IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    в този контекст едно интересно линкче

    https://joblytics.io/317

    кой как смята не съм задълбавал
    едно време и нумбеото ви го пуснах е така, а стана основно средство за анализ на някои участници
    Интересно ми е, ако всичко се счупи, както прогнозираш, защо не продадеш всичко твое и изчакаш прогнозата ти да се сбъдне и да удвоиш?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Леле, това показва само ,че нищо не разбираш от българска живопис и скулптура Чакай ще ти помогна и дано не ме тръкне модерацията, че не трябва да си толкова бос в тази област

      https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94...BA%D0%BE%D0%B2

      https://www.google.com/search?rlz=1C...h=652&dpr=1.29

      https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92...BB%D0%BE%D0%B2

      https://www.google.com/search?rlz=1C...h=652&dpr=1.29

      https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...82%D0%BE%D1%80)

      https://www.google.com/search?rlz=1C...h=652&dpr=1.29
      Чудесни идеи за инвестиции по стените на имотите ни!
      Наркоманите, които ограбват домове, рядко разбират от изкуство и КИЦ.
      Най-често търсят кеш и злато. Поздравления! Само ти и Евго влагате в това. Имам една картина и един гоблен от неизвестни автори. Не ми излизат и на изображения в гугъл, явно са твърде редки, ще трябва да се допитам до вас на лични.

      Коментар


      • Най-вероятно след тези увеличения на лихвите от страна на Фед американската икономика ще наврезе в рецесия, и не само тя. Би следвало това да бъде световен процес. Ако рецесията в България е съчетана с ръст на безработицата има риск за неплатежоспособност при ипотечните кредити, които ще поскъпнат през 2023 година. При настоящите нива и перспективи за българската инфлация, страната ни няма да се квалифицира по изискванията за приемане в еврозоната. Това каза д-р Боян Иванчев, финансист и преподавател, в предаването "Светът е бизнес" на Bloomberg TV Bulgaria с водещ Ивайло Лаков.
        Рецесията автоматично би трябвало да намали инфлацията, категоричен бе Иванчев, а на въпроса колко време ще продължи тази инфлация той заяви, че има модели, които не са достатъчно прецизни, но изчисляват средното влияние на рецесия и трендове. "При тях има много голямо старнадртно отклонение, но показват примерно 12 месеца".

        Събеседникът посочи като индикатор цената на 30-годишните ипотеки в САЩ и че когато те се увеличат с повече от 50 точки, американската икономика винаги се влиза в рецесия. "Сега цената на 30-годишните ипотеки в САЩ от 270 точки се увеличи на 540. Това е над 250 точки увеличение".

        Едната тенденция е, че Фед категорично ще продължи да вдига лихвения процент, докато овладее инфлацията и я счупи. Овладяването на инфлацията е едно, нейното намаление е друго. До края на годината, с мерките, които прави Фед, те ще спрат ръста инфлацията, прогнозира финансистът.

        Относно риска ипотеките да гръмнат и да стане “нещо още по-страшно” Иванчев каза: "Няма нищо по-страшно от инфлацията. Този, който няма достатъчно умения да управлява семейното си богатство ще пострада, не само в САЩ, но и в България".

        В момента двата големи пазара, на които се вижда охлаждане на недвижимостите са Канада и САЩ, каза гостът. “В България има първи сигнали за подобно нещо, но ако най-горещата точка в САЩ беше около Нова година, тук най-горещата точка беше преди около месец. Недвижимостите са като танкер - той спира няколко мили”.

        В момента изглежда има намаление на изповядване на сделките в България, заяви Иванчев. Той добави, че в България има около 200 хиляди ипотечни кредита, като немалка част са финансирани на 100% - 80% са с ипотечни кредити, а останалата част - с потребителски. “По данни на БНБ кредитите със срочност над 5 години са нараснали с около 4000 броя от декември до края на първото тримесечие”.

        “Ако видим рецесия, съчетана с ръст на безработицата, ще имаме намаляване на нетния доход на домакинството, което може да наруши възможността да се обслужват ипотеките. Плюс увеличаване на цената на ипотеките, което ще стане в България от шест до девет месеца от тук насетне”.

        За перспективите за приемане на България в еврозоната събеседникът каза, че тепърва ще става ясно дали може да има някакъв “специален коридор заради тази инфлация, защото при 15% инфлация в България, сравнено с най-ниските страни (+1,5%), ние няма да се квалифицираме по изискванията”.

        Инфлацията, която се случва в България в немалка степен е предизвикана от екзогенни фактори. Те започнаха още по време на пандемията....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          https://dividend.bg/analyses/desetki...v-tech-sektora

          Какво става ?
          Това истина ли е ?

          Десетки хиляди съкратени в тех сектора !

          ДЕСЕТКИ ХИЛЯДИ СЪКРАТЕНИ В TECH СЕКТОРА 11:01, 24 Юни 2022
          Технологични компании по цял свят спират с наемането на хора и прибягват към масови уволнения
          в този контекст едно интересно линкче

          https://joblytics.io/317

          кой как смята не съм задълбавал
          едно време и нумбеото ви го пуснах е така, а стана основно средство за анализ на някои участници
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            Сега съм на една фирмена сбирка на Ларгото.
            Стягайте дупетата,горивото ще бъде кът...Не става въпрос за цени,а за наличности
            Чудо голямо. Ако нещо ще свие потреблението и още повече спестявания ще отиват в имоти. Да, малко ще е скучно без пътувания, но човек се нагажда. И една лека рецесия ще преполови цената на колонката, така че стига апокалиптични прогнози.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение
              Като изключим факта, че си виждал 1000 лева накуп само по филмите, какво те спира да купиш?

              Не, че не знам отговора де...
              Като си живял по селата на район Нови Искър, менталните поражения са необратими.
              Нека всички потребители прочетат историята на твоя хейт, всичко има ярък извратено болезнен смисъл в мненията ти. Изгубил си всички битки в живота и много ти личи. Имам изпрани дрехи, почти неносени, подходящи за дарение

              Коментар


              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                Модератореееее,защо ми бърничкаш по постинга????къв ти е проблема?
                Възможно ли е във Вегас за 30г. да те повишат от пиколо в крупие?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                  Говоря за твърдението ти, че ще липсва гориво, а не за цените, те са ясни.
                  Ти в Ромпетрол ли беше?
                  ​​​​​
                  Шел

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Ми какво да я пресолявам бре Полаксчо ?
                    Днеска четох мейла за новите цени,ми дизела обикновения вече е на близо 3.60,скъпия с добавките удари 4 лева,я ми кажи с колко искаш да поскъпне че да спреш да караш и колата да стане един музей ?
                    Кажи едно число?
                    Щото аз ще ти кажа ,в момента цените отговарят на 150 долара за барел,ама барела не е 150 долара и то си викаш ,какво става?
                    И аз ти казвам,ако 2008 на петрола е ударил близо 150 долара ама бензина тогава е бил малко над 2 лева ,в момента като сметнем това че ти и Ал двойно и тройно пари,едно ниво над 4 лева вече сметнато с годините инфлация би те ударило сериозно мисля.
                    Говоря за твърдението ти, че ще липсва гориво, а не за цените, те са ясни.
                    Ти в Ромпетрол ли беше?
                    ​​​​​

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                      Как да предотвратим махмурлука след имотния купон

                      1000лв инвecтиpaни в имoт в цeнтъpa нa Coфия пpeди 18 мeceцa днec щяxa дa имaт cтoйнocт oт 1390 лв.

                      1000лв инвecтиpaни в ЅР500 или в Битĸoйн пo cъщoтo вpeмe днec щяxa дa ca cъoтвeтнo 967лв или 592 лв.

                      И моят нов случай:

                      Kyпили cтe имoт c цeнтpaлнa лoĸaция, тpoфeeн или лyĸcoзeн имoт.

                      Kaĸвo дa нaпpaвитe: Πpoвepeтe дaли възвpъщaeмocттa oт имoтa e oптимизиpaнa ĸaтo мy нaпpaвитe oцeнĸa нa дoxoднocттa. Aĸo имaтe дългocpoчeн нaeмaтeл - индeĸcиpaйтe нaeмa ĸъм инфлaциятa.

                      https://money.bg/property/kak-da-pre...iya-kupon.html
                      Дай още надолу по статията де :


                      Πaндeмиятa вeчe я нямa, a диджeитe (цeнтpaлнитe бaнĸи) зaпoчвaт дa пycĸaт мyзиĸa, ĸoятo нe e тoлĸoвa "тaнцyвaлнa". Cлeд пpoдължилия дългo вpeмe ĸyпoн вepoятнocттa дa oтидeм нa aфтъpпapти e мaлĸa и зaпoчвaмe дa пoглeждaмe ĸъм изxoдa нa зaвeдeниeтo и дa миcлим ĸaĸ щe ce пpибepeм вĸъщи.
                      Πapтитo пpиĸлючвa

                      Aĸo cтe били в нoщeн ĸлyб пpeз пocлeднитe гoдини вepoятнo cтe видeли xopa, ĸoитo вдишвaт paйcĸи гaз oт бaлoни. Teзи бaлoни нe ce пyĸaт, a пocтeпeннo cпaдaт, ĸoeтo ги пpaви oщe eдин пoдxoдящ eлeмeнт oт мeтaфopaтa ни зa paзвитиeтo нa пaзapa нa имoтитe y нac.

                      Бaлoнитe нямa дa ce cпyĸaт, ocвeн aĸo нe ce oĸaжeм във вoйнa, втopa Bидeнoвa зимa или дpyгo фopcмaжopнo cъбитиe c eĸcтpeмнo нeгaтивни пocлeдици зa бългapcĸaтa иĸoнoмиĸa. Kyпoнът щe yтиxнe пocтeпeннo c нaмaлявaнe нa бpoя cдeлĸи пopaди yвeличaвaщитe ce лиxви пo жилищнитe ĸpeдити. Bъзxoдът нa цeнитe щe нaмaли интeнзитeтa cи и в близĸитe 6-12 мeceцa щe cпpe. Bъзмoжнo e дa пocлeдвa и ĸopeĸция, нo e paнo дa ce ĸaжe ĸoлĸo гoлямa щe e тя и ĸoи имoти щe бъдaт зaceгнaти. Πoтpeблeниeтo щe ce cвиe в ycлoвиятa нa yвeличaвaщи ce paзxoди зa дoмaĸинcтвaтa и пpeĸoмepнa инфлaция, a ĸoгaтo тoвa cтaнe щe нaвлeзeм в peцecия.

                      Днec ĸyпoнът e ĸъм cвoя ĸpaй, a ĸoлĸo тeжъĸ щe e мaxмypлyĸът зaвиcи oт вac и cтъпĸитe, ĸoитo пpeдпpиeмeтe. Eтo и нaшитe пpeпopъĸи ĸaĸ дa ce cпpaвитe c нeгo.

                      Peцeпти зa пpeдoтвpaтявaнe нa тeжъĸ мaxмypлyĸ cлeд имoтния ĸyпoн cпopeд ĸoличecтвoтo и ĸaчecтвoтo нa ĸoнcyмaциятa

                      Kyпили cтe имoт c ĸpeдит

                      Kaĸвo дa нaпpaвитe: Bъзмoжнo нaй-бъpзo пpoвepeтe дaли мoжe дa пpeдoгoвopитe ĸpeдитa и дa взeмeтe нaй-дoбpитe ycлoвия пpeди лиxвитe дa ce ĸaчaт.

                      Kyпили cтe имoт c инвecтициoннa цeл извън цeнтъpa нa гpaдa нa мяcтo ĸъдeтo имa нoвo cтpoитeлcтвo и/или възмoжнocт зa тaĸoвa (пpaзни пapцeли)

                      Kaĸвo дa нaпpaвитe: Πpoдaйтe имoтa в близĸитe 3-6 мeceцa

                      Kyпили cтe имoт c цeнтpaлнa лoĸaция, тpoфeeн или лyĸcoзeн имoт.

                      Kaĸвo дa нaпpaвитe: Πpoвepeтe дaли възвpъщaeмocттa oт имoтa e oптимизиpaнa ĸaтo мy нaпpaвитe oцeнĸa нa дoxoднocттa. Aĸo имaтe дългocpoчeн нaeмaтeл - индeĸcиpaйтe нaeмa ĸъм инфлaциятa.















                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                        Малко пресоляваш манджата.
                        В момента в който се усети дефицит всякакво ембарго ще се вдигне. Но така или иначе петрола се продава но е променен купувача.
                        ​​​
                        Ми какво да я пресолявам бре Полаксчо ?
                        Днеска четох мейла за новите цени,ми дизела обикновения вече е на близо 3.60,скъпия с добавките удари 4 лева,я ми кажи с колко искаш да поскъпне че да спреш да караш и колата да стане един музей ?
                        Кажи едно число?
                        Щото аз ще ти кажа ,в момента цените отговарят на 150 долара за барел,ама барела не е 150 долара и то си викаш ,какво става?
                        И аз ти казвам,ако 2008 на петрола е ударил близо 150 долара ама бензина тогава е бил малко над 2 лева ,в момента като сметнем това че ти и Ал двойно и тройно пари,едно ниво над 4 лева вече сметнато с годините инфлация би те ударило сериозно мисля.

                        Коментар


                        • Как да предотвратим махмурлука след имотния купон

                          1000лв инвecтиpaни в имoт в цeнтъpa нa Coфия пpeди 18 мeceцa днec щяxa дa имaт cтoйнocт oт 1390 лв.

                          1000лв инвecтиpaни в ЅР500 или в Битĸoйн пo cъщoтo вpeмe днec щяxa дa ca cъoтвeтнo 967лв или 592 лв.

                          И моят нов случай:

                          Kyпили cтe имoт c цeнтpaлнa лoĸaция, тpoфeeн или лyĸcoзeн имoт.

                          Kaĸвo дa нaпpaвитe: Πpoвepeтe дaли възвpъщaeмocттa oт имoтa e oптимизиpaнa ĸaтo мy нaпpaвитe oцeнĸa нa дoxoднocттa. Aĸo имaтe дългocpoчeн нaeмaтeл - индeĸcиpaйтe нaeмa ĸъм инфлaциятa.

                          https://money.bg/property/kak-da-pre...iya-kupon.html

                          Коментар


                          • QUOTE=antani;n3939833]
                            Вярно е. За България, просто намалиха\спряха наемането на нови хора

                            ПП. Бившия ми работодател в Белгия хлопна кепенци[/QUOTE]


                            Ето какво споделят хората...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Ще има недостиг,викам на шефа,ама след няколко ракии и две три бири да каже колко ще растат цените още,и той казва остави цените проблем е количеството.
                              В Украйна в момента имат нужда от още гориво,но няма.
                              Проблема с горивата в глобален мащаб ще бъде с количеството,няма ,това е ,заради войната,заради ембаргото ...
                              Малко пресоляваш манджата.
                              В момента в който се усети дефицит всякакво ембарго ще се вдигне. Но така или иначе петрола се продава но е променен купувача.
                              ​​​

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Поне в тази сфера ги разбираш нещата..... без ирония, но е добра възможност-повод да се съкратят хора, които не са за тази работа/компания...
                                При предната криза например в САП съкратиха 10-20 човека... почвайки от Крети вероятно :-)
                                И по темата -въпреки че у нас би имало много ама много малко съкращения един от близките ми приятели беше леко притеснен преди месец / а и щото искат да ги купят/. В смисъл - той е достатъчно добър, но не му се почва на друго място... гърча ще е повече, а го мързи....И от тук някои , които бих искали да пазарят с ипотечки може да дадат на заден..... професионално-доходна несигурност в мислите. Както аз отложих покупките последните 2 години. :-)
                                Както аз отложих покупките последните 2 години. :-)
                                И на третата хоп,една купчина апартаменти си щял да пазариш..вече се объркахме,кажи от кога почваш да ги купуваш ?

                                Коментар

                                Working...
                                X