IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Водопровод, канал, парно съм дал 300лв за "майстор" (6дних50лв) + аз и баща ми + 1000лв за материали. Открадна ми мизерника машинката за рязане на тръби тип лозарска ножица (10лв) и ми остави неговата счупена.
    ел инсталацията я правих 3 дена с 2-ма колеги за 600лв труд и 2000 материали (1,6 КИЛОМЕТРА кабели). Искаха ми от 8 до 12к лева при това за половината което прекарах
    Явно имате уменията, ресурсите (без хубава ножица), времето и мястото, за да извършите основен ремонт на баня. Какво общо има с тарифите на строителните фирми?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Моля те не давай лоши идеи на строителите, че ако почнат да калкулират и бомбоубежище в новите проекти още 10% нагоре....
      Песи не дай си Боже да се случи война или земетресение 6-6,5 всичките престижни квартали ще дадете фира..Аз ви ги говоря тия работи от 2006г тука

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        акъл от малоумници не ща.
        На тях оставям благородно да се хвалят как плочките им са от 200лв, бидето от 1000, а майстора им е версаче и им взел 100лв на квадрат.
        Предпочитам да дам 1000лв на "преслава" вместо на вмирисан шпакловчик
        Разбирам, че аз съм малоумника и не си далеч от истината, определено не съм блестящ ум.

        Всъщност ти се похвали кое колко малко ти струва и как си надхитрил "майсторите". Става дума, че за някои хора е неприемливо да използват материали, които са вече демоде или елементарни. Примерно плочките да са ти некалибровани. За фаянсаджите добре, дано да си уцелил майстори. Не се чуди, че може нещо да излезе скъпо.

        ​​​​​​Да ти кажа, последните еладжийски работи ги дадох на друг човек да ги прави, проекта аз му го направих, че имаше тънкости а той ми взе около 2000лв и работи общо 10 дена плътно. Ако аз го правех щях да го направя за 4 седмици с моето темпо и щях да пропусна незнам си колко хиляди лева. Плюс това вече имам отвращение към ремонти. Това последното го пиша, за да се знае как виждам кое ми е на сметка и кое не е.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Ама и на тебе в главата ти е една такава кашотина...... такава суроватка......

          Идея си нямаш накъде и как вървят нещата, а!?



          Че имам е видно.От десет години говоря тука за 2022.Идея обаче нямам какво да правя затова ще си държа кеша...Не такъв че да мога да купя жилище ..Така че каквото сабя покаже...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

            Сменихте ли при ремонта на банята всички водопроводни и отходни инсталации?
            Водопровод, канал, парно съм дал 300лв за "майстор" (6дних50лв) + аз и баща ми + 1000лв за материали. Открадна ми мизерника машинката за рязане на тръби тип лозарска ножица (10лв) и ми остави неговата счупена.
            ел инсталацията я правих 3 дена с 2-ма колеги за 600лв труд и 2000 материали (1,6 КИЛОМЕТРА кабели). Искаха ми от 8 до 12к лева при това за половината което прекарах
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              акъл от малоумници не ща.
              На тях оставям благородно да се хвалят как плочките им са от 200лв, бидето от 1000, а майстора им е версаче и им взел 100лв на квадрат.
              Предпочитам да дам 1000лв на "преслава" вместо на вмирисан шпакловчик
              Сменихте ли при ремонта на банята всички водопроводни и отходни инсталации?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                90% за труд прави почти 50 бона по твоите сметки, за месец работа. Правдоподобно ли ти се струва?
                В съобщението пише "ремонт", което предполага че описаното е старо на 30 год+, т.е. тръбите също трябва да се подменят. Предполагаме, че не са наивни и искат пълна смяна на инсталациите. Предполагаме, че плочките в баните са до тавана, който е окачен с вградено осветление и специална изолация, каквито са тенденциите (не че съм за подобни идеи). Предполагаме, че ще подменят пода навсякъде, но без да се променят нивото, т.е. пълно изкъртване и подготовка на пода в четирите помещения. Ще имат едно или две вградени казанчета, освен ако тоалетните им са отделни, но едва ли. При наличието на две бани, мокро и коридор 15м2 - апартаментът ще е 120м2 +. Съответно не очаквам собствениците да искат нещо различно от качествено изпълнение с модерни решения. Един месец за изпълнение, ако са фирма с всичко необходимо за подобен ремонт, но ще работят два. Затова и тарифата е много над кварталния майстор. Звънете наред по строителните фирми, спорете наволя с тях и ще се убедите сами.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                  Чудя се, защо си давал излишни пари, минал си се. Може би е трябвало направо да си направиш двата тоалета и бани външни и от шперплат, покрив и малко боя само, щеше да спестиш от строеж на жилищна площ. А ако са на колелца всяка година правиш нова дупка и местиш, това е неудобството.
                  акъл от малоумници не ща.
                  На тях оставям благородно да се хвалят как плочките им са от 200лв, бидето от 1000, а майстора им е версаче и им взел 100лв на квадрат.
                  Предпочитам да дам 1000лв на "преслава" вместо на вмирисан шпакловчик
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
                    И двата лагера си правите грешни сметки за различни неща:

                    1. Повишителите и "Ще дойдат яко бежанци от Украйна да плащат наеми и да бачкат тук" - Ами не.
                    Поздравления - дори бежанци от война не искат да пребивават в нашенското мизерно гето от мързливи мрънкалници.
                    Не че не го очаквах де - оказахме се твърде ниска топка дори за бежанци от кирпичени къщи в Близкия Изток.

                    2. Понижителите и "Има война, има инфлация, лихвите ще се качват, идат мечките" .
                    Има още поне 10 фактора за нагоре или надолу.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение


                      Лорда се е запасил с консерви и противогази,но иначе чака ръстове.ха ха ха ха ха ха
                      Аз не го очаквам, само го регистрирам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        боли ма - аз за 5к ЛЕВА направих 2 бани+WC и 2 кенефа. Направиха ги за 8 дена 1 майстор и 1 чирак и ми взеха 1500лв и пак ми се видяха много
                        Една баня се прави преко сили за 5 дена х100лв - 500лв. Ко иска повече вратата.
                        И без това се ползва 10х1мин пиш, 1х5мин дрис, и 1х15мин чип-чип - общо 30 мин
                        Чудя се, защо си давал излишни пари, минал си се. Може би е трябвало направо да си направиш двата тоалета и бани външни и от шперплат, покрив и малко боя само, щеше да спестиш от строеж на жилищна площ. А ако са на колелца всяка година правиш нова дупка и местиш, това е неудобството.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                          В съобщението не е казано "само" труд, има посочване и "необходимите материали". Но те не са толкова скъпи сами по себе си, има и някакъв транспорт, качване до етаж, но така или иначе е 90% за труд. Предполагах, че искат модерен ремонт на съществуващи бани.
                          90% за труд прави почти 50 бона по твоите сметки, за месец работа. Правдоподобно ли ти се струва?

                          Коментар


                          • И двата лагера си правите грешни сметки за различни неща:

                            1. Повишителите и "Ще дойдат яко бежанци от Украйна да плащат наеми и да бачкат тук" - Ами не. Повече от половината влезли в страната украинци от началото на войната вече са я напуснали, а реално няма накъде да са отишли, освен в Гърция. Ние не сме пряка граница на Украйна и тук ще дойдат или богати украинци да си живеят по Черноморието в напуснатите от руснаци апартаменти, или бесарабски българи, които имаха възможността и досега да дойдат и не го направиха.
                            Видно за момента Словакия и най-вече Полша са доста по-гостоприемни от "Що на тях 40 лв, пък аз тряя бачкам за тях", това се разпространява из украинците и вероятно потока съвсем ще секне в един момент.
                            Поздравления - дори бежанци от война не искат да пребивават в нашенското мизерно гето от мързливи мрънкалници.
                            Не че не го очаквах де - оказахме се твърде ниска топка дори за бежанци от кирпичени къщи в Близкия Изток.

                            2. Понижителите и "Има война, има инфлация, лихвите ще се качват, идат мечките" - Единствената мечка, която може да дойде, е руската и тогава имотите съвсем ще са ни последен проблем.
                            Идат първите пари по Плана за възстановяване, Ковид-а приключи и сега целия финансов ресурс за него ще се насочи към правилните хора.
                            Банките преливат от кеш, който хората няма какво да правят и ще продължат да го наливат в тухли.
                            Увеличението на цените удря пак основно тези, които са извън пазара - пенсионерите със собствени апартаменти още от 1970 г. и бачкаторите, които вече са имали възможността да купят.
                            Тези, които движат пазара - далавераджии, мутри, висши чиновници, Директор дирекция "Дирекции", адвокати, нотариуси, митничари - техните доходи са непокътнати - не ги брига особено, че седмичния им пазар е с по 50 лв. отгоре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                              Не може да докараш сметката от 54 000 лв. за труд по абсолютно никакъв начин.
                              В съобщението не е казано "само" труд, има посочване и "необходимите материали". Но те не са толкова скъпи сами по себе си, има и някакъв транспорт, качване до етаж, но така или иначе е 90% за труд. Предполагах, че искат модерен ремонт на съществуващи бани.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                                Не се обиждайте, но колкото ви се иска да са цените на имотите, толкова ви се иска да са и цените на ремонтите - откъснати от реалността.
                                боли ма - аз за 5к ЛЕВА направих 2 бани+WC и 2 кенефа. Направиха ги за 8 дена 1 майстор и 1 чирак и ми взеха 1500лв и пак ми се видяха много
                                Една баня се прави преко сили за 5 дена х100лв - 500лв. Ко иска повече вратата.
                                И без това се ползва 10х1мин пиш, 1х5мин дрис, и 1х15мин чип-чип - общо 30 мин
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X