IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

    Българката по българската схема да не плаща ДДС и осигуровки не отдавала на българи
    Разбира се ,че след като имам възможност и законово основание няма да плащам. А, заради такива като теб, никога няма да допусна българин в апартаментите ми !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Сега разбирате ли защо никога няма да отдам на българи ?
      Българката по българската схема да не плаща ДДС и осигуровки не отдавала на българи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Този великан Заплатката вероятно има досие като наемател. ...за такива по 5 депозита преди да го пуснеш в гола откъм мебели и всякакво обкичване бърлога.
        Сега разбирате ли защо никога няма да отдам на българи ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Този великан Заплатката вероятно има досие като наемател. ...за такива по 5 депозита преди да го пуснеш в гола откъм мебели и всякакво обкичване бърлога.
          От къде на къде ще имам досие. Коя отрепка ще посмее да предприеме нещо като знае не плаща данъци, нарушава си условията на брокера, няма основание по договор за нищо и освен това знае че във входа му всеки ще свидетелства че сметките са некоректни. И въпреки че теоретично може да си намери друг наемател при огледа нали ще го информирам какви сметки и отношение го чакат.

          Това са мнозинсвото хазяи. Ти като почнеш да говориш за правата на хазяите сякаш са някакви свещенници с докторска степен по етика. Боклуци са 90%. Но дори и най големия боклук като му обясниш че му е много по изгодно да работи с мен директно без брокера да знае и с някакво разбиране ако си намери по-платежоспосбен наемател или да се изнеса не следващия ден или да го мачна.

          Въпрос на договорки, рядко има недоволна страна. Всеки се кефи да прецака брокерите, да спести някои лев такси или каквото друго си спестява като счетоводство и да има свобода да прекрати наема по всяко време.
          Last edited by 20000леваЗАПЛАТА; 05.02.2022, 00:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

            Не разбрах. Местиш се често, за да не плащаш сметки ли?
            Този великан Заплатката вероятно има досие като наемател. ...за такива по 5 депозита преди да го пуснеш в гола откъм мебели и всякакво обкичване бърлога.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Заплатке, сега разбирам защо Джони понякога е толкова фрустриран от някои неща/хора у нас....:-)
              досега не му вярвах много, а то го имало :-)
              Чергарин на 1000 лева наем? Даже мечтае да е нормален наемател. Вероятно се свира в някоя дупка за 100 лева.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                Депозита е просто последния месец наем. Но зависи, много хазяи вземат по-малък депозит и аз си го вземам като дни. А други изобщо не вземат особено ако съм бил и преди при тях. Той няма право да ми пипа нещата докато има сумата. А пък после да ме съди за 5-500 лева не си струва усилието. Пък как ще се криви в съда че хем ми е обяснявал как съседите го крали пък аз трябвало да плащам това дето съседите му са крали... Повечето хазяи си знаят че са отрепки, да не говорим че не плащат данъци и последното място където искат да стъпят е в съда срещу някой като мен.
                Заплатке, сега разбирам защо Джони понякога е толкова фрустриран от някои неща/хора у нас....:-)
                досега не му вярвах много, а то го имало :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Ботич, Заплатката явно е чергарин и няма нищо както той каза. Аз обаче имам жена и деца и съм се местил няколко пъти последните години. Пренасяне , опаковане, редене е минимум 2 седмици работа. Има още 2-3 кашона неразопаковани от последното местене преди година - не знам какво има в тях....
                  Да се местиш за 200 лева разходи, които са стандартни за нашите условия е мегаабсурд. За другото е в пълното си право - кофти съседи и т.н.....Това е една от ползите на наемите пред покупката...местиш се с лекота при проблем от този вид иначе трудно....
                  Е какво редиш.
                  1. Вземаш бухаш и после като го вадиш переш и подреждаш.
                  2. Костюмите на химическо ги даваш всички дето (ще) ползваш + после в новата къща перфектни. Старите виж точка 1.
                  Най-голям проблем са сервизите - набухах ги в един кашон (от работа ги взех - 80/50/40) - ам кат не могат да го вдигнат 2-ма души ....
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                    Щом казваш, че наема ти е 1000 лева значи си оставил и 1 депозит от 1000 лева при собственика. Какво те кара да мислиш, че ще ти върне целия депозит ако имаш неплатени сметки? Или ако избягаш с неплатена сметка за 50- 200 лева, а оставиш депозит за 1000 лева къде е далаверата?
                    Депозита е просто последния месец наем. Но зависи, много хазяи вземат по-малък депозит и аз си го вземам като дни. А други изобщо не вземат особено ако съм бил и преди при тях. Той няма право да ми пипа нещата докато има сумата. А пък после да ме съди за 5-500 лева не си струва усилието. Пък как ще се криви в съда че хем ми е обяснявал как съседите го крали пък аз трябвало да плащам това дето съседите му са крали... Повечето хазяи си знаят че са отрепки, да не говорим че не плащат данъци и последното място където искат да стъпят е в съда срещу някой като мен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      Колкото и жени и деца да имаш не е хубаво да ги глезиш толкова. Слагаш им лимит от 20 кила лични принадлежности. Със обемна решетка като по летищата за максимални размери. Храна на макро порциони и 20 градуса климат. Научно доказано. Развива дисциплина, здраве, уважение към мъжа и военна другарска връзка в семейството без особени затруднения за нормалния начин на живот.
                      2x2eravnonachetiri

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Ботич, Заплатката явно е чергарин и няма нищо както той каза. Аз обаче имам жена и деца и съм се местил няколко пъти последните години. Пренасяне , опаковане, редене е минимум 2 седмици работа. Има още 2-3 кашона неразопаковани от последното местене преди година - не знам какво има в тях....
                        Да се местиш за 200 лева разходи, които са стандартни за нашите условия е мегаабсурд. За другото е в пълното си право - кофти съседи и т.н.....Това е една от ползите на наемите пред покупката...местиш се с лекота при проблем от този вид иначе трудно....
                        Колкото и жени и деца да имаш не е хубаво да ги глезиш толкова. Слагаш им лимит от 20 кила лични принадлежности. Със обемна решетка като по летищата за максимални размери. Храна на макро порциони и 20 градуса климат. Научно доказано. Развива дисциплина, здраве, уважение към мъжа и военна другарска връзка в семейството без особени затруднения за нормалния начин на живот.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          Щом казваш, че наема ти е 1000 лева значи си оставил и 1 депозит от 1000 лева при собственика. Какво те кара да мислиш, че ще ти върне целия депозит ако имаш неплатени сметки? Или ако избягаш с неплатена сметка за 50- 200 лева, а оставиш депозит за 1000 лева къде е далаверата?
                          стига, бе човек
                          в кой панелен апартамент с изрязани радиатори има наем 1000лв
                          що му се връзвате на глупостите
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                            Никакво местене и редене няма. Който пътува много знае как живее на пътя. Една раница и един куфар имам и всичко си стои там. Аз всяка седмица пътувам някъде по работа и без това и ми трябва готов багаж. Изхърлям редовно по старите притежания. Мен самия през повечето време ме няма и сметките ми са минимални, затова и никой не се сърди че не плащам. Но трябва да ти кажа че има едни поне 30% от квартирите където може да нямаш никакво потребление и ти пристигат по 200-300 лева сметки от време на време, тези не ги плащам и собствениците много добре си знаят че това е положението в техния вход затова и те не възразяват.
                            Щом казваш, че наема ти е 1000 лева значи си оставил и 1 депозит от 1000 лева при собственика. Какво те кара да мислиш, че ще ти върне целия депозит ако имаш неплатени сметки? Или ако избягаш с неплатена сметка за 50- 200 лева, а оставиш депозит за 1000 лева къде е далаверата?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Аз имам огромно количество багаж(боклуци).
                              Събираш 1 ден, 1 ден местиш - товариш/разтоварваш и 1 ден нареждаш + 1 гараж боклуци ти остават. Това с 15г трупане.
                              За няколко месеца - 2 куфара 1 ТВ, 1 ПЦ и 2 торби обувки, дреболии. за 30 мин в колата и за 2 часа си се нанесъл
                              Ботич, Заплатката явно е чергарин и няма нищо както той каза. Аз обаче имам жена и деца и съм се местил няколко пъти последните години. Пренасяне , опаковане, редене е минимум 2 седмици работа. Има още 2-3 кашона неразопаковани от последното местене преди година - не знам какво има в тях....
                              Да се местиш за 200 лева разходи, които са стандартни за нашите условия е мегаабсурд. За другото е в пълното си право - кофти съседи и т.н.....Това е една от ползите на наемите пред покупката...местиш се с лекота при проблем от този вид иначе трудно....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Никакво местене и редене няма. Който пътува много знае как живее на пътя. Една раница и един куфар имам и всичко си стои там. Аз всяка седмица пътувам някъде по работа и без това и ми трябва готов багаж. Изхърлям редовно по старите притежания. Мен самия през повечето време ме няма и сметките ми са минимални, затова и никой не се сърди че не плащам. Но трябва да ти кажа че има едни поне 30% от квартирите където може да нямаш никакво потребление и ти пристигат по 200-300 лева сметки от време на време, тези не ги плащам и собствениците много добре си знаят че това е положението в техния вход затова и те не възразяват.
                                Тук не става въпрос за това, че не си там и не си ползвал. Това са правилата на Топлофикация и ти си се съгласил да плащал тези сметки с подписването на договора. Собственика няма откъде да знае дали си бил там и дали си ползвал. Освен това в старите блокове ТЕЦ-а се плаща на база потреблението от предната година. Изглежда несправедливо, но това е положението. Ако не ти харесва наемай си квартири в блокове без ТЕЦ. Там никой няма да те кара да плащаш подобно нещо.
                                Когато си купиш апарт, ако е от същият тип ТЕЦ пак ли няма да плащаш ?
                                Да подчертая от моите апарти всички са на индивидуално отчитане при това всеки месец / дистанционно/ с изключение на 1 , който е пак индивидуално, но се отчита веднъж или 2 пъти годишно. Та понеже имам наематели, които не ползват апарта с месеци им идват сметки за ТЕЦ по 15-20 лева., ток по 10-15 / хладилник/...Разбира се плащат всичко....Чакам ги да откажат да платят и да ги сменя отдавайки на 20-30% по-висок наем :-))))

                                Коментар

                                Working...
                                X