IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    И аз се чудя. Кольо се радва на бъдещ спад, само на имотите на другите, своя му дига цената. Better, пък съветва да продаваме, а стиска 3бр. като шампион по канадска борба...е на кой да вярваме вече..
    Аз не стискам! Купил съм ги за да живея в тях, нито ги продавам, нито ги отдавам под наем, в затворени комплекси са, плащам си таксите и си гледам кефа. Щом всеки таксиджия се хвали, че е теглил кредит и купил за да дава под наем, ми е ясна работата, не може всеки да печели! Някой ще плати сметката, както платиха криптоджиите купили на върха, така сметката ще 9латят тез купили на върха.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

      Game Over - при очаквана инфлация то 8.8% на годишна база реалната стойност е 9.1%, като последно е била толкова в САЩ ноември 1981
      Тъкмо Рейгън беше дошъл тогава. Помниш ли каква лихва избичиха банките? 18% и всички пари се юрнаха към САЩ, не остана един долар да си купи човек дъвки в Корекома.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
        Welcome to Plateau of Denial следейки дискусията - сигурен знак, че имотите са надценени

        Цитат от форума:
        Със забавянето на сделките навлизаме в любимата ми фаза - т. нар. Плато на отричане! То се характеризира с това, че сега всякакви специалисти ще почнат да се надпреварват да дават разнопосочни прогнози (едните ще очакват успокояване на пазара и плавен ръст оттук насетне; докато другите - "здравословна корекция"), но при всички положения накрая ще си стискат ръцете около заключението, че само нискокачествените имоти ще падат, докато другите - не (естествено тайничко мислейки си, че техният е от вторите).
        Чети Кольо и се образовай! Етажа не е от вторите. Днешната и утрешната ми оферти са (все още) валидни. За офертата от вдругиден обаче вече трябва да направя сериозна корекция в северна посока. Етажа се нуждае не от ремонт, а от багер и после много инвестиции докато стане годен за обитаване.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Welcome to Plateau of Denial следейки дискусията - сигурен знак, че имотите са надценени

          Цитат от форума:
          Със забавянето на сделките навлизаме в любимата ми фаза - т. нар. Плато на отричане! То се характеризира с това, че сега всякакви специалисти ще почнат да се надпреварват да дават разнопосочни прогнози (едните ще очакват успокояване на пазара и плавен ръст оттук насетне; докато другите - "здравословна корекция"), но при всички положения накрая ще си стискат ръцете около заключението, че само нискокачествените имоти ще падат, докато другите - не (естествено тайничко мислейки си, че техният е от вторите).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Къщата ти в Пулия е лесна за харизване. Само трябва да изгасиш монитора.
            Монитора съм го изгасил и пак е страшна жега. Искам да съм до Слатинската река, която ще ми напомня за Адриатика, но ще носи прохладата на безбрежието хвърлени бутилки Кока-Кола в нея.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Е, неговия наследствен имот е "уникален". Другите имоти в Карлово не са. Кольовия имот е само на 2700км от Париж, на 180км от Бургас, на 270 от Банско, с уникална гледка към двора и обора на комшията, само на метри от полуразрушения извън употреба стадион и е до ловния парк в който няма какво да се лови освен мухи.
              Стадиона е ремонтиран + нов парк над него,Ловния парк има ресторант + нови игрища за футбол с изкуствена настилка ,и хората ги посещават редовно .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                Южнокорейската централна банка одобри безпрецедентно лихвено увеличение от 50 базисни пункта в опит да озапти инфлацията, достигнала 24-годишен връх.

                Централната банка на Нова Зеландия също одобри по-голям ръст на лихвите, макар че опасенията от рецесия може да я принудят да забави ходовете си в следващите месеци.

                Инвеститорите са в очакване на данните за щатската инфлация през юни, които предстои да бъдат публикувани по-късно в сряда.
                Game Over - при очаквана инфлация то 8.8% на годишна база реалната стойност е 9.1%, като последно е била толкова в САЩ ноември 1981

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение

                  Е той обясни по-долу. Едното е етаж от къща в Карлово с двор, а другото част от етаж от вход на панелка в гетото Слатина. Какво го задържа тука - той си знае, ама имотите добре си ги е оценил.
                  Офертните доста ясно показват кое как е оценено, а твоето субективно мнение, можеш да си го прибереш на най-непроветривото място

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение

                    Е той обясни по-долу. Едното е етаж от къща в Карлово с двор, а другото част от етаж от вход на панелка в гетото Слатина. Какво го задържа тука - той си знае, ама имотите добре си ги е оценил.
                    Е, за цената на етажа ще има да почака до към 2059-та, но какво му пука, той бърза работа няма. В София обаче цените ще са леш... :-)
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                      Когато видя на живо някой, който е купил двустайна панелка в Слатина за средно 160 000Е, ще я заменя с къщата ми в Пулия. Само ще си взема саксията с маслини.
                      Къщата ти в Пулия е лесна за харизване. Само трябва да изгасиш монитора.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        И аз се чудя. Кольо се радва на бъдещ спад, само на имотите на другите, своя му дига цената. Better, пък съветва да продаваме, а стиска 3бр. като шампион по канадска борба...е на кой да вярваме вече..
                        Е, неговия наследствен имот е "уникален". Другите имоти в Карлово не са. Кольовия имот е само на 2700км от Париж, на 180км от Бургас, на 270 от Банско, с уникална гледка към двора и обора на комшията, само на метри от полуразрушения извън употреба стадион и е до ловния парк в който няма какво да се лови освен мухи.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Вече и аз не знам какво да мисля. Колето през 15 мин. рути цените на имотите, а цената на етажа у Карлово е покачил. Какво става? Кольо да не е таен повишител?
                          Е той обясни по-долу. Едното е етаж от къща в Карлово с двор, а другото част от етаж от вход на панелка в гетото Слатина. Какво го задържа тука - той си знае, ама имотите добре си ги е оценил.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                            ,

                            Едва ли ще направи впечатление даже, това е средна цена. Ето цялото търсене:

                            https://m.imot.bg/results?rub=1&type...build=1&sort=1
                            Когато видя на живо някой, който е купил двустайна панелка в Слатина за средно 160 000Е, ще я заменя с къщата ми в Пулия. Само ще си взема саксията с маслини.

                            Коментар


                            • Голяма борба за паритета на еврото тече в момента. Кой я купува тая шума не ми е ясно. Само ми е ясно че на каквото и понижение на имотите да се надявате това ще трябва да мине през серизно поскъпване на еврото, поне 20% от тука и сигурно 25% като свърши да пада.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                ако продадеш слатинския панел на тия цени - ще бъде сделката на темата за поне една петилетка!!
                                Едва ли ще направи впечатление даже, това е средна цена. Ето цялото търсене:

                                https://m.imot.bg/results?rub=1&type...build=1&sort=1

                                Коментар

                                Working...
                                X