IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Така де, на постоянно - през сезона, после 3 сезона на хурката Средногодишна "заплата" 800 лева брутои хахахаха, пър пър тракторееее
    Не ме разбра! 3-4 тракториста са постоянно на 2-3 к лв. По време на някои кампании (сеитба, жътва) се наемат няколко човека на надник, за седмица 10-15 дена. За 800 лв и да кажеш, че ще бачкаш никой няма да те вземе. Един комбайн е 600 000 лв, един трактор 300 коня 400 000 лв. Качи някой пиянде (за толкоз паре по юбаФ нема да намериш) и ше видиш ко стааа с трактора ти за половин милки.
    Last edited by better; 23.06.2022, 20:42.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      До селото има град.В селото може да работиш каквото си искаш зеленчуци оранжерии дърводелство дограми щори покриви веика ел...можеш да правиш обзавеждане шкафчета гардероби кухни.Можеш да монтираш улуци да заваряваш може да отвориш магазин склад за дърва въглища строителни материали работа колко искаш да гледаш животни кошери билки...Не ви се работи това е проблема искате в офис да клечите по цел ден.Да не говорим че може и по професиите които днес харесват децата...Не е проблем програмист в телекомуникациите кол центровете..По селата вече има оптика и интернет кабеларки има си всичко...Не искате затова глад докато посинеете
      По пуевенските села само дебили от куманизъма и негри със сини венци има, кой ша ходи да се погребе жив бе хахахаха

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Ма кво говориш, цяло БГ е Добруджа и са тракторист до тракториста
        Бе не знам в Добруджа как е ама в Оснабрюк е мангал до мангала....чакарака дееееее...Въшлясали ловешки мустакати мангали със златни зъби...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Вече са на постоянно, понеже работа има бол! Техниката е нова и буквално не излиза от полето. 10 000 дка се работят от 3-4 човека, само при нужда през сезона могат да си наемат няколко още - временно. Отделно дори да няма раб, никой не може да си позволи да загуби тракторист и му плаща, защото тръгне ли си, няма кой да иде на село повече. Общо взето заплата на тракториста 2-3 000 лв. изобщо не е перо (по думите на мой познат арендатор).
          Така де, на постоянно - през сезона, после 3 сезона на хурката Средногодишна "заплата" 800 лева брутои хахахаха, пър пър тракторееее

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            В София около 2 000 лева и над е масова заплата,така че това са реалностите пък никой не е умрял от глад.
            Трактористите имат сезонна заетост,по селата няма постоянна работа.
            Ма кво говориш, цяло БГ е Добруджа и са тракторист до тракториста

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              До селото има град.В селото може да работиш каквото си искаш зеленчуци оранжерии дърводелство дограми щори покриви веика ел...можеш да правиш обзавеждане шкафчета гардероби кухни.Можеш да монтираш улуци да заваряваш може да отвориш магазин склад за дърва въглища строителни материали работа колко искаш да гледаш животни кошери билки...Не ви се работи това е проблема искате в офис да клечите по цел ден.Да не говорим че може и по професиите които днес харесват децата...Не е проблем програмист в телекомуникациите кол центровете..По селата вече има оптика и интернет кабеларки има си всичко...Не искате затова глад докато посинеете
              Ford's Model T was successful not only because it provided inexpensive transportation on a massive scale, but also because the car signified innovation for the rising middle class and became a powerful symbol of the United States' age of modernization.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                В София около 2 000 лева и над е масова заплата,така че това са реалностите пък никой не е умрял от глад.
                Трактористите имат сезонна заетост,по селата няма постоянна работа.
                Вече са на постоянно, понеже работа има бол! Техниката е нова и буквално не излиза от полето. 10 000 дка се работят от 3-4 човека, само при нужда през сезона могат да си наемат няколко още - временно. Отделно дори да няма раб, никой не може да си позволи да загуби тракторист и му плаща, защото тръгне ли си, няма кой да иде на село повече. Общо взето заплата на тракториста 2-3 000 лв. изобщо не е перо (по думите на мой познат арендатор).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Ми нали данните ги има на сайта на министерството по региони бе, Андрешко!

                  https://www.mzh.government.bg/media/...ncrops2020.pdf
                  https://www.mzh.government.bg/media/...minarydata.pdf

                  Мин. година е била рекордна - хубаво! ... И.... ? - Пшеница - среден добив 595 кг/декар!

                  К'о ми се репчите, к'о ми се перите... като ви слуша човек, все едно по 2-3 тона/декар вадите.
                  Като ги даваш тия данни поне ги чети че се излагаш..И аз не ти говоря за средни добиви щото това не ме касае..Плевен дава най големите добиви и като количество най много производство ти си плямпай ей така за проветрение на гъзъ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Отиваш в Кнежа!

                    Там на градския референдум са гласували реколтата да не пада под тон/декар.
                    Семена на хибридна царевица Харди F1 (Hardi F1). Перфектни кочани със двойно сладък вкус и устойчивост на стрес.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Отиваш в Кнежа!

                      Там на градския референдум са гласували реколтата да не пада под тон/декар.
                      Те могат да гласуват каквото си искат и ти да напишеш каквото си искаш реколтата не ви ебава...Всичките кухи лейки сте все евроатлантически ценители...Такъв като тебе на село ще умре от глад...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                        Бе тия ниви гадни ей не те слушат дават по повече.Юлка спри да си мислиш че си като Слънцето и че всичко се случва според както е в твоята глава.Плевен от години бие Добруджа по добиви и количество...ако не ме лъже паметта откак Кнежа с референдум мина при нас...
                        Ми нали данните ги има на сайта на министерството по региони бе, Андрешко!

                        https://www.mzh.government.bg/media/...ncrops2020.pdf
                        https://www.mzh.government.bg/media/...minarydata.pdf

                        Мин. година е била рекордна - хубаво! ... И.... ? - Пшеница - среден добив 595 кг/декар!

                        К'о ми се репчите, к'о ми се перите... като ви слуша човек, все едно по 2-3 тона/декар вадите.
                        Last edited by Julius_BG; 23.06.2022, 20:24.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Добре я ми обясни ,отиваш на село и после какво?
                          Какво ще работиш там,нямаш земя,нямаш нищо?
                          Сега твоя случай с декорите наследство и така нататък е изключение говорим за обикновенните хора,каква работа какви пет лева ?
                          До селото има град.В селото може да работиш каквото си искаш зеленчуци оранжерии дърводелство дограми щори покриви веика ел...можеш да правиш обзавеждане шкафчета гардероби кухни.Можеш да монтираш улуци да заваряваш може да отвориш магазин склад за дърва въглища строителни материали работа колко искаш да гледаш животни кошери билки...Не ви се работи това е проблема искате в офис да клечите по цел ден.Да не говорим че може и по професиите които днес харесват децата...Не е проблем програмист в телекомуникациите кол центровете..По селата вече има оптика и интернет кабеларки има си всичко...Не искате затова глад докато посинеете

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                            В сф с 1200 евра си умрел от глад. В добруджа в най-затънтените села даже, един тракторист взима 2500 лв! Някъв пък с 300-400 овце, ми вика овчаря фърлил сопата и казал, ако не ми дадеш 1500 лв паси си овиците сам. Плащал за стригане на вълната, понеже никой не я купува, правил един трап и зарявал там. Царевицата вика 600 лв тон, пък идват да купуват агнета за 6 лв/кг. Такива са били и цените когато царевичката била 350 тон. Пълна катастрофа е животновъдството.
                            Съществува малка и голяма рокада, в зависимост от това с кой от двата топа се извършва рокадата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              Добре я ми обясни ,отиваш на село и после какво?
                              Какво ще работиш там,нямаш земя,нямаш нищо?
                              Отиваш в Кнежа!

                              Там на градския референдум са гласували реколтата да не пада под тон/декар.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Такова е, за копачите по нивата е идеално Оти у Плевен ни море, ни плаж - само мангалорианци и бай ти Пешко сред тях се чуди отде коя наденица да фане първо
                                Ние твоя етнос сме го пратили отдавна в Германия да фащате негърските и арабските палки

                                Коментар

                                Working...
                                X