IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Ами те повеждат крак (според кавръка са големи) и точно те задават посоката на движение. Изчакай да вдигнат лихвите и да се задълбочи политическата криза + очертаващата много "скъпа" зима. Това не са ти пазари, за 1 ден да се сринат на 50%! Тук всичко става бавно, но много продължително. Пазарите може би догодина ще тръгнат нагоре, но имотите ще има да почакат. Предишния цикъл 5-6 год бяха само надолу 2008-2013 г. чак след фалита на ктб тръгнаха нагоре.
    Пишеш, че вече има оферти в бриз с 15 процента надолу и че ще посочиш конкретна. Посочи такава, следя пазара от 2018 година насам, като в района имам три жилища. Тъй като аз не виждам оферти, освен в генгерлиците над панорама парк и то на зелено или без акт 16, партери на бдс и пр. Хората, купили в симфония 2018 г. на 800 евро, продават в момента на 1500 и като казвам продават имам предвид продават, не предлагат, а си правят сделки. До колко това харесва на тебе или някой друг, няма никакво значение. Ти си отчитай срив, де, няма проблем. Май понякога пишете тука, колкото да не заспите.

    Коментар




    • Ето Ви-банкерите дето надуха балона и раздаваха пари по Ковид но явно не сметнаха войната с Русия казват : Пауъл: Мекото кацане е много предизвикателно, възможна е рецесия/буквално преди дни тия приказки бяха мираж !/


      Другият риск обаче е, че няма да успеем да възстановим ценовата стабилност и че ще позволим на тази висока инфлация да се закрепи в икономиката“, каза Пауъл пред депутатите в сряда. „Не можем да се провалим с тази задача. /питаме се каква е цената за това ?Трябва да се върнем към 2% инфлация“.
      23 Юни 2022 11:30
      Last edited by RUBLA; 23.06.2022, 11:57. Причина: Линк към конкурентна медия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Не забравяй, че ние сме в политическа криза от две години. При вдигане на лихвите съм съгласна ,че ще има някакво стопиране, но ако има още висока инфлация- не. Цените ще се стопират чак когато инфлацията приключи и да не забравяме също така ,че не трябва да има и повишение на доходите. Отделно вдигане на лихвите до 6 % и инфлация над 10 % също не виждам как цените ще падат.
        Добре де нали видя какво постнах от Щатите ,всички кризи почват от там защото това е най-огромния потребителски пазар в света ,там бебетата се раждат с вграден чип който им казва -ХАРЧИ,ХАРЧИ,ХАРЧИ,ВЗИМАЙ КРЕДИТ ,НЕ СПИРАЙ !
        Та от там ти казват и то шефа на Федералния резерв ,ние ще вдигаме лихвите и ще ограничаваме кредита и предлагането на пари за да предизвикаме криза ,забележи той ти казва че кризата е желана и аз питам коя си ти,кой съм аз че да говорим обратното и да отричаме фактите ,какво се случва при една обаче истинска криза с цените не само на имотите ,на всичко и на труда ?
        Стигаме до твърдения за кризи от няколко години -такива кризи НЯМАШЕ -кой е усетил криза ?
        Безработицата ?-ниска
        Пари-имаше,че даже и хората си стояха вкъщи
        Потребление-съхранено,налице
        Каква криза ?
        Ние нямахме истинска криза и сега много хора са упоени от тези събития и не осъзнават че истинската смекта пристига СЕГА !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          И наемите растът много, никога не съм виждал толкоз поскъпване. 200% нагоре от година по рано има. 20-30% е стандарт, лятото сигурно е силно. В центъра гледам са затворени няколко елитни хотела - тракия, цветята, arena serdika и тези платежоспособни гости сигурно са отишли по Airbnb което надува цената отгоре на това.
          Аве чак силно! На златно е пулно със скъсаняци! Само ги вижте как са облечени, като колшари. Пускат си децата на детския кът на заведението, пък сядат на пейка. Сеири да видиш, няма да ми стигне деня да ви ги опиша.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            На слънчака 440 евра обзаведен.

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...e4u&f1=2&fe7=1
            Ама некои хора по Албена спят вместо да купуват

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Важното е следващото правителство да посочи виновните за инфлацията, да поиска сметка от тях и ако отговора е слаб да настрои народа срещу виновниците. А сегашното правителство полага прекалено много усилия да скрие вината на евросъюза, зелените откачалки, енергийните регулатори. Истината е че в българия вече трябва да се зародят антиевропейски настроения с по голям обем. Наистина прекалиха евробюрократите, без оглед на бедните страни да правят такава малоумна политика, напук на собствените си закони. Какъв е смисъла от ЕС ако те ще управляват без да спазват закона, Лагард специално в момента се е нагърбила със причен контрол, зелени сделки, контрол на крипто, следене на плащанията със дигитално евро. Изобщо куп глупости които нямат нищо общо с мандата и. Всичко което евробюрократите не искат да дадат за гласуване от избирателите го пращат Лагард да си го вземе в мандата, така прескачат гласуването по всякакви въпроси.
              Така е! Но проблемът е, че без ес, сме умрели от глад! Виж магазините! Ябълки от Полша. Ягоди, краставици, домати, пипер от Испания. Месо и картофи от Германия! Чесън и боб (иначе го кръстили Добруджански) от Китай!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Ами те повеждат крак (според кавръка са големи) и точно те задават посоката на движение. Изчакай да вдигнат лихвите и да се задълбочи политическата криза + очертаващата много "скъпа" зима. Това не са ти пазари, за 1 ден да се сринат на 50%! Тук всичко става бавно, но много продължително. Пазарите може би догодина ще тръгнат нагоре, но имотите ще има да почакат. Предишния цикъл 5-6 год бяха само надолу 2008-2013 г. чак след фалита на ктб тръгнаха нагоре.
                Не забравяй, че ние сме в политическа криза от две години. При вдигане на лихвите съм съгласна ,че ще има някакво стопиране, но ако има още висока инфлация- не. Цените ще се стопират чак когато инфлацията приключи и да не забравяме също така ,че не трябва да има и повишение на доходите. Отделно вдигане на лихвите до 6 % и инфлация над 10 % също не виждам как цените ще падат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Точно това се случва на пазарите! Всеки вика "ми да пада, нема да продам, имам пари, ще държа!" ок, ти няма да продаваш, но тези с кредитити? Когато са теглили кредити и имат да плащат вноски? Принудени са да продават на загуба, натискат цената надолу! Купувачите пук виждат, че цените падат и чакат още по-надолу. Промени ли се "настойката" на хората, че ще падат - падат!
                  В момента има два типа обяви в имот.бг -едните осъзнават че пика е преминат и ...свалят цените ,има и други които не свалят+ качават още с високи цени с надеждата някой да се излъже ...но вторите висят вече 4-5 месеца без да се продават ,отделно следя и броячите на преглежданията -за разлика от минаалата година и до март някъде когато една обява отчиташе хиляди гледания сега вече са стотици и падат самите преглеждания с всеки изминал ден .
                  Друг важен фактор ,преди цените да се надуят и преди 2020 година брояча на сайта даваше общо обяви като бройка ,говоря за всякакъв тип имоти за София -град около 39 000 бройки,около това число се въртеше ,в годините след пандемията числото се срина под 30 000 дори -реално едни 10 000 обяви изчезнаха като предлагане перманентно -в момента брояча за първи път забележи САМО РАСТЕ в посока нагоре и в момента от 3 месеца показва 32 700 броя продажби на имоти ,като се вижда и отдръпване от самите средни стойности на цени в посока надолу който е малък около 2% само, но тренда е показателен

                  И още важно нещо -самите бройки на обяви падаха и изчезваха в периодите когато пазара отчиташе само покупки и ссделки в посока нагоре,сега брояча показва стабилен ръст на самите обяви като бройки но този ръст не се намалява със същия темп какъвто беше - има сделки ,но те само спадат и предлагането реално се увеличава спрямо продадените имоти
                  Last edited by nkavrakov1982; 23.06.2022, 11:32.

                  Коментар


                  • Продавачииии, днес сте много изтръпнали и има защо! Спадът ще е по-скоро отколкото очаквахме, защото падна правителството и се задава политическа криза. Чужденците започнаха да разпродават, защото ги е страх от дългата ръка на Путин. Тези, които ще купуват да изчакат, защото промоциите са на прага!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      В Банско се чух с брокери,има акция на апартаменти от 230 евро на квадрат ?
                      На слънчака 440 евра обзаведен.

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...e4u&f1=2&fe7=1

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                        Я да видим къде са тия евтини оферти? Че аз следя пазара и нищо свястно извън баирите към кауфланд и трънаците по сирма войвода не виждам. В симфония цените са космически...наем 60 кв. с гледка към морето 1100 лв. Тука един от гастарите бълнуваше наеми във вн от по 300 лв.
                        Ами те повеждат крак (според кавръка са големи) и точно те задават посоката на движение. Изчакай да вдигнат лихвите и да се задълбочи политическата криза + очертаващата много "скъпа" зима. Това не са ти пазари, за 1 ден да се сринат на 50%! Тук всичко става бавно, но много продължително. Пазарите може би догодина ще тръгнат нагоре, но имотите ще има да почакат. Предишния цикъл 5-6 год бяха само надолу 2008-2013 г. чак след фалита на ктб тръгнаха нагоре.
                        Last edited by better; 23.06.2022, 11:25.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Те не осъзнават че тръгне ли влака един път хората ще си кажат верижно че цените ще падат още и тогава вече пазара ще бъде ударен от масово неформално обединение на купувачите да не купуват
                          Точно това се случва на пазарите! Всеки вика "ми да пада, нема да продам, имам пари, ще държа!" ок, ти няма да продаваш, но тези с кредитити? Когато са теглили кредити и имат да плащат вноски? Принудени са да продават на загуба, натискат цената надолу! Купувачите пук виждат, че цените падат и чакат още по-надолу. Промени ли се "настойката" на хората, че ще падат - падат!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Демек след юни ще ги вдигнат, така ли? Ще следим!
                            https://www.pimkbuild.bg/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              ПИМК Билд строят най големите сгради мисля че и в България,Кристъл Тауърс на брега на река Марица и сега написали че поради големия интерес,забележи,(те не гледат да продават по скъпо,ами гледат интереса на купувача),цените им оставали 770 евро на квадрат до края на Юни.
                              Демек след юни ще ги вдигнат, така ли? Ще следим!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Голям оптимист си след като очакваш ,че скоро ще може да се купи този апартамент за 60000 €
                                Песимиста в момента в нарушение на един от твоите основни постулати в имотите с които аз съм съгласен и той е че никога не бива да се купува с емоция или под формата на други въздействия като страх или еуфория !

                                Коментар

                                Working...
                                X