Първоначално изпратено от ejonny2376
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
И за котлона си има клаузи в договорите за наем, нищо, че не си отдавал, да те науча пък
Та и аз да те науча - очакваната доходност на една ивестиция расте с риска. Когато безрисковите ДЦК имат по-висока доходност от една двустайка, значи нещо не е наред - или трябва кеш флоуа (т.е. наемите) да скочат по 2 поне, или първоначалната инвестиция (т.е. цената) да падне с 50%. Трети вариант няма.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
Един наемател да си остави котлона включен и 10 годишни наема минимум заминаха. Според теб колко е стабилно това? При 2% доходност, почти двойно по-ниска от доходността по американските ДЦК?
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнениеоще едно вдигане с 0.75% и очаквам да започнат да капят най-гнилите круши...
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
Не се нервирай, има си теми за форекс хазарта, днес си 8,5 +, утре си 8,5 -, това в темата за стабилни инвестиции, никого не интересува...хвали се в съответните теми.
Коментар
-
Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
Е и? Днес 8,5к на форекс чиста печалба от шортване на Еврото. Вие продължавайте да си отдавате едностайките за по 400 лева, хахахаха. След 10 минути почва шоуто.
https://www.youtube.com/watch?v=ukFnKCtptX4
- 3 Харесвания
Коментар
-
Фед вдигна лихвите с нови 75 пункта и обяви, че предстоят още повишения
21 сеп 2022 | 21:19 46
Федералният резерв на Съединените щати повиши целевия си лихвен процент с три четвърти от процентния пункт до диапазона от 3%-3.25% и сигнализира, че предстоят още големи увеличения. Според прогнозата на американската централна банка, основният лихвен процент ще се повиши до 4.40% до края на този година, преди да достигне 4.60% през 2023 г. като основна мярка за ограничаване на инфлацията.
Междувременно тримесечните икономически прогнози на централната банка на САЩ показаха, че американската икономика и в края на 2022 година темповете на растеж на брутния вътрешен продукт ще се забавят до минималните 0.2%. През 2023 година се очаква ръстът да се ускори до 1.2%, но ще останат доста под потенциала на икономиката.
Предвижда се нивото на безработица да нарасне до 3.8% тази година и 4.4% през 2023 г. Инфлацията се очаква бавно да се върне към целевото ниво на Фед от 2% през 2025 г.
Намаляване на лихвите не се предвижда до 2024 г.
Лихвеният процент по федералните фондове, прогнозиран за края на тази година, сигнализира за общи повишения на лихвените проценти с още 1.25 процентни пункта, които предстоят на двете оставащи срещи на Фед през 2022 г. Това нивопредполага поне още едно увеличение от 75 базисни пункта.
„Комитетът по операциите на отворените пазари е силно ангажиран с връщането на инфлацията до нейната цел от 2%“, се посочва в изявлението на Федералния резерв, цитирано от Ройтерс. Това е третото поредно увеличение от 75 базисни пункта, което е значително по-високо от обичайните увеличенията с четвърт процентен пункт, типични за ….
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
Това на Московска го следя отдавна. Като падне на 200к го купувам.
А всеки прецакан брокер е победа на доброто срещу лъжата, алчността и лицемерието.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
Е,и?
https://www.youtube.com/watch?v=ukFnKCtptX4Last edited by ejonny2376; 21.09.2022, 21:22.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнениеThe Economist: София е един от най-лошите градове за живеене в Европа 20.09 | 15:15
След нас са само Истанбул, Баку и Букурещ
София е един от най-лошите градове за живеене в Европа. Това показва класация на The Economist. Българската столица попада в "топ 5", но от долу нагоре. Казано иначе - отново сме на дъното. Зад нас са единствено Истанбул, Баку и Букурещ, съобщава Frognews.bg.
Класацията проследява как градовете в Европа се възстановяват след пандемията от COVID-19. Индексът сравнява 172 града по света в пет категории: култура и околна среда, образование, здравеопазване, инфраструктура и стабилност. Много от най-удобните за живеене градове в света в тазгодишното издание са в Западна Европа. На първо място е Виена. Австрийската столица за трети пореден път заема челното място. Копенхаген и Цюрих влизат в челната петица.
Повторното отваряне на градовете в Западна Европа върна средните резултати в региона до нещо близко до нормите им преди пандемията. Това го прави и най-добрият за живеене регион в световен мащаб. Не всички краища на континента обаче се радват на подобни резултати.
Градовете в Източна Европа се възстановяват с по-бавни темпове и средният резултат спрямо този в западната част на стария континент е по-нисък с около 20 пункта. Равносметката - задъхана здравна система заради бавно внедряване на ваксините, пропити с корупция градове.
Истанбул, единственият град в Турция, включен в класацията, е с най-нисък резултат в Европа. Все по-авторитарното ръководство при турския президент Реджеп Ердоган и растящата инфлация все повече влошават качеството на живот. Баку, столицата на Азербайджан - една от най-корумпираните страни в Европа според Transparency International, е вторият най-малко предпочитан град за живеене в Европа.
Ситуацията може би няма да се подобрява. Идва зима, а добре знаем, че Столичната община, макар и да не признава поражението си, не е направила особено много за борбата с мръсния въздух. Резултатът - всяка година сме свидетели на едно и също - София удря челните места в класациите за градовете с най-лош въздух.
Политическата нестабилност също влияе върху начина на живот. Липсата на работещ парламент, който да взема навременни решения в състояние на икономическа криза и продължаваща месеци наред война в Украйна създават усещания за несигурност.
Проблемите с корупцията също продължават да разтърсват страната ни. България все още е на челните места за корупция по високите етажи, а редица доклади на европейски институции посочват и липса на осъдителни присъди на лица по високите ешелони на властта. Проблем има и с прокуратурата, която отказва да започне разследвания за редица престъпления заради "липса на достатъчно доказателства”. Липсата на контрол върху главния прокурор също е проблем, който се отразява.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
Кви 30 год? За 5~6 год повечето неща са амортизирани, особенно ако имаш малки деца.
Наистина малките деца не пазят, обаче на банята, на гранитогреса и дървената ламперия в коридора им няма нищо за 20 г.
Скъпите мебели издържат по-дълго.
Гарнитурите от НРБ по 30г изкарват.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
Сега погледнах лихвите по ипотеките в Рум и Унг са между 4 и 5 %.
Мислиш ли че това ще спъне много хора?
Коментар
Коментар