IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дядо Бъфет цепи мрака -вижте само за няколко месеца ,са направили 120%- купили са тези акции

    67,72 USD+36,96 (120,16%)последните 6 месеца -
    Occidental Petroleum Corporation
    NYSE: OXY

    Януари акциите са стрували само 32 долара-дори грешка ,всъщност са ги купили преди седмица ,реално очакват още ръстове

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дървосекача Разгледай мнение
      Ми какво да ти кажа колега, аз съм един от тия. В Европата когато взимаш рейт от 800 евро на ден, държавата ти отдържа 40% данъци, трябва да си платиш и осигуровки и тн и накрая оставаш с нещо малко повече от стандартна заплата. В БГ обаче си правиш фирма и плащаш 10%, докато се осигуряваш на минимална заплата. Затова е далавера да си фрийлансър в БГ. Тези рейтове са стандартни, дават ги навсякъде.
      Всичко ок, но с това осигуряване на мин.р зап имаш къде да те пипнат, а в същото време ако наистина докарваш печалба 15К и нагоре на месец е много по-добре да си я пишеш всичката като заплата - хем ще спетиш разходи, хем ще трупаш за пенсия, хем няма да влачиш каса до края на годината и разпределението на дивидент.


      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дървосекача Разгледай мнение



        Ми какво да ти кажа колега, аз съм един от тия. В Европата когато взимаш рейт от 800 евро на ден, държавата ти отдържа 40% данъци, трябва да си платиш и осигуровки и тн и накрая оставаш с нещо малко повече от стандартна заплата. В БГ обаче си правиш фирма и плащаш 10%, докато се осигуряваш на минимална заплата. Затова е далавера да си фрийлансър в БГ. Тези рейтове са стандартни, дават ги навсякъде.
        Да ,разбрах. Мерси колега. Вие коя агенция използвате ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Как да не дават. Напротив в Дъблин и Мюнхен има развит пазат за контрактори, много по развит от България. И сега всико е отдалечена работа, няма значение къде си. 10-15k на месец се правят само с 40-80 долара на час. Агенциите за почасова работа блокираха Русия, Беларус и Украйна които доминираха в тоя рейндж с опитни програмисти и сега има голяма дупка която се запълва с наддаване и уплътняване на часовете. Вече ако искаш можеш да работиш и по 100 часа на седмица по 40-80 долара на час тва е по 4-8К на седмица и отгоре.
          Аз се стреснах зашото заплата и фрилансър не ми се връзват..Фрилансърите тук дават бидове на проект. и часове не съм чувал да се броят Работят си с техен хардуер и прашат кода. Клиента си го проверява и компилира. Ако е на час е контрактор, има ремоте логин и т.н., трябва д асе застрахова зашото има достъп .В Европа искат ли застраховка liability за контрактори ? Все пак за мен е изненадвашо , че има рейтове по $80 в Европа. Очаквам да се получи масова емиграция на френски програмисти към България и Румъния. Румъците съшо са с 10% плосък данък , нали ? Кои са по-известните агенции за фрилансъри ? Upwork ?
          Last edited by segato; 17.05.2022, 08:31.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Какви са тия фрилансъри на месечна заплата ? $15к на месец са $180к годишно. Дъблин и Мюнхен не дават такива заплати. Много ше се изненадам ако има такива заплати в България освен високите нива в Uber.
            Как да не дават. Напротив в Дъблин и Мюнхен има развит пазат за контрактори, много по развит от България. И сега всико е отдалечена работа, няма значение къде си. 10-15k на месец се правят само с 40-80 долара на час. Агенциите за почасова работа блокираха Русия, Беларус и Украйна които доминираха в тоя рейндж с опитни програмисти и сега има голяма дупка която се запълва с наддаване и уплътняване на часовете. Вече ако искаш можеш да работиш и по 100 часа на седмица по 40-80 долара на час тва е по 4-8К на седмица и отгоре.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Какви са тия фрилансъри на месечна заплата ? $15к на месец са $180к годишно. Дъблин и Мюнхен не дават такива заплати. Много ше се изненадам ако има такива заплати в България освен високите нива в Uber.
              Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
              Колегата каза заплата $10-15к на месец за фрилансър колега. Никой не говори за контрактори и емплоита.

              Ми какво да ти кажа колега, аз съм един от тия. В Европата когато взимаш рейт от 800 евро на ден, държавата ти отдържа 40% данъци, трябва да си платиш и осигуровки и тн и накрая оставаш с нещо малко повече от стандартна заплата. В БГ обаче си правиш фирма и плащаш 10%, докато се осигуряваш на минимална заплата. Затова е далавера да си фрийлансър в БГ. Тези рейтове са стандартни, дават ги навсякъде.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Не, само такса смет Цапаш бе селски ...
                А който плаща знае какво се плаща

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Айде да не гледаме винаги в чуждата паничка и да смятаме яденето според собствената си ситост. Апартаментите ги споменах за да припомня на загубилите връзка с реалността , че всеки има някакво наследство и подмятанията, че който се мота с покупките и ше бъда наемател на някой панелен лорд са смешни. Ако ги продадем ше трябва например да се плашат данъци, има и други причини и е по-лесно разправиятя да се отложи зашото няма причина да се решава точно сега. Сравнението на София с Ница е като да сравняваш апартамент в центъра на Ихтиман с подобен апартамент да кажем в Банишора. Ако има апартаменти в Ихтиман на цени подобни на апартаменти в Банишора нешо не е наред Не познавам Ихтиман и може да се окаже добър град, давам го просто за пример , че не може да се сравняват механично топ райони в различни градове ако градовете са на различни нива. Ако искаш да си в най-добрия район на Ница , цената ше е 2-на на топа на София , но това е все едно да сравняваш апартамент до НДК с такъв в центъра на Ихтиман. Там допускам , че разликата ше е 5-10-пъти. Подобно е ситуацията и като сравняваш да кажем Трестевере в Рим и Центъра на София. Освен това аз пуснах линкове за апартамент до порта на Ница с такъв до университета , а тези райони не са толкова несравними.

                  Колкото за данъците и с кой ше си кажеш 2 думи, трябва да отидеш там и после да раздаваш съвети, Какви данъци наследство ? Вие в България апартаментите на лично име ли си ги купувате ? Не сте ли чували за тръст или поне да ги купиш през компания с ограничена отговорност ? Един наемател да се хлъзне в банята, кой ше му плаща pain & suffering (както и да се дефинира в България) ? С английски вече и в Занзибар може да се живее ок. Ница има голяма руска, английска и италианска говоряши обшности, даже сигурно има 3-4000 българи от хората които на наричате "гастари" така , че няма да има проблем с псувните. Освен това е нормално да знаеш или да научиш езика ако ше се настаняваш някъде за по-дълго време, това ше ти го каже всеки "гастар".

                  САП доколкото знам е далеч от топ компаниите а не са и стартъп. Май взимаха основно индийци от инфосис. Недей да си правиш изводи по тях. Топ компаниите освен високо заплашане осигуряват детски градини, храна в офиса, химическо чистене и т.н. само да не се разсейва човек и ако може да работи 24/7. Сега покрай КОВИД не знам как е, а и след краша на борсата се чува за lay-offs, което пък трябва да Ви стресне малко защото ако тук технологичните компании почнат да кихат, в Германия, Франция и UK ще кашлят а в София ще се насерат и не знам кой ше Ви наема панелките.


                  Този ти пост ,ме наведе на мисълта за начините за купуване на жилиша. Как купувате жилиша в България ? Има ли някаква абстрактна форма да се купи жилище през компания или тръст и после да се сменят принципалите а не да се прехвърлят жилишата ?
                  Как купуват ли? По занижена цена официално, та като им го натопорчи някой измамник - горят с 60-70% от кеша Те така.
                  Един Ум Белия Делфин тука обясняваше глупости от рода 40% данък наследство в немско - ми истината е че е 0% до първите 200м2 жилищна площ, чиста без тераси, мазета и сервизни помещения Чул е от някоя прелитаща чайка сигурно, местен тъпигьоз

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                    Индийски компании искат да отварят офиси в България бе колега. Какво Ви говори това ? А какво Ви говори факта, че правителството искаше да вдигне максималния осигуритен праг с 400 лева и ИТ компаниите изпишяха ? Ми инфлацията от последната промяна през 2018 е поне 30% естествено че ше вдигнат прага поне с 13% , даже е закъсняло. Ако това ше Ви бутне какви претенции имате ?
                    Индийците и в момента държат телефонистите в БГтовицата, това е от години Пълен смех, тук един размахва някакво сайтче на ентусиасти дев.бг , дето няма връзка с данните на НСИ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      А конете и каруците за тях ще се въвежда ли акциз
                      Не, само такса смет Цапаш бе селски ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Като почнеш да правиш разлика между freelancer, contractor и employee ела пак да питаш. Понеже няма да се сетиш, това че някой прави 15к за месец не означава че проекта му е за цяла година или че той иска да работи цяла година. Или че в главата му са само пари.
                        Колегата каза заплата $10-15к на месец за фрилансър колега. Никой не говори за контрактори и емплоита.
                        Last edited by segato; 17.05.2022, 00:57.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Какви са тия фрилансъри на месечна заплата ? $15к на месец са $180к годишно. Дъблин и Мюнхен не дават такива заплати. Много ше се изненадам ако има такива заплати в България освен високите нива в Uber.
                          Като почнеш да правиш разлика между freelancer, contractor и employee ела пак да питаш. Понеже няма да се сетиш, това че някой прави 15к за месец не означава че проекта му е за цяла година или че той иска да работи цяла година. Или че в главата му са само пари.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Това е проблема, че знаете неща, които някой друг ви е казал и им вярвате. Не само за Гърция, а за 90% от постовете.
                            Ето от ИТ вероятно разбирате ползвайте ги тези търсачки.

                            ПП С тръст ще излезе по-скъпо от данък наследство при имот за такива пари.
                            За данък наследство да им кажа. Не се плаща нищо от деца придобили от родители...но ако е до третата година от наследството ако продаваш те набиват с 10 процента данък след приспадане на 10%...като при наемите. Държавата смята че ти е даром наследството един вид та те и облага, не те пита твоя родител може да го е купил преди 5 години, а не да му е от пррди 70 години примерно. След третата година няма проблем.
                            Инак нашите герои много филмчета са гледалЕ.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Не е точно така. От началото на пандемията западните компании привлякаха много програмисти да работят като фрилансъри(които ги няма в графиката) и там заплатите са отвратително високи, вече говорим над 10К-15К долара на месец. Покрай блокирането на руските и украинските програмисти по санкции се появи глад за специалисти в тази часова зона и заплатите скочиха само последния месец с по 10% и продължават да наддават. Това дърпа и заплатите в българия нагоре, но вече не могат да плащат българските компании и тия заплати от сайта даже изглеждат смешни тука при моя екип. На мен ми напуснаха 3ма тая година - мобилни и бакенд.
                              Какви са тия фрилансъри на месечна заплата ? $15к на месец са $180к годишно. Дъблин и Мюнхен не дават такива заплати. Много ше се изненадам ако има такива заплати в България освен високите нива в Uber.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                                Не само за Гърция, а за 90% от постовете.
                                Айде пак с локумите.

                                Коментар

                                Working...
                                X