IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Таван на цените е нужен,с държавен закон,и норма на печалба,печалбата да е нормирана,строиш ли отчиташ всичко пред държавата,всяка фактура,разход,целия бизнес план,и ти се дава норма,примерно 30% печалба,от там нагоре нямаш право да продаваш
    Tова, за което говориш си е чист "комунизъм". Германци и шведи с години вече пробват да ограничат спекулациите в пазара на имоти и виж докъде стигнаха. Съдиите в Германия отмениха като непазарни мерките планирани от правителството им. Не мисля, че регулациите в сектора ще постигнат резултатът очакван от теб. По-добре ЦБ да спрат да печатат боклуци и да се подготвят за реформи, заедно с политиците популисти. Сега след като НИ поскъпнаха, да видим ефекта върху наемите, там ще е интересно какво ще се случи, както и какъв ще бъде ефектът върху инфлацията. Апропо, който купил купил на ниските цени. При тези цени на материалите и очаквано започналият "супер-цикъл" не вярвам да има сериозни продажби на имоти под стойността, на която се строи в момента. Само погледни цените на цимент, тухли, мед, желязо, изолации, енергия, заплати и т.н. Корекция ДА, но колко ще е?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

      Глупости - изкарват се с честен бизнес и още как. Джони има хора работещи във фирми на заплата които взимат 100к+ евро на година, не говорим за собственици на поредната аутсорсинг ишлеме фирма. Ако намесим и транспорта и земеделието ще се окаже че има кой да купува 5-6 такива сгради на година. Доста си се объркал къде се намираш в хранителната верига. Аз лично познавам 2-3-ма които могат да си купят в тая прескъпа сграда, а аз съм никой.

      Ей ако не забравим като го построят това може да пуснем по една справка в АВ да видим на кой са ги писали тия апартаменти.

      А и за милионерите - знаеш ли че някой даже си купуват яхти и хеликоптери? Прости хора нали? Вместо да инвестират тези средства.
      Тези със 100к евро заплата ги знам много добре, аз също получавах такава заплата преди да се "пенсионирам", Това са мижави пари, няма как да можеш да си позволиш 6000 Евро на квадратен метър.
      Тук става въпрос за крадени милиони от магистрали - не сличайно цената е такава безумна. Направо се чудя как не са сложили и 10.000 Евро. Ако имаш едни крадени пари си правиш сграда и си продаваш на себе си чрез подставени лица и фирми. Всички тези са навързани като черва, а зад официялния инвеститор стоят съвсем други хора. Замисли ли се как са се сдобили с парцела? Ако се поразровиш можеш да откриеш много неща.

      Явно наистина наивниците са много в тази мафиотска държава. То и затова сме на този хал. Не се и съмнявам, че повечето от вас са все свестни хорица - работите си за прилична заплатка, кой програмистче, кой келнерче и си мислите, че живеете добре - без да се усещате какви дойни крави сте и как ви мачкат разни физкултурници. Хубавото и доброто го има само във филмите, в България има мафия и кражба, няма друго.
      Last edited by ejonny2376; 13.02.2022, 01:01.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Никой от тези хора, които цитираш, не е глупак да даде 6000 Евро за нещо, което струва под 2000. Тук става единствено и само въпрос за пране на пари в особено големи размери. А откакто определени хора не са на власт, е твърде възможно тази сграда да не се построи изобщо.

        Твърде големи наивници сте. Разберете, че в България пари спечелени с честен бизнес няма.
        Глупости - изкарват се с честен бизнес и още как. Джони има хора работещи във фирми на заплата които взимат 100к+ евро на година, не говорим за собственици на поредната аутсорсинг ишлеме фирма. Ако намесим и транспорта и земеделието ще се окаже че има кой да купува 5-6 такива сгради на година. Доста си се объркал къде се намираш в хранителната верига. Аз лично познавам 2-3-ма които могат да си купят в тая прескъпа сграда, а аз съм никой.

        Ей ако не забравим като го построят това може да пуснем по една справка в АВ да видим на кой са ги писали тия апартаменти.

        А и за милионерите - знаеш ли че някой даже си купуват яхти и хеликоптери? Прости хора нали? Вместо да инвестират тези средства.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Айде по-сериозно след като дори си го виждал. За 210К аз дето не харесвам стари ще го взема без замисляне.
          В момента е над 4К , колко над вече не знам
          на гол гъз 210К еуро кредит не дават

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Ти се замисли,какви въпроси задаваш,за комисионните на брокерите,граничещи с пълна неадекватност или да приемем че си на леки наркотици ,може би ??
            дърлиш се като бабчетата и дедовците по селата за убиване на скуката, ми се струва А даже си ми симпатичен образ, борбен и търсещ развитие, но добави и капчица смирение Ако имаш път към Триградското ждрело, застани там в каньона и помисли за мястото на човека на сцената

            Мислите ми за брокерските такси са такива, каквито са и за измислените квадратури на жилищата в последните години.
            Няма как да правиш сравнения с други държави, градове, като не знаеш местния строител колко общи части му е хрумнало да си добави към апартамента. Дори в едно населено място нямаш адекватна база за сравнение, защото старото строителство е лишено от новата екстра на предприемачеството. Когато се събере критичната маса на осъзнаване може и да се променят нещата, нали?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
              Ами джони те мултимилионерите обикновено не живеят цяла година на едно място.
              Или иначе казано - те могат да си позволят жилище и на Оборище, и във Швейцария, и на Малдивите. Не всички живеят в студио понеже фирмата им го плащала, някой хора създават компании и стойност и си купуват където каквото им харесва.
              Никой от тези хора, които цитираш, не е глупак да даде 6000 Евро за нещо, което струва под 2000. Тук става единствено и само въпрос за пране на пари в особено големи размери. А откакто определени хора не са на власт, е твърде възможно тази сграда да не се построи изобщо.

              Твърде големи наивници сте. Разберете, че в България пари спечелени с честен бизнес няма.

              Коментар


              • Ами джони те мултимилионерите обикновено не живеят цяла година на едно място.
                Или иначе казано - те могат да си позволят жилище и на Оборище, и във Швейцария, и на Малдивите. Не всички живеят в студио понеже фирмата им го плащала, някой хора създават компании и стойност и си купуват където каквото им харесва.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  То всичко е продадено, а и ние нямаме нито парите нито смисъл да купуваме подобни имоти.
                  По описанието там 1 апарт струва дори повече от всичките ти активи
                  На тази сграда изобщо не и е мястото там. Дай ми поне една смислена причина, поради която ако си да речем мултимилионер, ще решиш да живееш на Оборище и не примерно тук:

                  https://www.immoscout24.ch/de/d/dupl...lchwil/6921728

                  Изобщо, имотният балон в София достига абсурдни размери. Сгромолясването ще е брутално. Цените, видът строителство и пр. напълно не съответстват на това какво може да предложи София като град и България като държава.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                    Страхотна темичка е това. Някакъв нулевак предрича катаклизми и войни, защото няма нищо и ще му е хубаво и другите да нямат. Другите пък се мъчат да го убедят в обратното. По-безсмислени сигурно са само кросовете на архитекта.
                    Като гледам колко навътре си запознат с всички теми,мисля че имаш нужда от психиатър

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                      Замислих се, колко ли работа има над душата си този човек, който и да е той!
                      Кросовете на архитекта не бих ги включила в категорията, призовото място давам на темата, в която "антиваксъри" громят вятърните мелници на ко-вакси-идеологията. Няма как да има пресечна точка с илюзията
                      Ти се замисли,какви въпроси задаваш,за комисионните на брокерите,граничещи с пълна неадекватност или да приемем че си на леки наркотици ,може би ??

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Хм, Дилян Павлов. Знаем се. Не бих препоръчал да се занимавате с него.
                        То всичко е продадено, а и ние нямаме нито парите нито смисъл да купуваме подобни имоти.
                        По описанието там 1 апарт струва дори повече от всичките ти активи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                          Страхотна темичка е това. Някакъв нулевак предрича катаклизми и войни, защото няма нищо и ще му е хубаво и другите да нямат. Другите пък се мъчат да го убедят в обратното. По-безсмислени сигурно са само кросовете на архитекта.
                          Замислих се, колко ли работа има над душата си този човек, който и да е той!
                          Кросовете на архитекта не бих ги включила в категорията, призовото място давам на темата, в която "антиваксъри" громят вятърните мелници на ко-вакси-идеологията. Няма как да има пресечна точка с илюзията

                          Коментар


                          • Страхотна темичка е това. Някакъв нулевак предрича катаклизми и войни, защото няма нищо и ще му е хубаво и другите да нямат. Другите пък се мъчат да го убедят в обратното. По-безсмислени сигурно са само кросовете на архитекта.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Кои са тези локации?
                              За тази до Ам. Посолство съм с двете ръце За. Но мижаво предлагане и скъпотия.
                              Песимистът ви отговори. В момента само мога да купя. Нищо не продавам.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Ако е над 4000 и някой му ги даде да продава.За парите дето ще извади може да си купи на по добра локация.В София отдавна се формират и по скъпи локации от Докторската,и Вазов.
                                Иначе жилището е добро.
                                Кои са тези локации?

                                Коментар

                                Working...
                                X