IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

    Защо ще купуваш нещо, на което цената му пада както новото строителство падна с около 5% в София последното тримесечие и направи на пух и прах справката за двустайната тухла, която от 2017 е само нагоре, но пропусна спада?

    НСИ отчита пазарна цена на реални сделки, а справката от имоти - само реални фантазии на продавачи и брокери.
    Купувам защото знам ,че цената му винаги расте във времето и това ,че евентуално ще падне за кратък период от време изобщо не ме притеснява

    Коментар


    • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

      А като купуваш имоти не ги пилееш двойно повече откакто иначе .
      Не ! Не ги пилея защото винаги са ми носили добри наеми и след време висока капиталова доходност. Пилея ги когато купувам имоти за себе си и семейството си ,но дори и тогава след време знам ,че ще взема много повече пари отколкото съм дала.

      Коментар


      • https://www.economic.bg/bg/a/view/sp...rygnaha-nadolu

        Незначителна промяна наистина. Но ще се задържи с малко докато не се осъзнаят повече купувачи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Kaто НЯМА какво да си правиш парите можеш да си ги ПИЛЕЕШ както си искаш.
          Какво ги правиш 1200€ месечно?
          Как 1200€ месечно бе Ботич? Сложи поне една нула отзад. Кака Дъри с 1200 евро само от двв стаички може да ковне.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

            Кога ги събирам и си купувам още имоти ,кога ги пилея зависи от настроението ми хахаха
            Защо ще купуваш нещо, на което цената му пада както новото строителство падна с около 5% в София последното тримесечие и направи на пух и прах справката за двустайната тухла, която от 2017 е само нагоре, но пропусна спада?

            НСИ отчита пазарна цена на реални сделки, а справката от имоти - само реални фантазии на продавачи и брокери.
            Last edited by unimog; 26.03.2023, 13:25.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Кога ги събирам и си купувам още имоти ,кога ги пилея зависи от настроението ми хахаха
              А като купуваш имоти не ги пилееш двойно повече откакто иначе .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Kaто НЯМА какво да си правиш парите можеш да си ги ПИЛЕЕШ както си искаш.
                Какво ги правиш 1200€ месечно?
                Кога ги събирам и си купувам още имоти ,кога ги пилея зависи от настроението ми хахаха

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  Хайде, да попитам и като взема днес 300к. какво да ги правя ? Или да си получавам по 1200 € месечно и след време този апартамент да го продам за 600 к ? Защо да върша подобни глупости не разбирам ? Могла съм и преди 10 години да го продам за 150 к. и да не съм събрала 131040 к. + още 150 к. от капиталовата. Луда работа !!! Никога няма да направя подобна глупост да си призная
                  Наистина не разбираш защото нямаш и не можеш да направиш сравнение.
                  Kaто НЯМА какво да си правиш парите можеш да си ги ПИЛЕЕШ както си искаш.
                  Какво ги правиш 1200€ месечно?
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Очакваш цените да се вдигнат с още 100%? Защо?
                    Защото така става от както следя пазара на НИ в БГ , а това са много години вече. Няма съмнение ,че ще се случи до 10-15 год. ама никакво
                    Само като си помисля, че днес един приличен апартамент струва 800 к. € в наше село в столицата на държава от ЕС ще е чудо да не достигне поне тези стойности

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                      Хайде, да попитам и като взема днес 300к. какво да ги правя ? Или да си получавам по 1200 € месечно и след време този апартамент да го продам за 600 к ? Защо да върша подобни глупости не разбирам ? Могла съм и преди 10 години да го продам за 150 к. и да не съм събрала 131040 к. + още 150 к. от капиталовата. Луда работа !!! Никога няма да направя подобна глупост да си призная
                      Наистина не разбираш защото нямаш и не можеш да направиш сравнение.
                      Очакваш цените да се вдигнат с още 100%? Защо?

                      Коментар


                      • От цитатите виждам, че брокеразите фантазьори пак се появили с поредните басни. 5 кредита, 10 апартамента, мЕльони, наеми като в Мюнхен. Казах ви аз грабвайте митиките калпазани, папуто свърши, чакат ви поне 10 год. глад, мизерия и въшки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Естествено , че не разбирам. Ако един апартамент може да бъде продаден за 300к евро и това са пари , които ше вземеш веднага, какъв е смисъла да го даваш под наем 40 години за да събереш от наеми съшите пари ? И то при положение, че не смятаме евентуални лихви , ако е купен с кредит и съшо така не смятаме разходите за подръжка и цената на менажирането. В крайна сметка, наемателите не чакат на вратата та като излезне единия да влезне другия. Трябва да ги намериш , това е работа и струва пари. Въобше не влизам в сценарии, когато примерно семейство с деца се нанесе и спре да плаща наема и трябва да го съдиш с години да освободи апартамента Проста сметка , продаваш 100 м2 апартамент днес при цена 3000 евро м2 и взимаш 300к веднага , или го даваш за 700 евро на месец 36 години за да вземеш пак 300к. След 35 години при 3% годишна подръжка и данъци цялата сума получена като наем ше е платена за ... подръжка и данъци. Айде в България да са други стандартите , да не се дават такива пари за подръжка, половината да си дал , пак много по на сметка е да си вземеш сега 300к и да не се занимаваш с ремонти , търсене на наематели и пр.
                          Хайде, да попитам и като взема днес 300к. какво да ги правя ? Или да си получавам по 1200 € месечно и след време този апартамент да го продам за 600 к ? Защо да върша подобни глупости не разбирам ? Могла съм и преди 10 години да го продам за 150 к. и да не съм събрала 131040 к. + още 150 к. от капиталовата. Луда работа !!! Никога няма да направя подобна глупост да си призная
                          Наистина не разбираш защото нямаш и не можеш да направиш сравнение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            Сега ще ти кажат, как да сравняваш Люлин с покрайнините на Лисабон е крайно нередно, къде са те, къде сме ние един вид.
                            Но дума няма да обелят за ROI в дългосрочен план, нито за черната паплач изпълнила Португалия.
                            Живял години там, няма особено голяма разлика. Готино е, че плажа ти е на 20 мин и не пада под нулата през зимата, ама хората са същите, не е и като населението да мърда особено по-бързо от София

                            https://populationstat.com/portugal/lisbon
                            https://populationstat.com/bulgaria/sofia
                            Last edited by Black and white cat-foot; 26.03.2023, 11:32.
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              panda, от чисто любопитство;
                              защо предпочете старо пред ново
                              Основно заради качеството - доста често са занижени стандартите при новото, например брат ми се взе ново и покривът на съседния вход вече тече. Наслушал съм се на случаи с пукащи се тръби, отпадъци в стените и тн. Доста често и при новото ме дразни самото разположение на стаите - малки, под странни ъгли, холокухня. Друго си е панел с правоъгълни стаи по над 15 квадрата

                              https://www.youtube.com/watch?v=XkeW...9E%D0%9E%D0%94
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Не е само затова, а и климата в България не е много подходящ за пенсионери с тия студени зими.Затово и масово пенсионери от Западна Европа се изнасят в Португалия, Испания, Кипър,Гърция и Малта.
                                За българските пенсионери естествено е по-добре да си прекарат старините в България. Ама за чужденците има по-добри места.
                                Там жегата ги мори, ето една скорошна покупка на селска къща за ваканционен имот в България след 7 огледа -

                                https://www.youtube.com/watch?v=b1W2Lwm02tY

                                Коментар

                                Working...
                                X