IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Исках да взема кредит при това не толкова малък като за мен , но юридически не ми харесаха нещата и тъщата не даде....:-)
    С 3 банки бях говорил - ГПР като за мен беше около 2.3.най-ниското...
    Не се заяждам, ама яко си противоречиш. От последните три поста излиза, че имаш яко пари в банка, което не ти харесва, защото усещаш, че биват изяждани. Имаш и достъп до лесен кредит и желание да купиш имот. И това в продължение на месеци. Ама не държиш много на доходност от имота. В същото време очакваш да продължават да катерят, но няма нито един подходящ за твоите наследници от хилядите в строеж. Парцел също не купуваш.

    Излиза, че предпочиташ пари в банка и чакаш да намериш нещо евтино и хубаво. Е, всички искаме евтино и хубаво.

    Коментар


    • https://www.imoti.net/bg/novini/view...izi-i-prognozi

      Ето я моята прогноза още преди началото на войната в Украйна,официално публикувана в Инвестор дори и в Имоти .нет са я сложили.
      Прогнозата ми е от 10 Януари 2022 година вижте какво съм написал Едно към едно всичко се реализира ...


      Пазарът на жилища е във фаза на балон
      Николай Кавръков, читател на Investor.bg, коментиращ с потребителското име nkavrakov1982

      Пазарът на жилища през 2021 г. бързо навлезе във фазата на еуфорията, движен от мощната кредитна експанзия на банките, екстремно ниското предлагане на жилища на пазара спрямо високото търсене и не на последно място страха от ускоряващата се инфлация, който доведе до ръстове на цените от 20% до 30%, особено на пазара в София.

      Заради двуцифрените ръстове на цените в много кратък период, които вече значително задминаха ръста и на доходите, и на икономиката, категорично мога да кажа, че пазарът на жилища е във фаза на балон. Налице са всички фактори - агресивно ниски лихви по ипотеките, огромни проценти на поскъпване за няколко месеца, ниски наеми спрямо високи вноски по ипотечните заеми, изоставащи доходи, бясно строителство, мания при купувачите, които придобиват имот от страх „да не изпуснат влака“, наддаване за имоти в определени локации. Налице е пазар, откъснат напълно от фундамента си.

      Основните фактори, които ще повлияят на пазара на жилища тази година, са рискът от стагнация в икономиката, породен от високата инфлация, водеща до ерозия в доходите на домакинствата и затруднения в изплащането на кредитите им, поемането на нови дългове и всички останали разходи за живот. Инфлацията ще бъде водещ фактор и нейното влияние ще продължи да формира жилищни цени, които пазарът няма да може да поеме, като налице е и риск от повишаващи се лихвени проценти от централните банки и в частност ЕЦБ в отговор на високата инфлация въпреки уверенията, че лихвите ще са ниски. Друг фактор са предприетите от БНБ мерки за ограничаване на кредитирането, изразяващи се в по-висок антицикличен буфер към кредитните рискови експозиции на банките.

      Цените на жилищните имоти в момента вече са недостъпни в много голям процент от локациите на пазара и за относително голям процент от купувачите. Очаквам жилищния пазар да достигне точката на пречупване около средата на 2022 г. и след това цените да започват да падат, защото вече се намираме във фазата, в която централните банки не могат да поддържат прекалено ниски лихвите в условията на висок глобален инфлационен натиск.





      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        по-важното, че въпреки сигура работата не иска да тегли кредит и да кешира богато след години
        той от няколко години си е в нашия отбор, но се самонавива , че е повишител и не е само той така.
        Исках да взема кредит при това не толкова малък като за мен , но юридически не ми харесаха нещата и тъщата не даде....:-)
        С 3 банки бях говорил - ГПР като за мен беше около 2.3.най-ниското...
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.05.2022, 22:55.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Песимиста вече няма пари.Затова е не купува,а какво пише....той си пише все едно и също ако ще утре и бомби да падат все тая,може би ако някоя падне в Гоцето може и да се събуди...
          Имаш добро чувство за хумор. Отмина времето когато държах по 1 заплата за мое съжаление....Хубави времена бяха....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

            Този сценарии означава скрита или явна хиперинфлация ! И трябва да кажа отново ,че най вероятно ще бъдем свидетели на инфлацията като цел !!!
            Глад,това означава,глад и безработица.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
              убавци, щом математическата гордост на радомирските села и хард лайнера на тъщините финансиИ, песимисчо
              е дал сигнал за спад след 2 години, най-добре се спасявайте от ненужните имоти, скоростно.

              за сега личните ми работят, но не се знае, още колко.
              така, че, първите оферти ги разглеждам с предимство
              разни уникални коптори, без достъп до метро, не ме интересуват.
              ООо Ратко, драго ми е да те видя....Тежко е положението, ама ти що питаш ? Мислех че немаш нужда/възможности за повече тухла ? Или совите не са тва което са.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Пари има,не се притеснявай,проблема е ако войната се разгърне,като гледам какви санкции се раздават отиваме в сценария всичко или нищо,колко му е да почнат и Молдова,да не говорим че следващия ход е да се врътне кранчето на петрола още преди ЕС да се е отказал и подготвил,това че разгърне тотален икономически колапс,и това не са мои приказки,а реални действия които подготвя Русия в последните дни .
                Този сценарии означава скрита или явна хиперинфлация ! И трябва да кажа отново ,че най вероятно ще бъдем свидетели на инфлацията като цел !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Защо пишеш на инат? Много добре знаеш, че инвестицията в тухла в момента е безумие. Трябва да намериш някаква бяла лястовица, т.е. да излъжеш някоя баба в Лозенец. Нито спокойствие, нито печалба ще ти донесе. Неслучайно толкова време обясняваш как аха аха да купиш, ама нямало какво. Навсякъде се строи, избор да искаш. При това изглежда си човек с възможности и не би трябвало да ти пука чак толкова, ако някоя сделка не ти донесе идеална възвръщаемост. До обратен вариант на Кавръков ще го докараш така.
                  Просто факти. Юлката първо изкара много проценти от една златна спекулация, ама през периода имотите се оказа, че повече са направили, сега ще изкара 10-15-20% от доларова, ама имотите ще направят повече. И това при положение, че хазартните му опити са успешни. Когато са неуспешни не го броя.
                  В моят случай не съм взел все още поради незавсещи причини - първо ваканцувах когато не трябваше, а ега в единият случай не ми харесаха юридически как стоят нещата за зелено, а в други 2 ми вдигнаха с по 200 евро цената.... едновременно....Последният месец нищо не съм търсил.
                  Но , не знам дали ще взема нещо или не / ако акциите спаднат с още 25% ще взема от тях при това положение/. По-вероятно е да взема. Проблемът е че не търся толкова доходност от имот колкото практичност / да може да се ползва от наследниците ми/, а такива имоти липсват в момента или са на цени над възможностите ми.
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.05.2022, 22:45.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                    Стига с тия бомби бе, не ти ли омръзна вече. Примири се че нямаш пари да купиш каквото и да е и толкоз.
                    Пари има,не се притеснявай,проблема е ако войната се разгърне,като гледам какви санкции се раздават отиваме в сценария всичко или нищо,колко му е да почнат и Молдова,да не говорим че следващия ход е да се врътне кранчето на петрола още преди ЕС да се е отказал и подготвил,това че разгърне тотален икономически колапс,и това не са мои приказки,а реални действия които подготвя Русия в последните дни .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      https://www.investor.bg/centralna-i-...aia-si-351484/

                      Войната може да бушува на прага им, но икономиките в Централна Европа изпреварват тези от еврозоната, тъй като разходите на потребителите нарастват. Но обрат може да настъпи още това лято и да остави болезнен махмурлук с ускорена инфлация, пише Ройтерс

                      По раничко ще е...това лято ...прогнозата ми е описана тук.
                      При нас ще е по-рано заради борда. Прогнозата не е достъпна!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        Песимиста вече няма пари.Затова е не купува,а какво пише....той си пише все едно и също ако ще утре и бомби да падат все тая,може би ако някоя падне в Гоцето може и да се събуди...
                        по-важното, че въпреки сигура работата не иска да тегли кредит и да кешира богато след години
                        той от няколко години си е в нашия отбор, но се самонавива , че е повишител и не е само той така.

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Песимиста вече няма пари.Затова е не купува,а какво пише....той си пише все едно и също ако ще утре и бомби да падат все тая,може би ако някоя падне в Гоцето може и да се събуди...
                          Стига с тия бомби бе, не ти ли омръзна вече. Примири се че нямаш пари да купиш каквото и да е и толкоз.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Защо пишеш на инат? Много добре знаеш, че инвестицията в тухла в момента е безумие. Трябва да намериш някаква бяла лястовица, т.е. да излъжеш някоя баба в Лозенец. Нито спокойствие, нито печалба ще ти донесе. Неслучайно толкова време обясняваш как аха аха да купиш, ама нямало какво. Навсякъде се строи, избор да искаш. При това изглежда си човек с възможности и не би трябвало да ти пука чак толкова, ако някоя сделка не ти донесе идеална възвръщаемост. До обратен вариант на Кавръков ще го докараш така.
                            Песимиста вече няма пари.Затова е не купува,а какво пише....той си пише все едно и също ако ще утре и бомби да падат все тая,може би ако някоя падне в Гоцето може и да се събуди...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение
                              Федералният резерв на САЩ повиши основната лихва с 0.5 процентни пункта

                              https://profit.bg/banki/federalniyat...AGuewDp8CPjmgM
                              Очевидно спадът при имотите се отлага.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                                убавци, щом математическата гордост на радомирските села и хард лайнера на тъщините финансиИ, песимисчо
                                е дал сигнал за спад след 2 години, най-добре се спасявайте от ненужните имоти, скоростно.

                                за сега личните ми работят, но не се знае, още колко.
                                така, че, първите оферти ги разглеждам с предимство
                                разни уникални коптори, без достъп до метро, не ме интересуват.
                                https://www.investor.bg/centralna-i-...aia-si-351484/

                                Войната може да бушува на прага им, но икономиките в Централна Европа изпреварват тези от еврозоната, тъй като разходите на потребителите нарастват. Но обрат може да настъпи още това лято и да остави болезнен махмурлук с ускорена инфлация, пише Ройтерс

                                По раничко ще е...това лято ...прогнозата ми е описана тук.

                                Коментар

                                Working...
                                X