IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

    Лично никога не съм го разбирал това с "не бързам". Или пускам нещо на пазара което не ми е нужно за да използвам парите или не продавам. Тоест не разбирам начина на мислене - да вземе едни пари там някога, пък после какво ще ги правя не знам. То и за това е пълно с обяви на години, понеже хората не знаят за какво продават, а тези които знаят продават за 1-2 месеца и са завъртели парите няколко пъти докато останалите още се чудят за какво продават.
    И аз винаги съм се чудил на това. Кавръков трябва да направи курбан, ако успее да продаде само с 15% под исканата цена. Ако наистина вярва в това, което пише тук, смятам че ще е бая по-надолу. Най-вероятният вариант е циганин от Англия да му плати кеш. Къщата в Тетевен, за която писах преди няколко месеца, отлетя така за 60 хил. лева.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Забрави за ЕС. Ялокин ти го написа.
      Освен ако не ти е някоя къщичка за пенсия или апарт в приятен град пак за същото. Инвестиционно е мъка.
      Данъците навсякъде са убийствени, но за сметка на това ще стават все по-гадни..... Има цяла палитра от прецаквации - данък наследство, богатство, прогресивно, поддръжка + специални за всяка страна. Накрая ще настанят вътре некой смугъл пшеничен бежанец и ще се наложи да му плащаш и консумативите..... Без да слагаме в сметката, че Европа след последните събития е в нокдаун и някой трябва да плати сметката....
      Щом Дубай не ти харесва света е голям... Кой знае сега с високите лихви в Щатите имотите може да глътнат малко водица примерно....

      Това за бежанците за Мюнхен съм го чувал от приятели там и е доста тъпо, да. Дубай би ме притеснявало, че е руска рулетка какви закони ще им хрумнат и на тях утре. Отделно е 200 градуса, прахоляк и не е кой знае какво реално. Град който ти писва за 2-3 дена е. Горе в Бурж ал Араб и в Халифа има няколко брутални заведения и после…? Ще ходиш до Абу Даби… където е още от същото. САЩ ми се струва далече. Затова искам ЕС… чудя се ако го играя някакво по-малко градче дет казваш, на прилично разстояние от горепосочените, където данъците и да скочат няма да са твърде неприятни

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

        В какъв смисъл го казваш? Дубай… не е моето.
        Забрави за ЕС. Ялокин ти го написа.
        Освен ако не ти е някоя къщичка за пенсия или апарт в приятен град пак за същото. Инвестиционно е мъка.
        Данъците навсякъде са убийствени, но за сметка на това ще стават все по-гадни..... Има цяла палитра от прецаквации - данък наследство, богатство, прогресивно, поддръжка + специални за всяка страна. Накрая ще настанят вътре некой смугъл пшеничен бежанец и ще се наложи да му плащаш и консумативите..... Без да слагаме в сметката, че Европа след последните събития е в нокдаун и някой трябва да плати сметката....
        Щом Дубай не ти харесва света е голям... Кой знае сега с високите лихви в Щатите имотите може да глътнат малко водица примерно....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          в Сопот на 3км от Карлово, с гледки, цена за цяла 3 етажна къща Продава КЪЩА в област Пловдив, гр. Сопот - 300 кв.м / 59000 EUR :: imot.bg Обява

          кавръчко иска толкова за един пиклив етаж. Твоите хора направо да му броят 65К и да не се ослушват и без това си му задължен за пропуснатите години.
          Тая къща докато я направиш ще я платиш по 3,Берти ти обясни нещо,той знае пазара,друг имот такъв няма в момента.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

            Сигурен съм че ще има решение за наследството.
            Не съм следил цените, но съм убеден, че възвръщаемостта ще е по-висока от където и да е в ЕС. Отделно там няма данъци (в Западна Европа са зверски с тенденция да се увеличават) и липсва вероятност да се настанят бежанци докато те няма и да не можеш да ги изгониш
            Общо взето, ако бях баровец като Змаушката, бих проучил сериозно
            Сигурно има - предполагам през фирми. Иначе нямаше да купува никой там, но там винаги има но. Ако земе да станем много зелени и нафтодоларите намалеят арабите нема да имат скрупули да острижат точно чужденците.
            Възвръщаемостта от наеми преди със съседа бях говорил , но съм забравил. Нещо 7-10% ми се върти..., но той е строил сам сградата и си е оставил малко апарти за него та не е ясно как ги смята тези проценти.... на каква основа...
            Да , съгласен съм Замаушката не е лошо да проучи как са нещата.... То не е само за инвестиция, там си става и за собствено ползване...., ако човек може да си го позволи...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

              В ЕС е котва навсякъде. Виж в Дубай (и до там има директни полети).
              В какъв смисъл го казваш? Дубай… не е моето. Не търся доходност, искам да си обзаведа една база на час със самолет, откъдето мога да си обикалям с кола или пак с къси полети. Иначе не съм такъв милионер, иначе бих го направил с яхта в адриатика и бих приключил тая работа.

              Към София и България нямам интерес за повече имоти. Просто е малоумие да бухаш на едно място, а и ми се струва готина идея да разцъкам след пенсия на чисто и подредено.

              Вариантите са ми Австрия - Виена… не виждам Залцбург директен. Североизточна Италия - Тревизо, макар, че е много мъничко там, но дава възможности за близки морета, в краен случай Словакия - Братислава, Милано - не ми харесва като град изобщо. Мюнхен е вариант. Болоня отпада заради етническия микс. Хърватия може, но там опциите са Задар и Загреб, които… са малко далеч от всичко и са малки пак. Така че Тревизо, Мюнхен, Виена, Братислава. Някой занимавал ли се е да проучи закони, данъци как са?
              Last edited by Дебнем на замаушка; 15.07.2022, 22:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Ти само колекцията от коли която е събрал ако видиш в гаража му за 100 автомобила??? То не са ролси, бентлита, ламборгинита, ферарита....
                Поръчков Мерцедес беше по спомен дето го караше само за кеф... Ама сега с този скъп газ и дизел дано да не го е сложил на трупчета :-) Той си е време за продаване сигурно вече е направил 1-2 години...старо....
                Обаче надежда има, ако отвори другото нощно шкафче и от там изпаднат малко артии дето ги е забравил още от кръщенето на щерката и ще може да земе некоя Тесла ....Ще я зарежда с 30 метров удължител през джама на Московска..... дано инсталацията на сградата да издържи :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Вярно е деа, на къща в западна Германия 250м2 ми вдигат данъка от тая година, понеже се изчислява по нов метод. От 30 на 85 евра. Къде е Германия, къде София - не мога да се меря...
                  Говорим за градове с някакъв инвестиционен потенциал (и тук в убитите села плащат по 10-15 лв данък).

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    разни хора разни идеали
                    това не е имот за приходящи в града като мен или теб
                    това си е имот за карловци и целогодишно обитаване.

                    познавам хора, които се изнесоха от града един в Левски, един в Дъбене - големи дворове по 2 декара, сносна къща на един етаж, барбекю, овощни дръвчета, градина, басейн.

                    обаче познавам хора, които хем искат да са в къща хем да са на пешеходно разстояние от центъра, хем нямат 200к евро за цяла къща отговаряща на изискванията им - та подобен етаж е за тях.. стига да се срещнат с кавръчето за цената.
                    за 65-70к евро + 30К евро за сносен ремонт и получават доста добро жилище с гаражи 2 бр, градина, и спокойствие...
                    преди няколко години цените бяха по-ниски факт и подобен етаж можеше да се вземе за 70-80к лева, но и там както и навсякъде цените качиха в последните 7-8 години (условно след КТБ).
                    в Сопот на 3км от Карлово, с гледки, цена за цяла 3 етажна къща Продава КЪЩА в област Пловдив, гр. Сопот - 300 кв.м / 59000 EUR :: imot.bg Обява

                    кавръчко иска толкова за един пиклив етаж. Твоите хора направо да му броят 65К и да не се ослушват и без това си му задължен за пропуснатите години.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                      Сигурен съм че ще има решение за наследството.
                      Не съм следил цените, но съм убеден, че възвръщаемостта ще е по-висока от където и да е в ЕС. Отделно там няма данъци (в Западна Европа са зверски с тенденция да се увеличават) и липсва вероятност да се настанят бежанци докато те няма и да не можеш да ги изгониш
                      Общо взето, ако бях баровец като Змаушката, бих проучил сериозно
                      Вярно е деа, на къща в западна Германия 250м2 ми вдигат данъка от тая година, понеже се изчислява по нов метод. От 30 на 85 евра. Къде е Германия, къде София - не мога да се меря...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        В Дубай има особености , например с наследството при чужденци.
                        Иначе съседа ми се хилеше наскоро, че там цените яко дръпнали, а наемите автоматично се актуализират всяка година.... много доволен...Т.е. не знам ако някой СЕГА тръгне дали не е късно...
                        За Европа съм съгласен. София е много по-добре от която и да е Европа, но пък Замаушката го разбирам той в София има във всеки квартал апарт, само на Московска са му два по изключение.... събира ги като картинки от дъвки за колекция, която е събрал :-)
                        Ти само колекцията от коли която е събрал ако видиш в гаража му за 100 автомобила??? То не са ролси, бентлита, ламборгинита, ферарита....
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          А,така обясни им за какво иде реч,45 000 евро ,за Опанец,а за град с над 40000 Хил души+Военни Заводи,военни поделения,на 50 км от Пловдив,колко да е ?
                          Ама не било къща ,а етаж,ама Вие и един етаж нямате пари да построите но вече и оценки дават...смешна работа,постройте де ?А?
                          Етажа е с отделен вход,двата етажа са си като два апартамента от една кооперация да поясня,двора е разделен ,всичко е разделено ,имате млади съседи,разбрани поддържат си имота...абе няма повече нищо да казвам
                          Продавайте, че това е върхът за следващите 5 години за тези малки градове и села... Дано не ме четат кандидат-купвачите из Плевен и Карлово.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            В Дубай има особености , например с наследството при чужденци.
                            Иначе съседа ми се хилеше наскоро, че там цените яко дръпнали, а наемите автоматично се актуализират всяка година.... много доволен...Т.е. не знам ако някой СЕГА тръгне дали не е късно...
                            За Европа съм съгласен. София е много по-добре от която и да е Европа, но пък Замаушката го разбирам той в София има във всеки квартал апарт, само на Московска са му два по изключение.... събира ги като картинки от дъвки за колекция, която е събрал :-)
                            Сигурен съм че ще има решение за наследството.
                            Не съм следил цените, но съм убеден, че възвръщаемостта ще е по-висока от където и да е в ЕС. Отделно там няма данъци (в Западна Европа са зверски с тенденция да се увеличават) и липсва вероятност да се настанят бежанци докато те няма и да не можеш да ги изгониш
                            Общо взето, ако бях баровец като Змаушката, бих проучил сериозно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              разни хора разни идеали
                              това не е имот за приходящи в града като мен или теб
                              това си е имот за карловци и целогодишно обитаване.

                              познавам хора, които се изнесоха от града един в Левски, един в Дъбене - големи дворове по 2 декара, сносна къща на един етаж, барбекю, овощни дръвчета, градина, басейн.

                              обаче познавам хора, които хем искат да са в къща хем да са на пешеходно разстояние от центъра, хем нямат 200к евро за цяла къща отговаряща на изискванията им - та подобен етаж е за тях.. стига да се срещнат с кавръчето за цената.
                              за 65-70к евро + 30К евро за сносен ремонт и получават доста добро жилище с гаражи 2 бр, градина, и спокойствие...
                              преди няколко години цените бяха по-ниски факт и подобен етаж можеше да се вземе за 70-80к лева, но и там както и навсякъде цените качиха в последните 7-8 години (условно след КТБ).
                              Чакай бе как така са се качили цените? Та нали от 2016-та проповядваш че спадат с помощта на гоУемото МЯУ.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                                В ЕС е котва навсякъде. Виж в Дубай (и до там има директни полети).
                                В Дубай има особености , например с наследството при чужденци.
                                Иначе съседа ми се хилеше наскоро, че там цените яко дръпнали, а наемите автоматично се актуализират всяка година.... много доволен...Т.е. не знам ако някой СЕГА тръгне дали не е късно...
                                За Европа съм съгласен. София е много по-добре от която и да е Европа, но пък Замаушката го разбирам той в София има във всеки квартал апарт, само на Московска са му два по изключение.... събира ги като картинки от дъвки за колекция, която е събрал :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X