IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://m.24chasa.bg/novini/article/11666517

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

      Ако правилно го разбирам, с парите за един надценен софийски апартамент в момента може да купиш някаква смислена и търсена машина - примерно багер - и да изкарваш с него за ден-два сума, равна на половината наем за апартамента. Което е валидно твърдение. Но влачи със себе си голям обем допълнителни изисквания и затруднения.
      Можеш, също така, да инвестираш в една маламашка за шпакловане, където възвръщаемостта е в милиони проценти

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Евго, прекрасно решение. Искам само да ти кажа когато купуваш в Изток, винаги се питай какви хора ще живеят там. Не забравяй, че и там има имоти които не са със скъпи наеми, та внимавай да не купиш някой който е скъп ,а с нисък наем.
        Ще гледам да е от хубавите блокове, с асансьор, старо строителство, заради по-големите квадратури.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          Ами, минали неща.....

          И аз къща за гости ще продавам - в провинцията.

          С парите мисля да купя нещо в кв. Изток - да има, и да тече наем,
          Евго, прекрасно решение. Искам само да ти кажа когато купуваш в Изток, винаги се питай какви хора ще живеят там. Не забравяй, че и там има имоти които не са със скъпи наеми, та внимавай да не купиш някой който е скъп ,а с нисък наем.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            ще стигнат ли за изток
            Ако не стигнат, ще додам,

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

              Ами, минали неща.....

              И аз къща за гости ще продавам - в провинцията.

              С парите мисля да купя нещо в кв. Изток - да има, и да тече наем,
              ще стигнат ли за изток
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                мисля, че точно за това е избягвал консултациите.
                Ами, минали неща.....

                И аз къща за гости ще продавам - в провинцията.

                С парите мисля да купя нещо в кв. Изток - да има, и да тече наем,

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                  Ако правилно го разбирам, с парите за един надценен софийски апартамент в момента може да купиш някаква смислена и търсена машина - примерно багер - и да изкарваш с него за ден-два сума, равна на половината наем за апартамента. Което е валидно твърдение. Но влачи със себе си голям обем допълнителни изисквания и затруднения.
                  форумните анализатори никога не се затрудняват да мислят върху излишни подробности.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Собственичката на хостела е много трудолюбива и инициативна. Още в средата на 90-те години сама ходеше до Турция, купуваше дрехи и зареждаше техния магазин със стока. Ще изплати хостела съвсем скоро, но не се печели яко, както хората си мислят.

                    А баща ми беше с лоша финансова култура и действаше сам, без да се допитва до нас, щяхме да го консултираме умно.

                    Иначе се имаше за тарикат,
                    мисля, че точно за това е избягвал консултациите.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                      Не може да избие хотел на морето 15 години?? Това се нарича само с 1 дума - лошо управление. Имотни измами има и за това ди има адвокати, които да проверяват предварително сделките. Никой не ви е виновен, че сте некомпетнетни, но той българинът разбира от всичко....
                      хотели за продан - област Бургас

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=82cx0l&f1=1

                      обърни внимание на средната цена на кв.м.
                      говорим все пак за бизнес проекти

                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                        Не може да избие хотел на морето 15 години?? Това се нарича само с 1 дума - лошо управление. Имотни измами има и за това ди има адвокати, които да проверяват предварително сделките. Никой не ви е виновен, че сте некомпетнетни, но той българинът разбира от всичко....
                        Собственичката на хостела е много трудолюбива и инициативна. Още в средата на 90-те години сама ходеше до Турция, купуваше дрехи и зареждаше техния магазин със стока. Ще изплати хостела съвсем скоро, но не се печели яко, както хората си мислят.

                        А баща ми беше с лоша финансова култура и действаше сам, без да се допитва до нас, щяхме да го консултираме умно.

                        Иначе се имаше за тарикат,

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                          Добро утро,

                          има едно нещо, наречено "имотна болест" - да се купуват имоти на всяка цена, включително скъпи и на лоши локации.


                          Преди 20г баща ми го беше хванала тази болест, но да купува в провинцията. Голяма грешка, защото можахме да си възвърнем много малка част от парите му. И беше станал жертва и на измама.

                          Важното е здраве да има, другото се постига постепено.

                          Една приятелка има хостел на морето повече от 15г. Все още се мъчи да го изплати. Потокът от клиенти не е огромен и не тече яко. Просто българската икономика е такава, че не може да се печели като в Америка - малък пазар и не много платежоспособни клиенти. А повечето българи са и доста стиснати (мнение на един младеж, който беше на стаж при нас).

                          Поздрави
                          Не може да избие хотел на морето 15 години?? Това се нарича само с 1 дума - лошо управление. Имотни измами има и за това ди има адвокати, които да проверяват предварително сделките. Никой не ви е виновен, че сте некомпетнетни, но той българинът разбира от всичко....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            За мен е напълно непонятно защо всички говорите постоянно за кеш и , че имотите са печеливши. Изключваме Dury. Нейните апартаменти изглежда са в друга категория и наемите са CODB а не свързани със заплатата. Нормален апартамент в Люлин при цена 120к евро и наем 500 лева би имал съотношение цена/наем 40, Това правилни допускания ли са ? Ако са: повечето от желаните градове в Щатите имат съотношение цена/наем между 30 и 40 ( но по малко от 40, например 38). Последния път като гледах май Само Сан Франциско имаше над 40, но града е на полуостров и в земетръсна зона. Да се строи нагоре е скъпо, настрани невъзможно и който иска да купи, трябва да плати премия. Доскоро много хора искаха да купят защото Сан Франциско е емблематичен град и е технологичен център, та ако искаш да правиш стартъп трябва да си там. Сега май с Ковид и дистанционната работа, наемите са паднали и вероятно и цените ще тръгнат надолу дори без други фактори. Люлин е в едно празно поле и няма кьорав бизнес. Защо има съотношение цена/наем като Сан Франциско ? Бостън май беше под 30, което означава, че ако наема на апартамент там е 500 лева, цената му би била 90к евро. Вече говорих за подобни сметки за градове в Европа, абсолютна енигма ми е как може при тези съотношения в България апартаментите да се смятат за печеливши. Ясно е, че повечето хора са купували на по-ниски цени, но това няма значение защото в момента нещо което се оценява на 120к евро им носи 250 евро на месец и губят кинти. Ако купят примерно един кран с тия пари или купят машина за пакетиране на пуканки ще им носи в пъти в повече. Да знам , че апартамента е пасивен доход, но машината е само пример а и какво ми дреме ако донася 3к приход и 1к отива за заплата на някой ? Пак ше е пасивен доход и ше връща 8 пъти повече от апартамента.

                            Това с кеша е още по-шокиращо. За колко време се събират 120к за да се купи панелка в Люлин ? Да кажем идват 2к наем отнякъде. Даже не смея да питам какви пари са затворени за да генерират 2к от наеми. Да кажем е купено евтинко, наполовина на сегашните цени, и съотношението цена/наем е 20. Това са половин милион евро затворени в апартаменти за да върнат 2к на месец. След 5 години ше станат 120к и можеш да вземеш панелката в Люлин. Значи не само изкарваш само по 250 евро/месец от 120к евро, но трябва да затвориш половин милион за 5 години преди да стигнеш дотам да изкарваш тия 250 евро месечно. Е това вече е beyond me. Поне ги вземете на кредит тия 120к за 30 години с 5 години фиксирана лихва и почвайте да ги изкарвате веднага тия велики 250 евро. За 5 години ше изкарате 15k. Верно , че по кредита ще сте платили поне 30к и ще сте с 15к назад , но това са САМО 15к загуба защото няма да сте блокирали половин милион за 5 години (което най консервативно ще е 90к загуба).
                            Добро утро,

                            има едно нещо, наречено "имотна болест" - да се купуват имоти на всяка цена, включително скъпи и на лоши локации.


                            Преди 20г баща ми го беше хванала тази болест, но да купува в провинцията. Голяма грешка, защото можахме да си възвърнем много малка част от парите му. И беше станал жертва и на измама.

                            Важното е здраве да има, другото се постига постепено.

                            Една приятелка има хостел на морето повече от 15г. Все още се мъчи да го изплати. Потокът от клиенти не е огромен и не тече яко. Просто българската икономика е такава, че не може да се печели като в Америка - малък пазар и не много платежоспособни клиенти. А повечето българи са и доста стиснати (мнение на един младеж, който беше на стаж при нас).

                            Поздрави

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                              Какво ще сториш с машина за пакетиране на пуканки, за бога. Осъзнаваш ли какви малоумщини пишеш..
                              Ако правилно го разбирам, с парите за един надценен софийски апартамент в момента може да купиш някаква смислена и търсена машина - примерно багер - и да изкарваш с него за ден-два сума, равна на половината наем за апартамента. Което е валидно твърдение. Но влачи със себе си голям обем допълнителни изисквания и затруднения.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Ако купят примерно един кран с тия пари или купят машина за пакетиране на пуканки ще им носи в пъти в повече. Да знам , че апартамента е пасивен доход, но машината е само пример а и какво ми дреме ако донася 3к приход и 1к отива за заплата на някой ? Пак ше е пасивен доход и ше връща 8 пъти повече от апартамента.
                                Какво ще сториш с машина за пакетиране на пуканки, за бога. Осъзнаваш ли какви малоумщини пишеш..

                                Коментар

                                Working...
                                X