IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato



    Колеги, като казах "девственик", нямах предвид нито един от Вас двамата, но щом се разпознавате ...

    П.С. Ще ме баннат колега, не се притеснявайте. Ако не днес утре ше ме баннат и това ше бъде голям удар за мен защото няма да имам достъп до невероятните Ви постове от които струи мъдрост и светлина ... а чакайте малко, Вие май бяхте тоя с постовете за полюции и мастурбиране. Абе пак ще ми липсвате. Сигурен съм , че сте забележителен българин.
    А, от вашите постове "колега" , какво струи? Може ли да ми кажете какво точно струи по темата, ама наистина по темата?
    Тъпи въпроси към хора вряли и кипяли, без никаква лична инфо за какво се бориш, издава много селташки хитър манталитет от рода на "Ако мога да открадна мъдрост и опит, без да се издавам кой съм аз и какво представлявам" Ми не ни е жал за вас колега, изгнийте си в Америка, никой в България няма да се сеща за вас. През 90-те, като се надувахте, че сте си купили кадилак и дървена барака за 100 000$ ,никой в БГ, не подозираше, че всичко ви е на кредит. Сега на всики е ясно, какви нещастници сте...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato



      Колеги, като казах "девственик", нямах предвид нито един от Вас двамата, но щом се разпознавате ...

      П.С. Ще ме баннат колега, не се притеснявайте. Ако не днес утре ше ме баннат и това ше бъде голям удар за мен защото няма да имам достъп до невероятните Ви постове от които струи мъдрост и светлина ... а чакайте малко, Вие май бяхте тоя с постовете за полюции и мастурбиране. Абе пак ще ми липсвате. Сигурен съм , че сте забележителен българин.
      Оп оп каро поп
      https://www.youtube.com/watch?v=_m19VMRxfnI

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato

        Колега, може ли да Ви пускам на лични мненията си за одобрение да не се мора да ги поствам тука а Вие да Абите енергия да ги местите по други теми. Преди и след моя пост имаше други постове за ТВ, ма тях нещо не се притеснявате да ги местите. Не сте ги разбрали ли ? После две страници за басейните и мотелите в Плевен ... и тях ли не ги разбрахте ? Гледах в коментарите Ви че сте трили мнения ( на други хора) за понижения зашото темата била САМО за повишения. АШКОЛСУН! С това избихте рибата. Преди това ми бяхте трили мнения, че бях казал на някой , че се опитвам да го накарам да мисли като нормален човек (зашото било обида) а оставяте мненията на девственика че еди кой си бил малоумен, неудачник и т.н. Ако имате когнитивни проблеми потърсете помощ бе колега. Чувам във форума, че българските лекари били най-добрите. Айде със здраве.
        Момче не се фрустрирай ами си пускай съветите за тв на лични.
        Е точно се обнажедих че ще се отървем от джони фрустрацията, той още един се появи а джонката и той продължава да пише. Всичките успешни в чужбина, все българските коптори рутят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение

          https://novini.bg/biznes/pazari/7212...RjQ_Y3XWsJ3wtU
          За близо две седмици бензинът е поскъпнал с 6 ст. за литър

          Ще се вдига ли още цената на горивото , имаш ли информация.

          Сега за бизнеса средната е 3.30 за дизела масовия ,според мен ще се вдига още докато не се счупи търсенето.
          Въпроса е да бъде разбито търсенето,в момента в който търсенето бъде унищожено верижно ще има спад в цените,но докато се плащат тези цени няма да има обрат,или банките да вдигнат лихвите така че да постигнат пак същия ефект.
          Това което виждам аз че с комбинация лихви плюс тези цени ще си докарат криза ,но не го казват толкова отчетливо .
          Днес говорих с един дето държи строителна фирма,нямат работа и хора,имало големи проекти,обещания но на финала нищо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...tiletiya-nasam
            Централните банки започват най-широкото увеличение на лихвите от над две десетилетия насам
            Разходите за заеми нарастват в по-голямата част от света, тъй като ерата на евтините пари е към своя край

            Централните банки повишават бързо лихвените проценти в най-широкообхватното затягане на паричната политика от повече от две десетилетия насам, според анализ на Financial Times, който разкрива обрата в предишната им исторически хлабава позиция.

            Според анализа на данните на централните банки, направен от FT, през последните три месеца политиците по света са обявили над 60 увеличения на текущите основни лихвени проценти - най-големият брой поне от началото на 2000 г. насам.

            Цифрите илюстрират внезапния и географски разпространен обрат в изключително гъвкавата парична политика, възприета след световната финансова криза през 2008 г. и допълнително засилена по време на пандемията от коронавирус. През последното десетилетие лихвените проценти в повечето развити икономики се колебаеха около безпрецедентно ниски нива, а в някои случаи бяха отрицателни.

            Внезапната промяна в политиката идва в момент, когато инфлацията в много страни достигна многогодишни върхове, подхранвана от нарастващите разходи за енергия и храни след нахлуването на Русия в Украйна през февруари.

            Дженифър МакКеон, ръководител на отдела за глобална икономика в изследователската компания Capital Economics, заяви: "Световните централни банки започнаха най-координирания цикъл на затягане от десетилетия насам."

            Сред 55-те основни лихвени проценти, които наскоро бяха увеличени, са тези на Федералния резерв и на Английската централна банка, които прекратиха десетилетията на свръх разхлабена парична политика и реагираха на рязкото покачване на цените с повишаване на лихвените проценти на последователни заседания.

            Кристиан Келер, икономист в Barclays, заяви: "Цикълът на затягане е наистина глобално явление."

            В началото на май Фед повиши основния си лихвен процент с 50 базисни пункта до диапазона от 0,75% до 1%, което е най-голямото увеличение от 2000 г. насам. Английската централна банка повиши лихвените проценти на последните четири заседания, като с увеличението през май основната лихва достигна 1%.

            Европейската централна банка изглежда ще повиши разходите по заемите за първи път от 2011 г. насам през юли и ще прекрати осемгодишния си експеримент с отрицателни лихвени проценти през септември. Очаква се централните банки на Канада, Австралия, Полша и Индия да повишат лихвените проценти през следващите седмици.

            Въпреки това лихвените проценти все още са ниски според историческите стандарти и икономистите предупредиха, че последните увеличения са само началото на глобален цикъл на затягане.

            МакКеон заяви, че от 20-те основни централни банки в света 16 вероятно ще повишат лихвените проценти през следващите шест месеца. Затягането на лихвените проценти се очаква да бъде най-бързо в САЩ и Великобритания. Пазарите очакват увеличение на основните лихвени проценти с поне 100 базисни пункта до края на тази или в началото на следващата година в еврозоната, Канада, Австралия и Нова Зеландия.

            Келер заяви, че широкоразпространената тенденция увеличава вероятността създателите на политиката да обмислят по-съществени стъпки: "Обявяването на неочаквано по-големи стъпки е по-лесно, ако всички останали ги правят."

            Нововъзникващите пазари в Латинска Америка започнаха цикли на затягане през миналата година, тъй като техните икономики бяха засегнати от пандемията. Бразилия повиши лихвените проценти 10 пъти за малко повече от една година до 12,75%, в сравнение с едва 2% през март миналата година. Мексико, Перу, Колумбия и Чили също повишиха разходите по заемите.

            Силвия Дал'Анджело, икономист в компанията за управление на инвестиции Federated Hermes, заяви, че централните банки на развиващите се пазари "са реагирали по-силно на появата на повишена инфлация".
            https://novini.bg/biznes/pazari/7212...RjQ_Y3XWsJ3wtU
            За близо две седмици бензинът е поскъпнал с 6 ст. за литър

            Ще се вдига ли още цената на горивото , имаш ли информация.


            Коментар


            • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...tiletiya-nasam
              Централните банки започват най-широкото увеличение на лихвите от над две десетилетия насам
              Разходите за заеми нарастват в по-голямата част от света, тъй като ерата на евтините пари е към своя край

              Централните банки повишават бързо лихвените проценти в най-широкообхватното затягане на паричната политика от повече от две десетилетия насам, според анализ на Financial Times, който разкрива обрата в предишната им исторически хлабава позиция.

              Според анализа на данните на централните банки, направен от FT, през последните три месеца политиците по света са обявили над 60 увеличения на текущите основни лихвени проценти - най-големият брой поне от началото на 2000 г. насам.

              Цифрите илюстрират внезапния и географски разпространен обрат в изключително гъвкавата парична политика, възприета след световната финансова криза през 2008 г. и допълнително засилена по време на пандемията от коронавирус. През последното десетилетие лихвените проценти в повечето развити икономики се колебаеха около безпрецедентно ниски нива, а в някои случаи бяха отрицателни.

              Внезапната промяна в политиката идва в момент, когато инфлацията в много страни достигна многогодишни върхове, подхранвана от нарастващите разходи за енергия и храни след нахлуването на Русия в Украйна през февруари.

              Дженифър МакКеон, ръководител на отдела за глобална икономика в изследователската компания Capital Economics, заяви: "Световните централни банки започнаха най-координирания цикъл на затягане от десетилетия насам."

              Сред 55-те основни лихвени проценти, които наскоро бяха увеличени, са тези на Федералния резерв и на Английската централна банка, които прекратиха десетилетията на свръх разхлабена парична политика и реагираха на рязкото покачване на цените с повишаване на лихвените проценти на последователни заседания.

              Кристиан Келер, икономист в Barclays, заяви: "Цикълът на затягане е наистина глобално явление."

              В началото на май Фед повиши основния си лихвен процент с 50 базисни пункта до диапазона от 0,75% до 1%, което е най-голямото увеличение от 2000 г. насам. Английската централна банка повиши лихвените проценти на последните четири заседания, като с увеличението през май основната лихва достигна 1%.

              Европейската централна банка изглежда ще повиши разходите по заемите за първи път от 2011 г. насам през юли и ще прекрати осемгодишния си експеримент с отрицателни лихвени проценти през септември. Очаква се централните банки на Канада, Австралия, Полша и Индия да повишат лихвените проценти през следващите седмици.

              Въпреки това лихвените проценти все още са ниски според историческите стандарти и икономистите предупредиха, че последните увеличения са само началото на глобален цикъл на затягане.

              МакКеон заяви, че от 20-те основни централни банки в света 16 вероятно ще повишат лихвените проценти през следващите шест месеца. Затягането на лихвените проценти се очаква да бъде най-бързо в САЩ и Великобритания. Пазарите очакват увеличение на основните лихвени проценти с поне 100 базисни пункта до края на тази или в началото на следващата година в еврозоната, Канада, Австралия и Нова Зеландия.

              Келер заяви, че широкоразпространената тенденция увеличава вероятността създателите на политиката да обмислят по-съществени стъпки: "Обявяването на неочаквано по-големи стъпки е по-лесно, ако всички останали ги правят."

              Нововъзникващите пазари в Латинска Америка започнаха цикли на затягане през миналата година, тъй като техните икономики бяха засегнати от пандемията. Бразилия повиши лихвените проценти 10 пъти за малко повече от една година до 12,75%, в сравнение с едва 2% през март миналата година. Мексико, Перу, Колумбия и Чили също повишиха разходите по заемите.

              Силвия Дал'Анджело, икономист в компанията за управление на инвестиции Federated Hermes, заяви, че централните банки на развиващите се пазари "са реагирали по-силно на появата на повишена инфлация".
              Last edited by nkavrakov1982; 30.05.2022, 21:59.

              Коментар


              • Левонката Ви спущи директивата .До коги ще бистрите политиката?
                https://www.youtube.com/watch?v=UBBxGHvjNFM
                По една любеница под всяка мишница.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Привет от Сао Пауло - Бразилия. Последно бях тук преди 8 години, нещата са дръпнали напред осезаемо. Нямам идея имотите как са ценово, но стандартът се е повишил и това си личи по инфраструктурата. Не можем да кажем същото за София или за който и да било български град.

                  Честито, разбирам си купил 2 имота в Плевен. Само не разбирам за какво са ти.

                  Ти защо отново позволи на банския анти-инвеститор да се логва с твоя профил?
                  Жонка, левчо алтернативния ти иска паролата. Ти и без това си аут от българския пазар. Потърси си подобна тема в някой немски форум. Сигурен съм, че ще срутиш цените на НИ около Боденското езеро.
                  Last edited by bulgarian lev; 30.05.2022, 21:11.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Тв-тата тепърва ще се развиват доста така че набутване за голяма цифра няма много смисъл.
                    Последният ми е с Андроид 10 китайски бранд, бърз процесор и памет / бързо вървят менютата/ и микрофонче на дистанционното за гласови команди.... Управлява се и с телефон и дисплей с добра визия от страни и достатъчно входове за закачане на външни неща....... Разликата от модел на същата марка от предната година който ми е в друга стая е огромна като усещане....бързина и т.н......
                    Гледах преди няколко месеца нови модели на Xiaomi имаше в Китай, но не знам дали са стигнали до тук. Оптимално цена / качество/ размер/ функции....
                    Самсунг и ЛГ дето са уж най у нас според мен не си заслужават парите поради различната операционна система, която в даден момент ще е пътник като много такива при мобилните телефони.... Не че не можеш Андроид бокс да им закачиш , ама висят кабели и т.н.....

                    Да не се объркаш пиша не за компютри , а за телевизори :-)
                    Скъпа, съветът на Песи е ОК. С Андроид има достатъчно приложения така че да гледаш, да слушаш всичко с добро качество, само през блутуут трябва да си закачиш и 2+1 звук и си топ. нет ти върви от 4G, 5G, LAN, и тн… Ако имаш въпроси - питай
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Привет от Сао Пауло - Бразилия. Последно бях тук преди 8 години, нещата са дръпнали напред осезаемо. Нямам идея имотите как са ценово, но стандартът се е повишил и това си личи по инфраструктурата. Не можем да кажем същото за София или за който и да било български град.

                      Честито, разбирам си купил 2 имота в Плевен. Само не разбирам за какво са ти.

                      Ти защо отново позволи на банския анти-инвеститор да се логва с твоя профил?
                      Ще ти обясня, Джони. Лични неща са, никога не игнорирай житейските проблеми, щото шамарите са много тежки, като на Джошуа ама нанесени на човек от 80 кг примерно.
                      Сега излизам пе имам профи среща, наистина се радвам за теб, наслаждавай се на Сао Пауло.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                        Я па ти аз съм бил пророк аз говорех зо 10% на година то 15 били ахахаха. Съвсем между другото май и нашите заплати във фирмата ще ги увеличават скоро с15%
                        Да и аз мислех средно за 10тина процента, но има и повече. При нас бонусите бяха много добри края на миналата година (над 20%) , увеличенията под средното

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                          Я па ти аз съм бил пророк аз говорех зо 10% на година то 15 били ахахаха. Съвсем между другото май и нашите заплати във фирмата ще ги увеличават скоро с15%

                          Нашите пък няма да ги увеличават, не ги е срам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                            Не знам с кого спорихме преди няколко месеца, че заплатите ще растат нагоре с темп около 10% за година.

                            Тогава дадох пример с една от FMCG компаниите в България която вдига заплатите със средно 15%, на всички.
                            Днес чета за Кауфланд, 15%. Ще си помогнат, за наема или вноската по кредита.

                            ​​
                            Я па ти аз съм бил пророк аз говорех зо 10% на година то 15 били ахахаха. Съвсем между другото май и нашите заплати във фирмата ще ги увеличават скоро с15%
                            Last edited by pepe1234; 30.05.2022, 19:44.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Привет от Сао Пауло - Бразилия. Последно бях тук преди 8 години, нещата са дръпнали напред осезаемо. Нямам идея имотите как са ценово, но стандартът се е повишил и това си личи по инфраструктурата. Не можем да кажем същото за София или за който и да било български град.

                              Честито, разбирам си купил 2 имота в Плевен. Само не разбирам за какво са ти.

                              Ти защо отново позволи на банския анти-инвеститор да се логва с твоя профил?
                              Латинска и Южна Америка са идеално място за живот на бледолики :-)))) Е разбира се требе неколко калашника и десетина човека охрана :-)
                              Иначе картината е ясна. Не може да има изненада.

                              Local Purchasing Power in Sofia is 75.71% higher than in Sao Paulo
                              Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 2,541.17 €
                              (12,933.93 R$)
                              2,179.42 €
                              (4,283.80 лв)
                              -14.24 %
                              Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 1,614.49 €
                              (8,217.39 R$)
                              1,420.18 €
                              (2,791.46 лв)
                              -12.04 %


                              ПП Никога не съм ходил в Бразилия. Като турист съм сигурен че е хубаво. Има много неща които да се видят и пипнат.... Приятно изкарване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Да, спомням си. Ама реших че ще се занимаваш с медицина.
                                И аз. Човек се учи докато е жив.
                                Привет от Сао Пауло - Бразилия. Последно бях тук преди 8 години, нещата са дръпнали напред осезаемо. Нямам идея имотите как са ценово, но стандартът се е повишил и това си личи по инфраструктурата. Не можем да кажем същото за София или за който и да било български град.

                                Честито, разбирам си купил 2 имота в Плевен. Само не разбирам за какво са ти.

                                Ти защо отново позволи на банския анти-инвеститор да се логва с твоя профил?
                                Last edited by ejonny2376; 30.05.2022, 19:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X