IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    Ама ти личи отдалеч. Интересен аргумент е "може пък да съм прав, не е невъзможно". На това разчитат всички дето играят тото, търкат билетчета, залагат на рулетка, ротативки и т.н. Наистина някои от тях понякога познават, нищо че не са чели книжки по математика, вероятности.
    Това , че аз не съм чел "икономически книжки" не означава, че Вие сте чели. Дотук разсъжденията Ви са свързани с моята особа, което със сигурност не Ви е от компетенцията. Може би е време да започнете да коментирате по темите , които сте научили от прочетените "книжки" за да се види какво пък толкова сте прочели.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      Хората, дошли в България, за да се спасят от война предпочетоха да се върнат в Украйна, където се стреля и падат бомби, вместо да останат у нас

      Кой ще ви ги купува или па наема тез имоти?
      Тез дет НЯМАТ НИЩО не искат !?!?!? Как ли ще проискат другите.
      ПАРИ ИМ ДАВАТ ДА СТОЯТ В БЪЛГАРИЯ И НЕ ИСКАТ ВЕ .......
      кои хора бе, ботчо?
      някой за когото си чул ли?
      ела по софия да видиш дали са си тръгнали
      или питай некой познат от морето ако имаш
      препоръка е

      Коментар


      • Ей сега дават в момента по Канал 1 за излъганите шарани с ваканционни имоти в Свети Влас ,с ипотеки още от строителя,излъгани в нотариални актове в които не пише че имат ипотеки.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Ха-ха, пак стигнахме до "ти си нисък, аз съм висок".

          Единствената причина да ги разтягаме тия локуми е, че четящите "икономическа литература" твърдяха, че имало 67 млрд депозити, които шяли да натискат цените на имотите нагоре. Въобше дори не им мина през акъла, че депозитите може да са генерирани от продажби на имоти. Какво ще правим тук? Ще си въртим едни имоти ли ?

          Ако не можете да разберете , че българските левове не могат да стигнат до банка в Китай или Австралия а щом са в българска банка ще се опитват да генерират депозити язък ви за книжките. Дали се продават коли, чепове за зеле или имоти, няма значение. Сигурно има разлики с набирането на калитал от фирмите и сметките , които се използват за оборотни разход ( както и да се наричат) , но вероятно накрая всичко това отива в накакъв бакалски тефтер, от едната страна е сумата която банката е приела, от другата са кредитите, които може да раздаде. Кредитите генерират депозити и в съшото време са фунция на депозитите, ако опростите системата ше видите , че всъшност имоти, коли или чепове за зеле даже не са необходими и количеството депозити ше си расте докато някой не спре раздаването на кредитите. Докато депозитите могат да растат с итерациите, имотите, колите и т.н. могат да растат с производителността. България не е шампион по производителност и сигурно затова инфлацията е двойна на тази в останалия свят. Ако намалеят кредитите ше намалеят депозитите, инфлацията отива надолу, в същото време броя на чеповете за зеле е същия и цената им ще падне (особено пък ако имате вече 3 чепа, които не използвате)

          Та верно е , че не съм чел икономически книжки. Не е страшно ако съм сбъркал и на 100% с неверни допускания. Страшно, ще е ако съм прав дори частично. Защото изчакайте да видите какво става като стигнем до вектори. кърнъли и т.н ... В тази област съм чел книжки, вероятно ще съм прав в по-голяма степен отколкото за депозитите, и картинката няма да Ви хареса.

          За начало, който има 15 мин. за губене, да види това: https://www.youtube.com/watch?v=ggWYkes-n6E
          Който пък не разбира защо го пускам, може би ще се усети, че не би трябвало да прави прогнози за пазара на чепове за зеле.

          Айде добро утро на всички.
          Ама ти личи отдалеч. Интересен аргумент е "може пък да съм прав, не е невъзможно". На това разчитат всички дето играят тото, търкат билетчета, залагат на рулетка, ротативки и т.н. Наистина някои от тях понякога познават, нищо че не са чели книжки по математика, вероятности.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Въобше дори не им мина през акъла, че депозитите може да са генерирани от продажби на имоти. Какво ще правим тук? Ще си въртим едни имоти ли ?
            И що не? В Канада последните десетина години точно това правят.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

              Обаче мога да ти дам примери за държави с намаляващи пари в обращение (като третия ти линк) и растящи цени на имоти за последните десет години. Значи зависимостите не са точно както ни ги представяш.
              Не е само това разбира се. Би било прекалено лесно, но връзката е директна просто може да има краткосрояни флуктуации / в случая на имотите това може да е и десетилетие/ обаче има 2 неща, които са константа във времето.
              1. Царете се множат.
              2. Имотите струват все повече царе....
              :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                Какво ще направи един конкретен човек е без значение за депозитите и за пазарите. Важно е каква част от получените пари продавачите връщат като депозити, каква част слагат в акции или фондове, за битхуйни, за бизнес, каква част отиват за коли, за здраве, за екскурзии, за цици, за бело и т.н.Ти май си от тези, дето пишат повече отколкото четат. Особено икономическа литература,
                Ха-ха, пак стигнахме до "ти си нисък, аз съм висок".

                Единствената причина да ги разтягаме тия локуми е, че четящите "икономическа литература" твърдяха, че имало 67 млрд депозити, които шяли да натискат цените на имотите нагоре. Въобше дори не им мина през акъла, че депозитите може да са генерирани от продажби на имоти. Какво ще правим тук? Ще си въртим едни имоти ли ?

                Ако не можете да разберете , че българските левове не могат да стигнат до банка в Китай или Австралия а щом са в българска банка ще се опитват да генерират депозити язък ви за книжките. Дали се продават коли, чепове за зеле или имоти, няма значение. Сигурно има разлики с набирането на калитал от фирмите и сметките , които се използват за оборотни разход ( както и да се наричат) , но вероятно накрая всичко това отива в накакъв бакалски тефтер, от едната страна е сумата която банката е приела, от другата са кредитите, които може да раздаде. Кредитите генерират депозити и в съшото време са фунция на депозитите, ако опростите системата ше видите , че всъшност имоти, коли или чепове за зеле даже не са необходими и количеството депозити ше си расте докато някой не спре раздаването на кредитите. Докато депозитите могат да растат с итерациите, имотите, колите и т.н. могат да растат с производителността. България не е шампион по производителност и сигурно затова инфлацията е двойна на тази в останалия свят. Ако намалеят кредитите ше намалеят депозитите, инфлацията отива надолу, в същото време броя на чеповете за зеле е същия и цената им ще падне (особено пък ако имате вече 3 чепа, които не използвате)

                Та верно е , че не съм чел икономически книжки. Не е страшно ако съм сбъркал и на 100% с неверни допускания. Страшно, ще е ако съм прав дори частично. Защото изчакайте да видите какво става като стигнем до вектори. кърнъли и т.н ... В тази област съм чел книжки, вероятно ще съм прав в по-голяма степен отколкото за депозитите, и картинката няма да Ви хареса.

                За начало, който има 15 мин. за губене, да види това: https://www.youtube.com/watch?v=ggWYkes-n6E
                Който пък не разбира защо го пускам, може би ще се усети, че не би трябвало да прави прогнози за пазара на чепове за зеле.

                Айде добро утро на всички.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Няма нищо случайно в това....Каквото и да вземеш резултата е еднакъв....
                  С други думи
                  Всички пътища водят към...... Софи....йски имот :-)
                  Обаче мога да ти дам примери за държави с намаляващи пари в обращение (като третия ти линк) и растящи цени на имоти за последните десет години. Значи зависимостите не са точно както ни ги представяш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Е как да стане кат ни АЗ ни ти имаме апарт в Глифада?
                    Ама аз може би искам да имам и щото мое кеша да не ми стигне разчитам на помощ от приятел :-)))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                      Смесваш съвсем различни показатели и правиш голям гювеч.
                      Няма нищо случайно в това....Каквото и да вземеш резултата е еднакъв....
                      С други думи
                      Всички пътища водят към...... Софи....йски имот :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
                        Енергията, имотите, златото, материалните активи си имат цена.
                        Борсата е мижи да те лажа.
                        По -скоро БГ имотите са мижи да те лажем и голям балон.Дългосрочно нямат никакъв потенциал поради демографията,ниското качество и с инфраструктурата,която е по-зле и от държави в Африка.

                        Борсите зависи коя.Амерканската е най-напомпената с въздух.На БФБ може да си правиш х3 от имоти с лекота и с малък риск,стига да имаш елементарна финансова култура
                        Last edited by petrg5s; 29.05.2022, 18:07.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          Тука изпускаш най-големите фактори. Киро-инфлацията винаги може да изкара парите на гражданите от банките с дълг и да си купи нещо "за ядене". ЕС също може от негово име да вземе дълг и ЕЦБ-то да го купи. После тука имаме и външни фактори като чужди кредитори и ЕЦБ най-малкото които дали чрез "инвестиции" или чрез арбитраж от трети страни вкарват скорост на пазара. Банките у нас практически освен имоти друго не финансират, дори бизнесите главно срещу имот теглят кеш.
                          Правителството може да влияе в нашия случай. Другото няма много общо с коментираното.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                            Не се ли смяташе този паричния мултипликатор. Смисъл беше некакво огромно число си спомням...
                            Около 2.5 - 3.3, зависи с каква точност се смята. Но това са доста теоретични работи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Целта на форума не е да водим ограмотителни курсове за брокери.
                              Вие не разбирате разликата м/у номинално и реално.
                              Ако си се набутал с 800 евра за панел 2008, сега дори да го разкараш за 1200 - пак си на загуба.
                              Отделно че е трябвало чакаш цял период на нов бум, за да го отвържеш...

                              И не става дума само за това изчезване на пари.
                              ЦБ-тата като почнат да си свиват балансите ще го усетите.
                              Най-вероятно пак няма да разберете процеса, но определено ще го усетите.
                              За да не усложняваме процеса приемаме, че скоростта на парите е единица, а с/у парите стоят стоки и услуги. И като почнат да намаляват парите в обръщение - ще видите какво се случва с другата страна на уравнението... приятен ден.
                              Днес от сабалем си започнал с коктейлите...Успя да ме развеселиш

                              Коментар


                              • Хората, дошли в България, за да се спасят от война предпочетоха да се върнат в Украйна, където се стреля и падат бомби, вместо да останат у нас

                                Кой ще ви ги купува или па наема тез имоти?
                                Тез дет НЯМАТ НИЩО не искат !?!?!? Как ли ще проискат другите.
                                ПАРИ ИМ ДАВАТ ДА СТОЯТ В БЪЛГАРИЯ И НЕ ИСКАТ ВЕ .......
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X