IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Нямам впечтления точно от живота в Шейцария, но според мен в цяла Европа живота става по-труден за средната класа. Само , че едно е да ти падне стандарта от 100 на 80 пункта, друго от 40 на 20. Не знам зашо има толкова изкривявания в България.Сутринта постнах един октопод от ваканцията лятото, Според мен ресторантите бяха по-евтини от софийските. И това не е от някаква селска кръчма, доколкото си спомням беше ресторант на пл. Гарибалди, или Café de Turin или някой от ресторантите до него. С кой да го сравнявам , с ресторанта на оня толуп Алибегов ? Казвам само Café de Turin зашото е известен ресторант и не е нужно да уточнявам къде се намира. Някой знае ли името на ресторанта на Алибегов ? Нямам обяснение за тия аномалии
    Верно ли филе от ципура в Ница е 20 евра????

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      Е как какви ? Като тези в Чехия и Унгария например. И те не са в ЕЗ, ма лихвите са адекватни.България е с най-висока инфлация и най-ниски лихви в Европа
      Лихвите изобщо не зависят от БНБ, както казах, докато има ганьовци да им дават (на банкстерите) на 0% ще има кредити по 3% и 2 млрд лв печалба - засега, като гледам как вдигат таксите може да абъбне и до 3 млрд тази год. Не е луд тоз дет яде зелника......
      Last edited by better; 07.04.2023, 00:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Ти преди беше по-сдържан, сега говориш досущ като малоумника с караваната. Явно страхът си казва думата. Свещи палиш ли редовно? Само с повтаряне как уж растели цените няма да си помогнеш.
        съжалявам, налага се да поддържам огъня в темата.
        дано не съм засегнал някой.
        свещи паля и кандило си купих. в къщи от вратата мирише на храм.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          И е с по-голяма точност от нашето метро! Нищо че сравняваме надземно с подземно!

          В Германия напр. ми е правило впечатление, че 5-10мин. си закъсняваха влаковете /тия РЕ - регионалните експреси/. В Швейцария обаче няма такова нещо - щом пише, че пристига в 13:17 - толкова идва! Пише ли, че тръгва 14:12 - на минутата!!! Зиме-лете, няма лабаво... абсолютно прецизни!
          Чак с Швейцария няма как да се сравняваме. Планината ги е чистила векове наред, останали са само читавите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
            Т'ва кат трамвай уа
            И е с по-голяма точност от нашето метро! Нищо че сравняваме надземно с подземно!

            В Германия напр. ми е правило впечатление, че 5-10мин. си закъсняваха влаковете /тия РЕ - регионалните експреси/. В Швейцария обаче няма такова нещо - щом пише, че пристига в 13:17 - толкова идва! Пише ли, че тръгва 14:12 - на минутата!!! Зиме-лете, няма лабаво... абсолютно прецизни!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Трябва да я видите Швейцария зимата!
              Т'ва кат трамвай уа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                ще трябва малко да ви разваля лакърдиите
                с прясно инфо по темата Цените на жилищата в Швеция и Норвегия бележат изненадващ ръст през март

                И в двете страни очакванията са за спад на цените за цялата 2023 г.

                то и тука се очаква спад от 2017-та ама има само изненадващ ръст
                Ти преди беше по-сдържан, сега говориш досущ като малоумника с караваната. Явно страхът си казва думата. Свещи палиш ли редовно? Само с повтаряне как уж растели цените няма да си помогнеш.

                Коментар


                • ще трябва малко да ви разваля лакърдиите
                  с прясно инфо по темата Цените на жилищата в Швеция и Норвегия бележат изненадващ ръст през март

                  И в двете страни очакванията са за спад на цените за цялата 2023 г.

                  то и тука се очаква спад от 2017-та ама има само изненадващ ръст
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                    Нямам впечтления точно от живота в Шейцария, но според мен в цяла Европа живота става по-труден за средната класа. Само , че едно е да ти падне стандарта от 100 на 80 пункта, друго от 40 на 20. Не знам зашо има толкова изкривявания в България.Сутринта постнах един октопод от ваканцията лятото, Според мен ресторантите бяха по-евтини от софийските. И това не е от някаква селска кръчма, доколкото си спомням беше ресторант на пл. Гарибалди, или Café de Turin или някой от ресторантите до него. С кой да го сравнявам , с ресторанта на оня толуп Алибегов ?Нямам обяснение.
                    Нямам впечтления точно от живота в Шейцария - ами, хубав и уреден! Трябва само да имаш късмета да се родиш там. На някои обаче им идва прекалено уреден. Не всеки харесва прекалената предвидимост.

                    За останалото - ами драмата в Бг е всъщност, че парвенютата с пари станаха малко повечко, отколкото държавата можеше да понесе! От тях, разбира се, вкус не може да се очаква, нито обноски, нито езикови познания, нито възможност да се впишат на чуждо място, където се изискват реални умения - затова си стоят тук, но изкривяват пазара/ - и като вкус, и като цени!

                    п.п.
                    Трябва да я видите Швейцария зимата! Да минете през прохода Бернина на 2400м, където стените от сняг са по 3м, пътя - естествено асфалт, да видите някое от езерата Лаго Бианко /вляво от влакчето/ или Лаго Неро - (бялото/черното езеро - понеже се води италианска Швейцария), там където е Санкт Мориц...

                    Last edited by Julius_BG; 07.04.2023, 00:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Една медицинска сестра в Швейцария изкарва 4500-5000 франка чисти, това е 10 пъти повече отколкото в БГ. Мислиш ли, че и дреме дали там е 3 или дори 5-пъти по-скъпо? Освен това, качеството на живот е не по 10, а по 100.

                      Виж, за клошарите от Редута е ясно, че там няма кой да ги търпи, те и затова предпочитат да живеят в бълхарници и да се наливат с евтин метилов алкохол.
                      Нямам впечтления точно от живота в Шейцария, но според мен в цяла Европа живота става по-труден за средната класа. Само , че едно е да ти падне стандарта от 100 на 80 пункта, друго от 40 на 20. Не знам зашо има толкова изкривявания в България.Сутринта постнах един октопод от ваканцията лятото, Според мен ресторантите бяха по-евтини от софийските. И това не е от някаква селска кръчма, доколкото си спомням беше ресторант на пл. Гарибалди, или Café de Turin или някой от ресторантите до него. С кой да го сравнявам , с ресторанта на оня толуп Алибегов ? Казвам само Café de Turin зашото е известен ресторант и не е нужно да уточнявам къде се намира. Някой знае ли името на ресторанта на Алибегов ? Нямам обяснение за тия аномалии
                      Last edited by segato; 06.04.2023, 23:18.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Абе за всеки влак си има пътници. Цените в Щвейцария не са по джоба на Пурко от Редута. Високите цени в Швейцария обаче са нормални, в София не са. Аз не се виждам в гората. Градовете в Щвейцария пък не ми допадат като вайб, много са ми стерилни. Нямам обаче претенции за цените там.
                        Една медицинска сестра в Швейцария изкарва 4500-5000 франка чисти, това е 10 пъти повече отколкото в БГ. Мислиш ли, че и дреме дали там е 3 или дори 5-пъти по-скъпо? Освен това, качеството на живот е не по 10, а по 100.

                        Виж, за клошарите от Редута е ясно, че там няма кой да ги търпи, те и затова предпочитат да живеят в бълхарници и да се наливат с евтин метилов алкохол.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Най-парадоксалното е, че човек с български паспорт може съвсем спокойно да живее примерно тук:

                          https://www.youtube.com/watch?v=b-WViLMs_4c

                          Представящ ли си, вместо това някои хора коментират как цени от 3000 Евро в Българската кочина били нормални...Не знам що за мазохист трябва да си, за да избереш България пред нормална държава в Европа, където имаш право да се заселиш когато поискаш без каквито и да било разрешителни, както беше преди 2007 година.
                          Абе за всеки влак си има пътници. Цените в Щвейцария не са по джоба на Пурко от Редута. Високите цени в Швейцария обаче са нормални, в София не са. Аз не се виждам да живея в гората. Градовете в Щвейцария пък не ми допадат като вайб, много са ми стерилни. Нямам обаче претенции към цените там.

                          За България не си прав. Очевидно е много далеч от Европа, но чак пък мазохизъм не е.За мен си е моята кочинка и винаги ше имам сантимент. Приятели от България са ми идвали на гости в Щатите. Е няма по странно нещо от това 2 български простака да си припомнят студенстките години шепнешком за да не дистърбват съседните маси.

                          Във видеото много добре се вижда състоянието на пътя, тротоарите, сградите ... и това в гората. Не е ясно какво можем да сравняваме.
                          Last edited by segato; 06.04.2023, 22:45.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Е как какви ? Като тези в Чехия и Унгария например. И те не са в ЕЗ, ма лихвите са адекватни.България е с най-висока инфлация и най-ниски лихви в Европа
                            Най-парадоксалното е, че човек с български паспорт може съвсем спокойно да живее примерно тук:

                            https://www.youtube.com/watch?v=b-WViLMs_4c

                            Представящ ли си, вместо това някои хора коментират как цени от 3000 Евро в Българската кочина били нормални...Не знам що за мазохист трябва да си, за да избереш България пред нормална държава в Европа, където имаш право да се заселиш когато поискаш без каквито и да било разрешителни, както беше преди 2007 година.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Какви мерки да вземат? Банковата система нявсякъде е шит и основаната и дейност е пране на пари в огромни размери! Не може да казваш на хората "земи си мангизите и ги харчи, щото от другия месец слагаме отрицателни лихви" и после да обвиняваш хората, че са надули поредния не балон ами дирижабъл. Колкото до разследването, банките играят по свиркате на политиците, те от своя страна им се отблагодаряват с чадър. Я кажи кой банкер е вкаран в затвора за пране на пари в колосални размери:
                              HSBC – Fined $1.9bn

                              Standard Chartered Bank – Fined $1.1bn

                              Danske Bank – Fined $1.4bn

                              Westpac Bank – Fined AU$1.3bn

                              и т.
                              https://www.cityam.com/city-special-...ls-in-banking/
                              Е как какви ? Като тези в Чехия и Унгария например. И те не са в ЕЗ, ма лихвите са адекватни.България е с най-висока инфлация и най-ниски лихви в Европа
                              Last edited by segato; 06.04.2023, 21:33.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Глупости, то бива да сте out of touch, ма Вие стигате до фазата при която човек почва да се чуди дали ше оцелеете. Имотите тук са паднали с около 30% от Април-Май миналата година. Вие оше навивате махалото. Като стане това което всички знаем , че ше стане, кажете едно мерси на БНБ . Благодарение на тях ше бъде късно , но пък за сметка на това унищожително. И преди съм казвал, при 40% инфлация , да не вземат мерки е престъпление. Да , знам че лихвите по кредитите се определят и от тези по депозитите, но това означава просто , че банковата система е шит. Банките отдавна трябваше да бъдат разследвани за картел. Ниските лихви по депозитите и необясними такси ги няма никъде.

                                С банки или не, България не може да стане по-скъпа от Хърватска или Румъния. Въобще да не говорим за Белгия и Чехия Тия приказки за шума са леко преувеличени ако със съшата тази шума можеш да вземеш апартамент в центъра на Загреб за 3-4к. Абе какъв Загреб, за 6к ше вземеш апартамент в Carré d'Or в Ница бе. и даже ще има асансьор (представяш ли си ?)
                                Какви мерки да вземат? Банковата система нявсякъде е шит и основаната и дейност е пране на пари в огромни размери! Не може да казваш на хората "земи си мангизите и ги харчи, щото от другия месец слагаме отрицателни лихви" и после да обвиняваш хората, че са надули поредния не балон ами дирижабъл. Колкото до разследването, банките играят по свиркате на политиците, те от своя страна им се отблагодаряват с чадър. Я кажи кой банкер е вкаран в затвора за пране на пари в колосални размери:
                                HSBC – Fined $1.9bn

                                Standard Chartered Bank – Fined $1.1bn

                                Danske Bank – Fined $1.4bn

                                Westpac Bank – Fined AU$1.3bn

                                и т.
                                https://www.cityam.com/city-special-...ls-in-banking/

                                Коментар

                                Working...
                                X