IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

    абе...аз съм спокоен....успокоен съм .едно от малкото неща ,които безпокоят моето спокойствие е,че хора като теб ме изненадват със спокойствие.
    . Обезспекоен съм малко ,в следствие на тва,че ти си прекалено успокоен.
    . Та...като говоря за бг,имам предвид и цяла европа....а германия е в европа...Европа....
    . Бг банковия маркет е доминиран от райфайзени и уникредити......
    Говорейки за бг,в случайя говоря за ЕС.
    ако случайно бг банки от рода на ПИБ....са се взели за банкери,вместо за перачи на пари.....и за пореден път са раздавали кредити без хедж по тях......няма страшно.....харвардските капацитети ще напомпат бг бюджета с някой друг милиярд.....и ПИБ ще просъществува отново.....поредния подарък за оцеляването на тая банка ще бъде осчетоводен като аварийни средства за борба с рецесията.....бгетовеца дори и няма да разбере,че е подарил ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ някой друг милиярд на Цеко минев.....
    . ама германия?спомняш ли си кат ви казвах,че
    имотния маткет в немско се е превърнал от имотен актив,в актив за скатаване на данъци?
    Ако ЕЦБту има НЕблагоразумието да вдигне лихвата над нула процента....да не говориме,че дълговия ви маркет оцення над два % еония до 1 година......
    кво ще стане,знаеш ли?
    Ами имотния актив ще стане имотен актив,вместо актив за криене на данъци.
    Трите процента депришиейшън в швабския риъл естейт отива на Шайзе.....тва бе по дяволите на немски,нали....
    И ко праиме тогава с швабията?
    Ами кво....дропваме мюнхенските апартаменти на банките.....те да си трошат главите с активи,които са се обезценили със 75 %.....ние ,германците,фалираме и почваме наново....
    . И тва НЕ Е НАЙ ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ НА ЕВРОПАТА.....има и по голям проблем,ама ще ти го кажа ,СЛЕД КАТО НЕ МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ ПАРИ ОТ НЕГО......когато вече не е тайна,а е новина......от мен дА мине ....ще знаеш за тва още преди кавръка да ти постне анализ от блумберг,от който ще ти обяснят защо е станало това.....СЛЕД КАТО Е СТАНАЛО.....
    .
    Та...нали съм хитър петър..и за теб ще има хитрина от торбата с хитрините:

    Копирай съвета,който дадох на дури:
    почвай да званиш по германските банки и коя посмее да ти даде заем с параметри,по големи от тези,които АЗ ТИ ЗАДАДОХ в предния постинг.....
    ДърпаЙ парите и с тези пари шортвай акцията на банката,която ти ги е дала.....

    щото явноо в европата има още манджа за ядене.....ако това,което казваш е вярно....означава,че съм ПОДЦЕНИЛ ГАМЕНЩИНАТА НА СТРЕДНОСТАТИСТЧЕСКИЯ ГЕРМАНСКИ БАНКЕР.....
    а тва никак не е убаво....определено ще ми струва пропуснати ползи....



    .
    Шайзи, сече ти пипето - ама правиш грешката да смяташ 1. БГ за нормална ЕС държава и 2. немския НИ пазар за подчинен на банките
    При 1. имаме чалгарска партия дори, икономика на прилапването на евро-грантове. При 2. банките далеч не са единствените кредитори, правят го и застрахователни компании, за капак има едно нещо Баушпар, дето служеше и предната криза като котва на целия сектор срещу затъване, често в съчетание с едно друго нещо Ристер дето накрая става леко така, че държавата те помпа с пари за да си купиш/ремонтираш имот ако ще живееш самият ти в него. Попрочети как работи, ще ти светне защо съм спокоен и не ми дреме за проценти в следващите години. А Мюнхен и Франкфурт са едни грозни балони и заслужават така или иначе отрезвяване - представляват сигурно 1% от целия немски НИ пазар, ще са шум само по вестниците за ден-два

    ПП: няма да шортя нищо, щото държавата често ги спасява такива - прекалено е социална. Дълъг съм другаде, като беше писал за арбитраж - да се беше сетил какво е основното предимство на ЕС - свободно движение на хора и капитали

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Запомни, печатането свърши за неопределено време, сега следва рецесия и плащане на масрафа от всички ни - имотните инвеститори ще платят с цялата виртуална капиталова, трупана последните 5 години, ние живущите в нормални държави все ще избутаме все някак си (с цената на понижена покупателна и частична загуба на високия стандарт).

      Ти не живееше ли в Конго или някъде другаде по саваните на Африка?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Успокой се, дават. Ама не на Дурки, Сулки и Пулки, затова и ефектът не е глобален и пазара не го отразява Циркът го имах преди години и в БГто, заради корпоративни бонуси на САП можех да взема кредит от една банка и да спечеля от лихвата на същите пари в депозит в друга банка - и двете български.
        Тук се опитваха да се смеят, че не ми пука от кредити - сега им се реве. Лихвените проценти са ми между 1.49 до 2.99 за различните през последните 5 години и отдавна съм ги избил, след още 5 години ако имам енергия, ще преподпиша на същите условия следващия 7 до 10-годишен период и айде финал за тоя живот, нататък децата да се оправят като решат да продават някой ден
        За мен кеш при покупка на имот (реално каквото и да е) при такива лихвени условия е безсмислен мазохизъм и ненужно поемане на риск.
        абе...аз съм спокоен....успокоен съм .едно от малкото неща ,които безпокоят моето спокойствие е,че хора като теб ме изненадват със спокойствие.
        . Обезспекоен съм малко ,в следствие на тва,че ти си прекалено успокоен.
        . Та...като говоря за бг,имам предвид и цяла европа....а германия е в европа...Европа....
        . Бг банковия маркет е доминиран от райфайзени и уникредити......
        Говорейки за бг,в случайя говоря за ЕС.
        ако случайно бг банки от рода на ПИБ....са се взели за банкери,вместо за перачи на пари.....и за пореден път са раздавали кредити без хедж по тях......няма страшно.....харвардските капацитети ще напомпат бг бюджета с някой друг милиярд.....и ПИБ ще просъществува отново.....поредния подарък за оцеляването на тая банка ще бъде осчетоводен като аварийни средства за борба с рецесията.....бгетовеца дори и няма да разбере,че е подарил ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ някой друг милиярд на Цеко минев.....
        . ама германия?спомняш ли си кат ви казвах,че
        имотния маткет в немско се е превърнал от имотен актив,в актив за скатаване на данъци?
        Ако ЕЦБту има НЕблагоразумието да вдигне лихвата над нула процента....да не говориме,че дълговия ви маркет оцення над два % еония до 1 година......
        кво ще стане,знаеш ли?
        Ами имотния актив ще стане имотен актив,вместо актив за криене на данъци.
        Трите процента депришиейшън в швабския риъл естейт отива на Шайзе.....тва бе по дяволите на немски,нали....
        И ко праиме тогава с швабията?
        Ами кво....дропваме мюнхенските апартаменти на банките.....те да си трошат главите с активи,които са се обезценили със 75 %.....ние ,германците,фалираме и почваме наново....
        . И тва НЕ Е НАЙ ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ НА ЕВРОПАТА.....има и по голям проблем,ама ще ти го кажа ,СЛЕД КАТО НЕ МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ ПАРИ ОТ НЕГО......когато вече не е тайна,а е новина......от мен дА мине ....ще знаеш за тва още преди кавръка да ти постне анализ от блумберг,от който ще ти обяснят защо е станало това.....СЛЕД КАТО Е СТАНАЛО.....
        .
        Та...нали съм хитър петър..и за теб ще има хитрина от торбата с хитрините:

        Копирай съвета,който дадох на дури:
        почвай да званиш по германските банки и коя посмее да ти даде заем с параметри,по големи от тези,които АЗ ТИ ЗАДАДОХ в предния постинг.....
        ДърпаЙ парите и с тези пари шортвай акцията на банката,която ти ги е дала.....

        щото явноо в европата има още манджа за ядене.....ако това,което казваш е вярно....означава,че съм ПОДЦЕНИЛ ГАМЕНЩИНАТА НА СТРЕДНОСТАТИСТЧЕСКИЯ ГЕРМАНСКИ БАНКЕР.....
        а тва никак не е убаво....определено ще ми струва пропуснати ползи....



        .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Наблюдаваш в момента отрицателни лихви при 8% инфлация за ЕС. Тука не виждаш сериозни логически противоречия а си тръгнал мене да кориш като ти казвам че ОЧЕВИДНО са се наговорили да те оберат до шушка.

          И от историята добре знаем че цените на имотите падат за години, а не са седмици както акциите. Печатането ще почне много преди имотите да тръгнат надолу в България специално.
          Заплатка, усещам те как си се набутал с някой софийски имотен боклук за куп пари и сега се опитваш да оправдаваш тази твоя глупост. Запомни, печатането свърши за неопределено време, сега следва рецесия и плащане на масрафа от всички ни - имотните инвеститори ще платят с цялата виртуална капиталова, трупана последните 5 години, ние живущите в нормални държави все ще избутаме все някак си (с цената на понижена покупателна и частична загуба на високия стандарт). За жителите на Българийка обаче предстоят адски тежки години - виж само този малоумник дето е уж в оставка какви идиотизми твори - продава страната и народа си за жълти стотинки. Ще му сърбате попарата мнооого години занапред, Боко макар и крадец беше безобиден в сравнение с този - хем корумпиран, хем глупак, хем предател - унищожителна комбинация.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

            Наблюдаваш в момента отрицателни лихви при 8% инфлация за ЕС. Тука не виждаш сериозни логически противоречия а си тръгнал мене да кориш като ти казвам че ОЧЕВИДНО са се наговорили да те оберат до шушка.

            И от историята добре знаем че цените на имотите падат за години, а не са седмици както акциите. Печатането ще почне много преди имотите да тръгнат надолу в България специално.
            Продължаваш да си измисляш факти, които не можеш да докажеш!

            Това е нагледен пример за имотите в София! Срив в цените с 40% за около 9 месеца! Отново правиш лъжливи и нелогични заключения!
            Истината е, че печатането ще започне едва когато инфлацията бъде задушена, а ниски лихви повече няма да видим!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

              При висока инфлация това няма как да се случи! Вече ти обясниха, че Европа е в капан и ще следва ФЕД. Измисляш си факти, които нямат нищо общо с действителността, липсват причинно следствени връзки в разсъжденията ти и се наблюдават сериозни логически противоречия, защото се опитваш единствено да насаждаш страх от инфлация!
              При изявен мечи пазар при акциите никой не се и опита да ги спасява. Същото се очаква и при имотите и няма сила в този момент, която да ги спаси!
              Наблюдаваш в момента отрицателни лихви при 8% инфлация за ЕС. Тука не виждаш сериозни логически противоречия а си тръгнал мене да кориш като ти казвам че ОЧЕВИДНО са се наговорили да те оберат до шушка.

              И от историята добре знаем че цените на имотите падат за години, а не са седмици както акциите. Печатането ще почне много преди имотите да тръгнат надолу в България специално.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Кавръков, това не са никакви локуми ,а за жалост е чистата истина. Мен, кредити не ме интересуват, но много народ ще се заинтересува, а това е доста ниска лихва при това фиксирана за пет години ! Не вярвам банките да са благотворителни дружества и за жалост това означава, че не очакват драстични повишения на лихвените проценти. Можеш сам да провериш, точно теб нямам намерение да уча как да го направиш
                хе...хе уникредит викаш.....олигуфрените се познават по постъпките им.....
                . Има и друг начин да ги познаеш,ако не разбираш тва което разбирам аз,и си мислиш,че ти говоря глупости......
                . Акцията им е паднала едва ДВОЙНО....за последните 3 месеца.....
                Нищо де.....те са направо турбо интелигентни,ако трябва да ги сравниме с райфайзените......на които акацията и е паднала .........ТРОЙНО.....

                Дури,представяш ли си да си шефа на уникредит и да трябва да се изправиш пред акционерите си,НА СЛЕДВАЩОТО СЪБРАНИЕ, да им обясниш ЗАЩО СИ ИЗГУБИЛА ПОЛОВИНАТА ИМ ПАРИ ЗА ПО МАЛКО ОТ 3 МЕСЕЦА......

                . незнам колко вида наркотици и успокоителни трябва СЕОто на уникредит да изпие,преди да влезе в залата.....

                обаче те дури са хитреци.....даже знам и кво ще каже....ще се оправдае така:

                рецесията ,която още я няма,но затова пък ни изненада е виновна.....
                благодарете се,че че сте си проверили парите на мен и съм изгубил само половината......защото ако си бяхте проверили парите на райфазен ,те вече да са изгубили две трети от тях.....Европа.....

                А СЕОто на райфа кво ше му е оправданието на неговото събрание на инвеститорите.....и аз не знам.....моа да съм хитър ...ама чак толкова хитър и аз не съм,че да обяснявам как съм загубил 2/3 от поверените ми пари....само за няколко месеца....никой не толкова хитър...
                .
                Еххххх европа...европа.....земю македонска.....


                п.п.
                . Дури....са все повече ще четеш как рецесията,която не съществува,е изтрила ,заличила или изпарила едиквиси милиарди.....
                . Ама под секрет и само на тебе ше кажа:
                . Маркета и казармата в бг си приличат само по едно нещо:

                . НИЩО НЕ СЕ ГУБИ,САМО СМЕНЯ СОБСТВЕНИКА СИ.....

                . тааааа...следващия път кога кавръка ти поства поредното интервю,в което АНАЛИЗАТОР ти обяснява колко пари са "изгубини" ,в следствие на рецесията,искам от теб да си спомняш,КВО АСЕН1975 ти е казвал...а то е:

                ПАРИ НЕ СЕ ГУБЯТ,ТЕ САМО СМЕНЯТ СОБСТВЕНИКА СИ"

                айде от мен лека вечер
                .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                  Мисля,че говориш за вчера,не за днес.....
                  кат ти казвам,че деривстив маркета в ес е колсбирал...съвсем. е се шегувам

                  първо. 10 годишни фючъри в ес няма.най далечния е 6 годишен.....ако банка дава 20 годишна заключена лихва,трябва да поеме риска от останалите четири години...и не се съмнявам,, че са давали.....и ще си платят за това..повярвай ми.
                  . слушай са,първо малко история,за да разбереш смисъла,а не да ти казвам само следствието и да знаеш,без да разбираш:

                  . Дълбокия маркет в ес е базиран върху тримесечния юрибор.имаш и 6 месечен и 1 годишен и незнамсикъвси юрибор.....ама те са безсмислена статистика....нещо като ОЛП на бнб.
                  . Що си "изчисляват" безсмислени статистики...не знам...за кво са избрали и точно 3 месечния юрибор,към който да си върнат дългове маркет...също не знам.....ама ше забележиш,че всички заеми в ес са вързани към тримесечния юрибор
                  . Така ....после (време оно) решават да копират американския тржъри маркет,,тъй като бондовия маркет в ЕС е на ниво ......" ДАЙ СИ МИ КОФИЧКАТА,НА СИ ТИ ЛОПАТКАТА" ......
                  Речено-сторено:
                  Пускат дериватив на тримесечноя юрибор,който наричат юрибор фючър.
                  Този фючър мимиква американския трежъри бонд....наричан зиро бонд.....
                  . или лихвенатс база е прайзд ин в номинала,а не ,чрез купони,порциони ,дискаунти и незнамсиквоси.
                  . Тва позволява да се създаде дериватив маркет,който е много по прозрачен....

                  Този фючър "произвежда" така наречения пт академиците търм ъф стракчър...
                  . Тоа термин ич да не те плаши....простонсе опитват да се правят на много сложни....
                  . Ние,по простите го наричаме ийлд кърв....
                  Или тримесечния юрибор почва дс произвежда различни цени в различните месеци......
                  . Така...Така идва и връзката с твоето твърдение,че можеш да везем лихвата,за която говориш:

                  до януари месец този илд кърв беше флет...демек плосък....или едномесечноя фючър на 3 месечния юрибор имаше същата цена,както и 6 годишния фючър на 3месечния юрибор.....
                  .
                  Тогава не за 2.5 процента да си взел...ами и на 1.5% да са ти дали.....
                  . В момента или кърва е в контанго....и то брутално....да не кажа отчайващо...отчайва....
                  Контингент е когато ийлд кърва стане от плосък,въвту положително накривен...накриво....
                  Демек въпреки че 3месечния юривор е един и също,фючърите му почват да постъпват във времето...

                  В момента 6 годишния фючър дава 2.4 % ийлд....
                  . Германска банка трябва да е изкукуригала,че да ти даде 10 годишна лихва,която е заключена....
                  . Тук не говориме дори за хеджене на риск.
                  ако е готова да поеме риск,много по добре е да си шорти директно фючъра,вместо да се разправя с теб.
                  ако иска да хеджира риск върху този фючур,трябва да използва опции на фючъра ,а най далечните са двегодишни и в момента ако трябва да превръщаме примиум в лихвена база
                  ......тамън около 0,8% лихва трябва да загуби допълнително за да хеджне 6 годишен фючър и то само за първите 2 години ..
                  . имплайд волатилитито на тези опции е изхвърчало в небесата..... и като го прехвълиш във вегата на опцията.....примиума е поскъпнал таман няколко пъти повече,отколкото е поскъпнаха олиото в бг........

                  Да не ти казвам,в момента двумесечна фючър на 3 месечния юривор показва положителна лихва , а самия 3 месечен юрибор показва отрицателна лихва...... тва у моя свят му викаме арбитраж.....
                  По принцип тва е невъзможно да се случи,защото маркет мейкърите и ликвидити пръвайдърите на оупън интерест в опциите обират арбитража.....
                  Отделно в кол/пут им диспарити в близките 2 месеца.....
                  . Да ти го преведа тва на бъкгарски:

                  Дойче банк звъни на юбс и вика:

                  още не сме получили превода от пут опциите,които изтекоха вчера върху миналогодишния краткосрочен дълг.

                  а от юбс им казват:
                  . Вчера имахме технически проблеми...днеска ги оправихме и тамън да ви пратиме парите .....и софтуера ни крашна...

                  п.п
                  обади се в банката,която ти дава този заем и ги питай още ли ти го дават.....
                  . Щото аз може да съм се объркал и да не знам как да изчисляват деривативи .......може,ама по скоро надали.


                  .
                  .



                  .
                  Успокой се, дават. Ама не на Дурки, Сулки и Пулки, затова и ефектът не е глобален и пазара не го отразява Циркът го имах преди години и в БГто, заради корпоративни бонуси на САП можех да взема кредит от една банка и да спечеля от лихвата на същите пари в депозит в друга банка - и двете български.
                  Тук се опитваха да се смеят, че не ми пука от кредити - сега им се реве. Лихвените проценти са ми между 1.49 до 2.99 за различните през последните 5 години и отдавна съм ги избил, след още 5 години ако имам енергия, ще преподпиша на същите условия следващия 7 до 10-годишен период и айде финал за тоя живот, нататък децата да се оправят като решат да продават някой ден
                  За мен кеш при покупка на имот (реално каквото и да е) при такива лихвени условия е безсмислен мазохизъм и ненужно поемане на риск.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    Това обещание се дава при затворени врати, но е публична тайна. Fed-put чувал ли си? Всички отричаха докато нанси пелози не го обяви официално покрай пандемията. Много ясно че и в Европа има пут, само че при имотите. А за България за пръв път чух това също покрай пандемията, то си пролича по мораториумите че ще пазят цените. Сега просто малко им трябва да продължат по инерция.
                    Ъъъъъъъъъъъъъ, ко ?

                    Какви обещания бе пич ? Ти как чу за тях като са давани на затворени врати ? Не знаем кой на кого е обешал , но знаем че е обещано. Отгоре ни се "дава".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      Това обещание се дава при затворени врати, но е публична тайна. Fed-put чувал ли си? Всички отричаха докато нанси пелози не го обяви официално покрай пандемията. Много ясно че и в Европа има пут, само че при имотите. А за България за пръв път чух това също покрай пандемията, то си пролича по мораториумите че ще пазят цените. Сега просто малко им трябва да продължат по инерция.
                      При висока инфлация това няма как да се случи! Вече ти обясниха, че Европа е в капан и ще следва ФЕД. Измисляш си факти, които нямат нищо общо с действителността, липсват причинно следствени връзки в разсъжденията ти и се наблюдават сериозни логически противоречия, защото се опитваш единствено да насаждаш страх от инфлация!
                      При изявен мечи пазар при акциите никой не се и опита да ги спасява. Същото се очаква и при имотите и няма сила в този момент, която да ги спаси!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от keep_calm Разгледай мнение

                        Ратен се заяжда, а постовете му са изключително лично насочени към конкретни участници. Подобен род изяви водят до разправии и изместване на темата. Да си търси да се заяжда с някой, но другаде.
                        E и?
                        . Ако това наистина е така,то той се показва кой е.ако ти го изтриеш,ние няма да знаеме,че раттен е заядлив....
                        . Аз имам пълното право да знам кой е ратен,а ти го отнемаш,защото чрез триене на постинг на "лош" съфорумец,реално го правиш по малко лош.
                        . Тва е се едно Симеон Дянков да не му триете "анализите" ,защото виждате ,че е кретен.....
                        . Ама като изтриеш Дянков или орешарски,защото знаеш,че са кретени.....автоматично ме ограбване от ПРАВОТО МИ И АЗ ДА ЗНАМ,ЧЕ СА КРЕТЕНИ!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                          Еййййй,модератооре...изтрил си тамън 2 постинга на ratten.
                          . нали нямаше да триете повече нищо и никой в тази тема????
                          .
                          Ратен се заяжда, а постовете му са изключително лично насочени към конкретни участници. Подобен род изяви водят до разправии и изместване на темата. Да си търси да се заяжда с някой, но другаде.

                          Коментар


                          • Еййййй,модератооре...изтрил си тамън 2 постинга на ratten.
                            . нали нямаше да триете повече нищо и никой в тази тема????
                            .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              в БГ ви драха вече неведнъж, акъла ви не дойде Няма лошо, няма и да дойде.
                              Асен е прав по принцип, но от друга страна ниски лихви се ползват по друга линия (примерно корпоративни отстъпки, в момента през САП Алумни мога да взема потребителска на 2.6% ДНЕС) - и няма проблем да ги фиксират до 10 години в Германия (законът забранява повече). Като под фиксиране не говорим за надбавка над ОЛП или индекс, а в абсолютна стойност.
                              Мисля,че говориш за вчера,не за днес.....
                              кат ти казвам,че деривстив маркета в ес е колсбирал...съвсем. е се шегувам

                              първо. 10 годишни фючъри в ес няма.най далечния е 6 годишен.....ако банка дава 20 годишна заключена лихва,трябва да поеме риска от останалите четири години...и не се съмнявам,, че са давали.....и ще си платят за това..повярвай ми.
                              . слушай са,първо малко история,за да разбереш смисъла,а не да ти казвам само следствието и да знаеш,без да разбираш:

                              . Дълбокия маркет в ес е базиран върху тримесечния юрибор.имаш и 6 месечен и 1 годишен и незнамсикъвси юрибор.....ама те са безсмислена статистика....нещо като ОЛП на бнб.
                              . Що си "изчисляват" безсмислени статистики...не знам...за кво са избрали и точно 3 месечния юрибор,към който да си върнат дългове маркет...също не знам.....ама ше забележиш,че всички заеми в ес са вързани към тримесечния юрибор
                              . Така ....после (време оно) решават да копират американския тржъри маркет,,тъй като бондовия маркет в ЕС е на ниво ......" ДАЙ СИ МИ КОФИЧКАТА,НА СИ ТИ ЛОПАТКАТА" ......
                              Речено-сторено:
                              Пускат дериватив на тримесечноя юрибор,който наричат юрибор фючър.
                              Този фючър мимиква американския трежъри бонд....наричан зиро бонд.....
                              . или лихвенатс база е прайзд ин в номинала,а не ,чрез купони,порциони ,дискаунти и незнамсиквоси.
                              . Тва позволява да се създаде дериватив маркет,който е много по прозрачен....

                              Този фючър "произвежда" така наречения пт академиците търм ъф стракчър...
                              . Тоа термин ич да не те плаши....простонсе опитват да се правят на много сложни....
                              . Ние,по простите го наричаме ийлд кърв....
                              Или тримесечния юрибор почва дс произвежда различни цени в различните месеци......
                              . Така...Така идва и връзката с твоето твърдение,че можеш да везем лихвата,за която говориш:

                              до януари месец този илд кърв беше флет...демек плосък....или едномесечноя фючър на 3 месечния юрибор имаше същата цена,както и 6 годишния фючър на 3месечния юрибор.....
                              .
                              Тогава не за 2.5 процента да си взел...ами и на 1.5% да са ти дали.....
                              . В момента или кърва е в контанго....и то брутално....да не кажа отчайващо...отчайва....
                              Контингент е когато ийлд кърва стане от плосък,въвту положително накривен...накриво....
                              Демек въпреки че 3месечния юривор е един и също,фючърите му почват да постъпват във времето...

                              В момента 6 годишния фючър дава 2.4 % ийлд....
                              . Германска банка трябва да е изкукуригала,че да ти даде 10 годишна лихва,която е заключена....
                              . Тук не говориме дори за хеджене на риск.
                              ако е готова да поеме риск,много по добре е да си шорти директно фючъра,вместо да се разправя с теб.
                              ако иска да хеджира риск върху този фючур,трябва да използва опции на фючъра ,а най далечните са двегодишни и в момента ако трябва да превръщаме примиум в лихвена база
                              ......тамън около 0,8% лихва трябва да загуби допълнително за да хеджне 6 годишен фючър и то само за първите 2 години ..
                              . имплайд волатилитито на тези опции е изхвърчало в небесата..... и като го прехвълиш във вегата на опцията.....примиума е поскъпнал таман няколко пъти повече,отколкото е поскъпнаха олиото в бг........

                              Да не ти казвам,в момента двумесечна фючър на 3 месечния юривор показва положителна лихва , а самия 3 месечен юрибор показва отрицателна лихва...... тва у моя свят му викаме арбитраж.....
                              По принцип тва е невъзможно да се случи,защото маркет мейкърите и ликвидити пръвайдърите на оупън интерест в опциите обират арбитража.....
                              Отделно в кол/пут им диспарити в близките 2 месеца.....
                              . Да ти го преведа тва на бъкгарски:

                              Дойче банк звъни на юбс и вика:

                              още не сме получили превода от пут опциите,които изтекоха вчера върху миналогодишния краткосрочен дълг.

                              а от юбс им казват:
                              . Вчера имахме технически проблеми...днеска ги оправихме и тамън да ви пратиме парите .....и софтуера ни крашна...

                              п.п
                              обади се в банката,която ти дава този заем и ги питай още ли ти го дават.....
                              . Щото аз може да съм се объркал и да не знам как да изчисляват деривативи .......може,ама по скоро надали.


                              .
                              .



                              .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Всички западни банки практически предлагат продукта понеже емитират бондове срещу това които по различни схеми се купуват фонове и ЕЦБ. Италианците естествено с голяма изгода, и имат право да вкарат известен процент чужди активи ако се ангажират с риска. И преди стана дума за точки и за струпване на лихвата, тва важи за кредитити със и без фиксирана лихва. Е ти условията
                                https://www.unicreditbulbank.bg/bg/i...ihven-procent/
                                https://www.rbb.bg/bg/individualni-k...ihva/opisanie/
                                https://www.ubb.bg/individual-client...iksirana-lihva
                                Ами, ето ! Каквото и да си пишем е под 4 %. Луда работа !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X