IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Прочете ли статията освен заглавието ?
    Статията е доста полезна. Излиза, че фондовете купуват в брой и не ги вълнува лихвата по ипотеките, а средната класа не успява да се конкурира с тях и ще е вечен наемател.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Прочете ли статията освен заглавието ?
      Той никога не чете какво пише под заглавието - твърде уморително му е.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        Я вижте какво мазало е в Щатите вече ...

        https://www.investor.bg/novini/534/a...achite-346048/
        По-скъпите кредити свиват достъпността на жилищата в САЩ и обезверяват купувачите

        Лихвите по 30-годишните ипотечни кредити са нараснали с 20% само от Коледа насам
        Прочете ли статията освен заглавието ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
          Искаш ли утре да отида да снимам каква и колко арматура слагат в шайбите.Или как замонолитват стените с пяна за прозорци?Тия сгради са опасни бе човек..А какъв бетон слагат мани мани земи една дрелка и виж че бургията влиза се едно е в кашкавал.Пробвай после в комунистически бетон същата бургия и ще се убедиш сам за какво става дума...Навремето дядовците ни са правили покривите от червена върба карат вече 70г тук таме някоя летва подменяш,Днеска огромни грди и 20 г всичко умряло.
          За това почерненото - точно така е редно да се прави, цитирам:

          "Правилният начин е първо да се излее стоманобетонната конструкция и впоследствие да се запълнят отворите със зидарията. Странично зидарията се привързва към конструкцията с шишове (арматура) през метър, а в горния край на зидарията се оставя фуга 2см към конструкцията (греди и плочи), която се запълва впоследствие с полиуретанова пяна. Фугата гарантира, че при нормалното естествено слягане на конструкцията няма да натисне и напука стените. Шишовете служат, за да привържат зидарията към конструкцията с цел при хоризонтално движение на сградата (земетресение) да не се отворят вертикали фуги."

          Източник.

          Коментар


          • Я вижте какво мазало е в Щатите вече ...

            https://www.investor.bg/novini/534/a...achite-346048/
            По-скъпите кредити свиват достъпността на жилищата в САЩ и обезверяват купувачите

            Лихвите по 30-годишните ипотечни кредити са нараснали с 20% само от Коледа насам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

              От чисто любопитство отидох, усилието беше пренебрежимо, живея в отсрещният блок и по цял ден го гледам блока. За справка живея в сграда 70та година, като изключим занемарените общи части е в по-добро състояние от това чудо. Само моят апартамент се обитава на първите два етажа и никой не иска да продава, ухажвам хазяина, ама се дърпа, съседният апартамент се изнесоха наемателите и седи празен вече половин година, питах собственика не иска да продава защото ще му изяде парите инфлацията. На вторият етаж единият апартамент седи празен от 15 години, само за този над мене не съм питал, ама там бабата и дядото ги прибра ковида преди има няма 40 дена, не е удачно да си правя устата. Та така за тъмните прозорци...
              Тази картинка е масова и навсякъде. И при новите, и при старите - процентът празни апарти е огромен. Демографията ще обърка плановете на всички.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

                От чисто любопитство отидох, усилието беше пренебрежимо, живея в отсрещният блок и по цял ден го гледам блока. За справка живея в сграда 70та година, като изключим занемарените общи части е в по-добро състояние от това чудо. Само моят апартамент се обитава на първите два етажа и никой не иска да продава, ухажвам хазяина, ама се дърпа, съседният апартамент се изнесоха наемателите и седи празен вече половин година, питах собственика не иска да продава защото ще му изяде парите инфлацията. На вторият етаж единият апартамент седи празен от 15 години, само за този над мене не съм питал, ама там бабата и дядото ги прибра ковида преди има няма 40 дена, не е удачно да си правя устата. Та така за тъмните прозорци...
                Пожелавам успех .
                До няколко месеца започва спада в пазара ,ще купиш добър имот,повярвай ми и на добра цена .

                Коментар


                • https://www.youtube.com/watch?v=1Hxy2NBD7J8

                  Поздрави от Уорън Бъфет и неговите съвети за инвестиции през 2022 година !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    E,добре де ти с кой акъл ходиш да гледаш строителство от 2005 та година ,ей на това Ви се чудя...само като ти кажат годината сам се сещай ,дори няма смисъл и да си губиш времето -тогава бяха времената на итонга,мутрокича ,и всякакви мизерии ,без никакъв контрол /не че сега е са се засилили но пак разликата е огромна /
                    Сами се набивате с мизерии ,ми първо прочети ,запознай се кога ,какво е строено през годините и тогава ходи ,а и сами бутате по 2,200 евра на квадрат после искате да се продават нормални имоти,еми няма начин .
                    От чисто любопитство отидох, усилието беше пренебрежимо, живея в отсрещният блок и по цял ден го гледам блока. За справка живея в сграда 70та година, като изключим занемарените общи части е в по-добро състояние от това чудо. Само моят апартамент се обитава на първите два етажа и никой не иска да продава, ухажвам хазяина, ама се дърпа, съседният апартамент се изнесоха наемателите и седи празен вече половин година, питах собственика не иска да продава защото ще му изяде парите инфлацията. На вторият етаж единият апартамент седи празен от 15 години, само за този над мене не съм питал, ама там бабата и дядото ги прибра ковида преди има няма 40 дена, не е удачно да си правя устата. Та така за тъмните прозорци...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение

                      Ти как се ориентира че новото строителство е лошо?
                      Ходиш на всеки строеж и им правиш надзор ли ?
                      Или може би се ориентираш,като ги завършат,та минеш и поогледаш ??
                      То се вижда и с просто око-само фасадите почват да текат след година ,две и мазилката изпопада или плочките сам си прави сметката какъв е строежа .
                      И запомни едно след 10 години ще говорят колко зле са строили и какви мизерии са правили ,както стана и при предишния бум -некачественото строителство лъсна след няколко години ,и масово се видя какво са творили и сега ще е същото

                      Коментар


                      • https://www.24chasa.bg/novini/article/10908427

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

                          Аз ходих да гледам тристаен в долен Лозенец, 104 квадрата, 2.2 му търси собственика, даван за офис, за ремонт. Сградата 2005та. На пръв поглед хубава сграда, на втори се вижда къде е текло по фасадата и след още 5-10 години ще падне мазилката. Цепнатина на едната стена само на етажа на който гледах. Хола 40 квадрата в някакъв полукръг, не знам как се обзавежда това чудо. Едната спалня нормална, другата мега крива, даже не си представих как се слага легло там - хващало се според собственика. И като за капак към всяка стая тераса, всяка по 3-4 квадрата, колкото да излезе един човек или двама ама прегърнати. Ебати и архитектурата и чудото.
                          E,добре де ти с кой акъл ходиш да гледаш строителство от 2005 та година ,ей на това Ви се чудя...само като ти кажат годината сам се сещай ,дори няма смисъл и да си губиш времето -тогава бяха времената на итонга,мутрокича ,и всякакви мизерии ,без никакъв контрол /не че сега е са се засилили но пак разликата е огромна /
                          Сами се набивате с мизерии ,ми първо прочети ,запознай се кога ,какво е строено през годините и тогава ходи ,а и сами бутате по 2,200 евра на квадрат после искате да се продават нормални имоти,еми няма начин .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                            Чесно да ти кажа ако имах машина на времето и се върна с това което знам в момента пак не бих го купил това. Какво ще правя парите? А какво ще го правя апартамента защо никой не пита? Само щяха да ме нервират с такса подръжка колкото полвин наем.
                            Поддръжката беше една от причините да не взема там. Разбира се и мястото не ми харесваше тогава.
                            Аз имам какво да правя апартите - деца, други роднини , евентуално внуци. Виж пари за живеене имам достатъчно и не ми трябват такива в излишък.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              От тъмно зелено досега много вода е изтекла. Първо имаш риска (който тук никой не оценява, но той струва не малко). Второ имаш времето от едни 6-7 години. За тези 6-7 години все сме спечелили повече от надценката, било то и с инвестиция на сумата на борсата. Трето - довършителните струват поне 40к. Четвърто - самите разправии с майстори ги оценявам поне на едни 20к допълнително. Това си е цяла една година ядове. Пето - още едни 10к ще могат да се смъкнат, като се заобиколи брокера. Едно е готов апартамент - направо да си заведеш кака там и да я опънеш на кревата, друго е да чакаш от тъмно зелено без разрешение до този момент.

                              Много се съмнявам, че в конкретния случай става въпрос за кой-знае какво съхранение на изкараното, даже напротив.
                              В някаква степен е така.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Чесно да ти кажа ако имах машина на времето и се върна с това което знам в момента пак не бих го купил това. Какво ще правя парите? А какво ще го правя апартамента защо никой не пита? Само щяха да ме нервират с такса подръжка колкото полвин наем.
                                Там са яко прецакани с басейна. Още май не е готов. А те плащат като попове за поддръжка. Сигурно едни 300 лева поне е таксата за този апарт месечно.

                                Мен не ме кефи локацията хич - адски забутано място до една гора, пълна с боклуци и клошари, за развалините на бившата фабрика да не говорим. Иначе при липса на алтернативи можеше да се позамисли човек.

                                Коментар

                                Working...
                                X