IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Остави ме мен, вече написах че след неуспеха да купя началото на годината на някои места към момента съм почти пас.... и чакам... и аз не знам какво... нещо да се случи.....
    Написах неща от реалният свят случили се последните 2-3 месеца и какъв е пазара в момента.. Аз не харесвам да купувам в подобна среда - да се моля на инвеститора, а предпочитам те да се молят на мен...или поне да сме равнопоставени. Сега не е така.
    Демографията е фактор, а за София е добре. Има 20 000 деца кандидати за детска градина при 80 години продъжителност на живота София няма да падне под 1.5 милиона в близките 50 години. След това не знам..
    Виж за тези 600К жилища строени преди 89 година не съм сигурен колко ще изкарат още 50 години във вид желан за обитаване.
    Точно за София демографията е катастрофална. Виж разждаемостта през 90-те - наполовина е от тази през 80-те. Идните 10 години точно разжданите през 90те ще са тези, които ще движат пазара - ражданите през 80те вече са задомени. Двойно по-малко купувачи ще има, при много по-голям брой жилища - хем много ново, хем освобождаващо се старо, хем 30% празно към настоящия момент. Трагедия.
    Освен това провинцията е вече тотално обезлюдена и просто няма кой вече да приижда в София. Ресурсът е изчерпан и следва обръщане на тренда.

    Тук е горчивата истина:

    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0...80%D0%B8%D1%8F

    Освен всичко, след 2000 година половината от родените са шведчета.

    Предполагам като математик ще се съгласиш - ако град с население 2000 души загуби примерно 100 души (5%), ефектът едва ли ще се усети. Ако София загуби обаче 5%, това са едни 100к население - замисли се 100к ако изчезнат от така или иначе празните Вади и Ливади какво ще последва!

    Само една малка част от празните имоти да излезят на пазара, ще настане такава масова сеч, че свят ще ти се завие!
    Last edited by ejonny2376; 18.05.2022, 18:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ламбура Разгледай мнение
      ИНВЕСТИРАНЕТО В ЗЕМЕДЕЛСКА ЗЕМЯ НОСИ СИГУРНОСТ И РЕНТА НА ХОРАТА С ПО - МАЛКИ ФИНАНСОВИ ВЪЗМОЖНОСТИ!
      Балур по-висок от трактора е новата Обща селскостопанска политика (ОСП).

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        Аз купих 2013.
        така се прави на ДЪНОТО.
        Балъците да летят по върбите
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Последните 2 години -2007,2008 ма цените са изригвали със същите процените за същите къси прозорци от време .
          2007-2008 г. нямаше инфлация на храните.

          Заради членството в ЕС много хора решиха да купят имот, често с кредит. Имаше голямо търсене, заплатите не бяха големи и по-често купуваха двустайни жилища. И имаше икономическо оживление.

          Много стоки сега са по 2, а сравнено с 2000 г. са по 5.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение

            Не съм запознат с тази информация.

            Коментарът ми е че това увеличение с 56% е за пенсионерите а те не са основни потребители на стоки , жилища, услуги.
            56% звучи много но в реално изражение , колко е средната пенсия и достатъчна ли е.
            56% е за минималната пенсия - 300 до 467 (370+60+10%*370). За "големите"(1000+) е 20%
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • ИНВЕСТИРАНЕТО В ЗЕМЕДЕЛСКА ЗЕМЯ НОСИ СИГУРНОСТ И РЕНТА НА ХОРАТА С ПО - МАЛКИ ФИНАНСОВИ ВЪЗМОЖНОСТИ!

               

              Коментар


              • https://www.investor.bg/novini/130/a...-lihvi-352415/
                Оли Рен: ЕЦБ трябва сравнително бързо да сложи край на негативните лихви

                Да се позволи на инфлационните очаквания да излязат извън контрол "вреди много на ценовата стабилност", смята гуверньорът на финландския регулатор

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                  А знаеш ли пенсионерите какво говореха преди три месеца, когато ковид добавката щеше да отпада? "ДПС-то ни ги даде, а тези ще ни ги вземат".
                  Не съм запознат с тази информация.

                  Коментарът ми е че това увеличение с 56% е за пенсионерите а те не са основни потребители на стоки , жилища, услуги.
                  56% звучи много но в реално изражение , колко е средната пенсия и достатъчна ли е.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    Досега не съм прочел един понижител да е купил нещо през последните 10 години. Затова е тази разяждаща жлъчката злоба.
                    Аз купих 2013.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение


                      За пенсионерите се отнася 56%
                      А знаеш ли пенсионерите какво говореха преди три месеца, когато ковид добавката щеше да отпада? "ДПС-то ни ги даде, а тези ще ни ги вземат".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                        Че кога ти остава време да киснеш тука денонощно, докато обикаляш ски курорти и безкрайни плажове.
                        Ама верно сте банда комици тука. Обикалят Европата, живеят в центъра на Париж и Лондон, пък накрая рутят имотите в инвестора 10 години, нон стоп, докато хората купиха, изплатиха и избиха.
                        Сложнички са тия въпроси за тебе, не се напрягай!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          За предишната не знам, ама за тази много хора познават от години за следващите 6 месеца спада, а то цените са по 2 или по 3 от тогава....:-)
                          Последните 2 години -2007,2008 ма цените са изригвали със същите процените за същите къси прозорци от време .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            p.s. Да не говорим, че с лекота и останалите ти глупости бих оборил /дето плямпаше, че не съм бил на ски-курортите, които изредих, а съм овършал 2/3 от Алпите/ и прочее... просто не си губя времето с такива като тебе.
                            Че кога ти остава време да киснеш тука денонощно, докато обикаляш ски курорти и безкрайни плажове.
                            Ама верно сте банда комици тука. Обикалят Европата, живеят в центъра на Париж и Лондон, пък накрая рутят имотите в инвестора 10 години, нон стоп, докато хората купиха, изплатиха и избиха.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Написах ти вече ама не четеш.... Не го интересува - всички купили от него до момента са с кеш....
                              Кеш кеш много кеш, трябва да си намери мястото, че през банката трудно ще му докажеш произхода...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Юлката е прогнозирал цените при предишната криза и е познал ,какво му пречи да познае и сега ?
                                За предишната не знам, ама за тази много хора познават от години за следващите 6 месеца спада, а то цените са по 2 или по 3 от тогава....:-)

                                Коментар

                                Working...
                                X