IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    това няма да свърши добре...
    Въпрос на време е да ударят празните прозорци.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      това няма да свърши добре...
      Да не си видял пак котешките мустачки зад ъгъла ? :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        .припомни си 2008-ма . Тогава по памет много жално се опитваше да се разделиш с търговския имот, но без успех.

        Нищо не съм се опитвал да продавам през 2008г. Първото търговско помещение придобих януари 2010г.
        2009 или 2010г. вдигнаха лихвата по ипотеката по която бях съдлъжник. С 1%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
          Доходите насастват с 11%, съответно и достъпността на жилищата спрямо доходите.

          Заплатите нарастват във всички области на страната. Средната заплата в столицата е 2073 лв., показват последните данни на НСИ. Това е ръст с 205 лв., или с +11% за година.

          https://www.dnes.bg/stranata/2022/02...05-leva.520228

          СЪЩЕВРЕМЕННО ВСЕКИ ИМБЕЦИЛ КЪТАЛ 100 000€ НА ВЛОГ Е ЗАГУБИЛ 5000€ НА БОКЛУКА през последната година
          Дай да смятаме в нето,заплатата станала от 1400 лева на 1600 лева...800 евро...ми то най ниската ставка за кланница в провинцията на Испания е 1200 евра бре...а ти ми цитирал столица...къде си ти,къде са те ???
          Цените на жилищата така ще се сгромолясат,че може и удар да получиш,приготви си хаппчетата...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
            Доходите насастват с 11%, съответно и достъпността на жилищата спрямо доходите.

            Заплатите нарастват във всички области на страната. Средната заплата в столицата е 2073 лв., показват последните данни на НСИ. Това е ръст с 205 лв., или с +11% за година.

            https://www.dnes.bg/stranata/2022/02...05-leva.520228

            СЪЩЕВРЕМЕННО ВСЕКИ ИМБЕЦИЛ КЪТАЛ 100 000€ НА ВЛОГ Е ЗАГУБИЛ 5000€ НА БОКЛУКА през последната година
            Притежанието на 100К Евро кеш и 'имбецил' са несъвместими неща. Друг е въпрпосът, че инфлацията наказва хората със спестени пари, но това важи и за работещите, чиито доходи се индексират след, а не преди инфлацията, за производителите, чиито цени се индексират след а не преди инфлацията, за търговците същото.. за наемодателите също.. и тн и тн.

            Инфлацията наказва всички и е функция на лошата политика на правителства и ЦБ.
            Ако си мислиш, че притежанието на кредит (имот с кредит) е панацея...припомни си 2008-ма . Тогава по памет много жално се опитваше да се разделиш с търговския имот, но без успех.

            Та кофти времената са кофти за всички освен за тия дето ходят с костюмчетата из ЦБ и Министрества и 'усвояват ресурси'

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Доходите насастват с 11%, съответно и достъпността на жилищата спрямо доходите.

              Заплатите нарастват във всички области на страната. Средната заплата в столицата е 2073 лв., показват последните данни на НСИ. Това е ръст с 205 лв., или с +11% за година.

              https://www.dnes.bg/stranata/2022/02...05-leva.520228

              СЪЩЕВРЕМЕННО ВСЕКИ ИМБЕЦИЛ КЪТАЛ 100 000€ НА ВЛОГ Е ЗАГУБИЛ 5000€ НА БОКЛУКА през последната година

              Коментар


              • Първоначално изпратено от increce Разгледай мнение
                https://www.btv.bg/shows/tazi-nedeli...ez-2021-g.html

                255 000 евро за 127 кв.м. /реални 105-110 кв.м./ в кв."Кръстова вада".

                Напълно нормално...
                това няма да свърши добре...
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  На тази сграда изобщо не и е мястото там. Дай ми поне една смислена причина, поради която ако си да речем мултимилионер, ще решиш да живееш на Оборище и не примерно тук:

                  https://www.immoscout24.ch/de/d/dupl...lchwil/6921728

                  Изобщо, имотният балон в София достига абсурдни размери. Сгромолясването ще е брутално. Цените, видът строителство и пр. напълно не съответстват на това какво може да предложи София като град и България като държава.
                  Джони, айде по-сериозно. Нямах идея кой е този и изгледах некво видео. Лично на мен ми е неприятен като излъчване, НО го разбирам прекрасно за тази сграда - място като за ново трудно може да има по-добро, апартите са 200+ квадрата и са само около 10. Не е ли ясно, че ще ги строи за него и може би съдружниците му и най-много да има няколко ;;случайни''. Вероятно ще държи 2-3 празни за гости от чужбина.....
                  Разбирам го, подобни хора няма да искат да се мешат с простосмъртни като мен да ги занимават с битовизми. И разбира се, че ще живее ОСНОВНО тук Данъците са сгодни и производството на бизнеса му е тук. Къде да живее през това време ? Сградата на НИКМИ до парка не СТРУВА / има малки апарти и наематели/ Тази сграда е перфектна за целта, освен това е чудесна реклама защото ще я направи топ на много по-ниска себестойност от Швейцария същото примерно.-
                  Иначе не му пречи да си купи където иска по света... Явно има пари.
                  Странно е как като вече си сериозно в бизнеса и много прилични доходи на световно ниво не осъзнаваш нещата....:-)

                  ПП Предполагам си прав в голяма степен за крадени пари, мафия и т.н.. Макар и рядко обаче има хора , които са изкарали парите си /големи/ без тези неща като този - съмнявам се че си продава софтуера у нас. Иначе съм чувал, че който има добър местен бизнес в даден момент му идват ''гости'' и бизнеса приключва или просто им го ''продава''....Сега ще видим дали нещата ще се променят с новите управляващи / съмнявам се/
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 13.02.2022, 11:23.

                  Коментар


                  • https://www.btv.bg/shows/tazi-nedeli...ez-2021-g.html

                    255 000 евро за 127 кв.м. /реални 105-110 кв.м./ в кв."Кръстова вада".

                    Напълно нормално...

                    Коментар


                    • https://btvnovinite.bg/predavania/ta...me-s-race.html

                      Следвайте повелите на Българската православна църква и продавайте...докато още можете ....


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        На тази сграда изобщо не и е мястото там. Дай ми поне една смислена причина, поради която ако си да речем мултимилионер, ще решиш да живееш на Оборище и не примерно тук:

                        https://www.immoscout24.ch/de/d/dupl...lchwil/6921728

                        Изобщо, имотният балон в София достига абсурдни размери. Сгромолясването ще е брутално. Цените, видът строителство и пр. напълно не съответстват на това какво може да предложи София като град и България като държава.
                        Ми дай близо 2 млн CHF щото точно толкова ще ти излезе за 44 кв м и живей. Идеално място е. По-добро от при Лили Иванова на Оборище.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                          Глупости - изкарват се с честен бизнес и още как. Джони има хора работещи във фирми на заплата които взимат 100к+ евро на година, не говорим за собственици на поредната аутсорсинг ишлеме фирма. Ако намесим и транспорта и земеделието ще се окаже че има кой да купува 5-6 такива сгради на година. Доста си се объркал къде се намираш в хранителната верига. Аз лично познавам 2-3-ма които могат да си купят в тая прескъпа сграда, а аз съм никой.

                          Ей ако не забравим като го построят това може да пуснем по една справка в АВ да видим на кой са ги писали тия апартаменти.

                          А и за милионерите - знаеш ли че някой даже си купуват яхти и хеликоптери? Прости хора нали? Вместо да инвестират тези средства.
                          А ти си мислиш че милионерите са много умни и могат да изкарват пари. 90% са случайно или дадени им бизнеси и им идва сухо 10-100млн годишно и НЯМА какво да ги правят. Примерно оня свиленградския со "златния гьол" - по 5млн гушва годишно.
                          Со строителството ЯКО перат откраднати пари. Строи на 300 а си продава на себе си за 3000 или плаща само 10% ДОД, строителната фирма фалит и държавата ще има да взема от поредния циганин живееш в колиба
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Тези със 100к евро заплата ги знам много добре, аз също получавах такава заплата преди да се "пенсионирам", Това са мижави пари, няма как да можеш да си позволиш 6000 Евро на квадратен метър.
                            Тук става въпрос за крадени милиони от магистрали - не сличайно цената е такава безумна. Направо се чудя как не са сложили и 10.000 Евро. Ако имаш едни крадени пари си правиш сграда и си продаваш на себе си чрез подставени лица и фирми. Всички тези са навързани като черва, а зад официялния инвеститор стоят съвсем други хора. Замисли ли се как са се сдобили с парцела? Ако се поразровиш можеш да откриеш много неща.

                            Явно наистина наивниците са много в тази мафиотска държава. То и затова сме на този хал. Не се и съмнявам, че повечето от вас са все свестни хорица - работите си за прилична заплатка, кой програмистче, кой келнерче и си мислите, че живеете добре - без да се усещате какви дойни крави сте и как ви мачкат разни физкултурници. Хубавото и доброто го има само във филмите, в България има мафия и кражба, няма друго.
                            Абе освен да хейтиш, нещо друго?! Моите доходи например са чисти, с платени данъци и доказан произход. Аре стига с мантрата, че само престъпници и мошеници правят пари в България. Не е така.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Таван на цените е нужен,с държавен закон,и норма на печалба,печалбата да е нормирана,строиш ли отчиташ всичко пред държавата,всяка фактура,разход,целия бизнес план,и ти се дава норма,примерно 30% печалба,от там нагоре нямаш право да продаваш
                              Tова, за което говориш си е чист "комунизъм". Германци и шведи с години вече пробват да ограничат спекулациите в пазара на имоти и виж докъде стигнаха. Съдиите в Германия отмениха като непазарни мерките планирани от правителството им. Не мисля, че регулациите в сектора ще постигнат резултатът очакван от теб. По-добре ЦБ да спрат да печатат боклуци и да се подготвят за реформи, заедно с политиците популисти. Сега след като НИ поскъпнаха, да видим ефекта върху наемите, там ще е интересно какво ще се случи, както и какъв ще бъде ефектът върху инфлацията. Апропо, който купил купил на ниските цени. При тези цени на материалите и очаквано започналият "супер-цикъл" не вярвам да има сериозни продажби на имоти под стойността, на която се строи в момента. Само погледни цените на цимент, тухли, мед, желязо, изолации, енергия, заплати и т.н. Корекция ДА, но колко ще е?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                                Глупости - изкарват се с честен бизнес и още как. Джони има хора работещи във фирми на заплата които взимат 100к+ евро на година, не говорим за собственици на поредната аутсорсинг ишлеме фирма. Ако намесим и транспорта и земеделието ще се окаже че има кой да купува 5-6 такива сгради на година. Доста си се объркал къде се намираш в хранителната верига. Аз лично познавам 2-3-ма които могат да си купят в тая прескъпа сграда, а аз съм никой.

                                Ей ако не забравим като го построят това може да пуснем по една справка в АВ да видим на кой са ги писали тия апартаменти.

                                А и за милионерите - знаеш ли че някой даже си купуват яхти и хеликоптери? Прости хора нали? Вместо да инвестират тези средства.
                                Тези със 100к евро заплата ги знам много добре, аз също получавах такава заплата преди да се "пенсионирам", Това са мижави пари, няма как да можеш да си позволиш 6000 Евро на квадратен метър.
                                Тук става въпрос за крадени милиони от магистрали - не сличайно цената е такава безумна. Направо се чудя как не са сложили и 10.000 Евро. Ако имаш едни крадени пари си правиш сграда и си продаваш на себе си чрез подставени лица и фирми. Всички тези са навързани като черва, а зад официялния инвеститор стоят съвсем други хора. Замисли ли се как са се сдобили с парцела? Ако се поразровиш можеш да откриеш много неща.

                                Явно наистина наивниците са много в тази мафиотска държава. То и затова сме на този хал. Не се и съмнявам, че повечето от вас са все свестни хорица - работите си за прилична заплатка, кой програмистче, кой келнерче и си мислите, че живеете добре - без да се усещате какви дойни крави сте и как ви мачкат разни физкултурници. Хубавото и доброто го има само във филмите, в България има мафия и кражба, няма друго.
                                Last edited by ejonny2376; 13.02.2022, 01:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X