IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
    На база на това казаам, че цените на имотету нема да паднат.
    С цени на газа в долари, през посредници и тази инфлация ще видиш еврото от 2024 на куково лято!
    Готвят се за избори.
    Last edited by Laconic; 13.05.2022, 11:51.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
      Колеги, гледам някакви обяви от рода на тази:
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65029317889105

      3745 евро м2, на 5 ти етаж без асансьор, на шумен и мръсен булевард, преходен , но е възможно да бъде преустроен ( всъшност за да стане обитаем задължително трябва да се влезне с чука и от банята , балкона и вероятно кухнята не трябва да остава нищо)

      Това има ли някаква степен на нормалност или дилъра е виновен ?
      Апартаментът е супер, входът е добър. На около 800 м., родата имаме апартамент 85 кв., но половината апартаменти са на "инвеститори", дето не плащат за вход и няма пари за ремонт на покрива.

      Коментар


      • Асен Василев: Индикативната дата за приемане на еврото остава 1 януари 2024 г.
        На база на това казаам, че цените на имотету нема да паднат.

        Коментар


        • Конвергенция, в отсъствието на по-специфичен контекст, означава приближаване към определена стойност или към определена точка
          https://tradingeconomics.com/commodity/iron-ore

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            А, ти си първия с два избора: вечен ханджия с изплатена най-накрая ипотека или продажба на хана с оферта 650К€ и в крайна сметка пазарлък на 65К€...вземат ти ги малките и ти с изненада установяваш че вместо в гръчко си под Покрития мост в Ловеч.
            И кат се събуди с краката в контакта, задника ти ръкопляска
            Аз не съм се подлагал на арабели 15 години, за да мога да се върна в циганския Плевен накрая като теб - растежът е органичен тук и няма как донор на банките да го схване

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Инвеститор с капитал от няколко десетки хилядарки и лутащ се в акции или ценни метали или криптоси да заложи...но няма и за това топки инвеститор ли е?
              Има само един избор: да пресметне как ще си плаща наема в следващите 20 години, ще има ли постоянни и стабилни доходи, ще се повишат и разходите за децата, ще има неизвестни като смяна на работа, здравословни проблеми, нова любов с някоя булка (това не всеки може да си позволи, поне не и както трябва да бъде и със съответната цена която се плаща за подобно нещо)...накрая ще иде на село с пенцията, а децата поучили се от вечното анализиране ще постъпят правилно и безкомпромисно...поне тези които имат качествата за това.
              Здравей Купа,

              как си,

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Тук искам да кажа нещо важно.
                Инвестициите на Лева са изключително добри,защото ги знам лично,дори съм бил на място,естествено спазвам пълна дискретност по темата.
                За инвестициите на Лева,мога да кажа само добри неща,освен това той слуша и възприема като в момента ги е разширил в акции и земя.
                Един от малкото хора във форума който балансирано взе решения.
                НО както каза и Уорън Бъфет на събранието пред акционерите,Лева спада в тази категория хора,които в момента притежава вече подчертавам професия,умения,които в тези времена според Бъфет са единственото нещо да запазиш ценност ,и са реална инвестиция с огромна висока добавена стойност.
                Неговите умения във времето ,като инвестиции според Бъфет в момента са безапелационни наред с такива като на адвокати,и други квалифицирани тесни специалисти.
                Той казва,че в тези времена нищо освен това не може да бъде ценно,да си лекар,адвокат,минен инженер например ,с огромен опит и други да не изброявам.
                Това са фактите ,така че Лева е пример,и то реален пример без аналог.
                Сега другото са подробности...
                Лева е много добър професионалист, умен и предприемчив.

                Обаче инвестциите му са в скъпия сегмент, не са оптимални и не са купувани на ниски цени. Въпреки това са хубави инвестиции и ще има голям входящ поток години напред,

                Ако цените бяха на ниво 2015 г., щях да купя един апарт в СФ днес, но не са.

                Поздрави

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                  Колеги, гледам някакви обяви от рода на тази:
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65029317889105

                  3745 евро м2, на 5 ти етаж без асансьор, на шумен и мръсен булевард, преходен , но е възможно да бъде преустроен ( всъшност за да стане обитаем задължително трябва да се влезне с чука и от банята , балкона и вероятно кухнята не трябва да остава нищо)

                  Това има ли някаква степен на нормалност или дилъра е виновен ?
                  Не ги гледай, не са ти по джоба...
                  Частните блага и услуги се разпределят чрез пазара. При тях всички разходи за производството се поемат от производителите и всички ползи са само за този, който е успял да ги закупи. Достъп до частните стоки имат само тези, които заплатят тяхната цена. Който не може да направи това се изключва от потреблението. При частните стоки, закупени на пазара, се придобива собственост и затова другите индивиди се изключват от потреблението.
                  Last edited by pepe1234; 13.05.2022, 10:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev

                    Анестиолозе???...такава дума не познавам, сори!
                    Дългуча? Кой, бре, Слави ли? Ако съм те чел, забравил съм, извини ме, само теб ли помня? Между другото той се раздели с някои скъпи и ненужни имоти. И то на добра цена. Включително и къщата в селото му.
                    Кавръка ми пуска линкове, но аз му пускам инфо с което той винаги се е съгласявал и се съгласява, можеш да го попиташ. Защото знае аз в какви имоти и кога бих инвестирал.
                    Тук искам да кажа нещо важно.
                    Инвестициите на Лева са изключително добри,защото ги знам лично,дори съм бил на място,естествено спазвам пълна дискретност по темата.
                    За инвестициите на Лева,мога да кажа само добри неща,освен това той слуша и възприема като в момента ги е разширил в акции и земя.
                    Един от малкото хора във форума който балансирано взе решения.
                    НО както каза и Уорън Бъфет на събранието пред акционерите,Лева спада в тази категория хора,които в момента притежава вече подчертавам професия,умения,които в тези времена според Бъфет са единственото нещо да запазиш ценност ,и са реална инвестиция с огромна висока добавена стойност.
                    Неговите умения във времето ,като инвестиции според Бъфет в момента са безапелационни наред с такива като на адвокати,и други квалифицирани тесни специалисти.
                    Той казва,че в тези времена нищо освен това не може да бъде ценно,да си лекар,адвокат,минен инженер например ,с огромен опит и други да не изброявам.
                    Това са фактите ,така че Лева е пример,и то реален пример без аналог.
                    Сега другото са подробности...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                      Е колко очаквате да е на ъгъла на Васил Левски и Аксаков? Не се ли ориентирате в София?
                      Колкото е акъла на шумкарите бояджии.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        Хахахахахахахахахахахахахаха, ти наистина си мегавесел. В силния сезон ми е 85лв/вечер. И да, щеше ми се да я бях купил на 30К, но я купих на 40К. Кредитът беше 40 към 60%. Казвам беше, защото в момента е останал 30% от инвестираната сума
                        Проблема е че вноската ще почне шоково да нараства,ако не е фиксирана за още няколко години,поне 5 да кажем
                        Last edited by nkavrakov1982; 13.05.2022, 08:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard

                          Похвата на Ганя е да променя темата.
                          Он само може да се снима във Лазур, говоря какво е споменал тук, и не си измисляй луксозни локации, казах маломерка, не двустаен.
                          Сезона е четири месеца във Бургас, иначе наематели през зимата колкото искаш де, и ти ме разсмиваш.
                          И ти ли не сващаш, че 175 наема е балон, като търбуха му ?Хеле и нарастваща лихва ще плаща.
                          400 лв. наем в Лазур е нямало 2000г. Не е много да са на 800 днес, но така е навсякъде. Ако имотът е това което предполагам, днес се оферира на 60-80к евро. Ако иска до продава изобщо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL
                            Този ник, явно си е въобразил, че ще е модератор, както той самия написа.
                            Първоначално изпратено от Julius_BG
                            Тъп, по-тъп, най-тъп.............. адролчооо!

                            Ами нали веднага може да се провери бе, галфонче малко! ЗАПОВЯДАЙ!

                            Ако случайно си окьоравял - ето и нагледно: Автор < > Редактор.

                            Не бях влизал там повече от 10 години..... но успях, явно са ми се запазили креденшълите!

                            Само ми посочи тема и веднага ще постна тест-коментар посветен на глупостта ти,
                            за да видиш, че е с днешна дата и с оригиналния ми ник Julius!
                            Last edited by Julius_BG; 13.05.2022, 08:44.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard

                              В какво "инвестира" тоя ?
                              Бургаската маломерка у центъро, половината на кредит ?
                              Да предположим, че е дал 30кЕ, със такси, ремонти и прехвърляния, още 5.
                              Наемите там са макс 200Е, бруто, щото стават и золуми дългосрочно, па он е старчок да се разправя със лоши наематели.
                              Значи 175 наема ще изплатят инвестицията му...... ахаха, кух-кух та дрънка
                              Хахахахахахахахахахахахахаха, ти наистина си мегавесел. В силния сезон ми е 85лв/вечер. И да, щеше ми се да я бях купил на 30К, но я купих на 40К. Кредитът беше 40 към 60%. Казвам беше, защото в момента е останал 30% от инвестираната сума

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                                Колеги, гледам някакви обяви от рода на тази:
                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65029317889105

                                3745 евро м2, на 5 ти етаж без асансьор, на шумен и мръсен булевард, преходен , но е възможно да бъде преустроен ( всъшност за да стане обитаем задължително трябва да се влезне с чука и от банята , балкона и вероятно кухнята не трябва да остава нищо)

                                Това има ли някаква степен на нормалност или дилъра е виновен ?
                                Е колко очаквате да е на ъгъла на Васил Левски и Аксаков? Не се ли ориентирате в София?

                                Коментар

                                Working...
                                X