Първоначално изпратено от nkavrakov1982
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнениеПазарът на недвижими имоти се срива глобално. Основната причина, разбира се, са увеличаващите се лихви по заемите. Просто кредитополучателите изпитват сериозни проблеми вече да си плащат вноските. А сривът на този пазар е свързан със срив на всички останали пазари, защото, първо, по високите вноски изяждат допълнително от дохода на кредитополучателите и, второ, предизвиква срив в потреблението на други стоки и услуги.
Ако затягането на централните банки не обърне посоката си скоро, предупрежденията за прекалено затегната парична политика, която ще доведе до сериозна рецесия ще се материализират. Но е ясно, че централните банки няма да спрат затягането, докато инфлационният натиск не отслабне. Така че затегнете коланите!
“През последното десетилетие притежаването на къща означаваше лесни пари. Цените нарастваха надеждно в продължение на години и след това станаха странно еластични в пандемията. И все пак днес, ако вашето богатство е вързано с тухли и хоросан, е време да се изнервите. Сега цените на жилищата падат в девет от най-богатите икономики.
Спадовете в Америка засега са малки, но на най-агресивните пазари вече са драматични. В полудялата по търсенето на жилища Канада жилищата струват 9% по-малко, отколкото през февруари. Тъй като инфлацията и рецесията дебнат света е вероятно задълбочаване на корекцията - дори агентите по недвижими имоти са мрачни. Въпреки че това няма да взриви глобалните банки, както през 2007-09 г., то ще засили спада, ще остави кохорта от хора с разбити финанси и ще започне политическа буря.”
копирано от Ф.Б
Ю.ВОстанете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс
Коментар
-
Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
Ай стига с тия цени,надухте ми главата.
Кой Ви е виновен питам аз че не можете да си управлявате разхода?
Яйца се купуват на големи опаковки по 60 бройки,идват на около и под 0,30 стотинки,преди се подстригвах за 10 лева ,сега в центъра на София съм си намерил мъжко на 4,99 лева,щото жената не си прави безмислени лафове,а печели от оборот,и бачка така 20 години.
После млечни ,иди в магазините на мандра Фаворит милк,и аз ще ти върна парите ако не ти хареса,биволско сирене мирише на мляко на 12*13 лева,кашкавал на около 16,17 лева,има и други алтернативи,и до Турция се ходи и така шопинг зразходка ,къде е това мляко на 4 лева ?
Мляко купувам под 3 лева ,на 4 да си го пие който иска ,то и без това подува корема и е вредно ...пъстървата ,да там цената е такава не може избяга ,но има и алтернативи ,на някои морски риби ,които са под тази цена ,сезонни...за всичко има алтернативи,но Вие си карате на ангро
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
Ей,сигурно там си бил на докторския празник.Last edited by bulgarian lev; 23.10.2022, 00:31.Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс
Коментар
-
Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнениеhttps://www.capital.bg/politika_i_ik...a_v_bulgariia/
Новите наематели са вече тук
Заводи, хотели, заведения, шивашки фабрики вече активно наемат персонал от чужбина.
Попълненията са основно от Киргизстан, Узбекистан, Турция, Украйна и годишно са по около 5-6 хиляди.
Процедурата, макар и олекотена напоследък, още е тромава и отнема поне 3 месеца....дори само зимата да карат тук им е по-евтино.
Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс
Коментар
-
Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
Ми така е, дивият улов е най-добре, отделно норвежката скумрия е по-евтина от разните шарани, пастърви и др подобни тъпкани с хормони боклуци.
Сега излезе и доста Паламуд, който идва към Варна да си вземе, страхотен е, едър и мн мазен.
Коментар
-
Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
Доспатска пъстърва ядох миналата седмица в Огняново. Ограничена бройка, затова я има рядко в менюто. Вкусът беше различен. Никакви развъдници. Яз. Доспат е развъдника.
Коментар
-
Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
Полезната риба е морската.Дори най-тъпата норвежка скумрия е по полезна от една БГ пъстървичкаОстанете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс
Коментар
-
Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
Полезната риба е морската.Дори най-тъпата норвежка скумрия е по полезна от една БГ пъстървичка
Сега излезе и доста Паламуд, който идва към Варна да си вземе, страхотен е, едър и мн мазен.Last edited by better; 22.10.2022, 23:29.
Коментар
-
Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
Аве как я ядете тая пастърва? Тва пълна химия, в развъдниците ги хранят яко с хормони + яко антиотици. Риба от развъдници - неееее!Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс
Коментар
-
Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
Няма да е временно, а ще е бавен и мъчителен процес! Това е простият отговор.ха ха
Коментар
-
Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
Аве как я ядете тая пастърва? Тва пълна химия, в развъдниците ги хранят яко с хормони + яко антиотици. Риба от развъдници - неееее!
Коментар
-
Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
Какви инвеститори са тия? Утре ще хукнат да купуват злато, защото лихвите ще започнат да падат. И хайде пак - златото е крал, а кеша у киреча. Предупредиха, че лихвите не могат да бъдат задържани високи за дълго време, защото дълговете ще фалират държавите. Всичко това с високите лихви е временна мярка. Няма как 10 години да сме на отрицателни лихви и сега - хоп, ще ги направим 10%, че 20% даже. Какво става с дълговете, се пита в простата задачка.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
Не можеш ме изплашиш с лихви, но съм ужасен от цените на най-обикновени храни, които вече са до небето, това е страшното. Мляко - 4 лв. Захар - 2.70. яйца - 50 ст. Това са почти 100% за по-малко от две години - оттам се пренася на всичко, в което се ползват. Дори гледам пъстървата от Доспат е на 14лв. и ни намигат на промоция на 11лв. Що за тъпотия - 40% за година. Това ни прави най-бедни в ЕС и най-уязвими - голям дял от дохода за храни, някои основни са дори по-скъпи от тези в западни държави. Та, ако лихвите доведат една лека рецесия и мини криза на имотите (20%?) хич не ми пука стига да се кротнат търговците. Всяка седмица някой продукт е нов, почна играта с грамажи и разфасовки, пълна програма.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнениеКешът вече е крал, не златото
Инвеститорите виждат в силния долар хедж срещу възможна по-дълбока рецесия
13:30 | 15 октомври 2022
Автор: Николета Рилска
Въпреки че златото отдавна се смята за сигурно убежище във времена на пазарна волатилност, инвеститорите всъщност се оттеглят от метала сега, насочвайки се към друг актив - парите, пише Yahoo Finance.
Цените на златото паднаха с 2,2% в сряда след съобщения, че Федералният резерв на САЩ може отново да повиши лихвените проценти, този път със 100 базисни пункта (б. п.). Част от причината за спада в цените на златото е, че инвеститорите реагират на новината за това потенциално увеличение на лихвените проценти, което може да накара икономиката да навлезе в пълна рецесия. Това ги кара да изоставят благородния метал в полза на кеша.
Основи на инвестициите в злато
Инвестицията в злато може да е най-старата в света и все още е опция, която много хора използват. Обикновено тя се разглежда като възможност за хедж срещу инфлацията, тъй като стойността на метала обикновено е независима от други активи като акции и облигации.
Има много начини за инвестиране в злато, включително чрез закупуване на физически кюлчета; закупуване на висококачествени златни бижута; инвестиране във фючърси; или използване на взаимен фонд, обвързан със златото.
Защо инвеститорите предпочитат пари в брой пред злато?
Инфлацията е силно ускорена в САЩ в момента - всъщност тя достига нива, каквито не са виждани от десетилетия насам. Като част от плана за борба с увеличението на цените, Фед повишава лихвените проценти от началото на годината, като планира да го направи отново на следващото си заседание. На практика това затруднява американците да получават заеми, което означава, че ще циркулират по-малко пари и инфлацията ще се забавя. Една от последиците от това може да е рецесия, но служителите на Фед решиха, че борбата с инфлацията е по-важна.
Друго въздействие на по-високите лихвени проценти е скок в стойността на долара. Той се търгува на нива спрямо британския паунд и еврото, каквито не е достигал от дълго време. Докато това означава, че пътуването на един американец до Лондон, например, ще му излезе по-евтино, отколкото преди няколко месеца, инвеститорите виждат в долара силен хедж срещу възможна по-дълбока рецесия.
Активно управляваните взаимни фондове записват най-добрата си година от 2009 г. насам, като разпределят повече от своите активи в кеш.
На фона на силния долар и високите лихвени проценти, парите в брой не са за пренебрегване и дори могат да донесат стабилна възвръщаемост, подобна на тази при депозитните сертификати (CD).
Цените на златото се понижават, тъй като все повече инвеститори се отказват от благородния метал в полза на кеша. Това отчасти се дължи на нарастващите лихвени проценти, помпащи силата на долара, който се използва като убежище в лицето на възможна предстояща рецесия.
- 2 Харесвания
Коментар
Коментар