IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от wolf66 Разгледай мнение

    Не е непременно, че не можем да си го позволим причината. Обаче няма как да спонсорираме мизерници които
    просят и не могат да си платят парното, да поемаме ролята на дъщерята, на която не и пука за бабата, но ще наследи апартамента. Капитализъм, кво да правиш. Като не можеш да покриваш разходите по собствеността продаваш. Не да просиш или да търсиш помощи от държавата, т.е от всички нас. То и затова е такава мизерия, куцо и сакато с кимизарници които не могат да поддържат и са в окаян вид ма горди притежатели на "имоти" .
    Не съм и твърдял че това е причината. Основната причина да гледате, обсъждате и решавате кой как трябва да си живее живота през вашия мироглед е липсата на елементарна култура и образование което е трябвало да го получите в семейството.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Не спонсорирайте никого, бабата си проси ,а вие не и давайте нищо, аз например ще и дам някакви пари. Не можем насила да накараме никого да си продава имота, а и не е нужно. След като можеш да си позволиш да си купиш, купи си и не се заглеждай в паницата на старците, че става много жалка история.
      Естествено, че никой не я кара насила да си продава имота но трябва да има закон, който да сетне някакви минимални стандарти за поддръжка на входовете и външния вид на сградите. Щото мизерията е страшна и не се връзва по никакъв начин с цените на кимизарниците точно заради такива собственици. Неприятно е да живееш в мизерна среда, заобиколен от бедни и зле облечени и изглеждащи хора. Дори и с пари не ми е кеф.Човек притежаващ имот не е беден, това е положението. Сега дай и някой лев на жената, да се почувстваш добре и над нещата така да се каже, но сама знаеш, че няма да промениш положението и всъщност не помагаш на бабата а на дъщерята.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        Ако беше така, нямаше да пишеш в тази тема! Причинно - следствените връзки и логиката показват това, но явно не са ти силна страна!
        Забелязвам интересна закономерност - едни ги владеете "причинно - следствените връзки и логиката", ама висите на перона. А другите имаме имоти и пари. Едни са разбирачи, други са еб@чи.
        Last edited by BONI; 14.05.2022, 16:48.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Прекрасна работа е да си наемодател с няколко НИ !!!
          Потвърждавам. Единственото, за което съжалявам през през времето е, че не купих и земеделска земя, а имаше много покрай мен, на смешни цени. Но, каквото, такова.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

            Ако беше така, нямаше да пишеш в тази тема! Причинно - следствените връзки и логиката показват това, но явно не са ти силна страна!
            Дрън-дрън, та пляс ! Пиша в имотните форуми вече повече от десетилетие, като през това време съм купувала и продавала няколко пъти имоти и не мисля да спирам скоро. Няма никаква причинно-следствена връзка ,а логика пък, хич Дори не разбирам защо трябва да не пиша

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Рентиерите, не надуваме никакви балони ! Наемателите, ако могат да станат собственици като нас, ние с радост ще ги поздравим при нас Наематели си имаме, а да им продаваме апартаментите си на тях не ни и минава дори през акъла. Спокойно, не продаваме и нямаме такива намерения още по-малко пък при тази инфлация .На мен, наемите ми носят много прилични доходи и дори мога да си позволя да се "пенсионирам" с тухлена пенсия като това няма да ми намали качеството на живот. Например сега ,ако не ми мине котка път другата седмица ще си купя още една къща, финансирана само от наемите които получавам без никакъв заем от когото и да било. Прекрасна работа е да си наемодател с няколко НИ !!!
              Ако беше така, нямаше да пишеш в тази тема! Причинно - следствените връзки и логиката показват това, но явно не са ти силна страна!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от wolf66 Разгледай мнение

                Не е непременно, че не можем да си го позволим причината. Обаче няма как да спонсорираме мизерници които
                просят и не могат да си платят парното, да поемаме ролята на дъщерята, на която не и пука за бабата, но ще наследи апартамента. Капитализъм, кво да правиш. Като не можеш да покриваш разходите по собствеността продаваш. Не да просиш или да търсиш помощи от държавата, т.е от всички нас. То и затова е такава мизерия, куцо и сакато с кимизарници които не могат да поддържат и са в окаян вид ма горди притежатели на "имоти" .
                Не спонсорирайте никого, бабата си проси ,а вие не и давайте нищо, аз например ще и дам някакви пари. Не можем насила да накараме никого да си продава имота, а и не е нужно. След като можеш да си позволиш да си купиш, купи си и не се заглеждай в паницата на старците, че става много жалка история.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                  Не го смятам аз, живота го определя, но ви е сгрешена стратегията! Надувате балона с цените на имотите и след всяка "инвестиционна" вълна наемателите стават собственици. Губите наематели и при намаляващо население скоро няма да имате на кого да отдавате.
                  Или не сте наемодатели, а обикновени продавачи?
                  Рентиерите, не надуваме никакви балони ! Наемателите, ако могат да станат собственици като нас, ние с радост ще ги поздравим при нас Наематели си имаме, а да им продаваме апартаментите си на тях не ни и минава дори през акъла. Спокойно, не продаваме и нямаме такива намерения още по-малко пък при тази инфлация .На мен, наемите ми носят много прилични доходи и дори мога да си позволя да се "пенсионирам" с тухлена пенсия като това няма да ми намали качеството на живот. Например сега ,ако не ми мине котка път другата седмица ще си купя още една къща, финансирана само от наемите които получавам без никакъв заем от когото и да било. Прекрасна работа е да си наемодател с няколко НИ !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                    Не го смятам аз, живота го определя, но ви е сгрешена стратегията! Надувате балона с цените на имотите и след всяка "инвестиционна" вълна наемателите стават собственици. Губите наематели и при намаляващо население скоро няма да имате на кого да отдавате.
                    Или не сте наемодатели, а обикновени продавачи?

                    +1001
                    Удари я в десятката , така да се каже . На този прост , но логичен факт , дори и швейцарката, купувала апартаменти в ранните '90 с евро , няма какво да каже .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      Но Дъри как така? Няма ли да правим сметка на бабите с имоти в центъра на София по които точим лиги но не можем да си позволим?
                      Много долни и завистливи хора има във форума, все гледат в на другите "канчето" и все са недоволни. Те себе си не могат да оправят, но тръгнали да правят сметка на непознати хора.
                      Не е непременно, че не можем да си го позволим причината. Обаче няма как да спонсорираме мизерници които
                      просят и не могат да си платят парното, да поемаме ролята на дъщерята, на която не и пука за бабата, но ще наследи апартамента. Капитализъм, кво да правиш. Като не можеш да покриваш разходите по собствеността продаваш. Не да просиш или да търсиш помощи от държавата, т.е от всички нас. То и затова е такава мизерия, куцо и сакато с кимизарници които не могат да поддържат и са в окаян вид ма горди притежатели на "имоти" .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Ама, защо смяташ ,че всеки трябва да притежава апартамент в София ? Не е нужно на нас ни трябват наематели не купувачи
                        Няма нужда да сваляме цените, та ние не искаме да продаваме ,а да отдаваме под наем при това не на всеки, а само на този който може да си го позволи.
                        Скоро ще започнете да искате и с минимална заплата да купувате в Иван Вазов или Изток
                        Не го смятам аз, живота го определя, но ви е сгрешена стратегията! Надувате балона с цените на имотите и след всяка "инвестиционна" вълна наемателите стават собственици. Губите наематели и при намаляващо население скоро няма да имате на кого да отдавате.
                        Или не сте наемодатели, а обикновени продавачи?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                          https://www.propertyweek.com/news/kn...120377.article
                          Рекордни инвестиции в недвижими имоти
                          "Над 80% от респондентите в проучването казаха, че очакват „значително да увеличат“ експозицията си към специално построени студентски квартири (PBSA), BTR и жилища за възрастни хора през следващите пет години."

                          Нямаме шанс да увеличиме студентите у нас, а възрастните хора си имат жилища!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                            Допусканията ги правиш ти, аз само следвам твоята логика!
                            Средната цена за Люлин днес е 1350евро, а средната заплата за София е 1194 евро, т.е. казваш, че имотите са надценени!
                            Ето нещо и от мен за размисъл. Заради високата инфлация разполагаемият доход на населението ще намалява, а това означава, че за да се осъществи сделка цената на имотите трябва бъде свалена.
                            Ама, защо смяташ ,че всеки трябва да притежава апартамент в София ? Не е нужно на нас ни трябват наематели не купувачи
                            Няма нужда да сваляме цените, та ние не искаме да продаваме ,а да отдаваме под наем при това не на всеки, а само на този който може да си го позволи.
                            Скоро ще започнете да искате и с минимална заплата да купувате в Иван Вазов или Изток

                            Коментар


                            • https://www.propertyweek.com/news/kn...120377.article
                              Рекордни инвестиции в недвижими имоти

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Измисляш някакви несъществуващи допускания. Да, днес също има имоти по 1500е в Люлин, но средната цена далеч не е толкова. Съответно когато през 2024 средната в Люлин стане 1500+ евро, това ще истински спад и сите перонци че си купите ефтино. Па ние си купииме га беше скапо.
                                Допусканията ги правиш ти, аз само следвам твоята логика!
                                Средната цена за Люлин днес е 1350евро, а средната заплата за София е 1194 евро, т.е. казваш, че имотите са надценени!
                                Ето нещо и от мен за размисъл. Заради високата инфлация разполагаемият доход на населението ще намалява, а това означава, че за да се осъществи сделка цената на имотите трябва бъде свалена.

                                Коментар

                                Working...
                                X