IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

    Това не е никак добре за тези които нямаме имоти и се стремим към покупка на първи имот. Бях решил да се върна да живея в БГ, но ако жилищата в родината също станат недостижими май ще предпочета наем в Германия пред наем в БГ.
    Конане, да нямаш случайно инвестиции в Банско?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      като малки фуражомелки са.

      гледай обаче тука какво става Цените на жилищата в Хърватия са нараснали рекордно през 2022 г.

      В страната се увеличава безпокойството, че покупката на жилище става все по-недостижима
      Това не е никак добре за тези които нямаме имоти и се стремим към покупка на първи имот. Бях решил да се върна да живея в БГ, но ако жилищата в родината също станат недостижими май ще предпочета наем в Германия пред наем в БГ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Аз това го говоря отдавна, един Песимист (сравнявайки кило Горгонзола в Италия с кило "сирене-имитиращ продукт" FF-вкус за 10 лева, което той купува и си дава на децата а пък иначе има поне 10 апартамента) обаче спореше с мен - имало някакви статистики, които казвали как в БГ било най-евтино и затова сме били изпреварили Рим и Лисабон по покупателна. А то се оказва, че там доходите хем са 3-4 пъти по-високи, хем и номинално дори е по-евтино, хем и качеството е в пъти.

        ПС: В офиса в София си поръчахме наскоро като бях там някакви гадни пици Доминос - ами то една пица 17 кинта - хем по-малка, хем боклук, хем и по-скъпа от пицарията, от която поръчвам в Германия. Там една пица ми е 7,50 Евро.

        Преди заведениятя и услугите бяха поне значително по-евтини, сега и те вече се изравниха по цени (при брутална разлика в качеството).
        Затова тази година ще е преломна! България е евтина туристическа дестинация и ще си остане такава, сложиш ли цени като за Монако, без да предложиш нищо в замяна, не те чака нищо добро. Идва отрязвяване. Земелците го усетиха на гърба си, ред е на строители, ресторанрьори, хотелиери и т.н.
        Last edited by better; 07.04.2023, 15:24.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

          Евго, само за теб. Специално.

          https://www.youtube.com/watch?v=9r3C8p-sMUM
          Мдам, няма да стане така.
          На моменти мисля, че кръгове около Възраждане плащат на такива като Чеченеца и онова болно нещо с тротинетката, за да наливат вода в тяхната мелница. Идеята е хората да бъдат отвратени от живота в свободния свят и да решат, че така или иначе ще се живее зле, поне да няма изчаткалини по улиците.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

            БНБ директно може да вдигне лихвите. Казва сменяме методиката на ОЛП, разместваме допустимите методи на банките за определяне на лихви по кредитите и депозити. Всичко това става с решение на съвета. Всички видяхме че няма проблем да има огромни разминавания между лихвата на ЕЦБ и на БНБ "заради борда", както твърдяха преди някой хора дето сега са млъкнали. Какви разсъждения бяха само от БНБ да обясняват как сме били в борд и по закон нямали контрол върху лихвата. Закона точно обратното казва, те могат да определят лихвата както си искат, и няма условия за лихвата в проекта борда. Лъжеха нагло и безочливо.

            Проблема на вдигането на лихвите е че ще има фалити, а БНБ като не може да печата пари и да изкупува активи не може да спре фалита да стане верижен. Евентуално едно правителство може да спре фалит със заем, но те са по-некомпетентни и от БНБ. За това всичко е оставено на самотек и имитация на запада да няма виновни после. И за тва бързат към еврото за да може после централната банка да им купува активите по закон.
            БНБ отдавна печата пари, просто валутният резерв ако се оцени правилно и се отпишат загубите едни милиарди няма да ги има и курсът на Еврото няма да е 1,95583 а 2,55583.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

              Евго, само за теб. Специално.

              https://www.youtube.com/watch?v=9r3C8p-sMUM
              Обаче не ми харесва,

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                https://fb.watch/jLG6dOQ0oP/

                Който иска да купува имоти в Турция да изгледа добре видеото
                Ако мислиш,че в БГ ,държавата на ментетата,и най-корумпираната държава в ЕУ е по-различно..
                На предишната буря сумати изолации паднаха,ни дюбели слагали,ни нищо...
                И всичко това строено от цигани...
                На цени по-високи от Европа.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Не стига, че няма да бъде залят, ами се чакаше ред, разбира се беше пълно с румънска паплач. Сметката е от мин година, смятай тази год каква ще е. Аз като ви казвам, че тук вече е по-скъпо от скъпите държави, не ми вЕрвате.
                  Аз това го говоря отдавна, един Песимист (сравнявайки кило Горгонзола в Италия с кило "сирене-имитиращ продукт" FF-вкус за 10 лева, което той купува и си дава на децата а пък иначе има поне 10 апартамента) обаче спореше с мен - имало някакви статистики, които казвали как в БГ било най-евтино и затова сме били изпреварили Рим и Лисабон по покупателна. А то се оказва, че там доходите хем са 3-4 пъти по-високи, хем и номинално дори е по-евтино, хем и качеството е в пъти.

                  ПС: В офиса в София си поръчахме наскоро като бях там някакви гадни пици Доминос - ами то една пица 17 кинта - хем по-малка, хем боклук, хем и по-скъпа от пицарията, от която поръчвам в Германия. Там една пица ми е 7,50 Евро.

                  Преди заведениятя и услугите бяха поне значително по-евтини, сега и те вече се изравниха по цени (при брутална разлика в качеството).
                  Last edited by ejonny2376; 07.04.2023, 14:41.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    А пък Тротинетката е гризкала морова на Тихомир, най-вероятно,
                    Евго, само за теб. Специално.

                    https://www.youtube.com/watch?v=9r3C8p-sMUM

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Винаги съм се чудил защо в България кулинарията напълно умря. Дори хора на по 80 години забравиха подправки, които до преди 20 години бяха съвсем обикновено нещо. Един корен от магданоз не можеш намери на пазара. Как правят супи изобщо. Гювеч да хапнеш може само в някоя турска кръчма. Не знам дали някъде изобщо правят нещо с лапад. Салатите, мамка му, ги носят неовкусени... Само мръвка давай. Даже по-зле от онова недоразумение сръбската "кухня".
                      Ние все още ползваме подправки,

                      Коментар


                      • Ето тези продават за крипто:

                        https://m.facebook.com/geostruct.ltd...728461/?type=3

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Умря защото новите джендъри силно попиват всичко което им се прожектира в социалните мрежи и така остават едни овце на яслата,без особени вкусове и претенции за каквото и да е .Продава им се все по скъпо ,все по некачествено добре обвито и лъскаво отвън ,но само отвън
                          А пък Тротинетката е гризкала морова на Тихомир, най-вероятно,

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Хубавата беше свършила, даже сладоледа бЕха изяли тия гладни романеще. Виждал ли си ги как ядат, шъ ти падне шапката.
                            като малки фуражомелки са.

                            гледай обаче тука какво става Цените на жилищата в Хърватия са нараснали рекордно през 2022 г.

                            В страната се увеличава безпокойството, че покупката на жилище става все по-недостижима
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              До колкото го разбрах , при сделка с крипто ще има замяна, а не покупко-продажба ако някой продавач изобщо се съгласи на такава сделка.

                              Точно така замяна. Има продавачи срещу крипто, също така има и строители, които продават срещу крипто, даже бях постнал тук фирмата. В тази статия адвокати дават подробно инфо.

                              https://www.capital.bg/biznes/imoti/...ivane_na_imot/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                                БНБ директно може да вдигне лихвите. Казва сменяме методиката на ОЛП, разместваме допустимите методи на банките за определяне на лихви по кредитите и депозити. Всичко това става с решение на съвета. Всички видяхме че няма проблем да има огромни разминавания между лихвата на ЕЦБ и на БНБ "заради борда", както твърдяха преди някой хора дето сега са млъкнали. Какви разсъждения бяха само от БНБ да обясняват как сме били в борд и по закон нямали контрол върху лихвата. Закона точно обратното казва, те могат да определят лихвата както си искат, и няма условия за лихвата в проекта борда. Лъжеха нагло и безочливо.

                                Проблема на вдигането на лихвите е че ще има фалити, а БНБ като не може да печата пари и да изкупува активи не може да спре фалита да стане верижен. Евентуално едно правителство може да спре фалит със заем, но те са по-некомпетентни и от БНБ. За това всичко е оставено на самотек и имитация на запада да няма виновни после. И за тва бързат към еврото за да може после централната банка да им купува активите по закон.
                                Има обаче една малка подробност и тя е, че ликвидността изтича от системата към по-високата лихва. Тя затова е наречена ликвидност, защото подобно на течност първа се утича в канала! Именно затова наливат още пари, за да не прецакат приходите, но така системата заприличва все повече на пирамида! С тези дефицити ЕЗ я пиши бегала, тъй че стягайте кой каквото има, защото фалитите предстоят!

                                Коментар

                                Working...
                                X