IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

    Преди да се правят тези сметки трябва да се намери отгвор на въпроса какво точно ще спре банките да напечатат разликата? Щото нито инфлацията, нито закона, нито свръхзаетост ги спряха. Айде Фед са напред в играта ама тия мижави 0.25% бяха само месечната инфлация тоя месец в САЩ. За България пък да не говорим. Изтриват поколения спестявания без съпротива.

    Аз си мислех че досега сградата на ЕЦБ ще е обсадена от протестиращи. Протестираха за кви ли не глупости в Германия, пък за цените им се разминава. Щом народа носи на инфлация ще се ползва и тоя инструмент. След някоя друга година целевата инфлация ще бъде вдигната и пак същото.
    Конкретно за България, спестяванията на повечето хора са от 2004г до момента.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Въпросът е сега ако дам 4000 Евро на квадрат, каква ще е цената след 20 години. Ако знам, че ще е 12.000 ще съм ОК. Но знам, че за да стигне 12.000 София трябва да стигне стандарта на Цюрих и Мюнхен, а това няма как да стане и след 200 години.

      Досега който е правил инвестиции на базата на отминала информация, винаги е загубил брутално. Затова и няма активни фондове, които да надскочат ETFите дългосрочно. Ако някой е хвърлил 10 поредни пъти 6-ца със зарчето, шансът да хвърли 6-ца при 11-я път си остава 1/6 и какво е хвърлял преди това няма никакво значение.
      Преди да се правят тези сметки трябва да се намери отгвор на въпроса какво точно ще спре банките да напечатат разликата? Щото нито инфлацията, нито закона, нито свръхзаетост ги спряха. Айде Фед са напред в играта ама тия мижави 0.25% бяха само месечната инфлация тоя месец в САЩ. За България пък да не говорим. Изтриват поколения спестявания без съпротива.

      Аз си мислех че досега сградата на ЕЦБ ще е обсадена от протестиращи. Протестираха за кви ли не глупости в Германия, пък за цените им се разминава. Щом народа носи на инфлация ще се ползва и тоя инструмент. След някоя друга година целевата инфлация ще бъде вдигната и пак същото.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от irish Разгледай мнение

        Теоретично си прав ( за договора ). Но на практика ако строителя реши да за*ебе сградата, да източи парите от фирмата (ако има такива) и да я фалира, кой ще съдя после с тоя договор. Та другата седмица ще искам да видя малко цифри от негова страна, преди да взема решение.
        П.П. Цената е много, ама много, надолу от въпросните 2000Е и това е част от проблема, така че колкото и да не искам може да се наложи да доплащам
        На какъв етап от строителството сте?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от irish Разгледай мнение

          Теоретично си прав ( за договора ). Но на практика ако строителя реши да за*ебе сградата, да източи парите от фирмата (ако има такива) и да я фалира, кой ще съдя после с тоя договор. Та другата седмица ще искам да видя малко цифри от негова страна, преди да взема решение.
          П.П. Цената е много, ама много, надолу от въпросните 2000Е и това е част от проблема, така че колкото и да не искам може да се наложи да доплащам
          Виж сега ти каквото и да му платиш,няма значение сумата тези отношения са като -Видяхме се днес ,дай ми 100 лева да ти изработя един стол,утре пак се виждаме и аз ти казвам трябва д ами дадеш още 20 лева че ще излезе по -скъп,на третия ден пак те срещам и ти казвам ,дай още 50 че няма да мога да ти го довърша ,и на финала ако АЗ реша мога и да ти кажа -сори пич фалирах ,оправяй се .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Това си е чисто изнудване. Няма право да ти иска повече пари, имате договор. Като не иска да строи - неустойката и кой откъде е.
            Ако утре цените на имотите се сринат ще можеш ли да му искаш да ти възстанови 20% от сумата? Не. Договорът на зелено е свързан с рискове и за двете страни. Няма как едната страна да има право на компенсация, другата не.

            Себестойността му е не повече от 800 Евро, преди е била примерно 600. А ти продава сигурно на 2000+ и на всичкото отгоре са му малко. Такива наглеци трябва да се поставят на място. Ако всички собственици му се опънете, няма да има избор.
            Теоретично си прав ( за договора ). Но на практика ако строителя реши да за*ебе сградата, да източи парите от фирмата (ако има такива) и да я фалира, кой ще съдя после с тоя договор. Та другата седмица ще искам да видя малко цифри от негова страна, преди да взема решение.
            П.П. Цената е много, ама много, надолу от въпросните 2000Е и това е част от проблема, така че колкото и да не искам може да се наложи да доплащам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от irish Разгледай мнение

              Мисля, вероятността да хвърлиш 11 поредни 6-ци е по-малка от това да уцелиш 6-ца от тотото, ама ме мързи да я смятам точно.

              По въпроса за имотите, другата седмица строителя ще ни събира за още кинти. Най интересното е ,че след известно сондиране, се оказва че повечето "съкооператори" са склонни да дадат. Аз лично съм против
              Ще видим какво ще се случи
              Мисля че е коректно всички съкооператори да се съберете и да хванете строителя и да го сложите на въжето пред най-близкото дърво на сградата Ви.
              Отдолу сложете едно буре,след което му дайте да подпише нужните документи с които се задължава да завърши сградата на същите цени .
              Иначе просто някой съкооператор да ритне бурето !

              Коментар


              • Другари и уважаеми съформуци,дами ,и останалата публика която чете ,

                За съжаление риск НОМЕР 1 за който писах и от който се опасявах се реализира ....


                https://www.dnes.bg/rusia/2022/03/18...regiona.523794

                Конфликтът в Украйна излиза извън границите на региона !!!!!
                Поражда се напълно реален риск от арктическа оръжейна надпревара

                Конфликтът в Украйна излиза далеч извън границите на региона. Той представлява и ценностен конфликт, засягащ всички общи сфери на Русия и на Запада, каквато е и Арктика, пише "Известия".


                Вестникът нарича ситуацията в северната полярна област "политическо-дипломатическа криза" заради превръщането на Арктическия съвет по думите на западни експерти от "осморка" в "седморка" - без Русия. На 3 март "седморката" страни отказа участие във всички прояви, насрочени в Русия, която понастоящем е председател на Съвета, и замрази участието си във всички негови срещи и работни групи


                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Ти прочете ли какво написах? Случилото се досега няма никаква връзка с това, което може или не може да се случи идните 20 години. Който си прави изводи за бъдещето на базата на миналото е пълен малоумник.

                  След 20 години населението на София ще е с 30% по-малко от сега, а празните сгради ще са в пъти повече. Това вече базира на демография, която е катастрофална.
                  Не се "газирай" написах ти какво беше ,а ти прави каквото искаш на мен ми е все тая. Демографията в София, си мисля ,че се е повишила и тя през тези години. Опитах се да ти дам параметрите в/у които ти сам да мислиш и разсъждаваш, а не да обиждаш !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от irish Разгледай мнение

                    Мисля, вероятността да хвърлиш 11 поредни 6-ци е по-малка от това да уцелиш 6-ца от тотото, ама ме мързи да я смятам точно.

                    По въпроса за имотите, другата седмица строителя ще ни събира за още кинти. Най интересното е ,че след известно сондиране, се оказва че повечето "съкооператори" са склонни да дадат. Аз лично съм против
                    Ще видим какво ще се случи
                    Това е като във филма "Баш Майстора строител".

                    И нас така ни изнудва един инвеститор за кооперация "Благоустройство" в жк. Бели брези през 90-те години.

                    Апартаментът ни беше голям и скъп и нямаше от къде да му дадем тези пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Джони 2000 г. в кв. Изток, цената на ново строителство беше 400-450 $ на кв. м. в Редута до парка беше 360 $ на кв.м. сам си сметни за 22 г. какво се е случило.
                      Ти прочете ли какво написах? Случилото се досега няма никаква връзка с това, което може или не може да се случи идните 20 години. Който си прави изводи за бъдещето на базата на миналото е пълен малоумник.

                      След 20 години населението на София ще е с 30% по-малко от сега, а празните сгради ще са в пъти повече. Това вече базира на демография, която е катастрофална.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от irish Разгледай мнение

                        Мисля, вероятността да хвърлиш 11 поредни 6-ци е по-малка от това да уцелиш 6-ца от тотото, ама ме мързи да я смятам точно.

                        По въпроса за имотите, другата седмица строителя ще ни събира за още кинти. Най интересното е ,че след известно сондиране, се оказва че повечето "съкооператори" са склонни да дадат. Аз лично съм против
                        Ще видим какво ще се случи
                        Това си е чисто изнудване. Няма право да ти иска повече пари, имате договор. Като не иска да строи - неустойката и кой откъде е.
                        Ако утре цените на имотите се сринат ще можеш ли да му искаш да ти възстанови 20% от сумата? Не. Договорът на зелено е свързан с рискове и за двете страни. Няма как едната страна да има право на компенсация, другата не.

                        Себестойността му е не повече от 800 Евро, преди е била примерно 600. А ти продава сигурно на 2000+ и на всичкото отгоре са му малко. Такива наглеци трябва да се поставят на място. Ако всички собственици му се опънете, няма да има избор.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Въпросът е сега ако дам 4000 Евро на квадрат, каква ще е цената след 20 години. Ако знам, че ще е 12.000 ще съм ОК. Но знам, че за да стигне 12.000 София трябва да стигне стандарта на Цюрих и Мюнхен, а това няма как да стане и след 200 години.

                          Досега който е правил инвестиции на базата на отминала информация, винаги е загубил брутално. Затова и няма активни фондове, които да надскочат ETFите дългосрочно. Ако някой е хвърлил 10 поредни пъти 6-ца със зарчето, шансът да хвърли 6-ца при 11-я път си остава 1/6 и какво е хвърлял преди това няма никакво значение.
                          Джони 2000 г. в кв. Изток, цената на ново строителство беше 400-450 $ на кв. м. в Редута до парка беше 360 $ на кв.м. сам си сметни за 22 г. какво се е случило.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Въпросът е сега ако дам 4000 Евро на квадрат, каква ще е цената след 20 години. Ако знам, че ще е 12.000 ще съм ОК. Но знам, че за да стигне 12.000 София трябва да стигне стандарта на Цюрих и Мюнхен, а това няма как да стане и след 200 години.

                            Досега който е правил инвестиции на базата на отминала информация, винаги е загубил брутално. Затова и няма активни фондове, които да надскочат ETFите дългосрочно. Ако някой е хвърлил 10 поредни пъти 6-ца със зарчето, шансът да хвърли 6-ца при 11-я път си остава 1/6 и какво е хвърлял преди това няма никакво значение.
                            Мисля, вероятността да хвърлиш 11 поредни 6-ци е по-малка от това да уцелиш 6-ца от тотото, ама ме мързи да я смятам точно.

                            По въпроса за имотите, другата седмица строителя ще ни събира за още кинти. Най интересното е ,че след известно сондиране, се оказва че повечето "съкооператори" са склонни да дадат. Аз лично съм против
                            Ще видим какво ще се случи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Намерил си 1 период с подобно представяне браво. Ама като сложиш наемите и разходите за съхранение на златото всъщност представянето на златото е МНОГО по-лошо. Това при положение че не са ти пробутали позлатено олово и има кой да ти го купи на нормална/пазарна цена като тръгнеш да го продаваш. Иначе за последните 5-6 години от както Берти го рекламираше е много по-зле, за последните 50-100-150 години също е с пъти по-зле.
                              А след описаните събития от предната седмица за пазара на физическо злато у нас почвам да мисля, че дори и кеш е по-добре от него....

                              Евго, как винаги намираш млади лекари, фитнес инструктори и не знам какви мачовци все още ? В спешното няма ли млади и НЕ татуирани лекарки ?
                              Сега се замислих.....ще споделиш ли къде бяха татуировките на този симпатичният и готин и див ? Тези скритите ? :-)
                              Въпросът е сега ако дам 4000 Евро на квадрат, каква ще е цената след 20 години. Ако знам, че ще е 12.000 ще съм ОК. Но знам, че за да стигне 12.000 София трябва да стигне стандарта на Цюрих и Мюнхен, а това няма как да стане и след 200 години.

                              Досега който е правил инвестиции на базата на отминала информация, винаги е загубил брутално. Затова и няма активни фондове, които да надскочат ETFите дългосрочно. Ако някой е хвърлил 10 поредни пъти 6-ца със зарчето, шансът да хвърли 6-ца при 11-я път си остава 1/6 и какво е хвърлял преди това няма никакво значение.
                              Last edited by ejonny2376; 18.03.2022, 13:50.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Намерил си 1 период с подобно представяне браво. Ама като сложиш наемите и разходите за съхранение на златото всъщност представянето на златото е МНОГО по-лошо. Това при положение че не са ти пробутали позлатено олово и има кой да ти го купи на нормална/пазарна цена като тръгнеш да го продаваш. Иначе за последните 5-6 години от както Берти го рекламираше е много по-зле, за последните 50-100-150 години също е с пъти по-зле.
                                А след описаните събития от предната седмица за пазара на физическо злато у нас почвам да мисля, че дори и кеш е по-добре от него....

                                Евго, как винаги намираш млади лекари, фитнес инструктори и не знам какви мачовци все още ? В спешното няма ли млади и НЕ татуирани лекарки ?
                                Сега се замислих.....ще споделиш ли къде бяха татуировките на този симпатичният и готин и див ? Тези скритите ? :-)
                                Татуировките бяха на ръцете.

                                Имаше и готина лекарка, младичка, мила, много добра, ако мога ще я потърся, точно като за мен е.
                                Вторият млад лекар се държеше cocky с колежките си.

                                През 2018 есента Наполеоните вървяха евтино, които е купил тогава и продаде сега, по 200 лв печалба прибира.

                                Коментар

                                Working...
                                X