IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Ами пропуснал си, я!
    След 2ч ще видим федералните какви точно ще ги измъдрят. Утре да не се събудим с 1.90 за долар!
    Още февруари /преди войната кога беше 1.70/ ви пишех, че го чакам на 1.85 есента, а той вече ги чукна!
    В момента играта е "силен долар/слаб петрол", само че ако удари 2.40 - това ми е тавана за продажба.
    Даже не вярвам да го изтърват чак толкова, защото ще им оскъпи прекалено много износа.
    А точно тогава ще видиш как най-инертните елементи тепърва влизат на валутния пазар!
    И ще са същите елементи, които купуваха злато на 2000$/oz.
    Но така е - все някой трябва да финансира печалбите на големите играчи...
    Ама ти сега у доларес ли си се ушил ? :-) Сигурно ще изкараш нещо както при златото, но и в двата случая с тухла ще направиш повече и по-спокойно като е осреднено за периода на гоУемите емоции :-)
    Долара и еврото са скачени по политически причини и големи колебания няма да се допуснат макар и да са логични от ненамесителска гледна точка..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

      Благодарско Julius,
      Явно тънките моменти в икономиката малко хора в този форум ги разбираме. Останалите тук много са преживели, но малко са разбрали!
      Радвам се, че успя да покажеш нагледно, че при хиперинфлация цената на имотите в твърда валута пада. Дано сме в помощ на бъдещите кандидат новодомци.
      Пада, пада, ах как пада Моли се да няма хиперинфлация, че тогава сам ще видиш как се случват нещата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        Сигурно нещо съм пропуснал / прочел през ред/ ама останах с впечатление , че ти или колегата младеж от дискусията чакате някакви сривове докато седите на твърдо. Е няма как да стане тва за 95% от хората...= шъ има да почакате :-) Иначе сценарият / през 90те у нас/ се е играл в целият свят и сега се играе на всички места/държави , които са нарочени по някакъв начин. И да цените на имотите на тези места в по-твърда валута от местната ще падат. Тва е извън всякакъв спор :-) Ама също така стават и МНОГО по-недостъпни за 95% от хората...:-) Друг е въпросът, че ние сега няма как да сме в подобна ситуация.... освен ако тези не ни управляват още 5-6 години :-)
        Ами пропуснал си, я!
        След 2ч ще видим федералните какви точно ще ги измъдрят. Утре да не се събудим с 1.90 за долар!
        Още февруари /преди войната кога беше 1.70/ ви пишех, че го чакам на 1.85 есента, а той вече ги чукна!
        В момента играта е "силен долар/слаб петрол", само че ако удари 2.40 - това ми е тавана за продажба.
        Даже не вярвам да го изтърват чак толкова, защото ще им оскъпи прекалено много износа.
        А точно тогава ще видиш как най-инертните елементи тепърва влизат на валутния пазар!
        И ще са същите елементи, които купуваха злато на 2000$/oz.
        Но така е - все някой трябва да финансира печалбите на големите играчи...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Работещите Европейци как ги виждаш? Тази инфлация стопява и техните доходи - при средни увеличения по 2%-3% годишно. Държавната им пенсионна система е в киреча отдавна, нея никой не я слага вече в сметките. При частните фоднове обаче нещата изглеждат по друг начин. Там хората си доверяват спестяванията на тези дружества, които се обезценяват заради ЕЦБ и заради регулациите. Това вече не са социални плащания, това е кражба на капитали и преразпределение от средната класа към богатите, а по твоята дефиниция "търтеите" са сигурно 90% от Европейците, особено младото поколение, което освен всичко друго трябва да носи на плещите си цялата тази нефункционираща пенсионна система.
          С работещите Българи става същото - в момента по реална покупателна способност сме вече на ниво 2015, скоро и на ниво 2010. Да не говорим, че само от 2021 досега Еврото загуби почти 15% спрямо долара, т.е.поскъпването на беценните ви имоти е изядено с тези 15%, защото цените са в Евро или Лева, не и в долари.

          С няколко думи - проблемите са далеч по сложни, а погледът ти върху нещата е на ниво квартална кръчма.
          Ти си много смешен, от една страна ми обясняваш как не са верни изводите ми, от друга ми обясняваш как това вече се случва. Извади си главата от пясъка, такова животно ИМА. Ще го духат всички социали, некадърници, мързеливи "спестители", хазартни "инвеститори". Именно това е супер за младите и кадърните, но не и за презрелите "младежи" дето дремете на помощи и джобни от мама.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
            По отношение на мечтаната дефлация от нашите веселящи ни приятели- понижителите:


            Замирисва на Жанвиденова зима: Дребните пари изчезват, плащаме предимно със стотачки




            https://blitz.bg/ikonomika/zamirisva...ews883740.html
            За това става дума!

            Коментар


            • Между другото едни руснаци дойдоха и си продадоха апарта Януари месец. Не бяха идвали от 2-3 год. Дали са имали инфо кво следва или е случайност можем да гадаем.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Сигурно нещо съм пропуснал / прочел през ред/ ама останах с впечатление , че ти или колегата младеж от дискусията чакате някакви сривове докато седите на твърдо. Е няма как да стане тва за 95% от хората...= шъ има да почакате :-)
                Иначе сценарият / през 90те у нас/ се е играл в целият свят и сега се играе на всички места/държави , които са нарочени по някакъв начин. И да цените на имотите на тези места в по-твърда валута от местната ще падат. Тва е извън всякакъв спор :-) Ама също така стават и МНОГО по-недостъпни за 95% от хората...:-) Друг е въпросът, че ние сега няма как да сме в подобна ситуация.... освен ако тези не ни управляват още 5-6 години :-)
                Хиперинфлация очакват твойте хора, а не ние. Аз просто обясних някои азбучни истини, но на определени хора от форума трябваше повече да се обяснява!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Ееех, Песи, Песииии.....
                  И пак клавиатурата ти изпреварва мисълта!
                  И пак бързаш да пишеш без да четеш (или четеш, ама не разбираш)!
                  Никъде не съм казал, че чакам хиперинфлация в евро! Може би защото... не очаквам!

                  Единствено обяснявах на Дури, къде тя и повечето хора бъркат и не правят разлика между двата срива, които преживяхме (края на '90-те и втория 2008). Преди борда, когато левът беше свободно плаващ, хиперинфлацията замаскира срива в твърда валута (тогава имотите се обезценяваха не само в долари, но и в немски марки!), докато при втория срив левът вече беше вързан за марката/еврото и затова дори кьоравите видяха спада 2008. Но същите хора и досега са слепи да видят какво точно се случи 90-те и помнят само скоците в левчета! Не четеш ли, не виждаш ли? Да ти го нарисувам ли?
                  Сигурно нещо съм пропуснал / прочел през ред/ ама останах с впечатление , че ти или колегата младеж от дискусията чакате някакви сривове докато седите на твърдо. Е няма как да стане тва за 95% от хората...= шъ има да почакате :-)
                  Иначе сценарият / през 90те у нас/ се е играл в целият свят и сега се играе на всички места/държави , които са нарочени по някакъв начин. И да цените на имотите на тези места в по-твърда валута от местната ще падат. Тва е извън всякакъв спор :-) Ама също така стават и МНОГО по-недостъпни за 95% от хората...:-) Друг е въпросът, че ние сега няма как да сме в подобна ситуация.... освен ако тези не ни управляват още 5-6 години :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                    "В режим на инфлация едно от най-сигурните убежища на капитала е недвижимостта."
                    https://blitz.bg/ikonomika/stroiteli...ews883815.html
                    Блиц и строителите..........много авторитетен и надежден източник. Всеки търговец си хвали стокатал

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      Въпрос към Лорда ?
                      Лордиевич ,кога беше по-добре да купиш имот в Бургас ?
                      Тогава когато го купи или след като новите рестрикции за руснаци влезнат в сила ?

                      https://www.investor.bg/novini/534/a...-bloka-351466/
                      ЕС ще забрани на руснаци да купуват имоти в блока

                      Забраната се отнася за руснаци, които не са граждани на ЕС и нямат разрешение за пребиваване в държавите-членки на ЕС
                      Не могат да си плащат таксите за подръжка, сега няма да могат и да ги продават. Тва са към 300 000 имота, работата наситина става много дебела.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        Въпрос към Лорда ?
                        Лордиевич ,кога беше по-добре да купиш имот в Бургас ?
                        Тогава когато го купи или след като новите рестрикции за руснаци влезнат в сила ?

                        https://www.investor.bg/novini/534/a...-bloka-351466/
                        ЕС ще забрани на руснаци да купуват имоти в блока

                        Забраната се отнася за руснаци, които не са граждани на ЕС и нямат разрешение за пребиваване в държавите-членки на ЕС
                        Ми не знам, времето ще покаже. Като гледам цените на всичко, добре, че преди година купих, щото досега кеша ми щеше да е изгорял с 30%.
                        В моят блок в Бургас няма руснаци, само потомствени арменци.

                        Коментар


                        • "В режим на инфлация едно от най-сигурните убежища на капитала е недвижимостта."
                          https://blitz.bg/ikonomika/stroiteli...ews883815.html

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                            Така и не разбирате, че еврото е пълен боклук, ама не е Турска лира и с изключение на няколко други подобни боклука на подобно ниво няма по-твърда валути от него...
                            Ееех, Песи, Песииии.....
                            И пак клавиатурата ти изпреварва мисълта!
                            И пак бързаш да пишеш без да четеш (или четеш, ама не разбираш)!
                            Никъде не съм казал, че чакам хиперинфлация в евро! Може би защото... не очаквам!

                            Единствено обяснявах на Дури, къде тя и повечето хора бъркат и не правят разлика между двата срива, които преживяхме (края на '90-те и втория 2008). Преди борда, когато левът беше свободно плаващ, хиперинфлацията замаскира срива в твърда валута (тогава имотите се обезценяваха не само в долари, но и в немски марки!), докато при втория срив левът вече беше вързан за марката/еврото и затова дори кьоравите видяха спада 2008. Но същите хора и досега са слепи да видят какво точно се случи 90-те и помнят само скоците в левчета! Не четеш ли, не виждаш ли? Да ти го нарисувам ли?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              "Но няма вариант да го оставят да е Руско суровинно прокси". Според теб Китай дали ще се съобразява с когото и да било и защо им трябва изобщо да го правят, при положение, че са печеливши от цялата схема? Това да не е Бълагрия - да клякаме на всеки и за всичко?
                              А че имотите са балон е пределно ясно. При инфлацията от последната 1 година вече 2013 може би е на границата. Но след това, особено ръстът след 2016 - 2017 и най-вече ръстът от 2021 досега - това е осезаем балон.

                              ПС: В долари цените паднаха с 15 процента вече. Не знам дали го осъзнаваш, но е факт. Нищо чудно да стигнем нива от 0.85 долара за 1 Евро доста скоро. Еврото е в киреча, а като гледам цените в Гоцето са в Евро. Мисли колко ти струват реално имотите.
                              Да, за съжаление ако Китай иска да продава на света ще трябва да слуша Щатите. Иначе може да си взима каквото иска от Русия без пари ... ама за вътрешна консумация и без износ...Китайците ги бива в пазаренето и мисля, че ще постигнат споразумение с Щатите кое и как да е...., но бъди сигурен, че няма да е без рестрикции и без ПОЗВОЛЕНИЕ. В края на краищата за пари става въпрос. Да речем Китай може да купува петрол от Русия по 20 долара и да превежда по още 20 на Щатите под някаква форма....Тва като пример....
                              Ами за имотите сега не ми се спори , че е дълго, но за момента не мисля че има балон или поне върха му. Има само 18 месеца с наднормално нарастване на цените и вече надуване на балон. Не съм сигурен дали и доколко ще продължи най-вече защото има много форсмажорни фактори извън нормалната зона за прогнозиране. Всеки един може да ги изстреля номинално или пък да ги гътне ''натурално'' спрямо розАвият домат.
                              Мерени в кеш дори да има някакъв минус няма да е много голям и както долу писах му е все още рано.

                              ПП Щом в долари са паднали значи нямаме ръст в долари....Аз съм ок щото най-скъпите имоти са ми в Радомир / ей сега жената ме направи на 2 стинки как съм успял да зарина последният апарт с мебели и нямало било място... явно и трябват 500 квадрата да и е широко/ Иначе Кавръка подсказа 1 път - моите доходи имат сериозна доларова компонента / бакшишите са в долари/ , така че скъп долар е добре за мен, а и кръчмите напоследък се понапълниха та не се оплаквам много....:-) Сега и вируса като почти изчезна и рестрикциите с него почвам да правя турнета пак по Гудиър кръчмите :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                                Благодарско Julius,
                                Явно тънките моменти в икономиката малко хора в този форум ги разбираме. Останалите тук много са преживели, но малко са разбрали!
                                Радвам се, че успя да покажеш нагледно, че при хиперинфлация цената на имотите в твърда валута пада. Дано сме в помощ на бъдещите кандидат новодомци.
                                Открихте топлата вода :-) Ама тва щото Юлката е спец... по златото :-) Във Венецуела и Турция дали имотите са станали по-достъпни след като цените им в местна валута нарастват с по-висок темп от инфлацията и доходите ? В Истанбул цените в евро/долар цените са паднали мисля почти 40-50%, в лири са над инфлацията, доходите в долари/евро са паднали 3 пъти..
                                Виж и това:
                                Local Purchasing Power in Sofia is 91.15% higher than in Istanbul
                                Преди 5-10 години беше в полза на Истанбул с доста....
                                Така и не се научихте, че като цените на имотите падат то е с причина и в масовият случай става много по-трудно купуването им. И не, не си мислете че разбираш ли ще къташ някъде ''твърдата'' валута и после ще я извадиш и купиш имот на примоция. Например в Турция мисля че всички сделки са в лири, има валутни ограничения, има крипто ограничения. Как мислиш че стават нещата в съвременниият дигитален свят ? Всяка сделка се проследява и там със сигурност. Откъде е дпшъл кешът за нея..., що не си продал доларите за лири, а си ги кътал в дюшека като султана е наредил примерно.
                                Знаеш ли какво се случи на валутните влогове в Аржентина наскоро ?
                                Пишете си ей така чули недочули нещо щото така ви се иска :-)

                                Ама айде от мен да мине приемам, че е така както го пишеш всичко....
                                Ся остава да откриете коя е твърдата валута в нашият конкретен случай и момент ? Рублата ли е / по Бота/ ? :-))))
                                Така и не разбирате, че еврото е пълен боклук, ама не е Турска лира и с изключение на няколко други подобни боклука на подобно ниво няма по-твърди валути от него....

                                ПП За Юлката специално - златото е мек метал , а не твърд....жълта раковина....:-)
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.05.2022, 18:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X