IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Да, същият сценарий се готви и за България. Просто при нас нещата се случват с няколко месеца закъснение.
    Сега ти ни кажи с колко са поевтинели жилищата в Турция през последната година.
    Сценария с Турция и изобщо Турция изобщо не я споменавай поради много,много причини .
    Турция е огромна държава,и това което се случва в Турция няма аналог .Икономиката на Турция също е уникална,и пак няма как да сравняваме.
    Дори с тази 70% инфлация в момента и шока за турците пак им мегдан да в абсорбират с производство,икономика и заетост докато у нас ,изобщо не можем да коментираме
    ​​​​​​​Ти само мини през новия мост дето Ердоган го построи и после ми давай примери с Турция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение



      В момента турците гледат като пуснати от клетката,тук е масова беднотия и всичко се е овълчило,цените гонят българските ,заради инфлацията ,така че ти се моли да не стане като в Турция щото няма да има какво да ядеш ,но разликата с Турция е че в Турция паричната политика на практика липсва
      Да, същият сценарий се готви и за България. Просто при нас нещата се случват с няколко месеца закъснение.
      Сега ти ни кажи с колко са поевтинели жилищата в Турция през последната година.
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        Възможно е и да ми е грешна сметката. Нямам свръхестествени способности да предсказвам бъдещето и не съм пророк. Аз съм обикновен човек.
        Слава Богу имам къде да живея, така че не ми се налага, и нямам намерение нито да купувам, нито да продавам жилище. Затова гледам безпристрастно на имотния пазар.

        Но според мен всички, които чакат цените на имотите да се сринат, или да паднат - грешат.
        Пак ще се повторя - няма как банките да продължават да помпят имотния пазар с кредити, и цените на жилищата да спаднат.

        Също така, независимо какво се случва в Европа, лихвите в България няма да се вдигнат. В това съм убеден.
        Щом при текущата инфлация от над 20% неадекватниците от БНБ не вдигнаха лихвите, това значи, че нямат никакво намерение да го правят в обозримо бъдеще.
        Просто в България с няколко месеца закъснение ще се повтори случващото се в Турция.

        Политическата върхушка в България има набити страшно много пари в имоти - тея нямат интерес имотите им да поевтиняват, и до последно ще правят всичко възможно да осуетят/спрат вдигането на лихвите...

        Така че мога да посъветвам тея които чакат падане на цените да не се надяват много....
        Хората ти казват че не можеш да смяташ но иначе си сметнал как ще растат цените и с колко ,страхотен анализ ,направи без коментар.
        Какво си взел да даваш Турция за пример,ела в Турция и виж за какво иде реч пък тогава сравнявай.
        В момента турците гледат като пуснати от клетката,тук е масова беднотия и всичко се е овълчило,цените гонят българските ,заради инфлацията ,така че ти се моли да не стане като в Турция щото няма да има какво да ядеш ,но разликата с Турция е че в Турция паричната политика на практика липсва

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Имаш + от мен!

          Искренно ме развесели!

          Хубаво е, че има и такива съфорумци сред нас /представители на малко по-инертния сегмент/, за да може да проследим еволюцията на техните мнения с времето, понеже и спадовете следват своите фази. Засега на власт е мантрата: "Това просто няма как да стане."

          Приятна вечер, колега!
          https://www.investor.bg/evropa/334/a...cesiia-352737/

          Я виж какво говорят в Давос ,рецесия за Европа ,а търговците залагали цели 4 вече повишения на лихвите и то само до края на тази 2022 година !!
          Нямало как да стане ,да де ама тия цени и няма кой да ги плаща ,двустайния колко щял да стане,абре приятел той и 200 000 евро да стане ,насреща няма кой да ги даде..вече съвсем загубихте всякакъв разум..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            Напротив, аз пращя от познания по икономика. А вие не ги разбирате нещата.

            Банките в България няма да вдигат лихвите. Или ако го направят, увеличението ще е само козметично - някакви си 0,0... процента.

            Независимо какво пишете, цените на жилищата също няма да спаднат.

            Не знам вече по какъв начин да обяснявам на аматьори като вас, че няма как цени на ток, горива, дърво, желязо, строителни/довършителни материали, консумативи и обзавеждане да се увеличават, а цените на жилищата да падат.
            Това просто няма как да стане.
            Вие сигурно сте го гледали в някой филм, но в действителността да се случи такова нещо е невъзможно.

            Моята прогноза си остава. Ако няма някакви форс-мажорни обстоятелства:
            до няколко години(или може би месеца) стартовата цена за двустаен в София ще от 184 000 евро нагоре, или повече....
            Намали мастичката.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
              Напротив, аз пращя от познания по икономика. А вие не ги разбирате нещата.
              Имаш + от мен!

              Искренно ме развесели!

              Хубаво е, че има и такива съфорумци сред нас /представители на малко по-инертния сегмент/, за да може да проследим еволюцията на техните мнения с времето, понеже и спадовете следват своите фази. Засега на власт е мантрата: "Това просто няма как да стане."

              Приятна вечер, колега!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Напротив, аз пращя от познания по икономика. А вие не ги разбирате нещата.

                Банките в България няма да вдигат лихвите. Или ако го направят, увеличението ще е само козметично - някакви си 0,0... процента.

                Независимо какво пишете, цените на жилищата също няма да спаднат.

                Не знам вече по какъв начин да обяснявам на аматьори като вас, че няма как цени на ток, горива, дърво, желязо, строителни/довършителни материали, консумативи и обзавеждане да се увеличават, а цените на жилищата да падат.
                Това просто няма как да стане.
                Вие сигурно сте го гледали в някой филм, но в действителността да се случи такова нещо е невъзможно.

                Моята прогноза си остава. Ако няма някакви форс-мажорни обстоятелства:
                до няколко години(или може би месеца) стартовата цена за двустаен в София ще от 184 000 евро нагоре, или повече....
                https://www.capital.bg/biznes/imoti/...inite_ipoteki/

                Последните месеци на евтините ипотеки Краят на ниските лихви е непосредствено надвиснал и цикълът на покачване и затягане може да започне още през това лято !!!!!!

                Коментар


                • Е ли е вазможно да покръстите темата на ;Къде са ми имотити?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Напротив, аз пращя от познания по икономика. А вие не ги разбирате нещата.

                    Банките в България няма да вдигат лихвите. Или ако го направят, увеличението ще е само козметично - някакви си 0,0... процента.

                    Независимо какво пишете, цените на жилищата също няма да спаднат.

                    Не знам вече по какъв начин да обяснявам на аматьори като вас, че няма как цени на ток, горива, дърво, желязо, строителни/довършителни материали, консумативи и обзавеждане да се увеличават, а цените на жилищата да падат.
                    Това просто няма как да стане.
                    Вие сигурно сте го гледали в някой филм, но в дествителността да се случи такова нещо е невъзможно.

                    Моята прогноза си остава. Ако няма някакви форс-мажорни обстоятелства:
                    до няколко години(или може би месеца) стартовата цена за двустаен в София ще от 184 000 евро нагоре, или повече....
                    За съжаление съм съгласен с теб ! Коптора е здраво нагоре а бате Киро и Кокорчо помпат ли помпат инфлацията !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Демонстрираш пълна липса на базови познания по иконом. процеси.

                      Друго - БНБ не може да води самостоятелна политика и не определя активно лихвения процент - тя само отразява за предния ден на какви лихви банките са обменяли пари помежду си на м/убанковия пазар /това представлява грубо казано ОЛП в момента/. Така че ако нещо ще става - ще дойде през търговските банки -> оттам към БНБ. Първо на тях ще им секне достъпа до евтин ресурс, те ще увеличат първо % по депозитите, ще им се увеличат разходите /свие маржа/ и ще затегнат и кредитите. И това най-накрая ще се отрази в ОЛП /на последния етап/. Това е трансмисионния механизъм.
                      Напротив, аз пращя от познания по икономика. А вие не ги разбирате нещата.

                      Банките в България няма да вдигат лихвите. Или ако го направят, увеличението ще е само козметично - някакви си 0,0... процента.

                      Независимо какво пишете, цените на жилищата също няма да спаднат.

                      Не знам вече по какъв начин да обяснявам на аматьори като вас, че няма как цени на ток, горива, дърво, желязо, строителни/довършителни материали, консумативи и обзавеждане да се увеличават, а цените на жилищата да падат.
                      Това просто няма как да стане.
                      Вие сигурно сте го гледали в някой филм, но в действителността да се случи такова нещо е невъзможно.

                      Моята прогноза си остава. Ако няма някакви форс-мажорни обстоятелства:
                      до няколко години(или може би месеца) стартовата цена за двустаен в София ще от 184 000 евро нагоре, или повече....
                      Last edited by Frosty; 23.05.2022, 21:43.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Избълвал си някаква смесица от пълни небивалици и подробни лични въпроси. Ти сам избра да сравняваш София по детски градини, градски транспорт и училища, сега не ти отърва и драпаш към паркинги, университети и ливинг кост. Кажи си честно от кое село си да направим сравнението.

                        пп преди да настояваш с лични въпросчета като колко получавам, откъде ги изкарвам, каква оценка/ специалност са децата, къде живеят и подРобни, първо сподели аналогично инфо за себе си.
                        Колежке, това е анонимен форум. Опитвам да не шервам каквото и да е инфо за себе си именно зашото не можете да го проверите. Освен това какво би доказал един личен пример ? Ако Ви кажа , че съм висок 2 метра, това значи ли, че в България всички са по 2 метра ? А ако Ви кажа , че съм 2 метра и нося 34-ми номер обувки , няма ли да се зачудите дали не съм се объркал ?

                        По незнайни причини, Вие избирате да давате лични примери , които на всичкото отгоре си противоречат и когато се опиатам да ги разбера скачате като ужилена. Изберете, или не давайте лични примери, или давайте такива, които имат смисъл. Цената на образованието е слона в стаята. UOM приема към 70% от кандидатите, но цената е висока за Европа. Преди даваха кредити за ЕС студенти, вече не. Естествено е ако искате да давате правдоподобни примери трябва поне да споменете как става фокуса със сметките.

                        Другия въпрос е как децата Ви без подготовка се представят по-добре от всички останали. ТУМ приема 8% от кандидатите и има 40к студенти. Това означава, че годишно има 125к кандидати. Вашето дете трябва да е в топ 10к или по-добро от останалите 115к. Това са кандидати идваши от цяла Европа, много от които владеят немски И английски и имат и по-голям избор от специалности. Тук дори не става дума за сравнение на образованието където съм и България. Вие на практика твърдите , че средното образование е България удря в земята това в Германия, Австрия , Холандия, Швейцария, Чехия и т.н. и то без да взимате предвид , че и в тези страни хората инвестират допълнително в образованието на децата си а Виетвърдите , че в България това не е необходимо. Поради тази причина попитах каква специалност е детето Ву, зашото специалността може би, би обяснила много неща.

                        За реаултата от IELTS попитах защото това на практика единствения реален критерии при приемането на чуждестранни студенти с английски. Също така съм любопитен дали въобще имате идея за какво говорите.
                        Last edited by segato; 23.05.2022, 21:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          Това с вдигането на лихвите е кьор-фишек - дори и да ги вдигнат в Европа, в България няма да ги вдигнат. Така че моите предвиждания са за още ръст при цените на жилищата...
                          Бих добавил нещо повече към този ти бисер!

                          Не само че ще ги вдигнат, но ако в ЕС ги вдигнат с 0.25% -> тук го смятай минимум по *3 -> т.е. тук увеличението ще е с поне 0.75%! Нищо чудно и повече.

                          За момента както се вижда - банките ги шиткат по между си все още на отрицателни нива!
                          Но до 2 месеца и на това ще му се види края...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                            От целия ти пост ето това е най-важното:

                            "Мнението ми води до фалит и финансови загуби"
                            Той е обикновен тъпанар.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Демонстрираш пълна липса на базови познания по иконом. процеси. Лихвата е цената на парите. Намаляването на лихвите води до увеличаване на паричното предлагане -> оттам инфлация -> затягане на лихвите -> свиване на паричното предлагане. Това е цикъла /цикълът е затворен и не продължава вечно само в една посока/. Не знам къде заби да ни сравняваш и с Турция. Валутните режими в двете страни нямат нищо общо. Турците имат свободата да печатат лири, а ние - нямаме свободата да печатаме левове /и слава Богу/! На всеки 2 отпечатани лева първо трябва в БНБ да постъпи 1 евро! Да не навлизаме каква е функцията на фискалния резерв и прочее, че ще стане по-сложно...

                              Друго - БНБ не може да води самостоятелна политика и не определя активно лихвения процент - тя само отразява за предния ден на какви лихви банките са обменяли пари помежду си на м/убанковия пазар /това представлява грубо казано ОЛП в момента/. Така че ако нещо ще става - ще дойде през търговските банки -> оттам към БНБ. Първо на тях ще им секне достъпа до евтин ресурс, те ще увеличат първо % по депозитите, ще им се увеличат разходите /свие маржа/ и ще затегнат и кредитите. И това най-накрая ще се отрази в ОЛП /на последния етап/. Това е трансмисионния механизъм.
                              Звучи логично, но кога точно ще се случи (и в какъв мащаб), че някои хора остаряха в детските стаи
                              ​​​​

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                                Но според мен всички, които чакат цените на имотите да се сринат, или да паднат - грешат.
                                Пак ще се повторя - няма как банките да продължават да помпят имотния пазар с кредити, и цените на жилищата да спаднат.

                                Също така, независимо какво се случва в Европа, лихвите в България няма да се вдигнат. В това съм убеден. Щом при текущата инфлация от над 20% неадекватниците от БНБ не вдигнаха лихвите, това значи, че нямат никакво намерение да го правят в обозримо бъдеще. Просто в България с няколко месеца закъснение ще се повтори случващото се в Турция.
                                Демонстрираш пълна липса на базови познания по иконом. процеси. Лихвата е цената на парите. Намаляването на лихвите води до увеличаване на паричното предлагане -> оттам инфлация -> затягане на лихвите -> свиване на паричното предлагане. Това е цикъла /цикълът е затворен и не продължава вечно само в една посока/. Не знам къде заби да ни сравняваш и с Турция. Валутните режими в двете страни нямат нищо общо. Турците имат свободата да печатат лири, а ние - нямаме свободата да печатаме левове /и слава Богу/! На всеки 2 отпечатани лева първо трябва в БНБ да постъпи 1 евро! Да не навлизаме каква е функцията на фискалния резерв и прочее, че ще стане по-сложно...

                                Друго - БНБ не може да води самостоятелна политика и не определя активно лихвения процент - тя само отразява за предния ден на какви лихви банките са обменяли пари помежду си на м/убанковия пазар /това представлява грубо казано ОЛП в момента/. Така че ако нещо ще става - ще дойде през търговските банки -> оттам към БНБ. Първо на тях ще им секне достъпа до евтин ресурс, те ще увеличат първо % по депозитите, ще им се увеличат разходите /свие маржа/ и ще затегнат и кредитите. И това най-накрая ще се отрази в ОЛП /на последния етап/. Това е трансмисионния механизъм.

                                Коментар

                                Working...
                                X