IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

    И да не ми носят приход, жилищата ми са купени на двойно по-ниски от сегашните цени, мога да ги давам и без пари, ако ми е кеф.
    Зяпам си морето и си пия кафето.
    Уреди ли си общежитие в Гемрания с много съквартиранти - мюсли? Внимавай нощно време, знаеш как е ..
    Засега съм в двустаен (голям колкото Софийски четиристаен ново строителство) с нова кухя (отделна), с гледка към Бодензее. Под наем за 1150Е. Ще търся къща, засега това ми стига. Мюслита няма, само дюнери в близост - за 4 Евро, същата цена като в София, но качество x 10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Като искаш качество ще си плащаш цена като за качество, щом плащаш за боклук това и получаваш Не може с панелните разходи да очакваш Манхатън. И у нас има затворени комплекси с пъти по-ниска такса поддръжка от на Запад за аналогични неща и в тяхната част всичко е идеално. Просто не става с 10 лева на месец. Аз помня много добре преди 2-3 години като обсъждахме Плазата. Каза , че няма да купиш там щото 200 лева поддържка са ти много.
      Ако искаш тротоарите да са ти ок или пътищата добри яки данъци. Защо не излезе на протест срещу тираджиите ? Имам близък приятел собственик на мина и логистичен бизнес с много тирове/камиони. Знаеш ли КОЛКО претоварва ВСЕКИ камион ? Не руша аз пътищата с моята 2 тона кола, а претовареният камион. Излез на протест и направи тола до Европейско ниво и ще имаш пътища след 5 години на същото ниво.
      Даден имот струва толкова колкото купувачите са склонни да дадат. И аз не мисля че 500К може да струва една дървена барака на майната си или 100К една кухня , ама ей на хората ги дават тези пари

      Като има толкова шокиращи неща у нас какво търсите тук ? Пиша го не да се заяждам. Само се чудя защо е този мазохизъм ? Стоиш си в Германия, онзи в Щатите или където и да е по света и нямата ядове..... Що требе да си тровите живота с нашите реалности и цени на имотите ?!
      Свят голям и имот дебне от всякъде.... :-)
      Ако ще и целият американски бюджет да се изсипе в БГ, пътища пак няма да има - всичко ще се открадне на секундата. В България получаваш стоки и услуги, които са само привидно на западно ниво - в реалността са много по-зле. Не си представям поддръжката на който и да било комплекс да е нещо различно. Няма хора, които да осигурят тази поддръжка.

      Аз вече не живея в БГ, тук съм за да си прибера някои неща и покрай родителите ми. От 14.05 официално не съм жител на град София. Пак ще идвам, но вече много по-рядко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        От годишни данни няма как да усетиш тренда. Не ги виждаш още нещата!
        Какви годишни бе, forbes ти казаха, че само за месец цените са се вдигнали с 2.1%! Ти въобще можеш ли да четеш?

        Its latest house price index shows that asking prices rose by 2.1% month-on-month

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Как е, наемите по 380 лева във Варна-център носят ли приходи, хахаха?
          А цената на полусрутените хотели в Банско покачва ли се?
          И да не ми носят приход, жилищата ми са купени на двойно по-ниски от сегашните цени, мога да ги давам и без пари, ако ми е кеф.
          Зяпам си морето и си пия кафето.
          Уреди ли си общежитие в Гемрания с много съквартиранти - мюсли? Внимавай нощно време, знаеш как е ..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Контактите с българското простолюдие са щокиращи за всеки, живял за дълъг период извън БГ. Също и алчността - 300к няма как да струва имот в тази измислена държавица. Много ясно, че никой няма да изсипе с труд изкараните си пари на някой готованко -наследник или на строител-измамник.

            Хората, живели навън, очакват качество, получават боклук. Ако не беше така, нямаше да сме изтривалката и на Европа, и на САЩ, и на Русия едновременно. Тези измислени цени,на които се търгуват имотите, са си за вас - вярвате си взаимно че тези боклуци струват нещо и си ги обменяте. Нормален човек отвън да дойде и да купи нещо в тази мизерия - забрави.
            Като искаш качество ще си плащаш цена като за качество, щом плащаш за боклук това и получаваш Не може с панелните разходи да очакваш Манхатън. И у нас има затворени комплекси с пъти по-ниска такса поддръжка от на Запад за аналогични неща и в тяхната част всичко е идеално. Просто не става с 10 лева на месец. Аз помня много добре преди 2-3 години като обсъждахме Плазата. Каза , че няма да купиш там щото 200 лева поддържка са ти много.
            Ако искаш тротоарите да са ти ок или пътищата добри яки данъци. Защо не излезе на протест срещу тираджиите ? Имам близък приятел собственик на мина и логистичен бизнес с много тирове/камиони. Знаеш ли КОЛКО претоварва ВСЕКИ камион ? Не руша аз пътищата с моята 2 тона кола, а претовареният камион. Излез на протест и направи тола до Европейско ниво и ще имаш пътища след 5 години на същото ниво.
            Даден имот струва толкова колкото купувачите са склонни да дадат. И аз не мисля че 500К може да струва една дървена барака на майната си или 100К една кухня , ама ей на хората ги дават тези пари

            Като има толкова шокиращи неща у нас какво търсите тук ? Пиша го не да се заяждам. Само се чудя защо е този мазохизъм ? Стоиш си в Германия, онзи в Щатите или където и да е по света и нямата ядове..... Що требе да си тровите живота с нашите реалности и цени на имотите ?!
            Свят голям и имот дебне от всякъде.... :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Досега в темата не съм срещал подобно чудо.
              Ама то са дървени къщи, ама Тесли, ама термити, ама фалби, ама една кухня на цена колкото двустаен в Обеля. Представяш ли си картината - някой който кара нова Тесла, прави си кухня за 50-100К на 10-15 години се изказва , че му е скъпо апарт за 300К на топ-топ-топ място в София. Е колко да струва като не е дървен. Има нещо много алогично във всяко едно мнение. От една страна няма представа от НСИ и въобще откъде да вземе данни у нас и не само тук.... за Щатите не знае данните също при това че е уж ИТ не може да ползва търсачка / все едно е баща ми на 80 години/
              , от друга знае за Бриколаж.... иначе щях да напиша, че просто става въпрос за човек който от 30 години не е стъпвал у нас и мисли по американски.... И пак не е възможно в Щатите мисленето да е толкова по-различно, а ако е не разбирам какво такъв човек би правил у нас. На всеки 5 минути в общуването с местни хора ще има шок....
              Нищо само здраве да е на всички ни и дано Ница да му хареса толкова много, че никога да не помисли за гадната и скъпа София отново. Това ще спести и на него и на хората около него много ядове....:-)

              Коментар


              • Налазвайте криптоманяци:
                Вече е факт продажба на апартамент в криптовалута без конвертиране в ЕUR

                https://complexbellavita.com/%d0%b2%...Kff7zdbWwzDBZA

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                  Ти не се ли махна най-накрая от държавата бе, неудачник.
                  Един бездетен несретник по-малко, по-добре.
                  Как е, наемите по 380 лева във Варна-център носят ли приходи, хахаха?
                  А цената на полусрутените хотели в Банско покачва ли се?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Контактите с българското простолюдие са щокиращи за всеки, живял за дълъг период извън БГ. Също и алчността - 300к няма как да струва имот в тази измислена държавица. Много ясно, че никой няма да изсипе с труд изкараните си пари на някой готованко -наследник или на строител-измамник.

                    Хората, живяли навън, очакват качество, получават боклук. Ако не беше така, нямаше да сме изтривалката и на Европа, и на САЩ, и на Русия едновременно.
                    Ти не се ли махна най-накрая от държавата бе, неудачник.
                    Един бездетен несретник по-малко, по-добре.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Досега в темата не съм срещал подобно чудо.
                      Ама то са дървени къщи, ама Тесли, ама термити, ама фалби, ама една кухня на цена колкото двустаен в Обеля. Представяш ли си картината - някой който кара нова Тесла, прави си кухня за 50-100К на 10-15 години се изказва , че му е скъпо апарт за 300К на топ-топ-топ място в София. Е колко да струва като не е дървен. Има нещо много алогично във всяко едно мнение. От една страна няма представа от НСИ и въобще откъде да вземе данни у нас и не само тук.... за Щатите не знае данните също при това че е уж ИТ не може да ползва търсачка / все едно е баща ми на 80 години/
                      , от друга знае за Бриколаж.... иначе щях да напиша, че просто става въпрос за човек който от 30 години не е стъпвал у нас и мисли по американски.... И пак не е възможно в Щатите мисленето да е толкова по-различно, а ако е не разбирам какво такъв човек би правил у нас. На всеки 5 минути в общуването с местни хора ще има шок....
                      Нищо само здраве да е на всички ни и дано Ница да му хареса толкова много, че никога да не помисли за гадната и скъпа София отново. Това ще спести и на него и на хората около него много ядове....:-)
                      Контактите с българското простолюдие са щокиращи за всеки, живял за дълъг период извън БГ. Също и алчността - 300к няма как да струва имот в тази измислена държавица. Много ясно, че никой няма да изсипе с труд изкараните си пари на някой готованко -наследник или на строител-измамник.

                      Хората, живели навън, очакват качество, получават боклук. Ако не беше така, нямаше да сме изтривалката и на Европа, и на САЩ, и на Русия едновременно. Тези измислени цени,на които се търгуват имотите, са си за вас - вярвате си взаимно че тези боклуци струват нещо и си ги обменяте. Нормален човек отвън да дойде и да купи нещо в тази мизерия - забрави.

                      ПС: Преди 30 години България все още приличаше на нещо - не беше толкова разграбена и имаше интелигентни хора, които не се бяха изнесли. В сравнение с тогава, сега имаме едно сметище и една разбита инфраструктура.
                      Last edited by ejonny2376; 25.05.2022, 13:21.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Ама, Лорде, престъпно ли е да си градинар в Америка, не разбирам ? Какво лошо има човек да работи като градинар и само ще ти кажа, че в щатите има доста милионери с фирми за озеленяване
                        Не виждам лошо и всеки българин по света да обръща взор към България ! Това не е за подигравки или упреци.
                        Ми, аз не го упреквам. Нека всички се върнат. Просто казвам, че в прехвалена Америка, не е за пенсионери...още повече такива, които да купуват имот, тип дървена барака, която става летяща при първото торнадо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                          Да ги пият, ама не ги пият, я..
                          Аз говоря за апратамент, той ми смята ремонт на покрив 30 хиляди долара
                          Необятен е понижителският мозък, живял по квартири цял живот...
                          Досега в темата не съм срещал подобно чудо.
                          Ама то са дървени къщи, ама Тесли, ама термити, ама фалби, ама една кухня на цена колкото двустаен в Обеля. Представяш ли си картината - някой който кара нова Тесла, прави си кухня за 50-100К на 10-15 години се изказва , че му е скъпо апарт за 300К на топ-топ-топ място в София. Е колко да струва като не е дървен. Има нещо много алогично във всяко едно мнение. От една страна няма представа от НСИ и въобще откъде да вземе данни у нас и не само тук.... за Щатите не знае данните също при това че е уж ИТ не може да ползва търсачка / все едно е баща ми на 80 години/
                          , от друга знае за Бриколаж.... иначе щях да напиша, че просто става въпрос за човек който от 30 години не е стъпвал у нас и мисли по американски.... И пак не е възможно в Щатите мисленето да е толкова по-различно, а ако е не разбирам какво такъв човек би правил у нас. На всеки 5 минути в общуването с местни хора ще има шок....
                          Нищо само здраве да е на всички ни и дано Ница да му хареса толкова много, че никога да не помисли за гадната и скъпа София отново. Това ще спести и на него и на хората около него много ядове....:-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                            Масово не разбирате мотивацията на пазара в БГ.
                            "Инвестиция" в жилище в БГ, не значи теглене на заем и отдаване под наем и да се надяваш на покриеш месечните вноски. В повечето случаи став дума за хора с готови пари които искат да ги "преместят" от банка или под матрака в бетон. Много от тези жилища стоят по БДС 10 дори 15 год. (лично съм попадал на такива).
                            и как очакваш това да го разбере примерно един затънал до шия в кредити и пране гастер.
                            забит на задника на географията в швабистанските села.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                              Q3-2022
                              пик на инфлацията, пик в цените на жилищата, основни лихви на ФЕД 2%, ЕЦБ 0%
                              Q4-2022
                              обръщане на пазара в пазар на купувача, спад в цените на жилищата с около 5%, основни лихви на ФЕД 3%, ЕЦБ 1%
                              Q1-2023
                              спад в цените на жилищата с около 10-15%, основни лихви на ФЕД 3,5%, ЕЦБ 1,5%
                              Q2-2023
                              Рецесия, повишена безработица, прекратяване на военните действия, спад в цените на жилищата с около 25-30%, дефлация


                              При Прекратяване на военните действия ще има спад на инфлацията и бум на рисковите активи акции, криптоси както и на имотите, чак след това дефлация но пак зависи колко ще е остра и продължителна за да има спад на имотите. Може да има само охлаждане на пазара на имоти. При прекратяване на военните действия пазара на суровини и енергия ще се успокои и централните банки няма да бъдат толкова агресивни в дигане на лихвите. Но това 2023 ,тази година ще остане със сравнително висока инфлация, което пак дава гориво за пазара на имоти.

                              Според мен правиш аналогия ,като всички понижите тук с пролетта на 2008 година при петрол 140 долара и последвалия дефлационен краш от октомври 2008. Което е изключително рядко събитие и се случва средно между 50 и 80 години. Колкото и е един Кондратиев цикъл и няма как да имаме чиста дефлация два пъти в този цикъл за спад на имотите 30- 50 процента. Единствено се сещам за Япония за дефлацията от 90-те и последвалият краш от 2008 , но през 2008 имотите в Япония почти не спадат спрямо 90-те. Пък и Япония не съпоставим пример за България .
                              Last edited by Майстора233; 25.05.2022, 12:41.

                              Коментар


                              • Масово не разбирате мотивацията на пазара в БГ.
                                "Инвестиция" в жилище в БГ, не значи теглене на заем и отдаване под наем и да се надяваш на покриеш месечните вноски. В повечето случаи став дума за хора с готови пари които искат да ги "преместят" от банка или под матрака в бетон. Много от тези жилища стоят по БДС 10 дори 15 год. (лично съм попадал на такива).

                                Коментар

                                Working...
                                X