IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Високите температури вътре са също вредни колкото и по ниските,наистина вредни.При Вас жените е трудно за обяснение поради биологията ви,но едни 20 градуса са добре ,над тях и под тях не е ок.
    Аз съм почитател на чистия въздух и ниските температури. Правила съм много преходи в зимни условия. Но на летните жеги не издържам. Случвало ми се е да губя козите, обрано казано.
    В трапезарията и всекидневната температурата е 23 градуса. В едната спалня е 18 градуса, а в другата 19 градуса. В кухнята и коридорите не съм я мерила. В едната баня е около 25 градуса. Същата температура за съжаление е и в единият килер.
    Наздраве!
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Това ярко показва дълбоката лична трагедия на дългосрочния спестител
      Мъка Лорде, мъка....
      Цифрите са толкова показателни, че не би трябвало да има никакъв спор. И това води до извода, че има проблем.... с цифрите....:-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Я, явно си се събудил и активизирал!


        Хаха, напротив, точно същото имах предвид! И точно затова написах, че чак след 31 год. имотите достигат нивата от '90, но само в номинално изражение, защото 100 йени през '90 са повече от 100 йени днес!
        В реално изражение все още са под нивата от '90-та!


        Гледай си конспиративните теории - очевидно там ти е силата!
        С редактирането на постове си добър..., ама само с това....:-) Требе и мислене върху това дето си изрязал :-)

        Дори и да има няколко процента минус за период от 32 години / БЕЗ наемите - изтрий го пак :-)))) / пак е многократно по-добре от виртуалното нищо за периода :-)

        Юлка, не е проблем че си некомпетентен по темата и с цифрите.... повечето са като теб, затва пускат такива доказателствени постове от доказан балон в имотите , който показва силата на тулата :-))))
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2022, 11:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Песимиста прави плахи опити от интерес и към други неща.Хора като Левчо отдавна проумяха че има и други печеливши инвестиции освен имоти и започна да инвестира още преди години и във фондове и то с помощта и инфо от Радев,за което му правя чест.
          Както е видно е доволен от действията и решенията си.
          Песимиста се е занимавал с много неща, много отдавна когато някои във форума дори не са били родени и е наясно с голяма част от тях. Неслучайно се е спрял на тулите. Поне така съм чувал от трети лица :-)))). И преди написах, че ще инвестирам в акции, ЕТФ-и малко когато паднат с поне 30% от сегашното им ниво....
          Левчо малко е инвестирал в други неща за забавление. Доволен от играта, но резултата е много далеч от добър....

          Коментар


          • Я, явно си се събудил и активизирал!

            Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            Подозирам, че не ти е ясно какво показват тези йени дето съм ги качил затва ще ти го преведа - това е кумулативната инфлация в Япония за последните 32 години - 12.5% към днешна дата.
            Хаха, напротив, точно същото имах предвид! И точно затова написах, че чак след 31 год. имотите достигат нивата от '90, но само в номинално изражение, защото 100 йени през '90 са повече от 100 йени днес!
            В реално изражение все още са под нивата от '90-та!

            Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            ПП Иначе Юлката е запознат с НПО-тата подозирам....:-)
            Гледай си конспиративните теории - очевидно там ти е силата!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

              Дошъл ти е акъла.По -добре късно отколкото никога. Мисля че и с нивите ще си доста напред.В каква валута са ти фондовете.И тия 55К лева или еуро
              Значи 7% / което е супер резултат за акции и такива фондове/ е по-добре от 20% от тула.... Дообре....
              ПП сори Левчо, ама понеже Радев не мое да смята да му разясня :-)
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2022, 11:49.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Високите температури вътре са също вредни колкото и по ниските,наистина вредни.При Вас жените е трудно за обяснение поради биологията ви,но едни 20 градуса са добре ,над тях и под тях не е ок.
                При мен северозападната стая е на 22-23 градуса, южните 25-26 градуса / имам термометри навсякъде и ги следя/ Сметка за парно и топла вода макс за тази зима 120 лева за относително голям апарт.
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2022, 12:09.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                  Тролове,сър!
                  Радев, тук дори не си и за двойка....:–) Как въобще са те пуснали от помощното училище след като си наясно колко съм трол в голяма степен....Нещо с което също са наясно само няколко други човека от форума....
                  Срам Радев срам.... ама сиреньето /тулата/ е со паре....:-)

                  ПП Иначе Юлката е запознат с НПО-тата подозирам....:-)
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2022, 11:50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                    Ако някой ти плаща да пишеш глупости и да се излагаш - донякъде бих те разбрал...

                    Ама да ги пишеш съзнателно?!?
                    Ще чакаш ти 30+ год. едно нещо да си възстанови (при това само номиналната) стойност!

                    p.s. Подозирам, че даже не разбираш, че това дето си качил за йените работи в твой ущърб.
                    На теб и да ти плащат нема да напреднеш :–))) Требе и пипе :-)
                    Като купувам имот не планирам да го продавам не за 30 години, а по принцип. Т.е. евентуално внуците може да го продадат. след около 100 години :-)
                    През това време благодаря ти, че доказа, че дори когато човек е купил на баш баш върха се оказва че е защитен от инфлацията, което е и целта на покупката на имот. освен личното ползване Разбира се в това не е включено отдаването под наем , което в Токио поне преди носеше 3-5% на година бруто, нето нека да е 2%.
                    Отново да разясня , че имаш нужда :-) Покупка на върха на истински балон в Токио е донесла по-добра възвръщаемост от инфлацията за периода. :–)

                    ПП Подозирам, че не ти е ясно какво показват тези йени дето съм ги качил затва ще ти го преведа - това е кумулативната инфлация в Япония за последните 32 години - 12.5% към днешна дата. :-)

                    ПП2. Nikkei 225 все още е 30% ПОД върха от 1990 година. Я да видим кое е по-по-най :-))))
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2022, 11:17.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Нали уж работеше за себе си сега ,излезна че имаш и шеф,че и бонусите ти взимал
                      Имам и допълнителна работа.

                      Съгласен съм с мнението на Бертрам, че спестителите дългосрочно губят заради огромната обезценка на парите за период от 30г.

                      Но за периода 1998-2020 г. българските спестители не са чак толкова на загуба, имаше високи лихви. Хубаво е периодично събраните пари да си ги влагаш - тази година си обновяваш гардероба, догодина правиш ремонт у вас, на третата година стягаш вилата, без големи изхвърляния, с план и да правиш нещата както трябва, а не претупано.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Има и други балкански села, далеч от магистрала (на 10 км), с хубава природа, вече обезлюдени. Къщите там са евтини.

                        Шефът ми редовно "краде" бонусите, които ми се полагат, а с тях можех да стегна хубаво къщата от дядо ми.
                        Нали уж работеше за себе си сега ,излезна че имаш и шеф,че и бонусите ти взимал

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Изобщо не схващам защо ти е къща в тези цигански села из Плевенско. Там няма абсолютно нищо - едно равно поле и адски жеги, да не говорим за римляниете, от които ще трябва да си пазиш имота.
                          Априлци е твоят вариант - за под 1 час с кола си в Плевен, а наоколо Балкан, природа, въдух...и никакви шведи.
                          Има и други балкански села, далеч от магистрала (на 10 км), с хубава природа, вече обезлюдени. Къщите там са евтини.

                          Шефът ми редовно "краде" бонусите, които ми се полагат, а с тях можех да стегна хубаво къщата от дядо ми.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Да, Водолейчо, но няма да намеря още повече пък сега 100 дка и то на цена. Имам връзки с един много точен мой приятел, изкупува земеделски земи и му идват от селата с оферти за продажби. Ако от него отмъкна нещо. Той ще ме светне ако се появи.
                            Цените на земеделските земи скочиха. В момента основно се предлагат малки като декари имоти - 3, 5, рядко 10 дка. Аз се опитвам да комасирам земя у Чужденеция и напоследък собствениците ме изнервят с желанията си. Но, то почти винаги е така. За купувача стойността е висока, за продавача - ниска. Май ще се прежалвам, обаче. Едни 80 до 100 дка масив в китна Чужденеция високо се котират. Добре почнах да си пия пиенето в Кръчмата на Инвестор, та разбрах какво е туй "инвестиция в имот"
                            Наздраве!
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                              Това ярко показва дълбоката лична трагедия на дългосрочния спестител
                              Много ясно!

                              Само не знам защо си мислиш, че повечето тук са спестители?

                              p.s.
                              Въпреки, че в първите години на яка дефлация да имаш пари там си е било повече от желателно!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Това ярко показва дълбоката лична трагедия на дългосрочния спестител
                                Ако спестяват чисто кеш и стискат депозити са тотал щета, но ако спестяват в разни други неща може и да не са толкова 'леш'.
                                Зачети малко какво се случва и със инвеститорите в 'тули' след пукането на техния балон при това в мега-гъсто населена територия. Влачат се с години, че и десетилетия по корем и вложените средства в НИ на балонизираните цени + доходността от тия НИ са много болезнен урок.

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X