IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
    В цялата държава няма толкова експерти по парична политика, колкото във форума на Инвестор.
    Къде видя експерти, ние сме лаладжии, които цитират Инвестор и Блумбърг.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
      Аз мисля, че ще се опитат да предизвикат дефлация, но после за да се измъкнат от нея ще трябва да минат на сценария на Терзиев.
      Всъщност по правилно казано е ,че ще предизвикат дефлация за да излъжат народа ,че видиш ли ти мислят за него и после ще му го донабият до макарите !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        Четене с разбиране , шокираща по нашите ширини . Официалната в Европата е 8% както и в България официалната е 13% ако не се лъжа, сещаш ли се?
        ПП Laconic не съм продавач на коптори аз ! И не ми оттърва положението но гледам фактите . Последните 3г съм на - 50% след данъци,заплати и прочие, приравнено към покупателна . Та иска ми се кешът действително да започне да струва повече , но към момента е обратното .
        И как ще го спасиш? Като купуваш ново строителство на кредит ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Тъй, де. Експертите са го казали, няма да спорим. Ние за Ковид не спорихме с експертите, сега ли ще тръгнем да се съмняваме.
          Той си мисли ,че ще му дадат а те ще му вземат.

          Коментар


          • Аз мисля, че ще се опитат да предизвикат дефлация, но после за да се измъкнат от нея ще трябва да минат на сценария на Терзиев.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

              Той не ти говори, че ще падат цените, а че ще спрат да се качват.
              Веднага щом се научим да не ядем.

              Коментар


              • В цялата държава няма толкова експерти по парична политика, колкото във форума на Инвестор.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                  https://www.bloombergtv.bg/a/20-klub...-spad-ot-20-25

                  [/INDENT]Експертите ви го казват в прав текст! Толкова ли е трудно да се проумее?
                  Тъй, де. Експертите са го казали, няма да спорим. Ние за Ковид не спорихме с експертите, сега ли ще тръгнем да се съмняваме.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Как инфлацията е минало, като от юли тока е 3-5% нагоре, парното с 30-40%, а пшеницата на зелено е 900 лв/тон, при цена мин год 300 лв?
                    Той не ти говори, че ще падат цените, а че ще спрат да се качват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                      Чак пък шокираща ... Инфлацията в Европа е 7-8%, Висока е, но не е шокираща. Сигурно затова ЕЦБ си мисли, че може да не бърза с вдигането на лихвите. Източна Европа го духа естествено, с 2-но по-висока инфлация. 15-20% инфлация може да се разглежда като шокираща, но това са страни неприели еврото и не са проблем на ЕЦБ. БНБ ако вдигне лихвите а ЕЦБ не, бизнеса в България направо да затваря.
                      Шокираща по нашите ширини . Официалната в Европата е 8% както и в България официалната е 13% ако не се лъжа, сещаш ли се?
                      ПП Laconic не съм продавач на коптори аз ! И не ми оттърва положението но гледам фактите . Последните 3г съм на - 50% след данъци,заплати и прочие, приравнено към покупателна . Та иска ми се кешът действително да започне да струва повече , но към момента е обратното .
                      Last edited by pa4anga; 30.05.2022, 00:04.

                      Коментар


                      • https://www.bloombergtv.bg/a/20-klub...-spad-ot-20-25

                        Въпреки това в години на свиване на търсенето, най-вече поради свиване на ипотечното кредитиране, спад от порядъка на 20-25% е очакван и е в рамките на нормалния цикъл".
                        "В момента се наблюдава значително влошаване на бизнес климата от гледна точка на планове за нови инвестиции. Живеем в ситуация на рязко скочила несигурност и тежка непредвидимост в много слоеве на политиката и на икономическия живот. В началото сме на рецесионната вълна. Цикълът от инфлационен и изкуствено подемен отива в посока на стагниране".

                        Експертите ви го казват в прав текст! Толкова ли е трудно да се проумее?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                          Аз мисля, но ти си в почивка. КЕШът вече има цена, а при спиране на войната очаквай дефлация!
                          Дезинфлация или дефлация? Дефлация не е имало от 80 години! Говоря за световен мащаб.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                            Има шанс да го проумееш! Инфлацията вече взе каквото можа, сега целта е да бъдат намалени разполагаемите работни места, за да не се помпа инфлацията. Ето защо казвам, че инфлацията е минало...ефекта вече е калкулиран и сега сме в следващ етап. Гледайте напред, а не назад!
                            Как инфлацията е минало, като от юли тока е 3-5% нагоре, парното с 30-40%, а пшеницата на зелено е 900 лв/тон, при цена мин год 300 лв?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                              Инфлацията в Европа е 7-8%
                              Шкумба, ти ли си, бе?

                              Пак повтарям - учете история. Ей, даже във викито са ви го написали бетер Ванга:

                              The common, free people of the cities, meanwhile, began to move out into the countryside in search of food and better protection.

                              Made desperate by economic necessity, many of these former city dwellers, as well as many small farmers, were forced to give up hard-earned basic civil rights in order to receive protection from large land-holders. In doing so, they became a half-free class. They were tied to the land, and in later Imperial law, their status was made hereditary. This provided an early model for serfdom, the origins of medieval feudal society.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Дай цена при отрицателната лихва на ЕЦБ-то утроен обем от пари и 25% инфлация в България и готови за наливане милиарди помощи ! Напъни се да го измислиш ! Заредих пуканките ....
                                ПП Кофти времена , 2-стаен коптор за изриване 100к евра, 2к лева бруто заплатка в София стигаща само за основни нужди ! И нашите главанци ще я засилват инфлацията с проинфлационни мерки ! Мъка ! А ми говори ,че кешът вече имал цена , да има -25% за тая година !
                                Лихвата в Германия е около 1%, в Италия 3%. В ЕС увеличението идва от търговските банки, никой не чака ЕЦБ. У нас вече има положителни лихви по депозити. Целта на нашите е не да помпат инфлация, а да се спасят от рецесия, но догодина няма мърдане..не виждаш много неща, защото така ти оттърва! И ти ли си продавач? Какво продаваш, кредити, имоти или ново строителство?
                                Last edited by X_Y; 30.05.2022, 09:12.

                                Коментар

                                Working...
                                X