IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL

    Само, че аргументите на BONI са железни, както за акциите, така и за имотите. Ти с какво се аргументираш...?....
    обиди....ту банкерка, ту брокерка.....явно някои сънувате всяка нощ кошмари с представители на тези две професии
    Аргументите и са никакви - на базата на исторически данни всеки може да каже коя инвестиция колко е донесла. Това с нищо не помага да се вземат инвестиционни решения към днешна дата. Все едно да тръбим как биткойнът е по-добра инвестиция от имотите. А относно акциите, въпросното същество Бонка (дето не е ясно изобщо този джендър от кой пол е) няма никаква, ама никаква представа какво говори - едно е да продаваш бързи кредити на баламурници, друго е да си се занимавал дълги години с материята.

    Коментар


    • Сега пак си гледам Софикса предвид икономическата обстановка чаках спад още миналата година, сега графиката ми прилича на двоен връх така, че ще почакам на есен да видя. Хем и малко да видим държавата ще я изправят ли на крака и ще спрат ли краденето или ще ни гътнат пак с избори и отново обратно в прословутия преход.... Ако се случи пъвото ще съм олл ин на борсата, независимо от очакваната трудна обстановка за фирмите в следващите 3-5 години глобално.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        https://www-24chasa-bg.cdn.ampprojec...cle%2F11533395
        Новина от днес

        2023 г. лихвите тръгват нагоре, още сега затягат режима за отпускане на кредити
        Още от тази година лихвите тръгват нагоре !
        мисля, че у нас още тази година ще започнат да вдигат лихвите по кредитите
        поне потребителски и ипотечни за населението...

        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Благодаря, ти и аз съм така. Мисля, че приключих още 2019 с недвижимите имоти доживот. Сега само следя от интерес. Най-много да сменя някога нещо за по-добро. Ще видим към какво ще се насоча за инвестиции в бъдеще, златото категорично отпадна.
          То няма много голям избор у нас. Трябва да са акции , ама първо е нужно да паднат. Аз поне си бях сложил таргет да паднат 30% и ще вляза колкото и рисково да ми изглежда заради посредниците. Засега са паднали 5%. Чакам още 25%.
          Иначе чисто прагматично като сравнение от последната година - Щатските акции са на нула , но в долари = 10%+ , а имотите в София са 28% + Логично е за мен, че в момента акциите са по-малкото зло от двете....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            В София по над 2000 са вече панелките бе човек. Какви 1500 те гонят за този луксозен апарт? Локацията няма нищо общо с Обеля, а и не виждам коя карта си гледал. Пише само Ница Запад. Обеля е гето в София, Ница е световноизвестен пристанищен град, близо до Монако и пр.

            Във Вадите и Ливадите подобни имоти са вече над 250к.
            Написано е потърси го на картата, вижда се и от снимките че е в покрайнините на града
            n the residential area of "La Lanterne"
            Освен това е комплекс с неясно каква такса. / поне 200-300 евро/, а първият е в поне 100 годишна сграда, най-вероятно без асансьор и двата с отопление на ток , а Ливадите и Вадите са нови и лЮкс....
            За мен цифрите са недвусмислени /над 2 пъти по-недостъпни както и да добавяма общи части и т.н./ и не коментирам колко гето е Обеля и колко хубаво в Ница. Важното е чаветата да имат папо на масата Както се казва щом ти аресва земи си в Ница :-))))
            И за последен път коментирам, че не правя сравнение на Ница и София, а само че цифрите на колегата са криви и за доходите, и за цените и на двете места.
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 09.05.2022, 13:57.

            Коментар


            • https://www-24chasa-bg.cdn.ampprojec...cle%2F11533395
              Новина от днес

              2023 г. лихвите тръгват нагоре, още сега затягат режима за отпускане на кредити
              Още от тази година лихвите тръгват нагоре !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                От 7 Януари ми е справката. До днес са 8%.
                За последната година от 8.5.2021 са 28%
                За мен това е доста над нормалното / би трябвало да е около 10% макс/ и със сигурност е част от балон. Подобен процент не може да е нещо друго. Ще видим какво ще се случи. - спад, застой, намаляване на темпа на ръста или продължаване по същият начин.
                Аз специално не планирам да продавам нищо дори и да има спад. Виж за покупка все повече почвам да давам назад :-)
                Благодаря, ти и аз съм така. Мисля, че приключих още 2019 с недвижимите имоти доживот. Сега само следя от интерес. Най-много да сменя някога нещо за по-добро. Ще видим към какво ще се насоча за инвестиции в бъдеще, златото категорично отпадна.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Видя ли ги на картата къде са ? Аз да поне вторият
                  Това не са топ имотите в града, а са нещо като Обеля и Света Троица на Ница.... Понеже не съм запознат с кое какво е в Ница гледам само отстоянието от центъра....
                  Идентични имоти в София като МЯСТО ще струват по 1500 примерно
                  За София нали видя от справката - Център е 1920 евро средната цена .Вече там може да си го умножиш по колкото искаш до ливинг....
                  В София по над 2000 са вече панелките бе човек. Какви 1500 те гонят за този луксозен апарт? Локацията няма нищо общо с Обеля, а и не виждам коя карта си гледал. Пише само Ница Запад. Обеля е гето в София, Ница е световноизвестен пристанищен град, близо до Монако и пр.

                  Във Вадите и Ливадите подобни имоти са вече над 250к.

                  Коментар


                  • pesimist4o na kvadrat
                    Имаш лс. по повод един по-ранен пост.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Пак се измъкваш. Конкретните обяви, които посочих, са за 6300 евро/кв.м. и 5700 евро/кв.м. в Ница - съвсем не за 15к-20к. При това за "Living Area". Сам виждаш тези 65 квадрата какво представляват там.
                      Колко според теб ще струват в София два идентични имота (квадратура, сграда, състояние и пр.).

                      Според мен - Първият - не под 400к. Вторият - не под 250к. Кое тогава е по-достъпно, ако вземем предвид 2,5 пъти по-ниски доходи?
                      Бъди поне веднъж обективен.
                      Видя ли ги на картата къде са ? Аз да поне вторият
                      Това не са топ имотите в града, а са нещо като Обеля и Света Троица на Ница.... Понеже не съм запознат с кое какво е в Ница гледам само отстоянието от центъра....
                      Идентични имоти в София като МЯСТО ще струват по 1500 примерно
                      За София нали видя от справката - Център е 1920 евро средната цена .Вече там може да си го умножиш по колкото искаш до ливинг....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                        Цените би трябвало да падат. В вдигането на лихвите доста хора ше трябва да плащат по-високи суми за кредити и като се има предвид , че живота поскъпна с 20-30% е много вероятно доста жилища да излезнат на пазара. Като се вземе предвид , че има доста нови имоти в строеж а пазара се храни главно от хора , който искат да спасят парите си от нфлацията картинката с продажбите не изглежда розова. При инфлация 10% можеш да си спасиш парите само ако имота расте с повече от 15% годишно, иначе защо ше поемаш риск, ше плащаш подръжка и т.н. 15% ръст е много малко вероятен, така , че "инвеститорите" вероятно ше се насочат другаде и цените ше тръгнат надолу. В съшото време материалите си поскъпват и това ше донесе сътесения сред строителните компании, така , че може да се стигне и до фалити, недоверие ....

                        Имотите в София са силно надценени така или иначе. В момента около НДК цените бият цените в добри квартали на Ница. Ница е доста по-малък град, но стандарта на живот е 2-3 пъти по-висок от София и няма място за сравнение. Като се вземе предвид , че във Франция лихвите по кредитите доскоро бяха 1% фксиран за 30 години а в София е 3% и май няма фиксирани лихви за повече от 5 години и ,че в Ница средната заплата е към 4000 евро а в София 1000 евро е трудно обяснимо как цените и на двете места може да гравитират около 3000-4000 евро м2.На всичкото отгоре Ница е магнит за заможни хора, идващи със спестявания докато София е привлекателна само за хора от провинцията за които 3000 лева заплата са мечтата на живота. Пазара в Ница лека-полека се успокоява и дори като , че ли тръгва надолу и София неминуемо ше го последва. В София обаче катаклизмите ше са много по-сериозни защото надценяването е по-голямо. Дори да се пренебрегнат дългосрочните наеми, там картинката е потресаваша, краткосрочните наеми са направо зашеметяваши. Тристаен апартамент в Ница и София със сходна квадратура се отдават под наем в AirBnb за 250-300 евро на нощ в Ница и 80-150 евро в София. Продажните цени и на 2-та апартамента са около 300 000 евро
                        Цените не виждам причина да паднат на този етап. Не всеки ще може да притежава имот в София, още по-малко около НДК или другите престижни квартали. В Ница, която не е столица м/у другото такива цени има в крайните и не престижни квартали и не виждам причина да правиш сравнение със София, ама ето какви са цените в Люлин 1, примерно : 1251 на квадрат при това не съм направила сравнение с Бутонец
                        В София, направо е евтино да си призная


                        Резултат от Вашето търсене на:
                        Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН,
                        Местоположение: град София
                        Под райони: ЛЮЛИН 1,
                        Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                        Средна цена на имотите в извадката: 88520 euro
                        Средна цена на кв.м: 1251 euro.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          далеч съм от мислъта, че тулата в центъра ще стане 149Е ... просто виждам как хора на служба блеят няколко години и баш по скъпите цени се мятат с хубава ипотека да добавят към заделените пари, че да изпраскат нещо 'яко' инвестиционно.

                          колко познати имаш които бухат в тули и висят по час поне по сайтовете всеки ден и колко познати имаш, които са си инвестирали парите в нещо, което може да произвежда?

                          моите повечето наблягат на тули и коли
                          Като пуснах справката за годината цените са скочили много над нормалното. Това няма как в даден момент да не се коригира / да потретя не задължително със спад , а може с дълъг застой/. А хората бухат в тула защото ги е страх за това дето имат. Не знам дали сега е момента / миналата година беше със сигурност/
                          Моите познати ме копираха бързо когато беше нужно и действаха с изключение на двама.... сигурно съм им повлиял леко...неумишлено.... За единият ми е много тъжно щото човека искаше, ама жена му го спъна. Преди 5 години имаше пари за 3 апарта..., а сега нищо. Няма как и да купи сега и да иска щото означава да си признае прецакването.

                          Бизнеса у нас е кофти нещо. Малко ще копирам Джони, но имам поредният пример пред мен . Един познат за 2-3 години разви бизнес от нулата и сега печели над 50К на месец вече. Още 2-3 години може и в пъти да надмине тези цифри.... и му пратиха НАП и Икономическа полиция.... Бизнеса му е 100% чист всичко по банка - малко транзакции за големи суми.... Та така с бизнеса у нас.... Аз също имах малък бизнес като бях на 17-18 години едно време... знам от първо лице как беше....Не искам....:-по-добре службицата :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            далеч съм от мислъта, че тулата в центъра ще стане 149Е ... просто виждам как хора на служба блеят няколко години и баш по скъпите цени се мятат с хубава ипотека да добавят към заделените пари, че да изпраскат нещо 'яко' инвестиционно.

                            колко познати имаш които бухат в тули и висят по час поне по сайтовете всеки ден и колко познати имаш, които са си инвестирали парите в нещо, което може да произвежда?

                            моите повечето наблягат на тули и коли
                            Моите предпочитат тухли, а коли съвсем малко. Има доста хора, които не ламтят и не искат в нищо да инвестират, тъй като не виждат смисъл.

                            Преди малко модерацията ми изтри анализа за колите,

                            Имам и доста познати, които си стискат 20, 30 или 80 декара в Добруджа, вземат си 3 - 5000 лв всяка година и така имат пари да разполагат.

                            Една от тях цял апартамент купи преди пандемията.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Уточни историческите цени с какво подпомагат решението да се купува или не от днешна гледна точка!
                              Тристайната тухла във Вазов в момента е сигурно около 3000., т.е. скочила е с 50% от момента, в който почнах да следя цените активно. Гарантираш ли ми, че след 3 години ще струва вече 4500, следвайки историята?

                              В момента европейските акции са на цена от 09/2017 - целият балон, натрупан от тази дата насам, вкл. и набалончването от ЕЦБ-печатарката се изпари. Даже и прословутата инфлация се изпари - мога да купя активи на цени от 2017.

                              В момента имам сериозен кеш за чистене - натрупаното през последната година.Дай ми една единствена причина да предпочета набалончен имот във Вазов пред Европейските компании с най-голяма капитализация на цени от 2017, моля! Или цяла Европа страда от кризата, само прословутите ви имоти не страдат. Къде е логиката?

                              https://www.boerse-frankfurt.de/en/e...u-ucits-etf-1d

                              ПС: Не се заяждам, в случая поставям въпроса към всички - защо тухлата в София, която е на исторически връх, с 50% над нивата преди Ковид-а е за предпочитане пред европейските компании, които са на цена от 2017?
                              Прав си, но тези неща, кой ги знае освен теб + 0.001%. Хората с мангизи не му мислят много заравят в бетон и шапка на тояга. Затова строителите бачкам ма 100% печалба, ако падне надолу, ще идат в чужнина. На хубу бързо се свиква.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Ми не знам: Ти даваш примери все с уникални имоти, които ако в София са 4-6К, аналогичните в Ница ще бъдат не 7К а 15-20К....
                                Иначе както и да разглеждаш цифрите поста ми беше провокиран само от това , че колегата лъже на дребно. Нито заплатата в Ница е 4К, нито топ имотите там са 4К, а по-скоро най-евтините са толкова.
                                Натам нашите кусури си ги знаем. Дадох табличките само за ясна видимост.

                                Резултат от Вашето търсене на:
                                Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН, МНОГОСТАЕН, МЕЗОНЕТ,
                                Местоположение: град София
                                Под райони: ЦЕНТЪР,
                                Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                                Средна цена на имотите в извадката: 202956 euro
                                Средна цена на кв.м: 1928 euro.

                                ПП Относно сравнението по достъпност остатъчният доход е интересен или тази цифра
                                Local Purchasing Power in Sofia is 27.12% lower than in Nice
                                При 3 пъти по-скъпи имоти
                                Пак се измъкваш. Конкретните обяви, които посочих, са за 6300 евро/кв.м. и 5700 евро/кв.м. в Ница - съвсем не за 15к-20к. При това за "Living Area". Сам виждаш тези 65 квадрата какво представляват там.
                                Колко според теб ще струват в София два идентични имота (квадратура, сграда, състояние и пр.).

                                Според мен - Първият - не под 400к. Вторият - не под 250к. Кое тогава е по-достъпно, ако вземем предвид 2,5 пъти по-ниски доходи?
                                Бъди поне веднъж обективен.
                                Last edited by ejonny2376; 09.05.2022, 12:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X