IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    Средният размер на ипотечните кредити:
    https://www.google.com/amp/s/m.inves...-g-321020/amp/

    Пиша за общото увеличение на вноската, не на лихвата...явно и ти не си прекрачвал праг на банка като Нрадев
    Прага на банката съм го прекрачвал доста повече пъти отколкото ти и за доста по-големи неща. За теб 50 лева може да са нищо, ама за хората които са на средна заплата или по-ниска е значителна част от доходите им. Генерално мисълта ми беше, да не оставаш с впечатлението, че ще вдигнат лихвата с 0.5%, до месец-два ОДИ (референтен лихвен процент) по кредити в лева ще нарастне, тъй като вече някои банки предлагат депозит с 0.5% лихва.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Прав си за справянето с кредита, но защо си мислиш, че се перча? Просто се наслаждавам / и не само аз, а цялата ми рода/ на тази покупка. Ако с нещо се перча, това е локацията, която е мегатоп. Избирах между това и друга в Солун. Избрах родната и не съжалявам. На мен до края на дните ми , остава само една покупка на нещо дребно, което очаквам да купя, само, ако се сбъдне вашата прогноза. За разлика от понижителите, аз не съм фрустриран, а напълно спокоен, люпя семки и чакам дали ще се сбъдне вашия момент или няма да се сбъдне. Нямам никакви притеснения и терзания за разлика от вас.
      Ти вземи напиши книга,със заглавие името на темата,имаш време,остави нещо реално след себе си...Реален актив книга за темата в Инвестор...ще бъде хит на пазара...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Той ще се справи кредита. Просто не си обяснявам тези хвалби и перчене до небесата, за някакви 40 квадрата в провинциален град, дето струват колкото 2-3 заплати на някои хора...Все едно е купил пентхаус в Манхатън.
        Прав си за справянето с кредита, но защо си мислиш, че се перча? Просто се наслаждавам / и не само аз, а цялата ми рода/ на тази покупка. Ако с нещо се перча, това е локацията, която е мегатоп. Избирах между това и друга в Солун. Избрах родната и не съжалявам. На мен до края на дните ми , остава само една покупка на нещо дребно, което очаквам да купя, само, ако се сбъдне вашата прогноза. За разлика от понижителите, аз не съм фрустриран, а напълно спокоен, люпя семки и чакам дали ще се сбъдне вашия момент или няма да се сбъдне. Нямам никакви притеснения и терзания за разлика от вас.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

          Разкрий схемата на оня дето се е запътил към немско, че иначе съвсем ще изпука от глад. Имоти няма да имате, ама поне да крадете зеле ви бива.
          Нищо не крадем.Плащаме си,цени народни.
          Реално под 50%от обявените на етикета .Всичко е на каса,маркира се и си заминаваш.
          Всяка система си има дупки,те те цакат с хиляди други неща ,в крайна сметка и ние имаме право да платим разумна цена.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

            Не знам какво и къде е купил, но ориентировачно спомена Лазур, който винаги е бил желаният квартал заради Морската и плажа. Преди няколко дни проучвах за един от крайните квартали от правилната страна на града. Панелка, коптор на последен етаж, не се продава за по-малко от 1000е., ако е след някакъв ремонт - 1200е. Точните думи на колегата бяха: "Няма апартаменти!".
            При тази фаза на пазара е така,предлагане нула.Цени до космоса +нула предлагане...
            Така е било и преди 10 години.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Хахаха, и двамата сте супер забавни, аз като реален играч /не имагинерен като вас/, съм бил съдлъжник по четиристаен апарт, закупен през 2007г, и знам прекрасно с колко му се вдигна вноската през 2011г. от Пощенска банка. Вие само си чешете езиците, дано ви има във форума след две-три години да сравняваме и обсъждаме.
              Потребителският ми на ЧСИ, като дял от една четвърт на покупната цена на маломерка в Бургас, при 440м2. притежание в Столицата, ти какви субстанции взимаш Бога ми?!
              Ами аз съм тук от 2006, още преди такива читатели на Блиц като тебе да се пръкнат.

              Имаше хора с пъти по-богати знания и с които дискусията (вкл. и спора) беше истинско удоволствие.

              Читателите на Блиц освен да свалят нивото както с разсъжденията, така и с евтиния си речник, не знам какво друго...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение


                Това не доведе до спад в цените.

                Е, това, ако е сбъднатата ти прогноза, здраве му кажи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Стига !
                  Лордиевич е купил маломерна в Бургас с потребителски,там пък лихвите ще пръскат кръв направо.
                  Стига,че ще му стане лошо.
                  Той има и друга опция.
                  Скоростно да се заеме да напише авторска книга за имотите и така с продажбите от нея да си направи постъпления и да спаси маломерната,щото дадат ли го на ЧСИ заради потребителския....не ми се говори...
                  Той ще се справи кредита. Просто не си обяснявам тези хвалби и перчене до небесата, за някакви 40 квадрата в провинциален град, дето струват колкото 2-3 заплати на някои хора...Все едно е купил пентхаус в Манхатън.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Стига !
                    Лордиевич е купил маломерна в Бургас с потребителски,там пък лихвите ще пръскат кръв направо.
                    Стига,че ще му стане лошо.
                    Той има и друга опция.
                    Скоростно да се заеме да напише авторска книга за имотите и така с продажбите от нея да си направи постъпления и да спаси маломерната,щото дадат ли го на ЧСИ заради потребителския....не ми се говори...
                    Не знам какво и къде е купил, но ориентировачно спомена Лазур, който винаги е бил желаният квартал заради Морската и плажа. Преди няколко дни проучвах за един от крайните квартали от правилната страна на града. Панелка, коптор на последен етаж, не се продава за по-малко от 1000е., ако е след някакъв ремонт - 1200е. Точните думи на колегата бяха: "Няма апартаменти!".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Вече съм им намерил цаката.
                      В Кауфланд пазарувам зеленчуци за стотинки.Онзи ден отворих една позната,купи си банани жената 2 килограма за ..познай 0.66 стотинки.
                      Има 2 схеми с електронните везни,които ще запазя за себе си,дори пред очите на касиерката ги маркирам,плащам и излизам.
                      Домати за левче,6 килограма зеле за 1.90 лева.
                      Даже мога да ти сканиран и касовите бележки да ги видиш...
                      И още и още топ промоции,но трябва акъл да има човек,Вие не знаете каква храна да ядете,купувате най вредните боклуци пък за промоции,врътки и цени да ви отварям е безмислено мисля...
                      Разкрий схемата на оня дето се е запътил към немско, че иначе съвсем ще изпука от глад. Имоти няма да имате, ама поне да крадете зеле ви бива.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Стига !
                        Лордиевич е купил маломерна в Бургас с потребителски,там пък лихвите ще пръскат кръв направо.
                        Стига,че ще му стане лошо.
                        Той има и друга опция.
                        Скоростно да се заеме да напише авторска книга за имотите и така с продажбите от нея да си направи постъпления и да спаси маломерната,щото дадат ли го на ЧСИ заради потребителския....не ми се говори...
                        Хахаха, и двамата сте супер забавни, аз като реален играч /не имагинерен като вас/, съм бил съдлъжник по четиристаен апарт, закупен през 2007г, и знам прекрасно с колко му се вдигна вноската през 2011г. от Пощенска банка. Вие само си чешете езиците, дано ви има във форума след две-три години да сравняваме и обсъждаме.
                        Потребителският ми на ЧСИ, като дял от една четвърт на покупната цена на маломерка в Бургас, при 440м2. притежание в Столицата, ти какви субстанции взимаш Бога ми?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Ако кредита му не е голям - няма да усети кой знае колко вноската, спокойно...
                          ===
                          Но последните две години са теглени кредити много над 100 хил. лв.
                          Лично познавам хора с близо 3 бона мес. вноски!
                          А това вече е сериозна сума!

                          Абсурдно е да средната ипотека да е само 100 бона, а същевременно средната цена да гони 2 хил евра...
                          Чак толкова още не се езамогнал масовия българин, че да вади с лекота разликата от 2-300 бона примерно!
                          Има някаква заигравка с цифрите тука, но не съм се ровил в статистиката на БНБ/
                          Всичките тези години на евтини пари замъглиха мозъка на много,много хора...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Ти не схващаш ли че ако теорията ти е вярна дали ше имаш 300к сега в кеш или във жилише няма значение зашото 300к са 300к независимо колко струва нафтата. Твоята логика би работила само ако жилишето струва 60 тона нафта. На всичкото отгоре повечето жилиша в момента губят пари така , че ако нафтата се вдигне хората щат не щат ше трябва да си купят нафта и ше трябва да вземат парите отнякъде. Това как някой ше е притиснат от кредитори и няма да продава не знам как си го представяш. Кредита си е кредит и ако не можеш да си плащаш банката продава залога (който често е самия имот) и си взима дължимото. Ако остане нещо се връша на кредитополучателя. Банката обаче няма интерес д агони най-високата възможна цена зашото така или иначе ше получи само дължимите пари така , че много по-изгодно за кредитополучателя е сам да продаде апартамента , да си плати на банката и да задържи разликата, зашото ако банката продава имота разлика най-вероятно няма да има. Та не знам какъв процес е при теб "притискането от кредитори" но обикновенно не става въпрос за избор и няма много опции.
                            Те не могат да вземат,че банките са оценили имотите много ПОД пазарната надута цена.Разликата е със самоучастие или потребителски.
                            Както каза удрят имота на тезгяха,съдират 20 кожи чрез ЧСИ и всичко е тип топ.
                            На това му викат в банковите среди управление на имоти.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              И двете ти прогнози не се сбъднаха. А, и ти нищо не си спечелил от писаниците ти, освен подигравки. Другото мрънкало също.
                              Ето, давам ти пример с моят потребителски, който изтича през април 2026г. Ще ти дам точен разчет когато ми вдигнат лихвата с колко %. Да сравним този привлечен ресурс с колко ми е утежнил бюджета спрямо инфлацията на бързооборотните стоки..става ли?
                              Е как да не се сбъднаха ?
                              Първата се сбъдна,там прогнозирах криза,събитие, с дата,месец,всичко.
                              Това не доведе до спад в цените.
                              Още когато се видя че наливат пари ,коментирахме че това не е реална криза
                              Кризата се реализира сега ,с инфлацията.
                              В началото,още преди войната писах че инфлацията ще принуди банките шоково да вдигнат лихвите.Това е факт в цял свят,идва и у нас !!
                              Очаквам разчета !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Стига !
                                Лордиевич е купил маломерна в Бургас с потребителски,там пък лихвите ще пръскат кръв направо.
                                Стига,че ще му стане лошо.
                                Той има и друга опция.
                                Скоростно да се заеме да напише авторска книга за имотите и така с продажбите от нея да си направи постъпления и да спаси маломерната,щото дадат ли го на ЧСИ заради потребителския....не ми се говори...
                                Ако кредита му не е голям - няма да усети кой знае колко вноската, спокойно...
                                ===
                                Но последните две години са теглени кредити много над 100 хил. лв.
                                Лично познавам хора с близо 3 бона мес. вноски!
                                А това вече е сериозна сума!

                                Абсурдно е да средната ипотека да е само 100 бона, а същевременно средната цена да гони 2 хил евра...
                                Чак толкова още не се езамогнал масовия българин, че да вади с лекота разликата от 2-300 бона примерно!
                                Има някаква заигравка с цифрите тука, но не съм се ровил в статистиката на БНБ/

                                Коментар

                                Working...
                                X