следване са дори под средното за който и да е друг университет у нас.
          Иначе момчето явно е умно. Ти докато тук пишеше колко е тъпо да се купуват имоти той през същото време се е счупил да купува такива....и е мноооогооооо на загуба от това....:-)

          ПП Знам, никой не иска да става директор там и моите познати са отказвали през годините.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Не че сега струва много повече от 740 ако трябва да сме честни.
            Защо един квадрат в среден софийски квартал трябва да струва повече от една средна нетна заплата?
            А де и аз това се питам. Защо никъде не е така, включително в германските градове вече. Спомням си при предишния бум, как се коментираше че в Германия почти не се покачват цените, за разлика от целия свят и квадрата е 3500-4000 евро в Мюнхен. Сега колко е?

            Коментар


            • https://www.bloombergtv.bg/a/15-show...ovi-da-priemat

              Айде...видяхте ли сега ..и банките вече се дърпат от това поскъпване...то не е балон ами дирижабъл...


              Имотите поскъпват по-бързо отколкото банките са готови да приемат Борис Димитров, собственик и изпълнителен директор на "Кредит Навигатор", в „Светът е бизнес”, 08.02.2022г

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                Ти за някакъв критерий ли се имаш.


                Имах 2 алтернативи или маломерка или обрзоване.Ако бях избрал маломерка сега сина щеше да има само 1 маломерка и да седи на касата в Лидл за 1500 лева.Аз избрах образование и сега сина има една панелна гарсониера ,един тристаен огромен, тухла от седемдесетте години и сега чекаме да му построят един четитистаен с 2 гаража. всичко това на добра локация.


                пп.Сина не е директор.Предложиха му ама отказа.Каза че с бумащина не иска да се занимнава.
                Бе ти кат лажеш, верваш ли си? Кво е туй вишу в СУ дето цел апарт да затрие?
                ​​Усвем ягне за секи изпит да си дал.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Аз купих точно на 740 не на 1200-1300. Средната цена беше ПО–НИСКА тогава за квартала . Има го в имот.бг
                  Не че сега струва много повече от 740 ако трябва да сме честни.
                  Защо един квадрат в среден софийски квартал трябва да струва повече от една средна нетна заплата?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Аз не съм казал че циганите са света вода ненапита нито съм и защитник но ти изпадаш в параноя само при споменаване на думата циганин...Ясно е че ти цигани си виждал само на картинка и си насъскан от други хора
                    Можеш ли да четеш ? Написах, че имам съседи до моя къща директно. Нужно ли е да разяснявам повече ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Имам комшии от едната страна Шведи в района на Бота, така че ги приказвай тези на някой друг :-)
                      Родителите на жена ми са били учители и са имали Шведски деца в класовете.... Няма нужда да разяснявам повече.
                      Ще спестя коментара само от благоприличие към форума.
                      Щом на теб ти харесват дръж си ги....:-) За мен най-важният фактор винаги е бил колкото се може по-далеч от тях особено докато имам деца под 25-30 години
                      Аз не съм казал че циганите са света вода ненапита нито съм и защитник но ти изпадаш в параноя само при споменаване на думата циганин...Ясно е че ти цигани си виждал само на картинка и си насъскан от други хора

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Когато дойдат шведите ще разбереш че и при тях е същото.Имаш някакво предубеждние към циганите.Тя и една колежка така като тебе говореше ама ...Бяха и поверили внучето да го гледа за десетина дена и незнайно как си е глътнало езика.Тя като го видяла изпаднала в ижас и е успяла само да извика за помощ.Та някакви цигани я чули на улицата влезли и му извадили езика.Сега колежката като чуе циганин се изчервява...Прави ми много лошо впечатление това ваше отношение към циганите...Нещата просто не са такива каквито си ги приказвате и мислите...Не съм защитник на циганите а просто фен на истината..Искай за комшии добри хора не е важно какви са.Българи няма ли лоши??
                        Имам комшии от едната страна Шведи в района на Бота, така че ги приказвай тези на някой друг :-)
                        Родителите на жена ми са били учители и са имали Шведски деца в класовете.... Няма нужда да разяснявам повече.
                        Ще спестя коментара само от благоприличие към форума.
                        Щом на теб ти харесват дръж си ги....:-) За мен най-важният фактор винаги е бил колкото се може по-далеч от тях особено докато имам деца под 25-30 години
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.02.2022, 21:51.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                          Е прав си е, 2007ма предишния балон бяха стигнали 1200-1300 на квадрат в Гоцето. 50% отгоре и сега са 2000.
                          Аз купих точно на 740 не на 1200-1300. Средната цена беше ПО–НИСКА тогава за квартала . Има го в имот.бг
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.02.2022, 21:53.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            А не Бай Пеше - до мен са поне 3 булеварда. Требе първо всички други квартали да се превземат. Ората са супер просто не ги искам за съседи.
                            Иначе имам съсед арабин сега .... Строителен инвеститор е учил едно време у нас. Освен, че не мога да му преброя жените и децата / живеят и на други места/ засега е свестен човека....
                            Когато дойдат шведите ще разбереш че и при тях е същото.Имаш някакво предубеждние към циганите.Тя и една колежка така като тебе говореше ама ...Бяха и поверили внучето да го гледа за десетина дена и незнайно как си е глътнало езика.Тя като го видяла изпаднала в ижас и е успяла само да извика за помощ.Та някакви цигани я чули на улицата влезли и му извадили езика.Сега колежката като чуе циганин се изчервява...Прави ми много лошо впечатление това ваше отношение към циганите...Нещата просто не са такива каквито си ги приказвате и мислите...Не съм защитник на циганите а просто фен на истината..Искай за комшии добри хора не е важно какви са.Българи няма ли лоши??

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ъхъ, чаткаш ги нещата много. Дай ми НОВ апарт в Гоцето / 2007+/ на 1100-1200 евро / 50% +/. Това да не ти е Дружба бре Радев :-)
                              Е прав си е, 2007ма предишния балон бяха стигнали 1200-1300 на квадрат в Гоцето. 50% отгоре и сега са 2000.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                                Напротив и сега ме слуша. Когато става дума за инвестиции.Той с имотите е до тук.Има и акции които ще се увеличават. даже иска да продаде тристайния след като стане готов новия.Ама нещо жена ми се дърпа. Той е млад човек и времето му е скъпо.Няма сми да да го пуска под наем за 2 % доходност.Ако попадне и на кофти наемател щетите ще са повече от наема. Той апрата не става за наем .Голям е и е супер лукс.


                                пп.Той е достъчно умен за знае че не всичко знае
                                А третият ?

                                Коментар

                                Working...
                                X