IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    но не разбрах целта на песимисчо.
    мога единствено да предположа, че е важна.
    Нямам доказателства и не искам да спекулирам. Но е ясно накъде бие. Негова си работа де. Със сигурност не е глупав, просто се прави на такъв.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Ако знаеш колко си заблуден, няма да се смееш, а само ще се зъбиш. Няма сериозен инвеститор тук, който да продаде, НЯМА. Запомни това и си направи сепуку, ако ти ти стиска...
      Той не знае колко е заблуден , а ти знаеш ли ''лордче'' . Тук просто няма нито един инвеститор , всичко е брокер и платен писач . Само ти си от душа и акъл - чистосърдечно . За това те и харесвам

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Не му се лови на приказките на песимистчето - изявен манипулатор, който чрез глупостите си всячески се опитва да те изкара извън релси. Каквито и аргументи да му даваш, той си тръби едно и също и това до безкрай. Но той поне не е простак, всичко това го прави целенасочено и с определена цел - за разлика от няколко други индивида, които даже името си не могат да напишат правилно, а се пишат "инвеститори"...
        но не разбрах целта на песимисчо.
        мога единствено да предположа, че е важна.
        препоръка е

        Коментар


        • Я, да се преброим: Песи, Дъри, Лева, аз, Мида и още сто повишителя няма да продадем на гащтници, удобно ли е?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Цифрата 35% беше цитирана от друг колега. Не съм я проверявал, затова казах "ако е вярна". Ако Вие знаете някакъв конкретен брой сделки ше е чудесно да споделите, но пак виждам само алабализми и нищо конкретно в поста Ви. Естеството на процента обаче е такова , че точното количество няма значение. Ако миналата година са продадени 100 имота, лихвата е била ниска и има 35 сделки на кредит, след покачване на лихвата сделките на кредит няма да са 35 а по-малко. Това означава , че купувачите ше намалеят. Това имах предвид като казах ше излезнат от пазара. Продавачите също ще намалеят защото някои ше решат да изчакат, но ше бъдат в същата ситуация като купувачите когато цените се вдигат. Логиката, че никой не продава когато цените падат е равнозначна на логиката , че никой не купува когато се вдигат, което надявам се разбирате , че не се случва. Разбирам , че сте голям капацитет, но няма да е зле да се поинтересувате какво е buyer/seller market и какво води до тях. Ше се убедите , че няма нишо обшо с фигурното пързаляне. Хората купуват и продават имоти по ред причини, включително заради загуба на доход, смяна на местоживеене, получаване на наследство, сватби, раздели, покупки на други стоки, паника , че цената ше продължи да пада/качва и т.н. Хората продават имоти дори за да имат пари за живеене зашото никой не е вечен и няма да си вземе имота на другия свят. Във Франция има тип покупка viager на други места е известен като life annuity или reverse mortgage, при който инвеститора купува апартамент на ниска цена, но собственика остава да живее в него до смъртта си и получава месечна рента. Така че продажби ше има дори цените да падат. Цените ше започнат да падат когато предлаганите имоти са повече от търсенето а тригера за това, специално в големите градове в България, е изчезването на евтините пари. Доколкото разбирам допускате, че от 2009 до 2014 цените са падали но никой не е продавал. Ако продължавате да твърдите това, спора с Вас е безмислен зашото явно смятате, че цените се определят от фактори несвързани с търсенето и предлагането. Само ше Ви кажа, че в нормалния свят обявената цена подлежи на коментар и в 2-те посоки. При seller market продажби на имоти могат да се случат на цени над исканата цена от продавача, Просто купувача предлага по-висока цена от тази която продавача иска зашото знае, че на имота се точат още хора и ако иска да го вземе трябва да ги надцака. При buyer market е обратното, продавачите се борят да продадат на купувача.

            Подмятанията Ви за Надал и възрастта ми са точно това за което говорих като казах , че има индивиди, които скачат на персонални оценки без да познават хората отсреща. Пак да Ви напомня , че това е анонимен форум. Единственото нещо което е проверимо за момента е, че и двамата имаме кинти да си платим интернета. Който има достъп до IP-тата сигурно се скъсва от смях.
            Не му се лови на приказките на песимистчето - изявен манипулатор, който чрез глупостите си всячески се опитва да те изкара извън релси. Каквито и аргументи да му даваш, той си тръби едно и също и това до безкрай. Но той поне не е простак, всичко това го прави целенасочено и с определена цел - за разлика от няколко други индивида, които даже името си не могат да напишат правилно, а се пишат "инвеститори"...

            От повишителите като цяло пичове са Лордчето, Песимиста, Левчо и Дъри - останалите няколко типажа са дъното на простащината. Това ти го казвам с цел да те предпазя от безсмислени дискусии с тях.
            Last edited by ejonny2376; 11.05.2022, 22:15.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Цифрата 35% беше цитирана от друг колега. Не съм я проверявал, затова казах "ако е вярна". Ако Вие знаете някакъв конкретен брой сделки ше е чудесно да споделите
              Цифрата ти я шернах аз. Мога да ти шерна и друто инфо - за броя на сделките. Можеш и сам да си го сърчнеш. Поне се постарай малко. Малко ефорт дет се вика.
              Ето ти тема за размисъл - знаеш ли с колко е паднало съотношението на ипотеките спрямо всички продажби през последния период на спад?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                Искрено ме разсмя......нов съм, но вече виждам, че тук пишат продавачи на кредити, продавачи на ново строителство, че даже и продавачи на страх!
                Ако знаеш колко си заблуден, няма да се смееш, а само ще се зъбиш. Няма сериозен инвеститор тук, който да продаде, НЯМА. Запомни това и си направи сепуку, ако ти ти стиска...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Нов си и ще поясня. В темата няма продавачи на имоти. Всички СМЕ купувачи . Има и 1 брокер, но рядко пише напоследък.Предполагам много работа....:-)
                  Песи, не си съвсем прав, тук има купувачи ,които купуваме и сега и кандидат купувачи, които никога не са купили нищо и няма и да купят.
                  Защо няма да купят ? Много просто, защото винаги ще се чувстват минати. Представи си ,че започнат да падат цените пак няма да купят защото ще си казват ,че може още или ,че ей сега ще излязат хубавите апартаменти с кредити на смешно ниски цени и така ще проспят времето. После цените ще започнат леко да се качват ,но те отново няма да купуват защото се качват и така до края на света
                  Всички ми приличат много на Кавръчето, а един нов колега ми прилича и на един мой "приятел" който забегна чак в Сингапур, преди 4-5 години и до сега не смееше да се весне тук. хахаха

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Нов си и ще поясня. В темата няма продавачи на имоти. Всички СМЕ купувачи . Има и 1 брокер, но рядко пише напоследък.Предполагам много работа....:-)
                    Искрено ме разсмя......нов съм, но вече виждам, че тук пишат продавачи на кредити, продавачи на ново строителство, че даже и продавачи на страх!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Слаб си в обидите, както си слаб и в прогнозите, четеш Емилио Салгари на ниво което съм чел на 14. Мислех, че след последните данни за цените на имотите си си теглил куршума, но съм сбъркал. Костеливо орехче си, ще угаснеш в приют за бездомни, като нищо след наследниците ти, които ще са гневни, че са наследили само пакет памперс за дядовци
                      Имаш правото да казваш каквото си искаш , щом рефера е на твоя страна . Не ми се дава възможност да ти отговоря , а поста ти дори не е по темата .
                      Но , както се казва - поживем увидем .
                      Тука сме , няма да избягаме - и в други форуми ще опишем тукашната смешна ситуация

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Нов си и ще поясня. В темата няма продавачи на имоти. Всички СМЕ купувачи . Има и 1 брокер, но рядко пише напоследък.Предполагам много работа....:-)



                        Най закостенелия мой приятел . Песимистчо, сигурен съм че вече и ти не си вярваш на постовете си . Убеден съм .
                        Last edited by Bearfox; 11.05.2022, 21:54.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                          Продавачите са особено нервни тази вечер! Има ли някаква обективна причина, аз ли съм пропуснал нещо? Вярно, че Лагард обяви с половин уста, че ще вдига лихвата, но Хампарцумян обеща, че банките ще помагат. Успокойте се бе и ние ще помагаме с каквото можем!
                          Нов си и ще поясня. В темата няма продавачи на имоти. Всички СМЕ купувачи . Има и 1 брокер, но рядко пише напоследък.Предполагам много работа....:-)

                          Коментар


                          • Продавачите са особено нервни тази вечер! Има ли някаква обективна причина, аз ли съм пропуснал нещо? Вярно, че Лагард обяви с половин уста, че ще вдига лихвата, но Хампарцумян обеща, че банките ще помагат. Успокойте се бе и ние ще помагаме с каквото можем!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bearfox

                              Ахахахахаах

                              Разпозна се бе панелобитателен балконец . Или пише Банския прогореляк - Титаник на семейните пари .

                              Значи , майка ми е от 20 години самотна по природни причини - прав ти път да и влезеш в леглото бързо .
                              А твоята обаче е до мен и тихо ми нашепва каква си шунда финансова от как си се родил .
                              Слаб си в обидите, както си слаб и в прогнозите, четеш Емилио Салгари на ниво което съм чел на 14. Мислех, че след последните данни за цените на имотите си си теглил куршума, но съм сбъркал. Костеливо орехче си, ще угаснеш в приют за бездомни, като нищо след наследниците ти, които ще са гневни, че са наследили само пакет памперс за дядовци

                              Коментар


                              • Сегато, обикновено криза с криза не си прилича. Само казвам. Чети внимателно песимиста и специалиста, може да научиш нещо. Има и други...
                                Last edited by pepe1234; 11.05.2022, 21:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X