IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    Апартаментът не е лош и банята е с хубави плочки.

    Може обзавеждането да е по-евтино, но не е мизерно, като за наематели,

    Цената е нереална и непродаваема.
    Ето го същото от друга агенция - с друга квадратура и с 5к отгоре:
    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65330330398143

    Има и куче, дето е сигурно опикало всичко. Плочките в банята са категория 20-30 лева макс. Трагично.
    Last edited by ejonny2376; 23.05.2022, 17:53.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Ето един "инвеститор" като теб - явно усетил се навреме да продава - ново ново, завършено, висок непоследен етаж, юг с гледка...Това ми прилича на перфектния апарт в Гоцето (ако игнорираме мебелите Виденов, евтиния Ламинат и факта, че си е за тотално изриване и правене наново) - нали уж такива имоти не се продаваха!!!

      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65331177131510

      С Паркомястото и таксите по брокера и прехвърлянето - 278.500. При 550 Евро наем(написали са го в обявата) - 2,4% доходност (42 годишни наема).
      За да има поне някаква прилична доходност, съобразена с новите лихвени условия, този апарт трябва да струва точно половината от обявеното.

      Що не го купиш? Стиска ли ти? Май не. На приказки си гоУем, на действия те няма май.
      Знам я сградата добре. Не става за мен. На 10 метра от булеварда е ... шумно и мръсно..... Мисля че и избамкаха нов друг блок пред нея точно та не знам колко е юг и има ли го..... Иначе по спомен общите части бяха малко , което е добре. Продаваше се на 1300-1500 по същото време когато купувах...та съм го гледал и мислил..Беше по-скъпо от Артекс на Гагарин....
      След като не съм купил в нея когато беше още преди дупка защо мислиш, че сега бих купил ?! Няма логика....А цената на квадрат видя ли я каква е ?

      Last edited by X_Y; 23.05.2022, 17:41.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        Бонке, правя прогноза!
        Лихвата на ЕЦБ ще е 0.00 през Септември 2022.
        https://www.investor.bg/novini/130/a...temvri-352697/
        Лагард: Лихвите в еврозоната може да излязат от негативна територия до септември

        А аз си мислех, че никой не го чете този форум, но от ЕЦБ явно хвърлят по едно око тук и там!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Ето един "инвеститор" като теб - явно усетил се навреме да продава - ново ново, завършено, висок непоследен етаж, юг с гледка...Това ми прилича на перфектния апарт в Гоцето (ако игнорираме мебелите Виденов, евтиния Ламинат и факта, че си е за тотално изриване и правене наново) - нали уж такива имоти не се продаваха!!!

          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65331177131510

          С Паркомястото и таксите по брокера и прехвърлянето - 278.500. При 550 Евро наем(написали са го в обявата) - 2,4% доходност (42 годишни наема).
          За да има поне някаква прилична доходност, съобразена с новите лихвени условия, този апарт трябва да струва точно половината от обявеното.

          Що не го купиш? Стиска ли ти? Май не. На приказки си гоУем, на действия те няма май.
          Апартаментът не е лош и банята е с хубави плочки.

          Може обзавеждането да е по-евтино, но не е мизерно, като за наематели,

          Цената е нереална и непродаваема.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Със сигурност имотите ми не са в тази категория - на екранчето.....:-) Имота мое да го пипнеш, да го ползваш, да носи доход, да пази от инфлация, да успокоява съня като разкараш кеша....
            А другото е само на екранчето.....нема нищо общо :-))))
            Да продам нещо реално и да го заменя с нещо на екранче требе чавка да ми изпие мозъка :-)))))))
            Видя ли как нито един от тези, дето години наред хвалеха как акциите са по-ликвидни, не си ги продаде навреме. Даже и сега ги стискат, дори "допълват". Радев беше събрал за половин панелна гарсониера, вече стигат само за коридора и кенефа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Със сигурност имотите ми не са в тази категория - на екранчето.....:-) Имота мое да го пипнеш, да го ползваш, да носи доход, да пази от инфлация, да успокоява съня като разкараш кеша....
              А другото е само на екранчето.....нема нищо общо :-))))
              Да продам нещо реално и да го заменя с нещо на екранче требе чавка да ми изпие мозъка :-)))))))
              Ето един "инвеститор" като теб - явно усетил се навреме да продава - ново ново, завършено, висок непоследен етаж, юг с гледка...Това ми прилича на перфектния апарт в Гоцето (ако игнорираме мебелите Виденов, евтиния Ламинат и факта, че си е за тотално изриване и правене наново) - нали уж такива имоти не се продаваха!!!

              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65331177131510

              С Паркомястото и таксите по брокера и прехвърлянето - 278.500. При 550 Евро наем(написали са го в обявата) - 2,4% доходност (42 годишни наема).
              За да има поне някаква прилична доходност, съобразена с новите лихвени условия, този апарт трябва да струва точно половината от обявеното.

              Що не го купиш? Стиска ли ти? Май не. На приказки си гоУем, на действия те няма май.
              Last edited by ejonny2376; 23.05.2022, 17:17.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Със сигурност имотите ми не са в тази категория - на екранчето.....:-) Имота мое да го пипнеш, да го ползваш, да носи доход, да пази от инфлация, да успокоява съня като разкараш кеша.... А другото е само на екранчето.....нема нищо общо :-))))
                Да продам нещо реално и да го заменя с нещо на екранче требе чавка да ми изпие мозъка :-)))))))




                п.с.
                Май Прешъс Като Ам-Гъл и пръстена, но в кирпичена версия!
                Last edited by Julius_BG; 23.05.2022, 17:10.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Стойностно е дотолкова, доколкото може да му видиш цената в кеш на екранчето и да можеш да го продадеш на тази цена срещу кеш на секундата.
                  Твоите кофтори не се вписват в тази категория - съответно стойността им е една функция на времето t с граница нула при t клонящо към идните 10-15 години.
                  Със сигурност имотите ми не са в тази категория - на екранчето.....:-) Имота мое да го пипнеш, да го ползваш, да носи доход, да пази от инфлация, да успокоява съня като разкараш кеша....
                  А другото е само на екранчето.....нема нищо общо :-))))
                  Да продам нещо реално и да го заменя с нещо на екранче требе чавка да ми изпие мозъка :-)))))))

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ооо съня ми е перфектен защото съм спасил голяма част от кеша / не всичкият заради глупавата диверсификация/.
                    Наистина пишеш като човек, който никога не е притежавал нищо....:-) Всяко нещо различно от кеш е стойностно.... дори и виртуалните глупости може да са по-ценни от кеш. :-)
                    Стойностно е дотолкова, доколкото може да му видиш цената в кеш на екранчето и да можеш да го продадеш на тази цена срещу кеш на секундата.
                    Твоите кофтори не се вписват в тази категория - съответно стойността им е една функция на времето t с граница нула при t клонящо към идните 10-15 години.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      На колко да бъде повишена? На 2-3-4-5%? При инфлация 25% никой няма да си остави парите в банка да му ги яде инфлацията! Лихва под 10% няма да повлияе изобщо на имотния пазар. Хубавите имоти ще се търсят!
                      Ще бъде повишена толкова колкото е нужно за да приключи безумието с цените,ако прочетеш изявлението ще видиш че са готови и да минат неутралната граница,ако се наложи.
                      Целта е да се спре с харчовете,и да се кротнат цените.
                      И други писаха,ще припомня че лихвата не Централната банка е едно ,на търговските друго.
                      Ако имаш лихва от 3%на ниво Централна банка,то ипотеките ще хвръкнат над 6,7%.
                      Още дори не са почнали да ги вдигат и нашите банки почнаха да се размърдват по депозитите и да вдигат лихвите по тях,Берти писа и за ипотеки от 6%за жилища....
                      Много се унесохте и с цените и пазара,нужно е отрезвяване...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        На колко да бъде повишена? На 2-3-4-5%? При инфлация 25% никой няма да си остави парите в банка да му ги яде инфлацията! Лихва под 10% няма да повлияе изобщо на имотния пазар. Хубавите имоти ще се търсят!
                        Обясни как купуването на хубав имот предпазва от инфлация, след като се изплаща с поне 35-40 годишни наема минимум и носи доходност от под 3%.

                        Още с покупката на подобен надценен кофтор губиш 50%.
                        Last edited by X_Y; 23.05.2022, 16:35.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                          Лихва под 10% няма да повлияе изобщо на имотния пазар.
                          Струва си да запазим за архива част от бисерите!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Така е, но това не променя факта, че почти всичко (90%) се изкупува на мига а цените хвърчат ли хвърчат. Освен дивата спекула (то сякаш на капиталовите пазари няма) и прането на пари бих добавил и огромните спестявания на хората, които просто няма какво да ги правят. Банките ги притискат с отр. лихви (за над 200-400 к лв) от другата страна ги притиска инфлацията, офиц. 12% (реално 25%). Просто хората с пари (може би около 10%) нямат никакъв избор и заравят л заряват пари в нещо, което може да се види, пипне, ако пък може и да се даде под наем е +. Аз така си го обяснявам този невероятен не бум ами гръм!
                            Всяко нещо има начало и край. Когато имотите ти носят под 2% годишно, а едни скапани ДЦК над 3%, значи нещо не е наред с имотите. Хората с пари не са глупави и всеки ще иска някаква възвращаемост в дългосрочен план.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                              Проблема не са лихвите, проблема е, че няма купувачи. Всички желаещи купиха. В момента надеждата на брокерите е, че ИТ матряла ще почне да купува втори имот. Това няма да се случи по ред причини. Първо, че ИТ-та са купили баш на върха и второ, че залитат към борсите и битконя. Тук в Белгия е горе-долу същото. Излъгаха хората, че ще работят онлайн, те изкупиха пустеещите коптори по селата на високи цени и сега им казаха, че ще ги връщат в офиса било то и за 3 дена . Мача май свърши, сега идва жътва
                              Надай те се. Вчера бях на гости при колегата, че за пореден път си е сменил квартирата - в луксозенец за 1000лв 2-ен с огромна тераса. Има гледка точно както от корнер-а, дето е и на 50 метра.
                              Гледа къщи в корфу, лефкада, даже и в Италия за 200к€ а не котур в луксозенец ......
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://m.investor.bg/novini/130/a/l...temvri-352697/

                                Лагард: Лихвите в еврозоната може да излязат от негативна територия до септември Възможно е цената на кредитите да бъде повишена до неутралното равнище, изтъкна гуверньорът на ЕЦБ Кристин Лагард
                                На колко да бъде повишена? На 2-3-4-5%? При инфлация 25% никой няма да си остави парите в банка да му ги яде инфлацията! Лихва под 10% няма да повлияе изобщо на имотния пазар. Хубавите имоти ще се търсят!

                                Коментар

                                Working...
                                X