IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

    Какво значи да предпишеш кабелна?
    Сигурно е нещо подобно като да си купиш къща в Каламбрия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Плъхчо, когато купувах Изток, за 55000 $, знаеш ли колко хора ми казваха, че съм луда ? Много ме убеждаваха, че никога няма да видя построени имотите си защото ги купих на много тъмно зелено. Маса народ, ми обясняваха, че това са много пари / с което бях съгласна / и цените ще паднат / с което не бях съгласна/ защото българите сме много бедни и заплатите са много ниски ! Какво се случи след построяването знаеш ли ? Веднага дадох апартаментите под наем за 700 $ и всички припаднаха. Сегашните цени са високи, но и доходите ни няма да са каквито са днес и то много скоро. Не бих мислила така, признавам си, знам ,че дори и днес ако се купи нещо на добра локация ще е добра сделка
      знам, кака.
      помня какво си писала.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156

        ха ха
        НЯМА НИКАКЪВ ВАРИАНТ да си изкарвала 1000$ месечно и да не са те налазили мутрите. Не дневно месечно.
        Щом си изкарвала си била ОТ мутрите или още по лошо от ЧЕРВЕНИТЕ КУФАРЧЕТА, номенклатура.
        За 100000 ЛЕВА или 2000$ 95г ни пратиха мутрите - ТИМ и съдружника ми беше отвлечен 1 седмица.....
        Работех в кабелна - шефа го принудиха пак с ОТВЛИЧАНЕ да я предпише.
        После имах гейм зала 97г - пак ми искаха рекет, не платих и ми откраднаха компютрите.
        Изключително дребни бизнеси и НЯМА прошка. Щяла да изкарва по 1000$ и НИКОЙ НЯМА ДА ТЕ ЗАКАЧА. Тез на децата от детската градина
        Добрееее, на мен ми писна с добро чувство да отговарям на тъпи завистници. Ами ,мислете си каквото искате ,на мен не ми пука ! Не си могъл да се оправиш ,аз съм ти виновна ! Какво съм направила можеш само да гадаеш
        Спирам да отговарям на подобни въпроси. Важното е ,че днес притежавам много хубави имоти ,които ми носят много пари. Имам добра работа и още по-добра заплата, а вие си мислете и пишете по мой адрес каквото искате. Това с нищо няма да ми навреди, нито имотите ще ми станат по-малко, нито качеството ми на живот ще се промени

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156
          Работех в кабелна - шефа го принудиха пак с ОТВЛИЧАНЕ да я предпише.
          Какво значи да предпишеш кабелна?

          Коментар


          • Завистта е основна движеща сила на форумния понижител.
            Свидетел съм как през 90те малки магазинчета тип оказиони правеха добри пари, на практика от боклучави турски стоки, които на нас тогава като деца ни се струваха върха, просто защото нямаше друго. Мътни времена, но който е имал смелост и акъл да направи нещо, направил.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Остави горубленския дядо,ами кажи от къде взе пари за имоти през 90,те ?
              Колко куфарчета изпра,кажи на хората ?
              Ами ,много "куфарчета" явно съм изпрала след като не ме беше страх и още .92 г. имах няколко магазина ,правещи ми оборот от минимум 1000 $ на ден. Не ме беше страх ,че ще фалирам или ,че някой ще ме рекетира и нещата ми се случваха перфектно. Не се срамувах когато някой ми казваше, че с моето образование било смешно да съм "продавачка" на дрехи, ама ти какво ли знаеш затова
              Виж, по-интересно ще е ако мога да ти кажа как се крадат домати от хипермаркетите или както написа преди няколко дни какво трябва да правим на касата за да не плащаме цената им , ама такива далавери не знам и си плащам всичко. Това, ти ще ни разказваш, нали ?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                Е, на нас не ни остава друго, освен да пишем врели-некипели, за да знаят хората какво и как се е случило. То вече е без значение. Онзи ден разказвах на едни младежи за Феята и Ропотамо. Мислеха, че им говоря за Властелина на пръстените - и там са същите врели-некипели. Имам десет кв. м. площ пред нашата кооперация - моя собственост. Плочките изровени, питам общината - чие е задължението за тях? Те ми казват - а, това не е наша работа, вие си се оправяйте. Има и такива случаи, в които случаен човек може да влезе в ролята на собственик на такива едни малки градски парцели.
                Приватизацията на Феята и Ропотамо, е съвсем различна работа от това за което пишем. Прав си ,че вече няма никакво значение какво и как е било защото днес това няма как вече да се случи. Днес, обаче виждам едни други случващи се неща, като това ,че маса хора с пари кеш се включват на тъмно зелено в строеж на нови сгради и след 2 г. преди акт 16 ги продават с много добри печалби. Всяка далавера с времето си

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Хахаха, е тези мантри са ми много любими. Не се връщали имотите на хората, а ? Е, не знам как се е случвало връщането защото ги купувах след това ,но хората си ги връщаха и то масово, а такива като теб, днес, можете да пишете всякакви врели-некипели ама не се получава. Изобщо не ме е интересувало какви панелни квартали са искали да строят комунистите защото знаех, че вече нищо нямаше да построят и това което ти пиша днес всеки може да го види само като мине по булевардите. Не знам дали знаете за случката с горубленския дядо, който продаде на Метро, 1 дек. по средата на паркинга им за нечуваните тогава 100 $ кв.м., ама днес дори и това ни се струва евтинко, нали ? Е, толкова не са се връщали имотите
                  Остави горубленския дядо,ами кажи от къде взе пари за имоти през 90,те ?
                  Колко куфарчета изпра,кажи на хората ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Хахаха, е тези мантри са ми много любими. Не се връщали имотите на хората, а ? Е, не знам как се е случвало връщането защото ги купувах след това ,но хората си ги връщаха и то масово, а такива като теб, днес, можете да пишете всякакви врели-некипели ама не се получава. Изобщо не ме е интересувало какви панелни квартали са искали да строят комунистите защото знаех, че вече нищо нямаше да построят и това което ти пиша днес всеки може да го види само като мине по булевардите. Не знам дали знаете за случката с горубленския дядо, който продаде на Метро, 1 дек. по средата на паркинга им за нечуваните тогава 100 $ кв.м., ама днес дори и това ни се струва евтинко, нали ? Е, толкова не са се връщали имотите
                    Е, на нас не ни остава друго, освен да пишем врели-некипели, за да знаят хората какво и как се е случило. То вече е без значение. Онзи ден разказвах на едни младежи за Феята и Ропотамо. Мислеха, че им говоря за Властелина на пръстените - и там са същите врели-некипели. Имам десет кв. м. площ пред нашата кооперация - моя собственост. Плочките изровени, питам общината - чие е задължението за тях? Те ми казват - а, това не е наша работа, вие си се оправяйте. Има и такива случаи, в които случаен човек може да влезе в ролята на собственик на такива едни малки градски парцели.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                      Ако отворим старите кадастри на ГДИС за района на бул. "Вл. Вазов", ще се натъкнем на едни доста амбициозни застроителни планове на панелни комплекси за петилетки напред чак до Враждебна - така се планираше навремето. Успяха да построят само булеварда. Подобни ниви не се връщаха, защото влизаха в графата - обекти от национално значение. Това не е Делиормана. В същото време, паралелно с това, тези земи започнаха своя нов живот - беше ясно, че панелки там няма да има, затвориха и ДК-тата в София. Но планът си оставаше, за да не могат хората да си върнат нищо, като им даваха за компенсация нещо около Богров до Кариерите. В своя нов живот тези земи започнаха да се преактуват и оттам нататък се осъществиха въпросните абракадабри, но само и единствено по геометрията на Лобачевски, в която две успоредни прави в безкрайността се пресичат. Там, в безкрайността, необезпокоявани от никого, седяха на гюме нашите хора и нещата се случваха. За 5 долара ли, за десет ли - няма значение. Става въпрос за технологията. Какво остава пък за Цариградско шосе, освен ако не става въпрос за района около разклона за Вакарел - там, на втора линия, вероятно още съществуват някакви възможности за несломимия предприемачески дух.
                      Хахаха, е тези мантри са ми много любими. Не се връщали имотите на хората, а ? Е, не знам как се е случвало връщането защото ги купувах след това ,но хората си ги връщаха и то масово, а такива като теб, днес, можете да пишете всякакви врели-некипели ама не се получава. Изобщо не ме е интересувало какви панелни квартали са искали да строят комунистите защото знаех, че вече нищо нямаше да построят и това което ти пиша днес всеки може да го види само като мине по булевардите. Не знам дали знаете за случката с горубленския дядо, който продаде на Метро, 1 дек. по средата на паркинга им за нечуваните тогава 100 $ кв.м., ама днес дори и това ни се струва евтинко, нали ? Е, толкова не са се връщали имотите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Наистина пишеш за неща които изобщо не знаеш ! Имаш ли представа какво количество парцели се продаваха по протежението на бъдещия тогава бул. Вл. Вазов ? Знаеш ли ,че един такъв парцел /нива/ го купих за 5 $ кв.м. и след като го вкарах в регулация след години и построиха булеварда го продадох на една голяма компания и с парите купих къщата в селото до Женева. Имаш ли представа колко евтини бяха парцелите на втора линия на Цариградско шосе ? Тогава маса хора си върнаха имотите и ги продаваха за без пари ама днес пишем ,че не е вярно. Е, вярно е и още как
                        Ако отворим старите кадастри на ГДИС за района на бул. "Вл. Вазов", ще се натъкнем на едни доста амбициозни застроителни планове на панелни комплекси за петилетки напред чак до Враждебна - така се планираше навремето. Успяха да построят само булеварда. Подобни ниви не се връщаха, защото влизаха в графата - обекти от национално значение. Това не е Делиормана. В същото време, паралелно с това, тези земи започнаха своя нов живот - беше ясно, че панелки там няма да има, затвориха и ДК-тата в София. Но планът си оставаше, за да не могат хората да си върнат нищо, като им даваха за компенсация нещо около Богров до Кариерите. В своя нов живот тези земи започнаха да се преактуват и оттам нататък се осъществиха въпросните абракадабри, но само и единствено по геометрията на Лобачевски, в която две успоредни прави в безкрайността се пресичат. Там, в безкрайността, необезпокоявани от никого, седяха на гюме нашите хора и нещата се случваха. За 5 долара ли, за десет ли - няма значение. Става въпрос за технологията. Какво остава пък за Цариградско шосе, освен ако не става въпрос за района около разклона за Вакарел - там, на втора линия, вероятно още съществуват някакви възможности за несломимия предприемачески дух.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          при сегашни цени смятал ли си за колко години се избива от рентата
                          при моите сметки винаги е излизало с няколко години повече от апартамент
                          Плъхчо, когато купувах Изток, за 55000 $, знаеш ли колко хора ми казваха, че съм луда ? Много ме убеждаваха, че никога няма да видя построени имотите си защото ги купих на много тъмно зелено. Маса народ, ми обясняваха, че това са много пари / с което бях съгласна / и цените ще паднат / с което не бях съгласна/ защото българите сме много бедни и заплатите са много ниски ! Какво се случи след построяването знаеш ли ? Веднага дадох апартаментите под наем за 700 $ и всички припаднаха. Сегашните цени са високи, но и доходите ни няма да са каквито са днес и то много скоро. Не бих мислила така, признавам си, знам ,че дори и днес ако се купи нещо на добра локация ще е добра сделка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            при сегашни цени смятал ли си за колко години се избива от рентата
                            при моите сметки винаги е излизало с няколко години повече от апартамент
                            Идеята е по-скоро като дълготрайно вложение в актив, чиято стойност ще се повишава с годините, не толкова избиване за н брой години.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                              Пълни щуротии - хората са се страхували дори малък бизнес да завъртят. Тогава хората, особено младите към този момент, нямаха никакъв страх, защото не знаеха за какво става въпрос - че всичко е пунта мара и трансформация на политическа власт в икономическа чрез поколенчески и партийни-комсомолски взаимосвързаности. Всичко извън този кръг изгоря, нищо не остана. Убиха на хората предприемчивия дух. Колкото до парцелите - хората може да са мързеливи, но не и глупаци, дето ще ти продадат парцелите си без пари. После - какви парцели? Първо - връщане на собственици, което почти никога не се случва, защото става замяна с компенсиран такъв заради ЗУТ и ГДИС, който не струва, а онзи в реалните граници отива в ръцете на нашите хора - наистина без пари. Кой не помни комисиите на Антоан Николов? Така вървяха парцелите. Ами мафиотите от "Софийски имоти", кой режеше баницата и кому даваха от нея - пак нашите хора. Срамно е да се говори за това и не става въпрос за успели и неуспели, а за една огромна неправда.
                              Наистина пишеш за неща които изобщо не знаеш ! Имаш ли представа какво количество парцели се продаваха по протежението на бъдещия тогава бул. Вл. Вазов ? Знаеш ли ,че един такъв парцел /нива/ го купих за 5 $ кв.м. и след като го вкарах в регулация след години и построиха булеварда го продадох на една голяма компания и с парите купих къщата в селото до Женева. Имаш ли представа колко евтини бяха парцелите на втора линия на Цариградско шосе ? Тогава маса хора си върнаха имотите и ги продаваха за без пари ама днес пишем ,че не е вярно. Е, вярно е и още как

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Не знам как се отписват и взимат апартаменти от БОДК, но със сигурност знам, че дипломатите не живеят в ап. на БОДК ,само. Парцели се купуват от собственици, които са толкова мързеливи ,че не искаха да помислят дори ,че София, се развива ,дори не си правеха труда да се поинтересуват какво се предвижда в бъдеще. Продаваха ги масово за без пари тогава ,сега вече може и да съжаляват много, но е късно. След 1991 г. вече беше извършена реституцията и тогава магазините и ресторантите вече бяха частна собственост в голямата си част. Тогава обаче бяха много скъпи, след някоя и друга година нещата се промениха ,а сега, сега ще си замълча какво е мнението ми за тях
                                Много хора, тогава като живи свидетели се страхуваха дори малък бизнес да завъртят, а това беше златното време и днес се кълнат ,че това е било невъзможно или си измислят всякакви оправдателни неща пред себе си и злобеят с/у успелите. Жалко е да се четат подобни пасквили !!! Наистина е тъжно, много тъжно.
                                Пълни щуротии - хората са се страхували дори малък бизнес да завъртят. Тогава хората, особено младите към този момент, нямаха никакъв страх, защото не знаеха за какво става въпрос - че всичко е пунта мара и трансформация на политическа власт в икономическа чрез поколенчески и партийни-комсомолски взаимосвързаности. Всичко извън този кръг изгоря, нищо не остана. Убиха на хората предприемчивия дух. Колкото до парцелите - хората може да са мързеливи, но не и глупаци, дето ще ти продадат парцелите си без пари. После - какви парцели? Първо - връщане на собственици, което почти никога не се случва, защото става замяна с компенсиран такъв заради ЗУТ и ГДИС, който не струва, а онзи в реалните граници отива в ръцете на нашите хора - наистина без пари. Кой не помни комисиите на Антоан Николов? Така вървяха парцелите. Ами мафиотите от "Софийски имоти", кой режеше баницата и кому даваха от нея - пак нашите хора. Срамно е да се говори за това и не става въпрос за успели и неуспели, а за една огромна неправда.

                                Коментар

                                Working...
                                X