IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    На нашите граждани и това дето сега им се дава е достатъчно. А с къщите е лесно - прас един данък от няколко хилки годишно за пустеещи имоти и ще идват да се молят някой да им вземе къщата за без пари.
    Демографският проблем е толкова сериозен, че трябват изключително радикални мерки.
    Е ти какво предлагаш да изгоним българите и да внасяме украинци ли?Нашите като отидат по другите държави да не би някои нещо да им дава?Ми то тогава те ще дойдат ще вземат парите и ще си се върбат в Украйна.Що да не взема 5000 евро ей така от небето....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Разбира се че не са всички ИТ. За останалите 2000 лева нето ще е достатъчно / В Германия ще са на 1500 евро , но с по-високи разходи за живот и тотално различен език и начин на живот/
      Обаче в 1 от блоковете имам все още съседи ИТ от Украйна под наем. Живеят там от 7-8 години вече и дете им се роди тук....Знам частен случай е но е факт. Детската кухня едно време където я взимахме жената беше Рускиня на около 60.... Всъщност около мен по улиците има много рускоговорящи.... по детски площадки, магазини....Значи намират нещо хубаво у нас , за да са тук....
      Стига с тези ИТ-та .
      На хората им омръзна да се пробутват .
      След 10 години едно ИТ ще е със ценност равна на един счетоводител в сегашно време /без да се обиждат счетоводителите/
      Преди 10 години счетоводителите бяха ТОП,и в момента след още 10 ай титата ще последват тяхната съдба поради много причини -Индия бълва програмисти на кило ,и в България също всяка втора школа обучава ,от цялата маса пак остават годни за работа,дори брокери на по близо 47 години станаха ИТ-та -и двамата са от Бългериън пропъртис ,през софт уни с обучения .
      Повечето от работата на ИТ тата ще бъде дадена на машините и самите програмисти ще бъдат придатък на машините -бъдещето е в по-хуманните дейности и професии

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Разбира се че не са всички ИТ. За останалите 2000 лева нето ще е достатъчно / В Германия ще са на 1500 евро , но с по-високи разходи за живот и тотално различен език и начин на живот/
        Обаче в 1 от блоковете имам все още съседи ИТ от Украйна под наем. Живеят там от 7-8 години вече и дете им се роди тук....Знам частен случай е но е факт. Детската кухня едно време където я взимахме жената беше Рускиня на около 60.... Всъщност около мен по улиците има много рускоговорящи.... по детски площадки, магазини....Значи намират нещо хубаво у нас , за да са тук....
        Ти само сметни един 25 годишен образован млад човек, който реши да остане в България дългосрочно - колко данъци и осигуровки ще генерира през годините. Една заплата от 2000 лева носи 550 лева осигуровки (работодател+работник) и 150 лева ДОД. 700 лева месечно или 8400 годишно. Отделно на това ще консумира заплатата си, т.е. още 20% ДДС.

        От инвестиционна гледна точка си струва даже 50.000 лева да се дадат за всеки новопривлечен. Сам сметни доходността за държавата каква ще е, особено когато дълговете са почти безплатни в момента (скоро вече не).
        Last edited by ejonny2376; 15.02.2022, 12:04.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Да, но на нас не ни трябват само IT-а. Трябват ни хора от всички възможни професии.
          Това с доходите при IT-тата е също доста преувеличено - не всички имат доходи над 5к месечно, масата е около 3к. В Германия хората с нулев опит започват от 2500 Евро нето, което е 3 пъти над стартовата в България.
          Разбира се че не са всички ИТ. За останалите 2000 лева нето ще е достатъчно / В Германия ще са на 1500 евро , но с по-високи разходи за живот и тотално различен език и начин на живот/
          Обаче в 1 от блоковете имам все още съседи ИТ от Украйна под наем. Живеят там от 7-8 години вече и дете им се роди тук....Знам частен случай е но е факт. Детската кухня едно време където я взимахме жената беше Рускиня на около 60.... Всъщност около мен по улиците има много рускоговорящи.... по детски площадки, магазини....Значи намират нещо хубаво у нас , за да са тук....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Тук съм съгласен с теб изцяло. Задържането е лесно и ще се случи за по-голямата част. Първо се дава работна виза, а паспорта по-късно. Ако говорим за ИТ дохода у нас нето е съпоставим с Германия, за останалите езика и манталитета са ни 90% еднакви. Тук ще се чувстват много по-добре от Германия на цената на 20-30% по-ниска покупателна сила.
            Реалните ни конкуренти са Полша, Словакия и Чехия, а не Германия..... и за съжаление те могат да им дадат повече от нас към момента.
            Да, но на нас не ни трябват само IT-а. Трябват ни хора от всички възможни професии.
            Това с доходите при IT-тата е също доста преувеличено - не всички имат доходи над 5к месечно, масата е около 3к. В Германия хората с нулев опит започват от 2500 Евро нето, което е 3 пъти над стартовата в България.
            Last edited by ejonny2376; 15.02.2022, 11:47.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Няма как да даваме по 10000 на чужди граждане а на нашите не.По селата къщиър си имат обственици и няма как държавата да раздава чужби къщи
              На нашите граждани и това дето сега им се дава е достатъчно. А с къщите е лесно - прас един данък от няколко хилки годишно за пустеещи имоти и ще идват да се молят някой да им вземе къщата за без пари.
              Демографският проблем е толкова сериозен, че трябват изключително радикални мерки.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Няма как да даваме по 10000 на чужди граждане а на нашите не.По селата къщиър си имат обственици и няма как държавата да раздава чужби къщи
                Не, чужди къщи няма да раздават, а собственост на общината, или финансиране/наем както посочи Джони.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  То и няма нужда да са българи (макар че май имаше някакви изследвания, според които хората с български произход в Украйна са към 1 милион). Важното е да са бели и християни.
                  Поставяме следните условия:

                  - Възраст 18-50 години
                  - Професионална квалификация или завършено поне средно образование
                  - Чисто съдебно минало
                  - Всички получават директно с идването си постоянно пребиваване, а след 2-3 години и гражданство
                  - Задължаване да посещават интензивни курсове по български език
                  - Съдействие за намиране на жилище и работа, първоначална финансова подкрепа (може и чрез безлихвен кредит примерно)

                  Не е толкова трудно, стига да има воля. Трудното ще е да ги задържим да не тръгнат към Германия като получат Европейски паспорти.
                  Тук съм съгласен с теб изцяло. Задържането е лесно и ще се случи за по-голямата част. Първо се дава работна виза, а паспорта по-късно. Ако говорим за ИТ дохода у нас нето е съпоставим с Германия, за останалите езика и манталитета са ни 90% еднакви. Тук ще се чувстват много по-добре от Германия на цената на 20-30% по-ниска покупателна сила.
                  Реалните ни конкуренти са Полша, Словакия и Чехия, а не Германия..... и за съжаление те могат да им дадат повече от нас към момента.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    БВП не прави държавата хубава.Унгария е кенеф иди и се убеди сам с очите си
                    Ходил съм и съвсем не споделям мнението ти. Особено малките населени места - в пъти по-уредено е. За сравнение Будапеща София пък не искам и да си мисля - невъзможно е.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      200.000 Украинци по 10.000 лева първоначална помощ за релокация (естествено я получават ако изпълняват условията). Това са 2 милиарда лева. Същите тези пари ги взехме като нов дълг и повечето отиват или при пенсионерите, или за разни помощи по програми заради пандемията (т.е. крадат се директно). Замисли се кое е по-добрата инвестиция - човешкият капитал (млади, работоспособни нови българи) или пенсионерите, или разни мизерни ресторантьори и хотелиери.

                      Българските политици се интересуват единствено от циганите и пенсионерите, защото те са им активните избиратели. Важи за БСП, важи за ГЕРБ и за останалите.
                      Няма как да даваме по 10000 на чужди граждане а на нашите не.По селата къщиър си имат обственици и няма как държавата да раздава чужби къщи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        200.000 Украинци по 10.000 лева първоначална помощ за релокация (естествено я получават ако изпълняват условията). Това са 2 милиарда лева. Същите тези пари ги взехме като нов дълг и повечето отиват или при пенсионерите, или за разни помощи по програми заради пандемията (т.е. крадат се директно). Замисли се кое е по-добрата инвестиция - човешкият капитал (млади, работоспособни нови българи) или пенсионерите, или разни мизерни ресторантьори и хотелиери.

                        Българските политици се интересуват единствено от циганите и пенсионерите, защото те са им активните избиратели. Важи за БСП, важи за ГЕРБ и за останалите.
                        Абсолютно! Много добри неща могат да се случат, стига да има поне малко национално отговорни лица в управление а не престъпници и мошеници.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          я вижте в Чехия какво става при малко мърдане на лихвите само
                          Рекорден спад в ипотечното кредитиране

                          • чехия-
                          • ипотечен заем-
                          • жилищен кредит-
                          • лихва
                          Лихвите по този вид заеми ще нарасна с над 1% в Чехия

                          Основната причина за подобна картина е продължаващият ръст на лихвите по жилищните кредити. Този процес ще продължи и през 2022 г. В същото време Централната банка на Чехия още повече повишава изискванията към кредитополучателите. В същото време на чехите им е трудно да купят жилище без съфинансиране. На тях са им необходими 16 години, за да успят да го направят без банкова помощ“, казва мениджъра по ипотечно кредитиране в Moneta Money Bank Матей Новак.
                          Накара ме да се загледам към условията в чешките банки. Вече 3,5% по депозити в крони. А кроната е скочила спрямо Еврото с над 5% за година. Като гледам ще скача още и още, след като ЕЦБ прави всичко възможно да обезцени Еврото.

                          https://www.csob.cz/portal/people/savings

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Що с Пешето не видите колко е БВП на Унгария и колко е на България преди да говорите тъпни? Убитници са живущите под наем в Папурково.
                            щото не ми дреме колко им е бвп на маджарите
                            гадно племе са и точка.
                            папурковци могат да те турят у джеба си по всички направления.
                            в реалния живот имам предвид.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Що с Пешето не видите колко е БВП на Унгария и колко е на България преди да говорите тъпни? Убитници са живущите под наем в Папурково.
                              БВП не прави държавата хубава.Унгария е кенеф иди и се убеди сам с очите си

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mikimaus Разгледай мнение

                                ...или бомбоубежище.
                                https://www.chicagomag.com/real-esta...-house/#slide7
                                Изглежда доста светло и закътано, обаче:
                                The place does need some updates, including repairs to a leak in the roof. The potentially sizable cost of upkeep is what kept Kim from moving in herself.

                                Коментар

                                Working...
                                X